زندگینامه برایان تریسی – سخنران موفقیت

نظرات 2
9 دقیقه مطالعه

زندگینامه برایان تریسی – قدرتمندترین سخنران موفقیت

پادکست زندگینامه برایان تریسی – سخنران موفقیت

بیوگرافی برایان تریسی (زندگینامه بزرگان)

دوستان عزیز سایت پرورش افکار، در این مقاله قصد داریم به شرح زندگینامه یکی از نویسندگان و سخنرانان موفقیت بپردازیم. برایان تریسی فردی است که کتاب ها و سمینارهای متعددی را در مورد موضوعاتی از قبیل فروش موفق، مدیریت موثر، خلاقیت، اعتماد به نفس، هدف گذاری، روان شناسی موفقیت، رهبری، استراتژی های کسب و کار و … ارائه داده است. برای آشنایی بیشتر با شخصیت و زندگی نامه برایان تریسی با ما همراه باشید.

دوران کودکی

در زندگینامه کامل برایان تریسی اینگونه آمده است که : برایان تریسی در 5 ژانویه سال 1944 میلادی در شهر شارلوت تاون (مرکز استان پرنس ادوارد) واقع در کشور کانادا به دنیا آمد. وی در خانواده ای به دنیا آمد که سطح درآمد پایینی داشتند به گونه ای که هرگز درآمد آن ها تامین کننده ی مخارجشان نبود.

برایان دوران نوجوانی خود را در شهر پومونای کالیفرنیا واقع در ایالت متحده آمریکا سپری کرد. زمانی که 18 ساله بود، دبیرستان را بدون اخذ مدرک دیپلم رها کرد.

آغاز فعالیت برایان تریسی

آغاز فعالیت

وی مدتی را به کارگری مشغول بود. نخستین کاری که بر عهده گرفت، شستن ظرف ها در یک هتل کوچک بود. سپس به شستن اتومبیل ها و پس از آن به شستن کف سالن ها مشغول بود. چند سال بعد در کارگاه های چوب بری، کارخانه ها، مزارع و دامداری ها مشغول به کارگری شد. او درخت ها را اره می کرد، چاه ها را حفاری می کرد، گاهی نیز روی ساختمان های چند طبقه به عنوان کارگر ساختمانی کار می کرد؛ و غالبا سعی می کرد در اتاق ها و هتل های ارزان قیمت اقامت داشته باشد.

وقتی 20 ساله بود تمام پس انداز خود را برداشت و در یک کشتی باربری نوروژی مشغول به کار شد. در طول سفرهای دریایی خود از اقیانوس اطلس تا بریتانیای کبیر به کار در کشتی مشغول بود. سپس با دوچرخه از فرانسه به اسپانیا و تنگه ی جبل الطارق رفت.

آن جا بود که به همراه دو تن از دوستان خود یک اتومبیل لندرور خریدند. و با عبور از صحرای بزرگ آفریقا خود را به ژوهانسبورگ رساندند. برایان حدود دو سال در آن جا کار کرد. سپس به لندن بازگشت و مدتی را نیز در آلمان و انگلستان مشغول به کار شد.

وقتی 23 ساله شد به صورت کارگر زراعی زمان برداشت محصول کار می کرد. در انبار روی کاه ها می خوابید با خانواده ی زارع غذا می خورد، و پس از پایان برداشت محصول مجدد بیکار شد.

آشنایی با کار فروش

در سال 1968 راهی یک سفر زمینی از لندن به سنگاپور شد. در این مسیر از کشورهایی از جمله ترکیه، ایران، پاکستان، هندوستان و مالزی عبور کرد و سرانجام به سنگاپور رسید. سپس مجددا از طریق مالزی عازم تایلند شد. در آن جا اقامت کرد و به کار مشغول شد. زمانی که دیگر نتوانست برای کارگری کاری پیدا کند، به فروشندگی روی آورد.

از دفتری به دفتر دیگر می رفت، و با درصد معینی که از سود فروش کالاها به دست می آورد زندگی را می گذراند. اغلب تمام مدت روز را کار می کرد تا یک فروش را به سرانجام برساند تا با درآمد آن اجاره ی اتاقش را بپردازد و شب جایی برای خوابیدن داشته باشد.

آغاز تحول برایان تریسی

آغاز یک تحول

برایان تریسی تا مدت ها درگیر فروش اجناس مختلفی بود تا این که یک روز از خود پرسید، چگونه است که دیگران از من موفق تر هستند و چرا من جزو میلیاردرهای موفق نباشم؟!

به همین دلیل کاغذ و قلمی برداشت و با جسارت کامل هدفی را روی کاغذ نوشت. ماهیانه هزار دلار از فروش درآمد کسب کنم. کاغذ را تا کرد و آن را جایی قرار داد. جالب اینجاست که هرگز آن کاغذ را پیدا نکرد، اما پس از 30 روز زندگی اش دچار تغییر بزرگی شد.

در این فاصله به روشی برای افزایش فروش دست پیدا کرد که باعث شد فروش او تا سه برابر افزایش پیدا کند. او به سراغ فروشندگان موفق رفت و از آن ها پرسید که چگونه کار می کنند. آن ها هم روش کار خود را به او گفتند. او هم به نصیحت های آن ها عمل کرد و فروش خود را افزایش داد.

درنهایت آن قدر در کار خود پیشرفت کرد که تبدیل به یک مدیر فروش شد، در کار مدیریت فروش هم از همان استراتژی پیروی کرد. او یاد گرفت کسانی که در کار مدیریت فروش موفق هستند چه کار می کنند و آن وقت خودش نیز همان کارها را انجام داد. ظرف مدت یک سال پس از شروع کارش در زمینه ی فروش تبدیل به یک فروشنده ی طراز اول شد.

او به خوبی با اصول فروش آشنا شد و سپس مدیریت را یاد گرفت. و توانست در سن 25 سالگی فروش در سطح گسترده را در یک شرکت بزرگ متشکل از 95 کارمند فروش آغاز کرد. سرانجام در بخش معاملات ملکی مشغول به کار شد. و در یک دوره ی پنج ساله املاکی را به ارزش بالغ بر پنجاه میلیون دلار ساخت. او مسئول وارد کردن اتومبیل های سوزوکی در کانادا بود. آن ها 65 نفر بودند که همگی کارشان را از صفر شروع کرده بودند. و طرف مدت دو سال سود حاصل از فروش این اتومبیل ها به 25 میلیون دلار رسید. پس از آن مدیریت یک شرکت طرح و توسعه ی 265 میلیون دلاری را بر عهده گرفت که توانست آن شرکت را از نو بسازد.

برایان تریسی در سال 1981 به ارائه ی مطالب درسی و برگزاری سمینارهایی در کانادا و آمریکا مشغول شد. بعدها این مطالب را به صورت برنامه های آموزشی دیداری و شنیداری در اختیار علاقه مندان قرار داد. در سال 1986 به منطقه ی سن دیه گو واقع در ایالت کالیفرنیا مهاجرت کرد.

زندگی خصوصی برایان تریسی

زندگی خصوصی

در 1979 با باربارا تریسی آشنا شد و با یکدیگر ازدواج کردند. حاصل این ازدواج 4 فرزند است.

نکات جالبی که شاید درباره برایان تریسی ندانید!

در طی سال ها به بیش از 80 کشور دنیا سفر کرده است و در آن جا کار انجام داده است. در 22 حرفه ی مختلف فعالیت داشته است.

او به زبان های فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی تسلط دارد.

چندین شرکت را تاسیس و راه اندازی کرده است.

تریسی در دهه ی 30 زندگی خود موفق شد به دانشگاه آلبراتا در کانادا راه یابد. سرانجام موفق به اخذ مدرک فوق لیسانس در رشته بازرگانی شد.

وی در طول 20 سال گذشته موفق شده، بیش از 300 محصول دیداری و شنیداری تولید کند. که برخی از آن ها به 24 زبان مختلف ترجمه شده و در بیش از 30 کشور دنیا به فروش رسیده است.

لازم به ذکر است که برایان تریسی به عنوان سخنران، مربی و مشاور با بیش از پانصد کمپانی بزرگ همکاری داشته است.

وی هم اکنون سالانه برای بیش از سیصد هزار نفر سخنرانی می کند و سمینارهایی برگزار می کند که در آن بیش از بیست هزار نفر شرکت می کنند.

همچنین مدیر شرکت بین المللی برایان تریسی است که تنها شرکت آموزشی مشاوره ای در سولانابیچ کالیفرنیا است.

وی هم اکنون یکی از معتبرترین صاحب نظران در سطح جهان در حوزه ی موفقیت و پیشرفت است.

عکس های برایان تریسی

سخنران انگیزشی ، برایان تریسی

برایان تریسی

زندگینامه برایان تریسی

بزرگان سخنرانی انگیزشی دنیا

برایان تریسی

زندگی خصوصی برایان تریسی

برایان تریسی

کتاب های برایان تریسی

برایان تریسی

آموزش برایان تریسی

برخی از کتاب های برایان تریسی

پیش به سوی ثروت

اوج موفقیت

21 روش عالی برای این که یک فروشنده ی فوق ستاره شوید

12 اصل رهبری عالی

بهانه ممنوع

افکارتان را تغییر دهید تا زندگی تان تغییر کند

100 قانون بی چون و چرا برای موفقیت در تجارت

به روش خود ثروتمند شوید

آینده ی خود را خلق کنید

4.7/5 - (22 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx