زندگینامه ایوان راکیتیچ – فوتبالیست

نظرات 4
6 دقیقه مطالعه

بیوگرافی ایوان راکیتیچ (زندگینامه ورزشکاران)

بیوگرافی ایوان راکیتیچ (زندگینامه ورزشکاران)

ایوان راکیتیچ بازیکن فوتبال اهل کرواسی است که هم اکنون در تیم ملی کرواسی و باشگاه بارسلونا توپ می زند. او در بارسونا و تیم ملی، صاحب پیراهن شماره ۴ و ۷ است. قد ایوان ۱۸۴ سانتی متر و وزن او ۸۴ کیلوگرم است و در پست هافبک بازی می کند.

ایوان راکیتیچ در ضربه با پای راست مهارت خاصی دارد و از نظر تکنیکی عملکرد او عالی است، به طوری که در همه ی بخش های خط میانی به خوبی عمل می کند. و به جرات می توان گفت که هم در پست هافبک هجومی و هم هافبک دفاعی عملکرد فوق العاده ای دارد. علاوه بر این در پاس دقیق هم از مهارت بالایی برخوردار است.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار برای کسب اطلاع و آشنایی بیشتر با زندگی نامه ایوان راکیتیچ در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

دوران کودکی و نوجوانی ایوان راکیتیچ

دوران کودکی و نوجوانی ایوان راکیتیچ

ایوان راکیتیچ در ۱۰ مارس سال ۱۹۸۸ در موهلین سوئیس به دنیا آمد. پدر ایوان اهل کرواسی و مادرش اهل کراوت بوسنیایی است. ایوان یک برادر با نام دژان دارد. جالب است بدانید که پدر و برادر ایوان نیز فوتبالیست بودند، پس می توان گفت که استعداد فوتبال در رگ های او جریان دارد.

آغاز فعالیت حرفه ای

آغاز فعالیت حرفه ای

ایوان فوتبال را برای اولین بار زمانی که ۱۷ ساله بود، یعنی در طی سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ آغاز کرد. او در این سال به تیم بازل سوئیس پیوست و اولین بازی خود را در مقابل نوشاتل انجام داد. در فصل ۲۰۰۶ – ۲۰۰۷ به تیم اصلی بازل منتقل شد.

چندی پس از خروج از این تیم در سال ۲۰۰۷ به تیم شالکه رفت. ایوان راکیتیچ در این تیم در اولین بازی خود در مقابل اشتوتگارت موفق به زدن گل شد. سه سال در این تیم حضور داشت که طی ۱۳۵ بازی ۱۷ گل به نام خود ثبت کرده است.

سال ۲۰۱۱ بود که به تیم سویای اسپانیا پیوست و به عنوان اولین بازی در این تیم مقابل تیم مالاگا به میدان مسابقه رفت. ایوان راکیتیچ در مدت بازی در این تیم به خاطر بازی خوبش به عنوان رهبر در خط میانی قرار گرفت و در فصل ۲۰۱۳ – ۲۰۱۴ به عنوان کاپیتان تیم انتخاب شد. وی همچنین در ۱۴۵ بازی شرکت کرد و ۳۰ گل را در کارنامه ورزشی خود در این تیم ثبت کرد.

وقتی که ایوان راکیتیچ ۱۹ ساله شد، به عنوان بازیکن سرشناس تیم کرواسی شناخته شده بود. وی در بازی های این تیم به خوبی استعدادش را به همگان نشان داد، تا جایی که توجه باشگاه بارسلونا را به خود جلب کرد.

ایوان در تاریخ ۱۶ ژوئن سال ۲۰۱۴ به بارسلونا پیوست. ایوان همراه با تیم خود یعنی بارسلونا در سال های اولیه حضورش در تیم در سه مسابقه ی بزرگ لالیگا، جام حذفی اسپانیا و لیگ قهرمانان اروپا شرکت کرد و موفق شد تا لیگ قهرمانان اروپا اولین گل خود را به ثبت برساند.

ایوان از سال ۲۰۰۹ همواره به عنوان بهترین هافبک شناخته می شود. روحیه ی جنگنده اش باعث شده تا بیشتر به بازیکنانی همچون رونالد کومان و برند شوستر شبیه باشد.

زندگی خصوصی ایوان راکیتیچ

زندگی خصوصی ایوان راکیتیچ

ایوان راکیتیچ با زنی به نام «راکوئل مائوری» ازدواج کرده است و حاصل این ازدواج یک فرزند دختر می باشد. وی بارها در اخبار بیان کرده است که قلبا تیم بارسلونا را دوست دارد.

لیست عناوین و افتخارات ایوان راکیتیچ

لیست عناوین و افتخارات ایوان راکیتیچ

باشگاه های ملی

ایوان در فصل ۲۰۰۶ – ۲۰۰۷ در تیم زیر ۲۱ سال سوئیس توپ زد؛ او در این دوره ۴ بازی داشته و طی آن موفق به زدن یک گل برای تیم خودش شد.

از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۰ در تیم زیر ۲۱ سال کرواسی ۴ بازی داشته و موفق به زدن ۲ گل شده است.

ایوان راکیتیچ با تیم ملی کرواسی در جام جهانی ۲۰۱۴ به میدان مسابقه رفت. پس از آن همراه با تیم خود در جام جهانی ۲۰۱۸ حضور پیدا کرد و موفق شدند تا نایب قهرمان این مسابقات شوند.

تیم جوانان

ایوان راکیتیچ از سال ۱۹۹۲ تا سال ۱۹۹۵ در باشگاه مولین ریبورگ توپ زد و پس از آن از سال ۱۹۹۵ تا سال ۲۰۰۵ به عضویت در باشگاه بازل در آمد.

باشگاه های حرفه ای

ایوان راکیتیچ از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ در تیم بازل حضور داشته است؛ وی در این تیم در ۳۴ بازی فعالیت داشت و در این مدت ۱۱ گل در کارنامه دارد. پس از آن از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ به تیم شالکه پیوست و در ۹۷ بازی شرکت کرد و موفق به زدن ۱۲ گل شد.

از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ به عضویت در تیم سویا در آمد و در مدت ۱۱۷ بازی ۲۷ گل به ثمر رساند و سرانجام از سال ۲۰۱۴ تا به امروز در تیم بارسلونا فعالیت دارد و تا به حال موفق به زدن ۲۱ گل شده است.

عکس های ایوان راکیتیچ

عکس های ایوان راکیتیچ

عکس های ایوان راکیتیچ

عکس های ایوان راکیتیچ

۴.۳/۵ - (۹ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

4 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
4
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx