10 سم مهلک انگیزه

7 comments
5 Min Read

10 سم مهلک انگیزه

خیلی از ما اهداف و اولویت های جدیدی داریم و چیزهایی که واقعا امید داریم در سال بدست بیاوریم. پس مشکل کجاست؟ سموم انگیزه.

ما در این مقاله شما را با قاتلین انگیزه آشنا می کنیم.

۱- افرادی که نه می گویند

اینها افرادی می باشند که نمی خواهند موفقیت ما را در اهداف جدیدمان مشاهده کنند و با منفی گویی در مورد هدفمان ما را عقب نگه می دارند. این احتمال وجود دارد که آنها فقط بخاطر جاه طلبی های خودشان دارند حسادت می کنند، پس به آنها اجازه ندهیم تا ما را پایین بکشند.

10 سم مهلک انگیزه

۲- افکار منفی

مغز چیز خنده داری می باشد به این خاطر که افکار منفی می توانند ما را از تکمیل کردن هدف منع کنند. این سموم ذهنی انگیزه، به احتمال قوی اصلاً صحیح هم نیستند. فقط به خودمان بگوییم که اهدافمان برایمان بسیار با اهمیت هستند و به سمت جلو حرکت کنیم.

۳- تنظیم نکردن اهداف مناسب

اینکه اهداف والایی داشته باشیم واقعاً فوق العاده است، امّا بزرگترین مانع بر سر راه این اهداف این است که برنامه جامعی برای رسیدن به اهدافمان نداشته باشیم. اینکار شامله قدم برداشتن با گام های مشخص در جهت حرکت به سمت آرمان هایمان است.

۴- عدم آماده سازی

همراه با تعیین نکردن اهداف مناسب، گاهی اوقات ما واقعاً به اندازه کافی آماده نیستیم. اگر رویای تبدیل شدن به یک وکیل را در سر داریم، کمی تحقیقات در این مورد انجام بدهیم. بهترین دانشگاه در این زمینه کجاست؟ چقدر تحصیلات طول خواهد کشید؟ چقدر باید در این راه هزینه کنیم؟ این کارها تضمین میکند که در طول مسیر با مشکل کمتری مواجه بشویم.

۵- داشتن انتظار کمال از خودمان

انسان ها کامل نیستند و این خلقت آدمیزاد است. انتظار داشتن از خودمان برای اینکه هرگز اشتباه نکنیم یا عدول کردن از اهدافمان به این شیوه واقعاً احمقانه است. هنگامی که این موانع را تجربه کردیم، از این سستی ها دست برداریم و به خودمان بگوییم که هیچکس کامل نیست.

۶- افتادن به دام مقایسه

تئودور روزولت زمانی گفت: “مقایسه دزدیدن شادی است.”

این جمله چه معنی می تواند داشته باشد؟ اگر خودمان را با دیگران مقایسه کنیم؟ هرگز شاد نخواهیم بود. در عوض سعی کنیم خودمان را با گذشته مان مقایسه کنیم. ممکن است متعجب شویم که چقدر در طی این سال ها رشد کردیم و بهتر شده ایم. این را بخاطر بسپاریم که قادریم تغییر کنیم و خودمان را به سمت رویاهایمان انتقال دهیم.

10 سم مهلک انگیزه

۷- انجام کارهای زیاد در آن واحد

چطور می توان یک فیل را خورد؟ هر دفعه یک تکه. قطعنامه مان را با همین نگاه دنبال کنیم. نقشه مان را با گام های کودکانه پی ریزی نماییم تا خودمان را منکوب نکنیم.

۸- احساس می کنیم که ارزش این چیزهای بزرگ را نداریم

همه ما ارزش هایمان را از رویاهایمان می گیریم. فقط به این علت که بزرگ و دور از دسترس بنظر می رسند، نباید دست از تلاش برای رسیدن به رویاهایمان برداریم. اجازه ندهیم ارزش های شخصی پایین مان ما را از داشتن چیزهایی که می توانیم بدست آوریم منع کنند!

۹- بهانه تراشی

گوش کنیم! همه ما باحتمال زیاد بهانه ای برای انجام ندادن کارهایمان در این زندگی داریم، فرق نمی کند می خواهد دلیلی برای اینکه چرا امروز نباید به فروشگاه برویم باشد یا دلیلی برای اینکه چرا نباید ارتقاء و پیشرفت مان را دنبال کنیم. بهانه تراشی واقعاً ساده ترین سم انگیزه می باشد که می توانیم برای خودمان تحمیل کنیم، پس در برابر وسوسه مقاومت نماییم، جسور باشیم و به سمت جلو حرکت نماییم.

۱۰- تعیین بیش از اندازه اهداف

طول قطعنامه سال جدیدمان چقدر است؟ با خودمان صادق باشیم و تصمیم بگیریم که کدام اهداف مان را واقعاً از صمیمم قلب تنظیم کردیم و کدامیک را می توانیم از لیست حذف نماییم. زمانی که این لیست خیلی طولانی می شود ذهن ما زیر بار این همه وظیفه نمی رود و خودمان را در نهایت ساکن احساس خواهیم کرد، نمی توانیم تصمیم بگیریم که در وهله اول از کدام هدفمان آغاز کنیم. با تبدیل کردن لیست مان به یک لیست دست یافتنی، واقعاً می توانیم خروجی مثبتی را تصور کنیم.

آیا هدف واقعی زندگی مان را پیدا کردیم؟ با انجام دادن این کارهای کوچک آن را کشف نماییم: با انجام دادن این کارهای کوچک هدف واقعی زندگی مان را کشف کنیم.

۳/۵ - (۱ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

7 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
7
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx