زندگینامه جول اوستین – واعظ و سخنران انگیزشی محبوب

نظرات 5
7 دقیقه مطالعه

بیوگرافی جول اوستین (زندگینامه بزرگان)

بیوگرافی جول اوستین (زندگینامه بزرگان)

جول اسکات اوستین که به اختصار به جول اوستین نامیده می شود یک واعظ، سخنران، نویسنده و کشیش ارشد کلیسای لیکوود است. البته اکثر مردم به او لقب کشیش خوش اخلاق را داده اند، چون تا به حال بدون لبخند در هیچ جمعی حضور نیافته است. او همچنین یک روانشناس بسیار قوی و با تجربه است. کلیسای لیک وود بزرگترین کلسیا غیر فرقه ای در تگزاس آمریکا است که جول هر یکشنبه در مقابل هزاران نفر سخنرانی می کند.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاع از زندگی نامه جول اوستین این سخنران برجسته که یکی از محبوب ترین سخنران های حال حاضر دنیاست در ادامه با ما همراه باشید.

دوران کودکی و نوجوانی جول اوستین

دوران کودکی و نوجوانی

جول اوستین در 5 مارس سال 1963 در هیوستون، واقع در ایالت تگزاس آمریکا به دنیا آمد. او یک مسیحی کاریزماتیک است که مذهبش پروتستان است. پدر او جان اوستین و مادرش دولورس پیلگریم نام دارد. جالب است که بدانید پدر اوستین نیز یک کشیش بوده است و سخنرانی های خود را در سال 1959 در یک فروشگاه دور افتاده و قدیمی در لیکوود شروع کرده بود. اوایل جول اوستین به کشیش شدن علاقه چندانی نشان نمی داد و نهایت پس از مرگ پدرش در راه او پا گذاشت و یک کشیش شد.

بنا به گفته های خود جول اوستین وقتی در سنین نوجوانی به سر می برده است؛ به طور کاملا ناگهانی به کشیش شدن علاقه مند می شود. لازم به ذکر است که جول اوستین نیز در توسعه دادن کلیسای لیکوود با پدر همکاری فروانی کرده است.

آغاز فعالیت حرفه ای

آغاز فعالیت حرفه ای

همان طور که گفتیم در آن زمان لیکوود حدود 200 نفر ظرفیت داشت، ولی تنها 90 نفر در کلیسا حاضر می شدند. اما با وجود تمام این ها، پدر جول اوستین نا امید نشد و تصمیم گرفت به سخنرانی های خود ادامه دهد تا این که آوازه ی این سخنرانی، مردم را از شهرهای اطراف به لیکوود کشاند. حالا آن فروشگاه کهنه که با 90 نفر بنیان گذاشته شده بود، دیگر جای سوزن انداختن نداشت.

کسانی که کنفرانس های جول اوستین را تماشا می کنند در هفته حدود 7 میلیون نفر است و این مقدار در ماه به 20 میلیون نفر می رسد. همان طور که پیش تر گفته شد او یک نویسنده است و تا به حال موفق به نوشتن 9 کتاب شده است که هفت تا از آن ها از بقیه پرطرفدارتر است.

جول اوستین دوست دارد در زمینه ی عشق به خدا و دین حضرت مسیح کار کند و به خود قول داده است که این کار را انجام دهد. در سال 2003 بود که جلو اوستین تصمیم گرفت یک کلیسای دیگر بنا کند؛ وی مرکز کامپک همان باشگاه تیم بسکتبال هیوستون راکتز را به عنوان ساختمان کلیسا خریداری نمود و پس از 18 ماه تغییرات این ساختمان به یک کلیسا با 16 هزار صندلی تبدیل شد.

وقتی اسم کشیش می آید ناخودآگاه این طور به نظر می رسد که باید فقط حرف های مذهبی را از زبان آن ها بشنویم؛ ولی پند ها و سخن های جول اوستین بیشتر جنبه ی روانشناسی و موفقیت های زندگی و شخصی دارد و فقط درباره ی مسائل مذهبی صحبت نمی کند. وی سعی می کند تا با حرف های خود ما را به خدا نزدیک تر کند و در وجود ما انگیزه به وجود آورد. او همچنین تلاش می کند که با سخنان روح بخش خود دیدگاه ما را در مقابل مشکلات و کارهای روزانه تغییر دهد و پایه های دینداری ما را قوی تر کند. از این رو کمی در حرف هایش بوی قوانین اسلامی و قوائد قرآنی به مشام می رسد. از این رو هر فردی با هر دینی می تواند به سخنان جول اوستین گوش کند؛ بدون این که تی ذره ای به دینش توهین یا بی احترامی شود.

جول اوستین همواره کلام خود را با لطافت خاصی ادا می کند. البته اوایل و در سنین جوانی کمی در این زمینه مشکل داشت؛ اما به تدریج همچون پدرش به یک سخنور ماهر تبدیل شد. اوستین سعی می کند در بیان ایده ها و نظرات خود از ترکیب قوائد دین و قوانین امروز استفاده کند. همین کار به تنهایی توانسته است تا او را به یکی از بهترین کشیش های این عصر تبدیل نماید.

توصیه های جول اوستین بسیار منطقی است و با حال و هوای امروز زمین سازگاری دارد و می تواند شما را از بند مشکلات و گرفتاری ها رهایی بخشد. به جز این توصیه ها، اوستین بسیار به عشق خدا در حرف هایش اشاره می کند. او کسی است که توانست برای اولین بار عشق خدا را با قوانین دین برای از بین بردن مشکلات و در عین حال نزدیک شدن به خدا ترکیب نماید. علاوه بر این در حرف های اوستین می توان جلوه های زیبای انسانیت را پیدا کرد. به همین منظور می توان جول اوستین را یک کشیش با خدا و در عین حال مدرن معرفی کرد. شاید به خاطر همین است که طرفداران زیادی از اقصی نقاط جهان شنوای صحبت های زیبای او هستند.

همسر جول اوستین

زندگی خصوصی جول اوستین

جول اوستین در سال 1987 با ویکتوریا اوستین ازدواج کرد و اکنون دو فرزند به نام های جاناتان و الکساندرا دارد. جالب است بدانید که همسر اوستین نیز یک کشیش است. این زوج کشیش بسیار محبوب هستند به طوری که در عرض یک سال توانستند 28.000 نفر طرفدار پیدا کنند.

لیست کتاب های جول اوستین

Become a better you

Think better Live better

Wake up to Hope

Your Best Life Now

The Power of I Am

I Declare

Lead Vertically

You can you will

I hope you dance

عکس های جول اوستین

بیوگرافی اوستین

عکس های خانوادگی

Joel Osteen -جول-اوستین

خانواده جول اوستین

زندگینامه جول اوستین – واعظ و سخنران انگیزشی محبوب

4.4/5 - (39 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

5 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
5
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx