زندگینامه پل الریخ – زیست شناس

6 comments
3 Min Read

hqdefault

زندگی نامه پل الریخ (زندگینامه دانشمندان)

پل الریخ به آلمانی: (Paul Ehrlich) زیست شناس آلمانی برنده جایزه نوبل فیزیولوژی و پزشکی در سال ۱۹۰۸ به خاطر مطالعه دستگاه ایمنی بود.

پل الریخ در ۱۴ مارس ۱۸۵۴ در یک خانواده ی مرفه یهودی دیده به جهان گشود. پل الریخ در جوانی به فرآیند رنگ آمیزی سلول ها توسط رنگ های شیمیایی علاقه مند شد. او در دانشگاه های استراسبورگ، برسلاو، فرایبورگ و لایپزیگ پزشکی خواند. پل الریخ مدرک پزشکی خود را در سال ۱۸۷۸ از دانشگاه لایپزیگ دریافت کرد.

مقدمه بر بیوگرافی پل الریخ

پل الریخ دانشمندی آلمانی بود که بر رشته های مختلفی از جمله ایمن شناسی، خون شناسی و شیمی درمانی تأثیرات زیادی گذاشت. پل الریخ راه های موفقیت را طی نمود (قانون جذب) اولین کشف پل الریخ درمان عملی برای سیفلیس بود و برای این کشف در سال ۱۹۰۸ به همراه زیست شناس روسی با نام ایلیا مچنیکو برنده جایزه نوبل فیزیولوژی یا پزشکی شد.

مشارکت ها و دستاوردها

پل الریخ در حین آزمایش رنگ آمیزی سلول ها متوجه شود که در سلول واکنش های شیمیایی انجام می شود و این واکنش ها دلیل فرآیندهای سلولی هستند. او اینگونه نتیجه گرفت که عوامل شیمیایی می توانند بیماری های سلول را درمان کرده و با عوامل عفونی بجنگند. این ایده کاملاً درمان شناسی و تشخیص های پزشکی را متحول کرد. پل الریخ اصطلاح “شیمی درمانی” را ایجاد کرد. او یک واکنش شیمیایی خاص را در ادرار بیماران حصبه تشخیص داد و مشارکت های مهمی برای درمان بیماری های گوناگون چشمی داشت.

پل الریخ به عنوان پزشک بالارتبه در بیمارستان چاریت در برلین آلمان منصوب شد و در آنجا یک روش انحصاری برای تشخیص باسیل سل یافت. او انواع مختلف سلول های خونی بر بدن را از یکدیگر جدا کرد و با این کار یکی از پایه گذاران خون شناسی شد. پل الریخ استفاده از متیلن آبی برای درمان اختلالات عصبی را کشف کرد.

dsc_1880

انتشار مقاله‌های مختلف علمی

پل الریخ نزدیک به ۳۷ مقاله ی علمی را در بین سال های ۱۸۷۹ تا ۱۸۸۵ منتشر کرد. شاید موثرترین کار او “نیاز اندام های موجودات زنده (ارگانیسم) به اکسیژن” باشد که در سال ۱۸۸۵ چاپ شد. پل الریخ در کتاب خود به این موضوع می پردازد که مصرف اکسیژن در انواع مختلف بافت ها متفاوت بوده و این تفاوت ها، مقیاسی برای شدت فرایندهای حیاتی سلول در اختیار ما قرار می دهد.

پل الریخ برنده جایزه نوبل

پل الریخ به همراه زیست شناس روسی با نام ایلیا مچنیکو در سال ۱۹۰۸ جایزه ی نوبل فیژیولوژی و پزشکی را دریافت کرد. او در ۲۰ آگوست ۱۹۱۵ در اثر یک ضربه مغزی در شهر هسه ی آلمان در گذشت. پل الریخ در زمان مرگ ۶۱ سال سن داشت.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

6 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
6
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx