زندگینامه نسرین مقانلو – بازیگر

نظرات 8
6 دقیقه زمان مطالعه

زندگینامه نسرین مقانلو - بازیگر

بیوگرافی نسرین مقانلو (زندگینامه هنرمندان)

در زندگی نامه نسرین مقانلو اینگونه آمده است که : نسرین مقانلو در یک تیر ماه سال ۱۳۴۷ در شهر تهران متولد شد، وی دیپلمه و همسر کمال خلیلیان مهاجم تیم ملی فوتبال ایران، قهرمان جوانان آسیا و عضو باشگاه‌ های گمرک اهواز، پاس و تاج می‌ باشد. کمال خلیلیان هم اکنون ساکن آمریکا می باشد. نسرین مقانلو با بازی در فیلم تلویزیونی “مسافری از هند” به شهرت رسید.

آغاز فعالیت‌ های هنری نسرین مقانلو

نسرین مقانلو شروع فعالیت های بازیگری خود را با فیلم امید در سینما شروع کرد و با بازی در فیلم همسر بیشتر دیده شد. وی پس از بازی در فیلم نابخشوده چند سالی را خارج از کشور سپری کرد. وی سپس به ایران بازگشت و بازی در سینما و تلویزیون را ادامه داد. بازی در فیلم مهمان مامان، مقانلو را به عنوان یک بازیگر توانا مطرح کرد.

نسرین مقانلو در گفت وگویی به بیان زندگی شخصی و هنری‌ اش پرداخت که بخشی از آن را در ادامه می‌ خوانید: “من به واسطه فعالیت پدرم در رشته موسیقی و مادرم در تئاتر با فضای هنر آشنایی کامل پیدا کرده بودم، به همین سبب از دوران کودکی و نوجوانی فعالیتم در زمینه تئاتر و نمایش را آغاز کردم. امّا زمانی که تصمیم گرفتم فعالیت حرفه‌ ای‌ ام در سینما را آغاز کنم، با فیلم “دو نیمه سیب” کیانوش عیاری آغاز کردم. یادم است برای بازی در این فیلم به همراه مادرم به رستوران رفتیم و اولین حضور من در سینما با کار آقای عیاری رقم خورد. فردای همان روز آقای عیاری به “رسول صدرعاملی” گفت به یک دختر تازه وارد معرفی‌ ات می‌ کنم که همانی است که برای فیلمت دنبالش می‌ گشتی، بنابراین با بازی در فیلم “قربانی” دومین تجربه‌ ام رقم خورد و بلافاصله پس از آن آقای “تورج منصوری” برای بازی در “بازیچه” از من دعوت کردند و سپس در “امید” آقای حبیب کاوش به ایفای نقش پرداختم.”

آقایان دستگردی و پاکدل از من دعوت کردند برای بازی در سریال تلویزیونی “لبخند زندگی” با حضور پیشکسوت عزیزم خانم “ثریا قاسمی” که بدین ترتیب اولین حضور در تلویزیون هم برای من اتفاق افتاد. بلافاصله پس از پایان “لبخند زندگی”، فیلم “آخرین سند” پیشنهاد شد که زمانی پخش شد که “امید” و “بازیچه” هم رفع ممنوعیت شده بودند و همزمان ۳ فیلم روی پرده داشتم.

عکسهای نسرین مقانلو

زندگینامه نسرین مقانلو - بازیگر

زندگینامه نسرین مقانلو - بازیگر

زندگینامه نسرین مقانلو - بازیگر

زندگینامه نسرین مقانلو - بازیگر

زندگینامه نسرین مقانلو - بازیگر

زندگینامه نسرین مقانلو - بازیگر

زندگینامه نسرین مقانلو - بازیگر

زندگینامه نسرین مقانلو - بازیگر

زندگینامه نسرین مقانلو - بازیگر

نسرین مقانلو و بازگشت به ایران

۱۰ سال پیش بالاخره تصمیم گرفتم با همسرم صحبت کنم و میزان دلتنگی و علاقه‌ ام به کارم را به او گفتم، خوشبختانه همسرم هم قبول کرد به همراه بچه‌ ها به ایران برگردیم تا بتوانم بدون دغدغه و استرس به کارم برسم. “دختری در قفس” آقای صلح میرزایی اولین فیلمم بعد از آن دوران بود و بعد از آن برای بازی در سریال “مسافری از هند” از من دعوت شد.

عکس نسرین مقانلو و همسرش

زندگینامه نسرین مقانلو - بازیگر

ازدواج نسرین مقانلو

ماجرای ازدواج من سر فیلم “همسر” آقای فخیم زاده بود که به خاطر اسمش سرنوشت من را رقم زد و در همان گیرودار ساختش بودیم که برای خواستگاری از من به منزلمان آمدند و بعد از ۵-۶ سال کار مداوم در عرصه‌ های مختلف، با همسرم ازدواج کردم و به آمریکا رفتیم. البته سالی یک بار به ایران می‌ آمدم و به صورت ناپیوسته کارهایی انجام می‌ دادم، مثل کار “نابخشوده” مرحوم “ایرج قادری” که هنگام بارداری پسر بزرگم اتفاق افتاد یا “بن بست” اصغر نعیمی که با “فرهاد اصلانی” و “دکتر عزیزی” بازی کردم. ازدواج، فرصتی برای امتحان کردن خودم بود. با ازدواج، عاشق شدم و با خودم فکر کردم این بهترین فرصت برای امتحان کردن خودم است که آیا می‌ توانم مدتی از آنچه دوست دارم، دور باشم یا نه! آن ده سال خیلی بر من سخت گذشت، بسیار دلتنگ بودم، خیلی شب‌ ها می‌ نشستم برنامه “چشم انداز” را می‌ دیدم، همکارانم را نگاه می‌ کردم و گریه می‌ کردم.

زندگینامه نسرین مقانلو - بازیگر

فعالیت‌ های هنری نسرین مقانلو

فیلم‌ های سینمایی :

پی ۲۲ ۱۳۹۳
روزگاری عشق و خیانت ۱۳۹۲
گناهکاران ۱۳۹۱
بدون اجازه ۱۳۹۰
راه بهشت ۱۳۹۰
نفوذی ۱۳۸۷
سوپر استار ۱۳۸۷
ماه وش ۱۳۸۶
مهمان مامان ۱۳۸۲
دختری در قفس ۱۳۸۱
بن بست (فیلم کوتاه) ۱۳۷۸
نابخشوده ۱۳۷۵
همسر ۱۳۷۲
همه دختران من ۱۳۷۲
بازیچه  ۱۳۷۲
امید ۱۳۷۱
قربانی ۱۳۷۰
دو نیمه سیب ۱۳۷۰

سریال‌ های تلویزیونی و شبکه نمایش خانگی :

آخرین سند ۱۳۷۱
لبخند زندگی ۱۳۷۲
مسافری از هند ۱۳۸۱
مختارنامه ۱۳۸۳
حس سوم ۱۳۸۴
آبی، گاهی آسمان (تله فیلم) ۱۳۸۷
دیدار ۱۳۸۷
قلب یخی (شبکه خانگی) ۱۳۸۹
اینجا تهران است ۱۳۹۰
تنهایی لیلا

۳.۵/۵ - (۲ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

8 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
8
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx