زندگینامه اما واتسون – بازیگر

نظرات 6
10 دقیقه مطالعه

زندگینامه اما واتسون – بازیگر

پادکست زندگینامه اما واتسون بازیگر

بیوگرافی اما واتسون (زندگینامه هنرمندان)

اما واتسون بازیگر و مانکن خوش چهره ی بریتانیایی است که با بازی هنرمندانه ی خود در نقش هرمیون گرنجر در مجموعه فیلم های هری پاتر به شهرت فراوانی رسید. دوستان عزیز سایت پرورش افکار، برای آشنایی بیشتر و اطلاع از زندگی نامه اما واتسون با ما همراه باشید.

دوران کودکی اما واتسون

دوران کودکی

در شرح زندگینامه ی اما واتسون این گونه آمده است که: اما شارلوت دوئر واتسون در 15 آوریل 1990 در شهر پاریس، پایتخت فرانسه متولد شد. پدرش «کریس واتسون»، و مادرش «جاکولین لوسبی» نام داشت و هردوی آن ها اهل انگلستان و شغل وکالت داشتند. او یک برادر کوچک تر به نام «الکس» دارد.

یکی از مادربزرگان اما اهل فرانسه بود، به همین خاطر بود که او تا سن 5 سالگی در فرانسه بزرگ شد. پس از مدتی والدینش از یکدیگر طلاق گرفتند. و بعد از آن، اما به همراه مادر و برادرش، به شهر آکسفوردشیر واقع در انگلستان مهاجرت کرد.

علاقه ی اما به بازیگری به زمانی برمی گردد که تنها 6 سال داشت، به همین منظور به مدت چندین سال در شعبه تئاتر هنر استیج‏کوچ واقع در شهر آکسفورد مورد آموزش قرار گرفت. سپس در تئاتر مدرسه ای که در آن درس می خواند، به صورت پاره وقت به رقص، بازیگری و خوانندگی پرداخت. او در 7 سالگی موفق شد در مسابقات دیسی پرت پوئتری کمپتیشن، نفر اول در رده ی سنی خودش شود.

اما واتسون تا 10 سالگی، فقط در نقش اول تئاتر مدرسه اش همچون سال های جوانی، آرتور و شاهزاده ی خوشحال بازی کرده بود، و هرگز به صورت حرفه ای تجربه ی بازیگری نداشت.

واتسون پس از اتمام تحصیلات دبیرستان یک استراحت تحصیلی گرفت تا در یکی از مجموعه های هری پاتر در سال 2009 بازی کند و سپس ادامه تحصیل دهد. وی در رشته ی ادبیات انگلیسی در دانشگاه برون پذیرفته شد؛ ولی به خاطر مشغله های متعدد و بازیگری مجبور شد 2 ترم از دانشگاه مرخصی بگیرد. سرانجام پس از 5 سال موفق شد از دانشگاه فارغ التحصیل شود.

آغاز فعالیت حرفه ای اما واتسون

آغاز فعالیت حرفه ای

اما واتسون در سال 1999 تنها 9 سال داشت که برای ایفای نقش هرمیون گرنجر انتخاب شد، و در اولین فیلم هری پاتر و سنگ جادو بازی کرد. سپس تا سال 2011 در کنار دنیل ردکلیف (بازیگر نقش هری پاتر) و روپرت گرینت (بازیگر نقش رون ویزلی) در 8 فیلم هری پاتر حضور داشت. که از جمله آن ها می توان به فیلم های هری پاتر و تالار اسرار، هری پاتر و زندانی آزکابان، هری پاتر و جام آتش و محفل ققنوس اشاره کرد.

طرفداران هری پاتر درباره ی نحوه ی بازیگری اما واتسون در نقش هرمیون گرنجر نظرات متفاوتی داشتند. عده ای عقیده داشتند که او برای بازی در این نقش گزینه ای بسیار مناسب است، اما عده ای دیگر اعتقاد داشتند که اما نمی تواند سستی ها و عیب های گرنجر را به خوبی نشان دهد. و نظر عده ای دیگر به خاطر زیبایی او بود، به این دلیل که جی کی رولینگ نویسنده داستان، چهره ی هرمیون را کاملا ساده، نه زشت و نه زیبا توصیف کرده بود.

اما واتسون با بازی در مجموعه های هری پاتر موفق شد، برنده ی چندین جایزه شود و بالغ بر 10 میلیون پوند درآمد داشته باشد.

واتسون از سال 2007 در فیلم های دیگر نیز به ایفای نقش پرداخت. یکی از آن ها فیلم تلویزیونی «کفش های باله» بود که در نقش «پائولین فوسیل» بازی کرد و در 26 دسامبر 2007 برای حدود 5 میلیون مخاطب پخش شد. پس از گذشت یک سال در انیمیشن «افسانه ی دسپرو» حضور پیدا کرد و به دوبله نقش «شاهزاده پی» پرداخت. سپس در فیلم «هفته ای که با مریلین گذراندم» در نقش «لوسی» بازی کرد. و در فیلم «مزایای سر به زیر بودن» نیز به ایفای نقش پرداخت.

در ماه ژوئن 2012 اعلام شد که اما واتسون برای ایفای نقش «ایلا» در فیلم «نوح» به کارگردانی دارن آرونوفسکی انتخاب شده است. چند ماه پس از انتخاب او، فیلم برداری از این اثر کلید خورد و در ماه مارس 2014 به اکران عمومی رسید.

اما واتسون در سال 2013 در فیلم «حلقه بلینگ» که فیلمی جنایی و درام بود، در نقش «نیکی» بازی کرد. این فیلم برگرفته از حوادث واقعی گروه سارقین حلقه ی بلینگ ساخته شده است. پس از آن فیلم «این پایان است» با نقش آفرینی اما واتسون در قالب یک نقش مکمل روی پرده ی سینما رفت. این فیلم یک کمدی آخرالزمانی بود که در آن بازیگرانی همچون جیمز فرانکو و ست روگن نیز حضور داشتند و یک نقش اغراق آمیز از خود به نمایش گذاشتند. خود اما واتسون اعلام کرده که به خاطر تجربه ی حضور در یک فیلم کمدی در کنار بهترین کمدین های سینما بسیار خوشحال و خرسند است.

 «بازگشت» نام یکی دیگر از فیلم های اوست که در سال 2015 اکران شد، اما در این فیلم در نقش مقابل «اتان هاوک» بازی کرد. یکی دیگر از فیلم هایی که اما واتسون در آن حضور داشت، «کلینا» بود که این فیلم نیز در سال 2015 به اکران عمومی در آمد. او در نقش «بل» در فیلم «دیو و دلبر» نیز حضور داشت.

اما واتسون در فیلم دایره (Circle) در کنار تام هنکس به ایفای نقش پرداخت. این فیلم در سال 2017 پخش شد.

مدلینگ اما واتسون

ورود به دنیای مدلینگ

اما واتسون در سال 2005 کار مدلینگ خود را نخستین بار با گرفتن یک عکس برای مجله ی تین ویگ آغاز کرد. او جوان ترین ستاره ای بود که تصویرش روی جلد این مجله قرار گرفت.

پس از گذشت مدت زمان طولانی، اما واتسون در ژوئن سال 2009 اعلام کرد که با «شرکت بربری»، شرکت کالای لوکس و خانه ی مد بریتانیایی، برای مد پاییز و زمستانه همکاری خواهد داشت. او برای 6 حالت مختلف مبلغی بالغ بر 8 میلیون پوند از این شرکت دریافت کرد. در سال 2010 نیز در کنار برادرش الکس واتسون، مت گیلمور و مکس هورد در مد بهاره و تابستانه بربری ظاهر شد.

اما واتسون در فوریه 2011 موفق به دریافت عنوان «استایل آیکون» توسط دیم ویویان وستوود از طرف بریتیش اله شد، و فعالیت اما در زمینه فشن و مدلینگ با انتخاب او به عنوان چهره لنکوم در مارس 2011 ادامه پیدا کرد.

زندگی شخصی اما واتسون

زندگی شخصی

اما واتسون مجرد است. او علاقه فراوانی به ورزش و رقص دارد، بازی های تنیس و راکی را دوست دارد و از ماهی گیری لذت می برد. وی غالبا اوقات فراغت خود را با تنیس روی میز و بازی های رایانه ای سپری می کند.

اما فعالیت های زیادی با هدف ارتقای سطح تحصیلات دختران انجام داده است و به همین دلیل در ماه جولای 2014 به عنوان سفیر حسن نیت زنان سازمان ملل انتخاب شد. او همچنین در سال 2018 حدود 1 میلیون پوند برای جلوگیری از آزار و اذیت جنسی پرداخت کرده است.

جولیا رابرتز و جانی دپ بازیگران موردعلاقه ی او هستند.

عکس های اما واتسون

بیوگرافی اما واتسون (زندگینامه هنرمندان)

زندگی نامه اما واتسون (زندگینامه هنرمندان)

زندگینامه اما واتسون

فیلم های اما واتسون

اما واتسون

اما واتسون در فیلم هری پاتر

عکس اما واتسون

اما واتسون در فیلم سیرکل

عکس های اما واتسون

فیلم اما واتسون

برخی از فیلم های اما واتسون

برخی از فیلم های اما واتسون

هری پاتر و سنگ جادو

هری پاتر و تالار اسرار

هری پاتر و زندانی آزکابان

هری پاتر و جام آتش

هری پاتر و محفل ققنوس

کفش های باله

افسانه دسپراکس

هری پاتر و شاهزاده دورگه

هری پاتر و یادگاران مرگ 1

هری پاتر و یادگاران مرگ 2

هفته من با مریلین

پاداش شب بوی زرد

حلقه بلینگ

این پایان است

نوح

کلونیا

بازگشت

دیو و دلبر

دایره

برخی از جوایز و افتخارات اما واتسون

برخی از جوایز و افتخارات اما واتسون

کسب عنوان بهترین بازیگر جوان زن برای فیلم هری پاتر و سنگ جادو در سال 2002

برنده جایزه اتو بهترین ستاره زن در فیلم هری پاتر و تالار اسرار در سال 2003

برنده جایزه اتو بهترین ستاره زن در فیلم هری پاتر و زندانی آزکابان در سال 2004

برنده ی جایزه فیلم ملی بهترین بازیگر زن ازنظر کارایی برای فیلم هری پاتر و محفل ققنوس در سال 2007

4.5/5 - (133 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

6 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
6
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx