زندگینامه همفری بوگارت – بازیگر

نظرات 4
4 دقیقه مطالعه

زندگینامه همفری بوگارت - بازیگر

بیوگرافی همفری بوگارت (زندگینامه هنرمندان)

در زندگی نامه همفری بوگارت اینگونه آمده است که: همفری دیفارست بوگارت با نام مستعار بوگی در سال ۱۸۹۹ درشهر نیویورک آمریکا دیده به جهان گشود.

پدرش همفری جراح و مادرش ویراستار یک مجله بود. همفری دوران کودکی خود را در نیویورک آمریکا و در مدرسه ترینیتی سپری نمود. وی برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی به آکادمی فیلیپس در آندورا رفت، اما بعد از مدتی از آنجا اخراج و به ارتش کشورش پیوست.

همفری بوگارت در طول خدمت هیچگاه در جنگی شرکت نکرد اما بر اثر حمله یک نهنگ دچار جراحت شد و همین امر موجب ایجاد اختلال در راه رفتن و حرف زدن او گردید.

وی از سال ۱۹۲۰ تا ۱۹۲۲ در کمپانی نمایش یکی از بستگانش (ویلیام برادی) به نام استودیوی فیلم برادی به عنوان مدیر صحنه فعالیت میکرد.

همفری بوگارت در سال ۱۹۳۶ با بازی در فیلم جنگل سنگی خود را به عنوان بازیگری پر استعداد در سینما معرفی نمود و این مقدمه همکاری نسبتاً طولانی مدت و موفقیت‌ آمیز او و کمپانی برادران وارنر شد. همفری از آن سال تا ۱۹۴۰ در ۲۸ فیلم ظاهر شد که اکثراً گانگستری و تنها دو مورد در ژانر وسترن بود. حضور در فیلم‌ های شاهین مالت در نقش سام اسپید به کارگردانی جان هوستون و کازابلانکا از مایکل کورتیز از جمله محبوب ترین و چشمگیرترین نقش آفرینی‌ های بوگارت محسوب می‌شود.

عکس همفری بوگارت

زندگینامه همفری بوگارت - بازیگر

زندگینامه همفری بوگارت - بازیگر

زندگینامه همفری بوگارت - بازیگر

همفری بوگارت در سال ۱۹۵۱ برای بازی در ملکه آفریقایی برنده جایزه اسکار و در سال های ۱۹۴۲ و ۱۹۵۴ برای فیلم‌ های کازابلانکا و شورش کین نامزد کسب این جایزه شد.

بوگارت در اکثر فیلم‌ هایش در نقش مردانی خوش‌ گذران و خوش‌ پوش و در عین حال دلیر و باهوش ظاهر گردید و همین امر در جذاب تر شدن شخصیت او تأثیرگذار بود.

مؤسسه فیلم آمریکا در سال 1999 بوگارت را به عنوان بهترین ستاره مرد تمام دوران برگزید و مجله انترنتنمنت ویکلی هم او را نماد شماره یک هالیوود لقب داده است.

همفری بوگارت لورن باکال

زندگینامه همفری بوگارت - بازیگر

همفری چهار بار ازدواج کرد و حاصل آن دو فرزند دختر و پسر بود و همسر چهارمش تا دم مرگ همراه او بود. سرانجام همفری بوگارت در سال 1957 بر اثر بیماری سرطان حنجره درگذشت.

زندگینامه همفری بوگارت - بازیگر

زندگینامه همفری بوگارت - بازیگر

برخی از آثار هنری همفری بوگارت:

برادوی این گونه است – 1930

یک شیطان با زنان – 1930

زنان تمام ملل – 1931

جنگل اسفالت – 1936

بن بست – 1937

فرشتگان آلوده صورت – 1938

دهه 20 پرجنب و جوش – 1939

شاهین مالت – 1941

در تمام طول شب – 1943

کازابلانکا – 1943

داشتن و نداشتن – 1943

خواب بزرگ – 1946

گذرگاه تاریک – 1947

کی لارگو – 1948

گنج‌ های سیه را مادره – 1948

به هر دری بزن – 1949

توکیو جو – 1949

در مکانی خلوت – 1950

شیروکو – 1951

سابرینا – 1954

کنتس پابرهنه – 1954

3.7/5 - (6 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

4 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
4
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx