نحوه شناخت راز موفقیت | چگونه راز موفقیت را بشناسیم

یک نظر اضافه کنید
13 دقیقه مطالعه

راز موفقیت یک نکته متمایز نیست. ” راز موفقیت “، اگر وجود دارد، این است که موفقیت ترکیبی از عادت های هوشمند، یک روح و روان استوار و یک شانس بسیار موفق است. ایجاد تغییرات آگاهانه نسبت به رفتار و نگرش شما می تواند کاملا به نفع شما باشد.   موفقیت در زندگی عوامل و ساختارهای مختلفی دارد. نمی توان تعریفی کلی و یکنواخت در مورد موفقبت در زندگی ارائه داد چون موفقیت برای هر شخص معنا و مفهوم خاص خود را دارد. زمانی که می خواهید موضوعی را درک کنید باید در نظر داشته باشید که چه راهی را می خواهید انتخاب کنید و راهتان چیست. در مقاله زیر با شما در خصوص راز موفقیت سخن می گوییم. با ما همراه شوید.

بخش 1 ترک ذهنیت نادرست در راه موفقیت

1.توقف تعلل

با اجتناب از قسمت های ناخوشایند کار آنها را دور کنید. بخش های ظاهرا غیر قابل کنترل را به بخش های قابل کنترل بشکنید، سپس جنبه های کمی لذت بخش کار را به چیزهای دیگری که واقعا دوستش دارید اضافه کنید. با ساخت بخش های بزرگ از کارهای ناخوشایند برای رسیدگی  پس از اینکه چیزهای لذت بخش را به اتمام رسانید، فقط در انتهای پروژه، یک مزه ترش در دهانتان باقی می ماند.

به تاخیر انداختن رضایت- ” رضایت ” آن چیزی است که شما می خواهید انجام دهید نسبت به چیزی که شما آن را به تعویق می اندازید –که نشان می دهد سودمندی و لذت شما از خود خوشنودی را افزایش می دهد.

2. ضربان منفی

درک کنید که جاده موفقیت، بی پایان همیشگی و لذت بخش نخواهد بود. مشکلات، موانع و لحظاتی وجود دارد که در آن شما تعهد خود را زیر سوال می برید. این اتفاق می افتد چه شما در مسیر درست یا در مسیر اشتباه باشید، بنابراین درک کنید که در حالی که گاهی اوقات ممکن است سخت باشد، باید تلاش خود را برای ایجاد و پذیرش آن مثبت که در ابتدای تلاش خود احساس می کنید، بنابراین درک کنید که در حالی که ممکن است گاهی اوقات سخت باشد، شما باید تلاش کنید آن مثبت بودنی که شما در ابتدای تلاش خود احساس میکردید را تثبیت و بپذیرید . نگرش مثبت ذهنی (گاهی اوقات به اختصار “PMA”) برای کارآفرینان بسیار مهم است.

3. خودتان را با موفقیت دیگران تعریف نکنید

شما اهداف و شایستگی های خود را از دست می دهید و می توانید احساسات تلخی، حسادت و ناتوانی را تحریک کنید. مسابقه سالم است، اما تمرکز بیش از حد روی دیگران می تواند شما را به نگرش های ناسالم داخلی ترغیب کند.

همراه با این خطوط مشابه: همکارانتان را ستایش کنید! هنگامی که همکاران، همسالان، یا زیردستان از آن عیبجویی می کنند، بگذارید بدانند. مردم و تیم ها به این طریق رشد می کنند.

4.پذیرش شکست

شکست همیشه حقیقت را درباره روش هایی که شما استفاده می کنید یا اهداف خاصی که دنبال می کنید، روشن می کند. شکست را نه به عنوان علامت شرمساری، بلکه به عنوان فراخوانی برای بازتاب خوداندیشی تفسیر کنید. گاهی تنها از طریق رو به رو شدن با غیر قابل تحمل بودن، شکست، و سپس تلاش برای به عقب کشیدن یکدیگر است که ما اصرار بیشتری می کنیم تا موفق شویم.

-” شکست “، همانطور که هنری فورد آن را بیان کرد، ” فرصتی است برای شروع دوباره، این بار هوشمندانه تر.”

– شکست همیشه نشان دهنده ی ایده ای اشتباه نیست. گاهی اوقات این ایده درست است، ناکارآمد دنبال می شود. همه چیز را که برایش تلاش کردید و و یا کاملا بازسازی کرده اید در یک زمان نابود نکنید. هنگام در یک شرکت یا مشارکت کار برای مثال این مسئله می تواند به درستی درک پاسخگویی هر عضو باشد.

5. تمرکز بر بقا

مهمترین هدف در شروع کسب و کار جدید، شغل یا صنعت صرفا بقا آن است. در ابتدا با ایجاد اهداف غیر واقعی برای شرکت نوپای خود آن را خیلی گسترش ندهید. شما هرگز از طریق کافی شاپ جدید خود قهوه را به تمام افراد بی خانمان در دنیا نخواهید رساند، اگر در مورد حفظ کافی شاپ در کسب و کار و رسیدن به اولویت تمرکز نکنید. اهداف بلند مدت مهم هستند، اما نباید در هزینه های کوتاه مدت پایدار قرار گیرند.

بخش 2 ایجاد عادت های درست در راه موفقیت

1.چیزی را که برای شما معنی دار است دنبال کنید.خود را ملزم به عملی کردن کنید به این معنی است که اشتیاق می تواند از بین برود زمانی که احساس خاصی نمی کنید. این لزوما به معنای دنبال چیزی نیست که شما را سرگرم می کند  نیست، اما باید برای شما معنی دار باشد. تلاش شما باید بر روی چیزی باشد که در نهایت باعث افتخار شما شود.

  1. وظایف خود را اولویت بندی کنید. بر تکمیل وظایفی که بیشترین سود را در بلند مدت برای شما خواهد داشت تمرکز کنید. یاد بگیرید تفاوت بین وظایف “با ارزش” (که بیشترین سود را در دراز مدت به شما به ارمغان می آورد) و وظایف “کم ارزش” (که ممکن است ساده تر باشد، اما مزایای بسیار کمتر را به همراه خواهد داشت)شناسایی کنید.

نحوه شناخت راز موفقیت | چگونه راز موفقیت را بشناسیم

چگونه عادت های خوب ایجاد کنیم

  1. پروژه های خود را کامل کنید. همان طریقی را که شروع کرده اید دنبال کنید. تکمیل یک پروژه به میزان قابل توجهی بیش از دوازده عملیات فشرده را به شما آموزش می دهد، حتی اگر شما نخواهید دوباره به این پروژه نگاه کنید.
  2. معرفی غیر منتظره. اغلب نوآوران موفق ستایش و تمجید می شوند. اما هنوز می تواند وحشت زده به دنبال ایده اثبات نشده باشد. ازاقدام به ناشناخته ها نترسید – ایده ها ممکن است یک دوجین باشند، اما در حقیقت تلاش برای پیگیری یک ایده عالی می تواند بسیار سودمند باشد.
  3. شبکه ای مانند یک انسان. شبکه سازی به راحتی می تواند مزدور و کم عمق باشد در زمانی که آگهی بیش از حد آشکار است. درک این شبکه سازی برای موفقیت در اکثر صنایع بسیار مهم است، اما هرگز فراموش نکنید که ارتباطات خود را با دیگران برقرار کنید. شما هرگز نمی دانیدچه زمانی ممکن است یک پیوند واقعی را در یک رویداد غیر منتظره شکل دهید و شریک تجاری بعدی، سرمایه گذار یا کارفرما را پیدا کنید.

مطالعات نشان داده است که موفق ترین افراد در کسب و کارها هم در مهارت های شناختی و هم اجتماعی بهترین بوده اند. مهارت های بین فردی خود را نادیده نگیرید!

4 رمز موفقیت افراد موفق

  1. آنها یک چشم انداز دارند.

با توجه به کلاسیک وارن بنیس در تبدیل شدن به یک رهبر، رهبری “ظرفیت ترجمه بینش به واقعیت است.” این به این معنی است که موفقیت با پاسخ به یک سوال اساسی شروع می شود، چه چیزی واقعا می خواهم؟اینکه شماچه پاسخی به این سوال می دهید، مأموریت شما، ارزش های اصلی، هویت نام تجاری یا اهداف خود اهمیتی ندارد.

در اینجا است که چگونه بنیس این ایده را باز می کند: رهبر ایده ای روشن از آنچه می خواهد انجام دهد – حرفه ای و شخصی – و قدرت ادامه دادن در مواجهه با موانع، حتی شکست را دارد. کلمه کلیدی “واضح” است و وضوح آن به معنای نوشتن آن است.

در حقیقت، دو مورد از عوامل مهم آماری که ثروتمندترین افراد را در کنار هم قرار می دهد عبارتند از: 81 درصد از آنها لیست کارهای خود را حفظ می کنند و 80 درصد در انجام یک هدف خاص تمرکز می کنند.

  1. آنها صادق هستند

مردم موفق به حقیقت می گویند. این صداها خیلی واضح است که ممکن است فکر کنید که حتی لازم نیست آنها را گفت. اما در شرایط آب و هوایی که در آن فشار خوب به نظر می رسد، به خوبی انجام می شود، سود حاصل می شود و برنده شدن با هر وسیله ضروری دائما در حال افزایش است، صداقت اینست که دارد کالای کمیابی می شود. و با این حال، صداقت پرداخت می شود.

با توجه به تحقیقRobert B. Cialdini’s بله! 50 روش علمی اثبات شده برای متقاعد شدن، هنگامی که شرکت ها در گزارش های سالانه خود شکست ها را توضیح دادند، کسانی که به عوامل داخلی و قابل کنترل اشاره داشتند، یکسال بعد قیمت سهام بالاتر از آنچه که به عوامل خارجی و غیرقابل کنترل اشاره داشتند، افزایش یافته است. ” به عبارت دیگر، مسئولیت اشتباهات ما و پذیرفتن زمانی که ما اشتباه می کنیم، فقط از لحاظ ارتباطی هوشمندانه نیست، از لحاظ مالی، هوشمندانه است.

  1. آنها قدردان هستند.

بدون قدردانی، شما متوجه و یا کلا سپاسگزار چیزهای خوب در زندگی نستید. و چشم انداز شما احتمالا به عنوان یک نتیجه منفی است. شما حتی ممکن است انگیزه کمتر برای رفتن به سمت چیزهای خوب تر داشته باشید، اگر از چیزهایی که قبلا داشته اید سپاسگزار نباشید.

ما تمایل داریم قدردانی را به عنوان یک احساس خودبخودی، چیزی که فقط در لحظات پیروزی یا موفقیت اتفاق می افتد، بدانیم. در حقیقت ، قدردانی چیزی است که ما آن را توسعه می دهیم. درست مثل تمام اسرار نه چندان محرمانه در این لیست، چیزی است که ما آن را انتخاب می کنیم، چیزی که ما تصمیم می گیریم با چشمان باز و خودمختارانه آن را تجربه کنیم.

چطور؟ به طور جدی به دنبال دلایل سپاسگزار باشید و دوم، به سادگی بگویید: “متشکرم.”

وقتی دلایل سپاسگزار را جستجو می کنیم، وقتی ما این تمرکز عمدی را انجام می دهیم، ما آنها را پیدا می کنیم. بالاتر از آن، هنگامی که به این دلایل توجه می کنیم، ما قدردانی را نه تنها در درون خود، بلکه در روابط و سازمان هایمان نیز می آموزیم.

  1. آنها سازگار هستند.

موفقیت در مورد اجتناب از شکست نیست. در مورد یادگیری از شکست است. نقل قول مشهور توماس ادیسون در مورد اختراع لامپ: «من شکست نخورده ام. من فقط 10،000 راه پیدا کرده ام که کار نمی کند. ”

کلید این است که آنچه را که Eric Ries در Lean Startup نامیده می شود را آموزش دهد “یادگیری معتبر”. او می گوید: “یادگیری معتبر یک درک پس از واقعیت یا یک داستان خوب طراحی شده برای پنهان کردن شکست نیست “. “این پادزهر اصلی به مشکل کشنده دستیابی به شکست است: اجرای موفقیت آمیزبرنامه ای که به هیچ جایی ختم نمی شود. ”

همه این بدان معنی است که به جای پنهان شدن در پشت شکست، افراد فوق العاده موفق شکست را در زندگی خود را از یک پایان به یک وسیله پیش بینی و ادغام می کنند.

بیشتر بخوانید: رسیدن به ناممکن های قانون جذب با قدرت ضمیر ناخودآگاه

2/5 - (8 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx