زندگینامه لینوس کارن پاولینگ – شیمیدان

نظرات 3
3 دقیقه زمان مطالعه

زندگینامه لینوس کارن پاولینگ - شیمیدان

بیوگرافی لینوس کارن پاولینگ (زندگینامه دانشمندان)

در زندگی نامه لینوس کارن پاولینگ اینگونه آمده است که : لینوس کارن پاولینگ، شیمیدانی است که در ۲۸ فبریه سال ۱۹۰۱ میلادی در شهر پورتلند (ایالت اورگون) دیده به جهان گشود. وی تحصیلات دانشگاهی را در ۱۹۲۵ با دریافت مدرک دکترا از انستیتو تکنولوژی کالیفرنیا به اتمام رسانید. لینوس پاولینگ به مطالعه بر روی اتم ها و الکترون ها و اثرات متقابل نیروهای موجود بین آنها پرداخت.

وی در نظریه خود ابراز داشت که الکترون ها به صورت جفت جفت بر یکدیگر تأثیر گذارند، که این تأثیر زمانی صورت خواهد گرفت که اتم های دربرگیرنده این الکترون ها کنار هم قرار گرفته باشند. لینوس پاولینگ نظریات خود را در کتابی تحت عنوان “ماهیت بند شیمیایی” در ۱۹۳۹، منتشر کرد و آن را به لویس تقدیم نمود.

عکس لینوس پاولینگ

زندگینامه لینوس کارن پاولینگ - شیمیدان

زندگینامه لینوس کارن پاولینگ - شیمیدان

زندگینامه لینوس کارن پاولینگ - شیمیدان

زندگینامه لینوس کارن پاولینگ - شیمیدان

زندگینامه لینوس کارن پاولینگ - شیمیدان

تحقیق لینوس پاولینگ

او درباره ساختمان های مولکولی موجودات زنده نظریاتی ارائه نمود که از آن جمله در اوایل دهه ۱۹۵۰ اظهار داشت که آرایش مولکولی پروتئین به شکل مارپیچ یا منحنی می باشد که به همراه نظریه کریک واتسون در مورد وجود ساختمان مشابه برای اسید نوکلئیک، تحول عظیمی در گستره علم ژنتیک بوجود آورد. یکی از مفاهیمی که لینوس پاولینگ بیان کرد تحت عنوان (بیماری مولکولی) بود که پایه آن، نظریات وی در مورد ساختمان هی هموگلوبین غیر طبیعی بود.

فرمولی که در مورد میزان نیروهای بین اتم ها بدست آورد پایه ای برای اختراع مواد پلاستیکی شد که اهمیت کاربردی آنها در زندگی امروز مشخص است. لینوس پاولینگ در دو مرحله به دریافت جایزه نوبل نایل شد. یکی در سال ۱۹۵۴ که جایزه نوبل شیمی را به لحاظ تحقیقاتی که در مورد ساختمان مولکولی انجام داده بود دریافت نمود و دیگری در سال ۱۹۶۳ که جایزه صلح نوبل را که به لحاظ مبارزاتش با کاربرد سلاح های هسته ای اخذ کرد.

لینوس پاولینگ به شدت با آزمایشات هسته ای کشورهای آمریکا و شوروی مخالفت نمود و اظهار می داشت که دوام زندگی بشری بستگی به مطرود شدن سلاح های هسته ای دارد.

دریافت دو جایزه نوبل توسط لینوس پاولینگ افتخاری بود که پس از ماری کوری، وی تنها شخصی بود که به این افتخار نائل آمد.

۳/۵ - (۱ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

3 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
3
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx