رسیدن به موفقیت قطعی از طریق آموزش و یادگیری قانون جذب توسط دوره کارشناس جذب شوید استاد شریفی - سایت قانون جذب ، موفقیت و رشد فردی برای همه

زندگینامه جولیان مور – بازیگر

زندگینامه جولیان مور – بازیگر

پادکست زندگینامه جولیان مور – بازیگر

بیوگرافی جولیان مور (زندگینامه هنرمندان)

جولیان مور یکی از با استعدادترین و توانمندترین بازیگران زن هالیوود از دیدگاه بسیاری از منتقدین این حوزه است. کارنامه هنری او پر از نقش های ماندگاری در سینمای تجاری و مستقل هالیوود می باشد. او که دانش آموخته دانشگاه هنر بوستون است، افتخارات زیادی را از آن خود کرده که از جمله می توان به جوایز بهترین بازیگر زن و نقش مکمل زن از جشنواره های معتبری همچون اسکار، امی و گلدن گلوب اشاره کرد.

جولیان مور که در بیش از پنجاه فیلم قابل قبول حضور یافته در سال 2015 و پس از چهار بار نامزدی، موفق به دریافت جایزه اسکار برای فیلم تحسین شده هنوز هم آلیس هستم، شده است. لازم به ذکر است که او یک نویسنده موفق در زمینه ی داستان های کودکان نیز می باشد.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاع از زندگی نامه جولیان مور این هنرپیشه پرآوازه در ادامه با ما همراه باشید.

دوران کودکی جولیان مور

دوران کودکی و نوجوانی جولیان مور

جولیان مور متولد سوم دسامبر 1960 در یک کمپ نظامی در شمال کارولینا می باشد. او یک برادر و خواهر کوچکتر از خود نیز دارد. پدر جولیان یک چترباز جنگ ویتنام بود، که در ارتش تا نشان کُلونِلی پیش رفت و سپس قاضی دستگاه نظامی شد. مادرش نیز یک روانشناس از اهالی اسکاتلند بود. همین ریشه اسکاتلندی مادرش که در سال 1951 به همراه خانواده به آمریکا مهاجرت کرده بود، موجب شد که جولیان بعدها بتواند تابعیت بریتانیا را نیز داشته باشد.

جولیان در طول دوران کودکی اش در بیش از هفت شهر آمریکا به زندگی و تحصیل پرداخت که این امر بیشتر به خاطر فعالیت های کاری پدرش بود. به گفته خودش او هرگز نتوانست احساس در خانه بودن را به علت این سفرهای مداوم داشته باشد. جولیان در زمان کودکی به همراه خانواده اش مور در آلوباما، جورجیا، آلاسکا، نیویورک، ورجینیا و چند شهر دیگر زندگی کرده بود. پس خیلی عجیب نیست که بدانید او در بیش از 9 مدرسه، دوران تحصیلی ابتدایی و راهنمایی را گذرانده است.

جولیان که همیشه دانش آموزی خوب بود، به رشته پزشکی علاقه بسیاری داشت، اما یکی از معلمان او، تنها به علت علاقه زیاد جولیان به کتاب خوانی، به او پیشنهاد حضور در چند تئاتر را داد. موضوعی که خیلی زود مورد توجه خود جولیان نیز قرار گرفت و در فاصله ی کوتاهی در نزدیک به 10 تئاتر هنرستانی به ایفای نقش پرداخت. اما خانواده جولیان خیلی با این انتخاب موافق نبودند و تنها شرط حضور او را، ادامه تحصیلش قرار داده بودند. او به همین علت در سال 1983 موفق شد با نمرات فوق العاده ای از دانشگاه بوستون فارغ التحصیل شود.

جولیان مور

آغاز فعالیت حرفه ای

جولیان مور خیلی زود با نمایش توانایی هایش پا به مهمترین محل اجرای تئاتر آمریکا یعنی برادوی گذاشت. حضور او تا هم اکنون نیز گرچه بسیار محدود، در تئاترهای برادوی وجود دارد. اولین نقشی که می توان از آن به عنوان یک حضور پررنگ نام برد، سریال زمانی که جهان می چرخید نام دارد.

جولیان مور برای 3 سال در حد فاصل سال های 1985 تا 1988 در این سریال و گاها در دو نقش به بازیگری پرداخت. جایی که منتقدان و عوامل فیلم، او را خیلی زود به عنوان یکی از عوامل موفقیت این سریال در نظر گرفتند. حضور فوق العاده مور در این سریال، اولین جایزه معتبر کارنامه هنری اش را نصیب وی کرد و او موفق به دریافت جایزه امی شد.

جولیان پس از این موفقیت در چند سریال دیگر نیز به ایفای نقش پرداخت. استعدادهای نیمه تاریک، نخستین فیلم هالیوودی بود که جولیان در آن بازی کوتاهی داشت. اما همین نقش کوتاه کافی بود تا جولیان تنها در پنج سال یعنی از سال 1992 تا سال 1997 در چهارده فیلم به ایفای نقش بپردازد. دستی که گهواره را تکان می دهد، فراری و برش های کوتاه از فیلم های موفق این دوران هستند.

بیوگرافی جولیان مور

او در این سال ها اولین تجربه حضور در یک فیلم تجاری و عظیم هالیوودی را با ایفای نقش در فیلم پارک ژوراسیک تجربه کرد. بدون شک اما فیلم تاریخ کوتاه، موفق ترین فیلم این دوران از بازیگری جولیان مور است، که علاوه بر جایزه گلدن گلوب، جایزه فیلم فستیوال ونیز را هم از آن او کرد.

از این پس درخشش مور در دنیای هالیوود چندین برابر شد. او بلافاصله در فیلم تحسین شده شب های عیاشی ایفای نقشی را از خود به نمایش گذاشت که کمتر منتقدی می توانست از حضور فوق العاده او چشم پوشی کند. او با بازی کردن در نقش اَمبر وِیز، یک بار دیگر توجه جهانی را به خود جلب کرد و برای اولین بار در یک سال نامزد دریافت جایزه اسکار و گلدن گلوب شد.

به جرات می توان گفت از اواسط سال 2000 تاکنون تقریبا فیلمی نبوده است که جولیان مور در آن بازی کرده باشد، ولی نتواند موفقیت گیشه و یا منتقدین را به صورت همزمان به دنبال داشته باشد. او که همچنان در سریال های شاخص تلویزیونی نیز حضور پیدا می کرد، در این سال ها موفق به دریافت چندین جایزه امی و گلدن گلوب دیگر شد.

همسر جولیان مور

زندگی خصوصی جولیان مور

جولیان مور دو بار ازدواج کرده است و همسر فعلی او بارت فِرندلیچ، یکی از تهیه کنندگان سینما می باشد. آن ها در سال های 1997 و 2002 صاحب دو فرزند با نام های کالِب و هلن شدند.

لیست جوایز و افتخارات جولیان مور

کاندید دریافت جایزه بفتای بهترین بازیگر نقش اول زن برای بازی در فیلم پایان رابطه در سال 1999

کاندید دریافت جایزه بفتای بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای بازی در فیلم ساعت ها در سال 2002

کاندید دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی زن برای فیلم هنوز هم آلیس هستم در سال 2015

عکس های جولیان مور

زندگی نامه جولیان مور

عکس جولیان مور

عکس جولیان مور

جولیان مور

جولیان مور

جولیان مور

جولیان مور

زندگینامه جولیان مور

لیست فیلم ها و آثار جولیان مور

بازیگری سینما :

برخی از فیلم های شاخص جولیان عبارتند از :

۱۹۹۲  دستی که گهواره را تکان می‌دهد

۱۹۹۳  بنی و جون

۱۹۹۳  فراری

۱۹۹۳  برش ‌های کوتاه

۱۹۹۴  وانیا در خیابان چهل و دوم

۱۹۹۵  ایمن

۱۹۹۵  نه ماه

۱۹۹۵  آدم کش ‌ها

۱۹۹۷  شب ‌های عیاشی

۱۹۹۷  جهان گمشده : پارک ژوراسیک

۱۹۹۸  لبوفسکی بزرگ

۱۹۹۹  اقبال کلوچه

۱۹۹۹  شوهر ایده ‌آل

۱۹۹۹  پایان رابطه

۱۹۹۹  مگنولیا

۲۰۰۱  هانیبال

۲۰۰۱  تکامل

۲۰۰۲  دور از بهشت

۲۰۰۲  ساعت ‌ها

۲۰۰۴  فراموش شده

۲۰۰۴  قوانین جذابیت

۲۰۰۶   فرزندان انسان

۲۰۰۶   فریدم لند

۲۰۰۷  آینده

۲۰۰۷  من آنجا نیستم

۲۰۰۸  کوری

۲۰۰۹  یک مرد مجرد

۲۰۰۹  کلویی

۲۰۱۰  بچه ‌ها حالشان خوب است

۲۰۱۰  پناهگاه

۲۰۱۱  دیوانه ‌وار، احمقانه، عشق

۲۰۱۲  فلین بودن

۲۰۱۲  تغییر بازی

۲۰۱۳  کری

۲۰۱۳  دان جان

۲۰۱۴  بدون توقف

۲۰۱۴  هنوز هم آلیس هستم

۲۰۱۴  بازی ‌های گرسنگی : زاغ مقلد – بخش ۱

۲۰۱۴  نقشه ‌های ستاره ‌های سینما

۲۰۱۴  هفتمین پسر

۲۰۱۵  طرح مگی

۲۰۱۵  ملک طلق

۲۰۱۵  بازی ‌های گرسنگی: زاغ مقلد – بخش ۲

۲۰۱۷  مصیب عجیب

۲۰۱۷  سابربیکن

۲۰۱۷  کینگزمن : محفل طلایی

۲۰۱۸  گلوریا بل

4/5 - (3 امتیاز)
شاید این ها را هم دوست داشته باشید
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
×
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx