رابرت کیوساکی در حال حاضر چه فعالیتی دارد؟

نظرات 10
11 دقیقه مطالعه

رابرت کیوساکی حقیقتا یک شخصیت نابغه و با استعدادهای چندگانه است. او در عین حالی که یک کار فرمای موفق است، همزمان یک سرمایه گذار، یک سخنران انگیزشی، یک نویسنده، و همچنین یک فعال در عرصه دانش مالی است. او برای نوشتن مجموعه کتاب هایی با عنوان « پدر پولدار،پدر فقیر» در دنیا بسیار معروف و شناخته شده است

رابرت کیوساکی کیست؟

کیوساکی یک فرد آمریکایی- ژاپنی است که در هاوایی متولد شده است. او خیلی زود و پس از پایان دوره تحصیلات خود در دبیرستان به آکادمی مرچنت مارین رفت تا آموزش های نظامی ببیند. او از این آکادمی با لقب افسر عرشه فارغ التحصیل شد و زمانی که در جنگ ویتنام به عنوان یک خلبان هواپیمای جنگی مشغول به خدمت بود، مفتخر به دریافت مدال نیروی هوایی شد. او در سال 1975 نیروی دریایی را ترک کرد و زندگی تجاری خود را آغاز کرد و در اولین گام به عنوان فروشنده ماشین Xerox در شرکت زیراکس مشغول به کار شد.

او زمانی که هنوز در ارتش حضور داشت، در یک دوره دو ساله مدیریت در دانشگاه هاروارد ثبت نام کرد. پس از بازگشت از جنگ با شرکت در این سمینارها مطالب موثری آموخت که به گفته خودش باعث ایجاد تغییر در زندگی اش شد. سه سال بعد، او شرکت خودش را به راه انداخت که در این شرکت کیف های زیپ دار (با زیپ ولکرو) می فروخت. این شرکت مدتی بازدهی خوبی داشت ولی نهایتا ورشکسته شد.

علت شهرت رابرت کیوساکی

کیوساکی این بار در اوایل دهه 1980 شانس خود را در تجارتی تی شرت و کلاه امتحان کرد. او این تجارت خود را در سال 1985 واگذار کرد. تقریبا مدت زمانی حدود یک دهه بعد، کیوساکی پس از تلاش فراوان برای کسب موفقیت، تصمیم گرفت که در سن 47 سالگی بازنشسته شود. ولی او یکبار دیگر در سال 1997 به دنیای تجارت بازگشت و شرکت تکنولوژی های Cashflow را راه اندازی کرد. این شرکت دو تا از برند های او با نام های Rich Dad و Cashflow را ترکیب و اجرا می کند.

کیوساکی جدا از راه اندازی شرکت فناوری های Rich Dad و Cashflow در چندین نوع سرمایه گذاری دیگر نیز مشغول به فعالیت شد. او در سال 2002 یک معدن نقره در آفریقای جنوبی خرید و عهده دار یک معدن طلای سهامی عام هم در چین شد. او در کتابش با نام «توطئه ثروت» می نویسد که قصد داشته یک معدن مس سهام عمومی را هم به محض اینکه قیمت و ارزش مس افزایش پیدا کند، به دست بگیرد.

او نظریه ای داشت که می گفت تنها با چند دلار می توان سکه های گران بهای فلزی خرید و این رویداد شما را برای «بزرگترین هیایو در تاریخ جهان» آماده می کند. او خودش را «خوره طلا» می نامد چون دارای اجناس و کالای گران بهای متعددی مانند نقره و طلا است و درنتیجه می تواند خودش را در برابر هرگونه اشتباه چاپی در دلار آمریکا نجات دهد.

رابرت کیوساکی

مهارت های رابرت کیوساکی

کیوساکی همچنین یک سرمایه گذار در بخش املاک و مستغلات است. او مبالغ زیادی از سرمایه خود را بر روی اینگونه سرمایه گذاری ها صرف می کند و همچنین دارای اقدامات زیادی در توسعه املاک و مستغلات است. او مدیریت پروژه های متعدد در حال اجرا در سراسر آمریکا را به عهده دارد. دارایی های او شامل مجتمع های آپارتمانی بزرگ، هتل ها و زمین های گلف است که در سال 2010 و در شو الکس جونز منتشر کرد.

او همچنین رییس و سرمایه گذار عملیات استخراج نفت و همچنین چاه های نفت و حتی یک شرکت استارتاپ انرژی خورشیدی است. او ادعا می کند که درآمد دو میلیون دلاری در جریان پولی ماهانه معاف از مالیات از تجارت ها و سرمایه گذاری هایش کسب می کند؛ ثروت او حدود 80 میلیون دلار برآورد شده است. در طی بحران ودیعه وام در اواخر دهه 2000 میلادی ، کیوساکی سرمایه گذاری سنگینی انجام داد که نیاز به حدود 40% پرتفوی دارایی های سال 2015 در طی رکود اقتصادی داشت.

کیوساکی در 2016

او در سال 2016 اعلام کرد که بیش از 1400 واحد خانه های آپارتمانی را در اختیار دارد و صاحب بیش از یک میلیون دلار درآمد  ماهانه است. او از اواخر دهه 1990 کار خود را در تجارت نفت آغاز کرد. با این وجود، شرکت او با نام Rich Global LLC یک ضربه سخت مالی را تجربه کرد تا جایی که در آگوست 2012 اعلام ورشکستگی کرد.

رابرت کیوساکی تنها یک نویسنده کتاب نیست بلکه وی یک اقتصاددان پیشرو و صاحب تئوری‌های نوآورانۀ اقتصادی در دنیاست. وی با نوشتن تفکرات ناب و دست اول اقتصادی در کتاب خود با نام پدر پولدار، پدر فقیر تمامی علاقه‌مندان به مباحث اقتصادی و مالی را مبهوت خود کرده است. مجموعه کتاب های او با نام «پدر پولدار پدر فقیر» یکی از پرفروش ترین کتاب های بین المللی است. این کتاب در اصل مقایسه ای بین هر دو پدر او است؛ یکی پدر واقعی او که فقیر بود و دیگری پدر «خیالی» ثروتمند او.

ماجرای پدر پولدار و پدر فقیر چیست

پدر فقیر او درحقیقت بسیار تحصیل کرده و دارای مدرک دکتری و استاد دانشگاه بود ولی هیچ ثروتی نداشت اما پدر ثروتمند یک اخراجی از مدرسه بود که در واقع ثروتمندترین مرد «هاوایی» بود. این کتاب به نوعی بیانگر دو دیدگاه تربیتی از دید مالی را نشان می دهد که این دو پدر به فرزند خود انتقال می دهند. مثلا پدر پولدار از فرزند خود می خواهد که برای موفق شدن در زندگی فقط علم بیاموزد در حالیکه پدر ثروتمند هم همین سفارش را به فرزند می کند با این تفاوت که سفارش به یادگیری علم منجر به تولید ثروت می کند.

رابرت کیوساکی با نوشتن کتاب معروف و پرطرفدار خود با نام پدر ثروتمند پدر فقیر که برترین کتاب مالی شخصی تمام دوران است، با زبانی عامیانه و قابل فهم برای همگان، طرز تفکر و نوع نگاه ده ها میلیون انسان را در سراسر جهان نسبت به پول و ثروت به چالش کشانده و تغییر داده است. او یک استاد واقعی است که معتقد است هر یک از ما قدرت ایجاد تغییر در زندگی خودمان را داریم و می توانیم کنترل آینده مالی خود را به دست بگیریم و آن نوع زندگی ثروتمندانه ای که لایقش هستیم را داشته باشیم.

رابرت با نوع دیدگاه بخصوص خود درباره ثروت و سرمایه گذاری هایی که اغلب با منطق متعارف متناقض بوده به اعتباری بین المللی رسیده که برای سخنرانی های انگیزشی و آموزش دیگران به جاهای زیادی دعوت می شود.

جدیدترین کتاب های کیوساکی

جدیدترین کتاب های رابرت مانند «چرا ثروتمند پولدار می شود و فقیر بی پول تر» در بهار امسال منتشر شود تا 20 امین سالگرد انتشار کتاب پدر پولدار پدر فقیر که در سال 1997 منتشر شد را گرامی بدارد. این کتاب به همراه تمام پیام هایش به عنوان یک کتاب آموزشی تمام تجربیات حیطه مالی شخصی را از نظر گذرانده است. این کتاب حدود دو دهه بعد از کتاب پرفروش بین المللی پدر فقیر پدر پولدار منتشر شد. رابرت همچنین با همکاری دونالد ترامپ قبل از موفقیت در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا کتابی را تالیف کرده است.

رابرت کیوساکی با وجود تمام کناب ها و منابع آموزشی خود ، یک نوع بازی نرم فزاری خلاقانه هم برای آموزش متفاوت اصول تجارت و نحوه کسب درآمد با نام CASHELOW (گردش مالی) طراحی کرده است. چیزی که این بازی را از سایر منابع آموزشی متفاوت می کند این است که این بازی نه تنها نحوه سرمایه گذاری و دارایی لازم برای سرمایه گذاری را به شما یاد می دهد بلکه نحوه رفتار شما در سناریوهای سرمایه گذاری را هم آموزش می دهد.

بازی جدید کیوساکی

شما در خلال این بازی می توانید استراتژی هایی را امتحان کنید که هرگز در زندگی واقعی خود و در تجربه های مالی خود هرگز امتحان نکرده اید. اگر شما یک پس انداز کن هستید سعی کنید نوع سرمایه گذاری بی مهابا و جسورانه را امتحان کنید. برعکس اگر یک سرمایه گذار پرخطر هستید نوع سرمایه گذاری رشد آرام را امتحان کنید. بازی این نرم افزار حقیقی ترین نمونه رفتار در زندگی واقعی است. این بازی به زبان فارسی هم وجود دارد.

کیوساکی به پاس تمام تلاش های خود در عرصه تجارت و آموزش و تاثیر گذاری بر اقشار جامعه آمریکا و حتی مردم سراسر دنیا دستاوردها و جوایز فراوانی به دست آورد. او در سال های مختلفی برنده جایزه گولدن گلوب شد. او همچنین در سال 2005 جزو برترین نویسندگان دنیا قرار گرفت.

4.3/5 - (37 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

10 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
10
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx