آرزو چیست؟

2 comments
26 Min Read

هر انسانی نیاز دارد که در زندگی شخصی خود پیشرفت کند و ممکن است که آرزوهای زیادی نیز در سر داشته باشد. اما برای اینکه بتواند اهداف خود را محقق کند، ابتدا باید بداند که آرزو چیست؟ در این مقاله قصد داریم، هر آن چیزی که باید دررابطه با آرزو بدانید را بیان کنیم.

عناوین مقاله
آرزو چیست؟آیا آرزو با هدف و جاه طلبی تفاوت دارد؟تفاوت های بین آرزو، هدف و جاه طلبیآیا آرزو و اشتیاق برای رسیدن به شرایطی خاص اهمیت دارد؟آیا آرزو داشتن همیشه خوب است؟آرزوی شما در زندگی چیست؟۱- به این فکر کنید که آیا آرزو یا آرزوهایی بدون آگاه بودن از آنها دارید۲- از خودتان بپرسید چرا؟۳- در مورد آرزوهای خود صحبت کنیدچرا پیداکردن آرزو سخت است؟  اما در این موقعیت چه اقداماتی را می توانید انجام دهید؟توجه کردن به آرزوهای کوچکبررسی موقعیت های مختلف زندگیمشورت کردن با فردی متخصص یا روان شناسنشانه هایی که به شما می گویند، آرزوهای بزرگی در زندگی داریدانواع مختلف آرزوآرزوهای درونی و ذاتیآرزوهای بیرونیآرزوهای بیرونی و انواع آنآرزوهای مالیهدف های مربوط شهرتانواع گوناگون آرزو های درونیآرزوهای اجتماعیاهداف خانوادگیآرزوهای مهارتیآرزوهای شغلیچگونه آرزوهای خود را گسترش دهید؟از خودتان سؤال بپرسید؟زمانی را به خودتان اختصاص دهیدهیچ وقت خودتان را با دیگران مقایسه نکنیدهدف خود را پیدا کنیداثرات مثبت آرزو بر زندگیاما چگونه می توانید که به آرزوی خود برسید؟دانش و آگاهی خود را بالا ببریدخودتان را با شرایط وفق دهید و تغییر پذیر باشیدبه دنبال علایق خود باشیدکلام آخر

آرزو چیست؟

آرزو به معنای امید، رویا یا هدف است. آرزو مفهوم و معنی مثبتی دارد. شما ممکن است تمایل داشته باشید که در مکان دیگری قرار بگیرید، یا چیزی که بهتر است را به دست آورید. هر کسی ممکن است رویاهای متفاوتی نسبت به شغل خود، موقعیت اجتماعی یا حتی مسائل شخصی داشته باشد.

 به بیانی دیگر آرزو به این معناست که شما به خواسته های قلبی خود برسید. برای دستیابی به آنها نیز به طبع باید تلاش کنید و هیچ وقت از رسیدن به آنها ناامید نشوید. در واقع زمانی که شما آرزویی در سر دارید، انگیزه لازم در زندگی را هم خواهید داشت و همیشه برای موفق شدن تلاش مضاعف خواهید کرد.

آیا آرزو با هدف و جاه طلبی تفاوت دارد؟

همان طور که در بالا بیان شده است، آرزو خواسته قلبی شما برای رسیدن به چیزی است. آرزو، هدف و جاه طلبی معانی یکسانی ندارند و با هم تفاوت های بسیاری نیز دارند. تنها شباهت موجود بین این موارد راه های رسیدن به آنهاست.

تفاوت های بین آرزو، هدف و جاه طلبی

همان طور که در بالا مطرح شده است، تفاوت های بسیاری بین این آرزو داشتن، هدفمند بودن و یا جاه طلب بودن وجود دارد. در ادامه این قسمت قصد داریم که سه مورد از تفاوت های آنها را بیان کنیم.

۱- آرزو معمولاً بعد از مدت زمان طولانی اتفاق می افتد. شما نیز ممکن است هدف های گوناگون داشته باشید. به عنوان مثال شما امکان دارد بخواهید به مدت ۵ دقیقه مطالعه کنید یا زمانی را برای ورزش کردن در باشگاه برای خود در نظر بگیرید. این موارد مثال هایی از هدف هستند و به آرزو مربوط نمی شوند. اما ممکن است که مسیر اصلی برای رسیدن به آرزو باشند. در واقع هدف های شما ابزارهایی برای رسیدن به خواسته ها هستند.

۲- آرزو عموماً جهت خاصی دارد و جاه طلبی معمولاً غیرمتمرکز است. فرد جاه طلب اغلب تمایل زیادی به انجام مسئولیت های سخت دارد. او همچنین علاقه دارد که خودش را در زمینه های مختلف به چالش بکشد. حتی امکان دارد که شخص بلند پرواز به راحتی بتواند به آرزوهای خود برسد.

۳- هرکسی ممکن است آرزوهای مختلفی نسبت به مسائل گوناگون داشته باشد. این خواسته صرفاً قلبی است و هیچ عملی را شامل نمی شود. اما جاه طلبی معمولاً با حرکت همراه است. ممکن است که شما نسبت به یکی از آرزوهای خود چندان علاقه مند نباشید.

در این صورت فقط خیال رسیدن به آن را دارید. خیلی از اشخاص هم معتقد هستند که آنها بدون انجام اقدامات خاصی می توانند به هدف خود برسند. اما فرد جاه طلب به حتم اقداماتی را برای رسیدن به موقعیت مورد نظر انجام می دهد. فراموش نکنید که برای رسیدن به آرزوهای منحصربه فرد و خاص خود باید کمی نیز بلند پرواز باشید.

آیا آرزو و اشتیاق برای رسیدن به شرایطی خاص اهمیت دارد؟

 این سؤال که آرزو چیست؟ مفهوم دیگری نیز دارد. در نگاه اول ممکن است دومین معنای آرزو کاملاً غیرمرتبط با گفته های ما باشد. خوب است بدانید که آرزو به معنی حس کردن عمیق چیزی است. اگرچه معانی گوناگون آرزو نقاط مشترک بسیاری را با هم دارند.

 آرزو به مفهوم اول نوعی ضرورت فیزیکی است. همچنین آرزو به قصد رسیدن به هدفی خاص نیاز احساسی و ذهنی است. در واقع آرزوهای شما باعث می شوند که بتوانید به زندگی کردن خود ادامه دهید و نسبت به موضوعات مختلف امیدوار باشید.

آرزو به راحتی می تواند جواب سؤال هایی که ممکن است در ذهن شما پیش بیاید را بدهد. مثلاً اینکه چرا شما هر روز روی میزی می نشینید؟ چرا باید برای ثبت نام کردن در کلاس ها مبالغی را پرداخت کنید؟ چرا باید در جلسات کاری شرکت کنید؟ گاهی اوقات جواب دادن به این پرسش ها بسیار ساده است. زیرا شما مانند بسیاری از افراد دیگر نیاز دارید که بخورید، لباس بپوشید و حتی منزلی را برای خود تهیه کنید.

در واقع همه این پاسخ های ساده به آرزوهای شما مربوط می شوند. اما غیر از این مسائل چه خواسته های دیگری در ذهن خود دارید؟ در واقع مسائل دنیوی سبب می شوند که شما آرزو کنید و برای رسیدن به آن تلاش خود را ادامه دهید. آرزو امری است که انگیزه لازم برای رسیدن به خواسته های دنیوی و اخروی به شما می دهد.

آیا آرزو داشتن همیشه خوب است؟

 آرزوهای شما معمولاً امیدها و هدف های شما هستند. این رویاها سبب می شوند که شما هدفمند در زندگی خود گام بردارید. اما آیا می دانید که آرزو چیست؟ آیا واقعاً همیشه این آرزوها کاربردی و خوب هستند؟ دقیقاً مانند خیلی از مسائل دیگر، آرزو نیز جنبه ها و نکات منفی بسیاری دارد.

 اهداف نامناسب و دست نیافتنی ضربه های بدی را به روح و قلب شما وارد می کنند. ممکن است شما آرزوی رسیدن به مسائل غیرواقعی یا نامرتبطی را داشته باشید. این شرایط سبب می شود که از افراد مهم یا وظایف حائز اهمیت غافل شوید. حتی امکان دارد که شما به دلیل فشارهای فرهنگی یا اجتماعی خواسته خاصی را در ذهن خود دنبال کنید.

در واقع شما علاقه شخصی برای رسیدن به آن ندارید، تنها مجبور هستید که چنین رویایی را در ذهن داشته باشید. از طرفی دیگر درصورتی که شما بعد از انجام تلاش های بی وقفه نتوانید به خواسته قلبی خود برسید، بسیار ناامید و اندوهگین خواهید شد. در نتیجه به احتمال زیاد در چنین وضعیتی به شدت افسرده خواهید شد و سلامت ذهنی شما نیز تا حد زیادی تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

آرزو چیست؟

آرزو چیست؟ آیا آرزو داشتن خوب است؟

آرزوی شما در زندگی چیست؟

ندانستن جواب دقیق این سؤال “آرزو چیست؟ بسیار معمولی محسوب می شود. مسلماً این سؤال نه تنها بسیار شخصی است، بلکه به حتم پاسخ شما با افراد دیگر نیز تفاوت دارد. مراحل زیر به شما کمک می کنند که بفهمید دقیقاً دنبال چه چیزی در زندگی خود هستید.

۱- به این فکر کنید که آیا آرزو یا آرزوهایی بدون آگاه بودن از آنها دارید

فعالیت های خود را بررسی کنید. آیا برای پیدا کردن شغلی مناسب تلاش می کنید؟ آیا آن شغل سبب می شود که شما به خواسته خود برسید؟ شاید شما مجبور باشید، شغل کم درآمدی را داشته باشید که بتوانید به راحتی فعالیت های دیگری مانند بازی کردن یا کوه نوردی را انجام دهید.

 آیا این تفریحات به شما کمک می کنند که خواسته خود را عملی کنید؟ آیا حرفه و سرگرمی شما باعث می شود که آرزوهای متفاوتی در ذهن خود داشته باشید؟ این پرسش ها را به دقت بررسی کنید که بفهمید تابه حال آرزویی داشتید که از آن بی خبر باشید.

۲- از خودتان بپرسید چرا؟

ممکن است اقداماتی که انجام می دهید، شما را به آرزوی خود نرساند. در این شرایط از خودتان بپرسید که چرا مشغول به انجام چنین فعالیت هایی هستید. جواب های احتمالی زیادی برای پاسخ دادن به کلمه پرسشی”چرا” وجود دارد. به حتم شما بنا به دلایل مختلف کار می کنید یا حتی در رابطه عاطفی هستید. سعی کنید که یک مکان ساکت برای خود پیدا کنید و از خود بپرسید که آرزو چیست ؟ و چرا مشغول به انجام این کارها هستید.

بعد از آن نیز پاسخ خود را بررسی کنید و از خود بپرسید که آیا اصلاً علاقه ای به آنها دارید؟ همه فشارهای بیرونی مانند خانواده، فرهنگ و … که انگیزه شما را تحت تأثیر قرار می دهند را بررسی کنید. اگر احساس بدی پیدا کردید یا عصبانی شدید، بهتر است که با مشاوری زبده صحبت کنید و راهنمایی های لازم را از او بگیرید.

۳- در مورد آرزوهای خود صحبت کنید

بعد از اینکه فعالیت های خود را در نظر گرفتید و دلیل انجام آنها را متوجه شدید، احتمالاً با خود می گویید که هیچ آرزوی خاصی در زندگی ندارید. زمانی را برای خود اختصاص دهید و به این فکر کنید که دوست دارید، چگونه باشید. آیا دوست دارید در جایگاه اجتماعی خاصی قرار بگیرید؟

آرزو چیست؟

آرزو چیست؟ آیا در مورد آن با خود فکر می کنید؟

آیا تمایل به مطالعه رشته تحصیلی خاصی را دارید؟ سعی کنید در حد یک کلمه و جمله حتی یک پاراگراف در مورد اینکه چه چیزهایی را برای خود دوست دارید، بنویسید. با انجام این مرحله می توانید در مسیر اصلی رسیدن به خواسته های خود گام بردارید.

چرا پیداکردن آرزو سخت است؟

در برخی شرایط آرزو داشتن یا حتی توصیف خواسته هایتان ممکن است برای شما بسیار سخت باشد. بیماری های ذهنی و فیزیکی باعث می شوند که زندگی شما توسط محدودیت هایی که در ذهنتان وجود دارد، کنترل شود. در واقع در این شرایط رویاها نمی توانند، افکار ذهنی شما را مدیریت کنند.

  اما در این موقعیت چه اقداماتی را می توانید انجام دهید؟

زمانی که بخواهید آرزوهایی را برای خود در نظر بگیرید، ابتدا از خود بپرسید که آرزو چیست؟ و سپس اقدامات زیر را انجام دهید.

توجه کردن به آرزوهای کوچک

ابتدا به این فکر کنید که همیشه آرزوها نباید خیلی خاص و منحصربه فرد باشند. حتی لازم نیست که در شغل مهمی با حقوق و مزایای بالا شرکت کنید. شما فقط باید سعی کنید که شخص بهتری باشید و به جزئیات دیگر توجه نکنید. شما به راحتی می توانید خود را برای هدف هایی که از نظر بقیه کوچک هستند، آماده کنید. البته که این رویاها برای شما بسیار با ارزش خواهند بود.

بررسی موقعیت های مختلف زندگی

دوم اینکه به خودتان زمان و فضای کافی برای بررسی مسائل مختلف زندگی را بدهید. اگرچه آرزوها مهم هستند، ولی همیشه هم ضروری نیستند. گاهی اوقات شما فقط نیاز دارید که روز خود را به خوبی بگذرانید.

مشورت کردن با فردی متخصص یا روان شناس

در نهایت اگر فکرکردن در مورد آرزوها و توصیف آنها غیرممکن است، بهتر است از فرد زبده ای در این زمینه مشورت بگیرید. روان شناس های بسیاری وجود دارند که به راحتی شرایط شما را بررسی می کنند و راه حل های مناسبی را به شما ارائه می دهند. در واقع این افراد سبب می شوند که شما احساس پوچی نکنید.

این اشخاص توانمندی ها و قابلیت های شما را به دقت مورد بررسی قرار می دهند و باعث می شوند که شما مسیر خود را انتخاب کنید. مشاوره های آنلاین ممکن است که در این مورد گزینه های خوبی نباشند. ولی تحقیقات نشان می دهند، اقداماتی که هر شخصی برای خودش انجام می دهد، بسیار ارزشمند و مفید هستند.

 به عنوان مثال شما می توانید خودتان مشاور خوبی را پیدا کنید. همین امر سبب می شود که به راحتی و به تدریج نسبت به خواسته های خود آگاهی پیدا کنید. از طریق جلسات درمانی مشکلات شخصی خود را به طور دقیق چک کنید.

در واقع روان شناس به شما کمک می کنند که درک بهتری از اینکه آرزو چیست؟ و رویاهای خود داشته باشید. درصورتی که مشغله های زیادی دارید، بهتر است از مشاورین آنلاین کمک بگیرید. این مشاورین نیز راهنماهای خوبی برای شما خواهند بود، زیرا برنامه های درمانی گوناگونی را به شما پیشنهاد خواهند داد.

آرزو چیست؟

آیا نمی دانید آرزو چیست؟ برای درک آن از روان شناس کمک بگیرید

نشانه هایی که به شما می گویند، آرزوهای بزرگی در زندگی دارید

آرزوهای هر کس ممکن است باتوجه به این که آنها چه هستند و چقدر باارزش و بزرگ محسوب می شوند، تغییر کنند. بعضی از اشخاص آرزوهای ساده ای دارند. این رویاها باعث می شوند که شما به راحتی به هدف های خود برسید. همچنین افراد دیگری نیز وجود دارند که آرزوهای بزرگی دارند.

آنها با استفاده از این خواسته ها می توانند به اهداف بزرگی که برای دیگران دست نیافتنی هستند، برسند. نوع آرزوهای شما به ارزشی که برای خود قائل هستید، بستگی دارد. خواسته های بزرگ به شما انگیزه لازم برای رسیدن به آنها را می دهند.

همچنین این رویاها نشان دهنده اعتماد و باور شما نسبت به قابلیت ها و توانایی های خودتان هستند. شما با استفاده از هدف های کوچک نه تنها به موفقیت نمی رسید، بلکه اعتماد به خودتان را نیز از دست می دهید. اگر شما یکی از اقدامات زیر را انجام می دهید، به حتم آرزوهای بزرگی را در ذهن خود دنبال می کنید.

  • دائم به رویاهای بزرگ فکر می کنید.
  • همیشه قدم بعدی برای رسیدن به خواسته های خود را مورد بررسی قرار می دهید.
  • همیشه بزرگ می اندیشید.
  • ضعف های خود را برای قوی تر شدن ارزیابی می کنید.
  • تلاش بسیاری برای بهتر شدن و دستیابی به بهترین ها انجام می دهید.
  • همیشه از شما به عنوان فردی جاه طلب یاد می شود.

انواع مختلف آرزو

محققین نظرات مختلفی در مورد اینکه آرزو چیست؟ بیان کرده اند. طبق نظر آنها آرزوها و اهداف دو نوع اصلی دارند که در ادامه این بخش به ذکر و شرح آنها پرداخته ایم.

آرزوهای درونی و ذاتی

آرزوهای درونی به نوعی از خواسته ها گفته می شوند که به نیازهای روان شناسی هر شخصی مربوط می شوند. این اهداف نقش مهمی را در افزایش سلامت و آرامش ذهن ایفا می کنند.

آرزوهای بیرونی

نوعی از آرزوها هستند که بر دستیابی به نتایج مفید تمرکز می کنند. به عنوان مثال تمایل شما برای پول دار شدن یا مشهور شدن نشان دهنده هدف بیرونی شما است. گاهی اوقات این اهداف آسیب های جبران ناپذیری را به شما وارد می کنند. در این شرایط بهتر است که کمی از آنها فاصله بگیرید و به دنبال اهداف درونی خود باشید.

آرزوهای بیرونی و انواع آن

 همان طور که در بالا بیان شده است، اهداف بیرونی عموماً برای رسیدن به آرزوهایی خاص مانند ثروتمند شدن به کار می روند. این نوع آرزو گونه های متفاوتی دارد. با ما همراه باشید که کمی بیشتر با آنها آشنا شوید.

آرزو چیست؟

آرزو چیست ؟ انواع مختلف آن در چه زمینه هایی به کار می روند؟

آرزوهای مالی

 معمولاً بین افراد این نوع آرزو بسیار رایج است. در آرزوهای مالی اشخاص تلاش می کنند که یکی از هدف های مالی و مرتبط با پول محقق شود. به عنوان مثال علاقه شما برای پیدا کردن شغلی با درآمد عالی و بالا جز این دسته از آرزوها است. خوب است بدانید که اهداف مالی جنبه های منفی نیز دارند. افرادی که به دنبال چنین رویاهایی هستند، بیشتر از دیگران اضطراب و استرس دارند.

هدف های مربوط شهرت

ارجمند شمرده شدن توسط دیگران یکی از رایج ترین اهداف بیرونی است. در این نوع هدف معمولاً بر مشهور شدن در سطح جهانی تمرکز می شود. البته ممکن است که شخص تنها بخواهد که در گروه اجتماعی خاصی محبوبیت پیدا کند.

انواع گوناگون آرزو های درونی

در این نوع آرزوها اغلب اشخاص تلاش می کنند که رابطه عاطفی خوبی را تشکیل دهند یا سلامت جسمی و روحی خود را تقویت کنند. همچنین ممکن است که افراد به دنبال رشد فردی خود نیز باشند. نمونه هایی از خواسته ها و آرزوهای درونی در قسمت پایین بیان شده است.

آرزوهای اجتماعی

 در این گونه آرزوها معمولاً به تشکیل روابط عاطفی یا دوستانه توجه می شود. حتی امکان دارد که شما علاقه شدیدی برای ملحق شدن به گروه های اجتماعی مختلف را داشته باشید. در این صورت نیز خواسته شما درونی محسوب می شود.

اهداف خانوادگی

در این نوع آرزوها خانواده اهمیت ویژه ای دارد. شما ممکن است تمایل زیادی به ازدواج کردن یا بچه دار شدن داشته باشید. خوب است بدانید که شما به دنبال خواسته های درونی خود هستید.

آرزوهای مهارتی

 بعضی وقت ها شما دوست دارید که در حرفه خاصی مهارت لازم را به دست آورید. همچنین احتمال دارد که شما بخواهید علایق خود را دنبال کنید و استعداد لازم را کسب کنید. به عنوان مثال ممکن است شما آرزو کنید که یک موسیقی دان یا هنرمند شوید.

آرزوهای شغلی

آرزوهای مربوط به شغل هم می توانند جز اهداف درونی باشند و هم اهداف بیرونی را شامل شوند. ممکن است که در یک مصاحبه کاری از شما پرسیده شود که هدف شما از انتخاب این شغل چیست؟ در واقع خواسته قلبی شما به دست آوردن مهارت و تجربه و در نتیجه پیشرفت است. حتی احتمالاً شما بخواهید که به دنبال رشد و پیشرفت شخصی خود باشید.

چگونه آرزوهای خود را گسترش دهید؟

گاهی اوقات افراد اهداف بزرگ و گسترده ای برای زندگی خود دارند. برخی دیگر نیز رویاهای خاصی را برای رسیدن به خواسته های خود دنبال می کنند. ولی ممکن است که شما مانند بسیاری از اشخاص تلاش کنید که به تدریج آرزوها و اهداف بیشتری را داشته باشید. به همین منظور می توانید اقدامات زیر را انجام دهید و نتایج مثبت آن را روی زندگی خود احساس کنید.

آرزو چیست؟

آرزو چیست؟ آیا می توانید آن را گسترش دهید؟

از خودتان سؤال بپرسید؟

شما در زندگی چه چیزی را برای خود ترجیح می دهید؟ شما با انجام چه فعالیت هایی هیجان زده و خوشحال می شوید؟ در مورد آنها فکر کنید و از خود بپرسید که آرزو چیست؟ مطمئن باشید که بررسی آنها به شما نشانه هایی برای توسعه اهداف خود می دهد.

زمانی را به خودتان اختصاص دهید

اگرچه هدفمند بودن امری بسیار ارزشمند و مفید است. اما برای اینکه به خواسته های متفاوتی در زندگی برسید، به هیچ عنوان خودتان را تحت فشار قرار ندهید. در عوض سعی کنید که بیشتر یاد بگیرید و پیشرفت کنید. بهتر است که موضوعات جدید را تجربه کنید یا آگاهی خود را نسبت به شخصیت خود بالا ببرید. بعد از آن نیز از دانش جدید خود برای گسترش اهداف در زندگی استفاده کنید.

هیچ وقت خودتان را با دیگران مقایسه نکنید

 تنها اهداف بزرگ ارزشمند نیستند. ممکن است برخی از افراد آرزوهای بسیار بزرگی داشته باشند، ولی این بدان معنا نیست که این خواسته ها برای شما و زندگی شما نیز مناسب محسوب می شوند. در عوض بهتر است که شما به دنبال آرزوهایی باشید که نه تنها شما را راضی و خشنود می کنند، بلکه احساس خوبی نیز در درون شما ایجاد خواهند کرد.

هدف خود را پیدا کنید

به این فکر کنید که از نظر شما آرزو چیست؟ چه چیزی زندگی را برای شما معنادار خواهد کرد؟ هدف خود را به درستی پیدا کنید و سعی کنید که به تدریج آرزوهای خود را گسترش دهید.

اثرات مثبت آرزو بر زندگی

اهداف شخصی و طولانی مدت به شما کمک می کنند که تصمیمات مهمی در زندگی خود بگیرید و در فعالیت های خاصی نیز شرکت کنید. در واقع این اقدامات باعث می شوند که شما راه درستی را برای خود برگزینید. به عنوان مثال شخصی که آرزویش دکتر شدن است، سعی می کند که تصمیمات خود را به گونه ای بگیرد که بتواند از لحاظ تحصیلی موفق شود و به هدف خود برسد.

در واقع آرزو و آرزو داشتن معنای زندگی هر شخصی را می تواند تغییر دهد. این اهداف امید و انگیزه لازم برای ادامه زندگی به شما می دهند. همین امر نیز سبب می شود که نگرش خوبی نسبت به آینده داشته باشید. در واقع رویاها توجه شما را به فعالیت هایی که باید برای رسیدن به هدف انجام دهید، جلب می کنند.

اما چگونه می توانید که به آرزوی خود برسید؟

اگر به دنبال راهی برای تحقق اهداف خود هستید، نکات زیر را به خاطر بسپارید.

دانش و آگاهی خود را بالا ببرید

سعی کنید که درک بهتری نسبت به مسائل با ارزش زندگی خود داشته باشید. زمانی که اهدافی را مطابق نیازهای خود در نظر بگیرید، به دنبال آرزوهایی که از نظر روان شناسی برای شما مناسب نیستند، نمی روید. زیرا ممکن است این اهداف آرامش ذهن شما را از بین ببرند.

آرزو چیست؟

آرزو چیست؟ در صورت عدم آگاهی دانش خود را بالا ببرید

خودتان را با شرایط وفق دهید و تغییر پذیر باشید

مسلماً همه آرزوهای شما محقق نخواهند شد. بعضی وقت ها شرایط تغییر می کند یا شما بعد از مدتی متوجه می شوید که هدفی برای شما مناسب نبوده است. بهتر است که انعطاف پذیر باشید و خود را با تغییر شرایط تغییر دهید و رویاهای جدیدی را برای خود در نظر بگیرید.

به دنبال علایق خود باشید

تحقیقات نشان می دهند که برخی از افراد به طور ذاتی علاقه و انگیزه بسیاری برای رسیدن به هدف دارند. این اشخاص به آسانی با مشکلات و سختی ها روبه رو می شوند.

کلام آخر

خیلی از افراد ممکن است که در زندگی انتظارات بیشماری را داشته باشند و در تلاش کنند که به آن انتظارات و اهداف برسند. اما این اشخاص ابتدا باید با این سؤال که ” آرزو چیست؟” آشنا شوند و سپس با به کارگیری اقدامات مختلف آرزوی خود را به واقعیت تبدیل کنند.

 

منابع:

  • https://www.betterhelp.com/advice/alzheimers/what-is-aspiration/
  • https://www.verywellmind.com/what-are-aspirations-5200942
۳.۸/۵ - (۱۵ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx