رسیدن به موفقیت قطعی از طریق آموزش و یادگیری قانون جذب توسط دوره کارشناس جذب شوید استاد شریفی - سایت قانون جذب ، موفقیت و رشد فردی برای همه

زندگینامه لئوناردو دی کاپریو – بازیگر

بیوگرافی لئوناردو دی کاپریو (زندگینامه هنرمندان)

در زندگی نامه ی لئوناردو دی کاپریو اینگونه آمده است که : لئوناردو در سال 1974 در شهر هالیوود از ایالت کالیفرنیا امریکا دیده به جهان پشود. وی زمانی که تنها یک سال داشت طعم تلخ جدایی پدر و مادرش را چشید و پس از آن به همراه مادرش در یکی از محله های فقیر نشین هالیوود ساکن شدند. دی کاپریو با توجه به این از کودکی استعداد شگرفی در اجرای نمایش داشت، خانواده اش را ترغیب نمود تا استعداد او را پروش دهند. خانواده دی کاپریو هم که علاقه شدید لئوناردو را به بازیگری دیدند، با یک مامور استعداد یابی تماس گرفتند تا آنها را در انجام این کار یاری کند. این استعدادیاب بعد از اینکه اجرای لئوناردو دی کاپریو را دید، اعلام کرد که او بازیگر بسیار خوبی خواهد شد به شرط آنکه اسم لئوناردو را حذف کرده و بجایش از اسم لنی ویلیامز استفاده کند. اما لئوناردو دی کاپریو و خانواده اش این مسئله را قبول نکردند و او را با همان نام اصلی اش روانه دنیای بازیگری کردند. لئوناردو دی کاپریو بعد از ورودش به تلویزیون موفق شد تا در چند مجموعه دسته چندم تلویزیون حضور پیدا نماید اما با حضور در نقش یک معلول ذهنی در فیلم” چه چیز گیلبرت گریپ را می خورد؟ ” توانست نام خود را بر سر زبانها بیندازد و مهمتر از آن اینکه کاندید دریافت اسکار هم شود. این موفقیت بزرگ برای لئوناردو سبب شد تا در سالهای بعد در فیلم های مطرح بیشتری از جمله ” رومئو + ژولیت ” حضور پیدا نماید. اما ستاره شانس او زمانی از آسمان عبور کرد که ” جیمز کامرون ” از او درخواست کرد تا در فیلم ” تایتانیک ” در کنار ” کیت وینسلت ” حضور پیدا کند. این فیلم لئوناردو دی کاپریو را یه شبه تبدیل به ستاره ایی دست نیافتنی کرد که تا به امروز نیز رسیدن به موقعیت او در هالیوود کارِ کمتر بازیگری است !

عکس لئوناردو دی کاپریو

نکاتی که درباره لئوناردو دی کاپریو نمی دانید :

دی کاپریو در سال 1995 برای بازی در نقش رابین در فیلم ” بتمن برای همیشه ” تست بازیگری داده بود.

او در سال 2001 به عنوان بازیگر نقش آلن ینسن در فیلم ” مرد هارواردی ” انتخاب شده بود اما تهیه کننده پول کافی برای پرداخت دستمزد او نداشت، به همین علت او از پروژه کنار رفت و ” آدریان گرنیر ” جایگزین او شد.

در جریان انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده سال 2004 ، از ” جان کری ” حمایت کرد. دی کاپریو برای تبلیغ به 11 ایالت رفت و حدود 20 سخنرانی درباره حفظ محیط زیست انجام داد. او در این سخنرانی ها همچنین اعلام کرد که ” جورج بوش ” در حال نابودی محیط زیست است!

شاید جالب باشد بدانید که به دی کاپریو بازی در نقش مرد عنکبوتی را هم پیشنهاد کرده بودند!

در سال 2005 هنگامی که قصد ترک محل برگزاری یک جشن خصوصی را داشت، توسط یک مدل کانادایی با بطری مورد حمله قرار گرفت که در این حادثه وی جراحت نسبی برداشت.

دی کاپریو یکی از طرفداران سرسخت حفاظت از محیط زیست می باشد و به تمام کسانی که در راستای حمایت از محیط زیست فعالیت می کنند، کمک میکند.

به دلیل مشغله کاری بازی در فیلم ” روانی آمریکایی ” را نپذیرفت و ” کریستین بیل ” جایگزینش شد.

لئوناردو دی کاپریو از دوران کودکی با ” توبی مگوایر ” رفاقت دارد.

در سال 2003 وقتی که دوربین شخصی اش گم شد، جایزه قابل توجهی تعیین کرد تا دوربینش را صحیح و سالم تحویلش بدهند!

در سال 1996 قرار بود در یک فیلم نقش ” جیمز دین ” فقید را ایفا کند اما اعلام کرد که برای حضور در چنین نقشی تجربه کافی ندارد و به همین علت از پروژه انصراف داد.

بازیگران مورد علاقه اش ” رابرت دنیرو ” و ” جک نیکلسون ” هستند.

لئوناردو دی کاپریو توانایی صحبت به زبان آلمانی را هم دارد.

بیشترین کارگردانی که تا به امروز با او همکاری داشته ” مارتین اسکورسیزی ” است.

پدرش ” جورج دیکاپریو ” نام داشت و یک نویسنده مستقل بود که در حیطه کمیک بوک ها فعالیت میکرد. مادر ” ایرملین دیکاپریو ” نام داشت که یک منشی بود.

بعد از اتمام فیلم ” جاده انقلابی ” ، حلقه ایی طلایی که بر روی آن نوشته ایی حکاکی شده بود از ” کیت وینسلت ” خریداری کرد. البته هرگز معلوم نشد که بر روی این حلقه چه مطلبی حک شده بود!

قرار بود در فیلم ” حرامزده های بی آبرو ” نقش سرهنگ هانس لاندا را بازی کند اما نقش به ” کریستوف والتز ” رسید.

بهترین بازیگر زن تمام دوران را ” مریل استریپ  میداند.

” کیت وینسلت ” معتقد است که ” لئوناردو دی کاپریو ” بهترین بازیگر در میان هم نسل هایش است.

لئوناردو دی کاپریو فیلمها

پیش از سیل 2015
بازگشته 2015
ویرونگا 2014
گرگ وال استریت 2013
خارج از کوره 2013
رانر رانر 2013
گتسبی بزرگ 2013
جنگوی آزاد شده 2012
جی. ادگار 2011
نیمه ماه مارس 2011
گردش شنل‌ قرمزی 2011
تلقین 2010
هابل سه‌ بعدی 2010
جزیره شاتر 2010
یتیم 2009
جاده انقلابی 2008
مجموعه دروغ‌ها، 2008
الماس خونین، 2006
مردگان، 2004
هوانورد، 2004
اگر می‌توانی منو بگیر، 2002
دار و دسته‌های نیویورکی، 2002
ساحل، 2000
شهرت، 1998
مردی در نقاب آهنی، 1998
تایتانیک، 1997
اتاق ماروین، 1996
رومئو و ژولیت، 1996
خورشید‌گرفتگی کامل، 1995
خاطرات بسکتبال، 1995
سریع و مرده، 1995
مهمانی شلیک با پا، 1994
گیلبرت گریپ چه می‌خورد، 1993
زندگی بچه، 1993
پیچک سمی، 1992

مهمترین افتخارات لئوناردو دی کاپریو

کاندید دریافت اسکار برای بازی در فیلمهای ” الماس خونین ” ، ” چه چیزی گیلبرت گریپ را می خورد؟ “، ” هوانورد ” و ” گرگ وال استریت “، نامزد دریافت اسکار بهترین فیلم سال برای فیلم ” گرگ وال استریت “. برنده اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی مرد برای فیلم ” بازگشته “.

4.3/5 - (11 امتیاز)
شاید این ها را هم دوست داشته باشید
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

4 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
×
4
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx