بیوگرافی سیلوستر استالونه – بازیگر

نظرات 5
9 دقیقه مطالعه

بیوگرافی سیلوستر استالونه - بازیگر

بیوگرافی سیلوستر استالونه (زندگینامه هنرمندان)

در زندگی نامه سیلوستر استالونه اینگونه آمده است که : سیلوستر گاردنز استالونه در تاریخ 6 جولای 1946 در نیویورک آمریکا متولد شد. او بازیگر، کارگردان، تهیه کننده و فیلمنامه نویس آمریکایی است که اغلب با نام مستعار اسلای (آب زیرکاه) نامیده می شود. او بیشترین موفقیت و معروفیت خود را مدیون سری فیلم های اکشن “راکی” و “رمبو” می باشد. لبخند استهزاء آمیز، چشمان تنبل و گویش خاص او که برخی حروف را ادا نمی نماید نتیجه فلج شدن سمت چپ صورتش به هنگام تولدش می باشد.

سیلوستر استالونه در نیویورک سیتی متولد شد. پدرش فرانک استالونه و مادرش ژاکلین لابوفیش فالگیر می باشد. پدر سیلوستر استالونه یک مهاجر سیسیلی بوده و مادرش آمریکایی می باشد ولی یکی از مادربزرگ های مادری استالونه اوکراینی تبار است.

سیلوستر استالونه وقتی پانزده ساله بود همکلاسی هایش می گفتند در بین بچه ها از همه بیشتر احتمال موفقیت دارد. او در دهه 60 وارد دانشگاه میامی شد و 3 سال در آنجا درس خواند ولی پس از آن تحصیل را رها نموده و به بازیگری روی آورد. اولین کار سینمایی سیلوستر استالونه بازی در فیلم “مهمانی در خانه کیتی و استاد” می باشد که در آن هم صحنه های اکشنی به چشم میخورد. بعدها وقتی استالونه به موفقیت های زیادی دست پیدا کرد و به شهرت رسید، سازندگان این فیلم آن را با نام جدید “مرد ایتالیایی” (اشاره به نام مستعار راکی بالبوآ) روانه بازار کردند.

سیلوستر استالونه عکس

بیوگرافی سیلوستر استالونه - بازیگر

بیوگرافی سیلوستر استالونه - بازیگر

  بیوگرافی سیلوستر استالونه - بازیگر

بیوگرافی سیلوستر استالونه - بازیگر

بیوگرافی سیلوستر استالونه - بازیگر

بیوگرافی سیلوستر استالونه - بازیگر

بیوگرافی سیلوستر استالونه - بازیگر

بیوگرافی سیلوستر استالونه - بازیگر

نقش های اولیه سیلوستر استالونه مختصر و کوتاه بودند. از جمله آنها می توان به فیلم “موزها 1971” ساخته وودیآلن، “کلوت 1971” و “مالکان فلت بوش 1974” اشاره نمود. در سال 1975 در فیلم های “خداحافظ کاپون”، “مسابقه مرگ 2000” و سریال های “داستان های پلیس” و “کوجاک” بازیگر نقش دوم بود. اولین فیلم “راکی” در سال 1976 ساخته و برنده جایزه بهترین فیلم شد.

یک شب برای دیدن مسابقه بوکسور معروف آن زمان “علی چاک ونپر” رفته بود. همان شب به محض رسیدن به خانه قلم و کاغذ برداشت و نوشتن فیلمنامه “راکی” را آغاز کرد و آن را سه روزه به پایان رساند. سپس سعی نمود فیلمنامه خود را بفروشد و تصمیم داشت خودش نقش اول را بازی نماید ولی کارگردان و تهیه کننده مایل بودند “برت رینولد” و یا “جیمزکان” آن نقش را ایفا کنند، اما استالونه بالاخره موفق شد آنها را متقاعد کند و نتیجه این شد که “راکی” برنده ده جایزه آکادمی فیلم شد که دو تا از این جوایز به خود او تعلق گرفت. یکی به عنوان بهترین هنرپیشه و دیگری بهترین فیلمنامه. در میان بهترین قهرمانان فیلم های هالیوود نام استالونه در نقش “راکی بالبوآ” پس از گریگوری پک “آتیسوس فینچ”، هریسون فورد “ایندیانا جونز”، شون کانری “جیمزباند”، هامفری بوگارت “ریک بلین”، گاری کوپر “ویل کین” و جودی فاستر “کلاریس استارلینگ” در مقام هفتم قرار دارد.

سیلوستر استالونه یک هنرپیشه جدی

بعد از اینکه با اکران فیلم راکی محبوبیت استالونه جهانی گردید، روجر ابرت منتقد سینمای هالیوود اظهار کرد که او می تواند مارلون براندوی ثانی باشد زیرا هنرپیشه ای جدی می باشد. هر چند که سیلوستر استالونه دیگر چنین لقب هایی به دست نیاورد ولی همیشه محبوب دوستداران فیلم های اکشن بود. به جز (راکی) و سه فیلم (رمبو)، استالونه در فیلم “سرزمین پلیس” که در آن با “رابرت دنیرو” و “ری لیوتا” هم بازی بود، مورد تشویق و تحسین همگان قرار گرفت ولی این فیلم فروش بالایی نداشت. او کارگردانی را با فیلم “کوچه بهشت” در سال 1978 شروع کرد و فیلم نامه نویس و بازیگر آن نیز بود. پس از آن فیلم های “تب شنبه شب”، “زنده ماندن” و “راکی 2، 3 و 4” و (راکی بالبوآ) را کارگردانی نمود.

زندگی خانوادگی سیلوستر استالونه

خانواده استالونه شامل برادرش (فرانک جونیور استالونه) خواننده و بازیگر سابق سینما، مادرش ژاکلین استالونه که یک فالگیر بود و پسرش (سیج استالونه) که در فیلم (راکی5) در نقش پسر خودش بازی نموده است، می باشد. استالونه سه بار ازدواج کرده است. همسر اولش “ساشاچاک 1974- 1985” بود. او در نگارش فیلمنامه راکی کمک های شایانی به سیلوستر استالونه کرده است و یک عکاس نیز بود. وقتی تست بازیگری داد برای بازی در نقش اول فیلم play it as it lays انتخاب گردید ولی سیلوستر استالونه به او اجازه خروج از نیویورک را نداد و بهانه اش هم این بود که برای تایپ فیلمنامه هایش به او نیاز دارد. همسر دوم استالونه “بریجیت نیلسون 1985-1987” نام داشت که در فیلم “راکی 4” با استالونه همبازی بود.

همسر سوم سیلوستر استالونه که همسر فعلی او نیز می باشد، “جنیفر فلیون” نام دارد که در سال 1997 با وی ازدواج کرد. جنیفر که بسیار جوانتر از سیلوستر استالونه می باشد در چهارده اگوست سال 1968 در شیکاگو متولد شده است.

سیلوستر استالونه پنج فرزند دارد. پسر ارشد او (سیج استالونه) و پسر دومش (سرجو) فرزندان (ساشا چاک) می باشند و در سال های 1976 و 1979 به دنیا آمدند. دختران سیلوستر استالونه (سوفیا رز) که بیماری قلبی مادرزادی دارد و یک سوراخ در قلب اوست، (سیستین رز) و (اسکارلت رز) فرزندان مشترک او و جنیفر فلیون می باشند که به ترتیب در سال های 1996، 1998 و 2002 متولد شدند. او و فلیون که یک آمریکایی ایرلندی است در قصر (بلنهایم) واقع در (آکسفورد شایر) انگلستان ازدواج نمودند. این قصر محل تولد (وینستون چرچیل) نیز می باشد.

از نکات قابل توجه زندگی خصوصی سیلوستر استالونه این است که او به همراه “بروس ویلیس” و “آرنولد شوارتزنگر” مالک رستوران های “پلنت هالیوود” بودند ولی این اواخر شوارتزنگر سهم خود را فروخت. استالونه فعالیت های سیاسی نیز داشته است ولی برای یک جناح خاص کار نمی کند و تاکنون هم به نفع کاندیداهای جناح دموکرات تبلیغ کرده است و هم به نفع کاندیداهای جناح جمهوری خواه.

مجموعه فیلم های سیلوستر استالونه

بیوگرافی سیلوستر استالونه - بازیگر

بیوگرافی سیلوستر استالونه - بازیگر

بیوگرافی سیلوستر استالونه - بازیگر

بیوگرافی سیلوستر استالونه - بازیگر

بیوگرافی سیلوستر استالونه - بازیگر

بیوگرافی سیلوستر استالونه - بازیگر

بدرود، محبوبم – (۱۹۷۵)
مسابقه مرگ در سال ۲۰۰۰ – (۱۹۷۵)
راکی – (۱۹۷۶)
مشت – (۱۹۷۸)
راکی ۲ – (۱۹۷۹) (همچنین نویسنده فیلمنامه و کارگردان)
فرار بسوی پیروزی – (۱۹۸۱)
راکی ۳ – (۱۹۸۲) (همچنین نویسنده فیلمنامه و کارگردان)
اولین خون – (۱۹۸۲)
رمبو: اولین خون قسمت دوم – (۱۹۸۵)
راکی ۴ – (۱۹۸۵) (همچنین نویسنده فیلمنامه و کارگردان)
کبرا – (۱۹۸۶)
رمبو ۳ – (۱۹۸۸)
زندان – (۱۹۸۹)
راکی 5 – (۱۹۹۰)
صخره نورد – (۱۹۹۳)
تخریب چی – (۱۹۹۳)
قاضی درد – (۱۹۹۵)
آدمکش‌ ها – (۱۹۹۵)
روشنایی روز – (۱۹۹۶)
شهرک پلیس – (۱۹۹۷)
کارتر را بگیرید – (۲۰۰۰)
پادزهر – (۲۰۰۲)
انتقام آنجلو – (۲۰۰۲)
بچه‌ های جاسوس ۳ – ( ۲۰۰۳ )
راکی بالبوآ – (۲۰۰۶) (همچنین نویسنده فیلمنامه و کارگردان)
جان رمبو – (۲۰۰۸) (همچنین نویسنده فیلمنامه و کارگردان)
یک‌ بار مصرف‌ ها – (۲۰۱۰) (همچنین نویسنده فیلمنامه و کارگردان)
یک‌ بار مصرف‌ ها ۲- (۲۰۱۲)
تیر توی سر – (۲۰۱۳)
نقشه فرار – (۲۰۱۳)
یک‌ بار مصرف‌ ها ۳ – (۲۰۱۴)
منو بگیر – (۲۰۱۴)

4.5/5 - (15 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

5 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
5
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx