زندگینامه لوییس سوارز – فوتبالیست

3 comments
11 Min Read

زندگینامه لوییس سوارز – فوتبالیست

پادکست زندگینامه لوییس سوارز فوتبالیست

بیوگرافی لوییس سوارز (زندگینامه ورزشکاران)

لوییس آلبرتو سوارز دیاز که بیشتر با نام لوییس سوارز شناخته می شود، بازیکن فوتبال اهل اروگوئه است و هم اکنون در باشگاه بارسلونا و تیم ملی اروگوئه در پست مهاجم بازی می کند. وی در سال ۲۰۱۶ به عنوان بهترین گلزن حتی بهتر از لیونل مسی و کریستیانو رونالدو در اسپانیا معرفی شد. همچنین به عنوان بهترین بازیکن در دنیا معرفی شده است. لوییس سوارز بیش از ۴۰۰ بار در بازی های ملی و باشگاهی موفق به زدن گل شده است. وی همچنین دارای قد ۱۸۲ سانتی متری است.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاع از زندگی نامه لوییس سوارز این ستاره مشهور و توانای فوتبال در ادامه با ما همراه باشید.

دوران کودکی و نوجوانی لوییس سوارز

دوران کودکی و نوجوانی لوییس سوارز

لوییس سوارز در ۲۴ ژانویه سال ۱۹۸۷ در سالتو اروگوئه متولد شد. لوییس فرزند چهارم یک خانواده ی نه نفره است. او زمانی که تنها ۷ سال داشت، به امید یک زندگی بهتر همراه با خانواده اش از شهر سالتو به مونته مهاجرت کرد. اما متاسفانه پدر و مادر لوییس از هم جدا شدند.

لوییس سوارز

آغاز فعالیت حرفه ای

لوییس سوارز بازی فوتبال را از سال ۲۰۰۳ به طور حرفه ای از باشگاه ناسیونال اروگوئه آغاز نمود و موفق به قهرمانی در لیگ شد. وقتی ۱۹ ساله شد به باشگاه خرونیگن رفت و پس از آن در سال ۲۰۰۷ به باشگاه آژاکس آمستردام ملحق شد و در طی حضور خود در این تیم موفق به زدن ۱۱۱ گل شد.

لوییس سوارز در سال ۲۰۱۰ توانست عنوان آقای گل لیگ برتر هلند را از آن خود کند. وی همچنین در سال ۲۰۱۱ به تیم لیورپول پیوست و در فصل ۲۰۱۳ – ۲۰۱۴ در لیگ جزیره به مقام نایب قهرمانی رسید.

در این فصل موفق به دریافت لقب بهترین بازیکن سال شد و همراه کریستیانو رونالدو به عنوان بهترین گلزن سال انتخاب شد. پس از آن با امضای قرارداد ۳/۸۲ میلیون یورویی به باشگاه بارسلونا ملحق شد. اوایل در خط حمله در کنار لیونل مسی و نیمار به دفاع از تیم خود پرداخت. همراه با تیم خود به قهرمانی در لیگ سه گانه لالیگا، کوپا دل ری و لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۴ – ۲۰۱۵  دست پیدا کرد.

لوییس سوارز در فصل ۲۰۱۴ – ۲۰۱۵ لقب آقای گل لالیگا را از مسی و رونالدو گرفت و آن را از آن خود کرد. همچنین موفق به دریافت جایزه ی بهترین گلزن و بیشترین پاس را همزمان دریافت نمود. در همین فصل بود که با زدن ۴۰ گل موفق به دریافت کفش طلای اروپا شد و پس از شش سال به عنوان آقای گل جدید پس از رونالدو و مسی قرار گرفت. وی همراه تیم ملی اروگوئه در سه جام جهانی ۲۰۱۰، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ شرکت کرده است.

۴ گل زده ی لوییس سوارز موفق شد تا تیم اروگوئه را در کوپا آمریکا سال ۲۰۱۱ به قهرمانی برساند و به عنوان بهترین بازیکن این تورنمنت توپ طلای بهترین بازیکن را از آن خود کند.

زندگینامه لوییس سوارز

فعالیت های باشگاهی لوییس سوارز

ناسیونال

او در ۱۴ سالگی به تیم ناسیونال وارد شد و در سال ۲۰۰۵ به تیم بزرگسالان این تیم ملحص شد و اولین گل خود را در سپتامبر به ثمر رساند. وی تا پایان فصل در ۲۷ بازی حضور یافت و توانست ۱۰ گل را به ثمر برساند.

خرونیگن

لوییس سوارز ابتدا در تیم دوم خرونیگن بازی کرد. سوارز چون زبان هلندی را نمی دانست کمی دچار مشکل بود، تا این که با تلاش توانست این زبان را به خوبی یاد بگیرد. در سال ۲۰۰۷ موفق به زدن سه گل برای تیم خود شد. در بازی مقابل ویتسه در دقایق پایانی دو گل به ثمر رساند و موفق به گرفتن یک پنالتی به نفع تیم خود شد. لوییس تا پایان فصل ۲۰۰۶ – ۲۰۰۷ در ۲۹ بازی شرکت کرد و موفق به زدن ۱۰ گل شد.

آژاکس

لوییس سوارز با امضای قرارداد ۵/۷ میلیون یورویی به مدت ۵ سال به باشگاه آژاکس پیوست. لوییس در آژاکس در ۱۴۳ بازی شرکت نمود و موفق به زدن ۹۷ گل شد. وی در اولین مسابقه در رقابت های لیگ دسته اول فوتبال هلند موفق به زدن گل شد. همچنین در اولین مسابقه ی خانگی موفق به زدن دو گل برای تیم خود شد. تیم جدید لوییس در پایان فصل ۲۰۰۷-۲۰۰۸ در سطر دوم جدول قرار گرفت. در فصل ۲۰۰۹ – ۲۰۱۰ به عنوان کاپیتان تیم انتخاب شد.

در مرحله ی پلی آف لیگ اروپای سال ۲۰۰۹ – ۲۰۱۰ در مقابل تیم اسلوان براتیسلاوا موفق به زدن ۴ گل برای تیمش شد.

بیوگرافی لوییس سوارز

لیورپول

در فصل ۲۰۱۰ – ۲۰۱۱ با امضای قرارداد ۸/۲۲ میلیون پوندی به مدت پنج سال به تیم لیورپول انگلیس ملحق شد. در اولین بازی خود مقابل استوک سیتی به میدان رفت و اولین گل خود را در این تیم به نام خود ثبت نمود.

بارسلونا

لوییس سوارز با امضای قرارداد ۸۱ میلیون یورو به باشگاه کاتالونیایی پیوست. این امر باعث شد تا نام او در لیست گران ترین بازیکن قرار بگیرد. لوییس سوارز در این تیم صاحب پیراهن شماره ی نه شد. در فصل دوم همراه با مسی و نیمار به تجربه ی فوق العاده ای رسیده بود، تا آن جایی که به بهترین مهاجم نوک دنیا معرفی شد. در سوپر جام اروپا مقابل تیم سویا قرار گرفت و با زدن پنج گل قهرمانی سوپر جام اروپا را برای تیم خود به دست آورد.

در سوپر جام اسپانیا مقابل تیم ایالت باسک به میدان رفت و علی رغم نتیجه ی مساوی به قهرمانی رسید. استعداد فوق العاده ی لوییس وقتی نمایان شد که مسی مصدوم شد و همراه نیمار در زمین بازی کرد. آن ها در آن فصل بهترین زوج فوتبالی معرفی شدند و بهترین بازی خود را مقابل سانیتگو برنائو با نتیجه ی ۴ گل ارائه دادند. در فصل دوم بارسا به خاطر شکست های زیادی که داشت هیچ شانس دیگری نداشت، اما لوییس توانست با ۱۴ گل خود به تنهایی تیم را از سقوط نجات دهد.

در فصل ۲۰۱۵ -۲۰۱۶  بهترین بازیکن گلزن لالیگا و اروپا معرفی شد. همچنین به عنوان بهترین بازیکن بارسلونا نیز شناخته شد. او در این فصل ۵۹ گل را برای بارسلونا به ثمر رساند.

فصل ۲۰۱۶ – ۲۰۱۷ فصل پر فراز و نشیبی برای بارسلونا بود. در این فصل بارسا شکست های غافلگیر کننده ای در برابر تیم های آلاوز و لاکرونیا داشت. تیم بارسلونا در سوپر جام اسپانیا تیم سویا را با سه گل شکست داد. سوارز در این فصل لالیگا ۲۹ بار گل زد. برای تیم بارسلونا در پایان فصل ۳۷ گل در کارنامه خود ثبت کرد.
لوییس سوارز

دوران ملی

لوییس سوارز در سال ۲۰۰۷ به تیم بزرگسالان اروگوئه پیوست. وی در رقابت های انتخابی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی ۱۹ بازی داشته که در طی آن ۵ گل به ثمر رسانده است. تیم اروگوئه به خاطر حضور لوییس سوارز و دیه گو فورلان موفق به رسیدن به سطح چهارم جام جهانی شد.

همسر لوییس سوارز

زندگی خصوصی لوییس سوارز

لوییس سوارز بعد از جدایی پدر و مادرش در سن ۱۳ سالگی برای گذران زندگی به جارو کردن خیابان های مونته ویدئو مشغول بود، همان خیابان هایی که ثروتمندان در آنجا زندگی و تردد می کردند. شب ها روی کارتن ها می خوابید و به آسمان خیره می شد و به دختر مورد علاقه اش فکر می کرد. مدتی بعد خبر رسید که دختر مورد علاقه اش از این شهر مهاجرت کرده است.

پس از آن فقط به فوتبال فکر می کرد. زندگی اش شده بود فوتبال. به کمک استعداد فوق العاده اش روز به روز بیشتر پیشرفت می کرد و در این بین دنبال دختر مورد علاقه اش می گشت. تا این که سرانجام این گشتن به ازدواج آن دو منتهی شد. این زوج خوشبخت اکنون ۲ پسر و ۱ دختر دارند.

عکس های لوییس سوارز

لوییس سوارز

لوییس سوارز

بیوگرافی لوییس سوارز

عکس لوییس سوارز

لوییس سوارز

لیست جوایز و افتخارات لوییس سوارز

در فصل ۲۰۰۵ -۲۰۰۶ در مسابقات قهرمانی پریمرا دیویژن (لیگ اروگوئه) تیم ناسیونال با حضور لوییس سوارز به قهرمانی رسید.

در تیم آژاکس در فصل ۲۰۰۹-۲۰۱۰ در جام حذفی هلند و در فصل ۲۰۱۰-۲۰۱۱ در لیگ هلند به قهرمانی رسید.

در تیم لیورپول در جام اتحادیه انگلیس ۲۰۱۱ – ۲۰۱۲ به قهرمانی رسید.

در تیم بارسلونا ۳ بار در لالیگای اسپانیا ۲۰۱۴-۲۰۱۵ و ۲۰۱۵-۲۰۱۶ و ۲۰۱۷-۲۰۱۸ حضور پیدا کرد و همراه تیمش قهرمان شد. همچنین ۴ بار در جام حذفی اسپانیا ۲۰۱۴-۲۰۱۵ و ۲۰۱۵-۲۰۱۶ و ۲۰۱۶-۲۰۱۷ و ۲۰۱۷-۲۰۱۸، در سوپر جام لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۴-۲۰۱۵، سوپر جام اورپا ۲۰۱۵، همچنین در جام باشگاه های جهان ۲۰۱۵ به قهرمانی دست یافت.

در تیم اروگوئه در کوپا آمریکا ۲۰۱۱ نیز به عنوان قهرمانی دست پیدا کرد.

۴.۵/۵ - (۲۴ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

3 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
3
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx