14 روشی که مثبت اندیش ها برای دور کردن انرژی منفی استفاده می کنند

نظرات 2
10 دقیقه زمان مطالعه

مثبت اندیش ها چگونه انرژی منفی را از خود دور می کنند؟

مثبت اندیش ها چگونه انرژی منفی را از خود دور می کنند؟

همه ی افراد می توانند تحت تاثیر انرژی منفی قرار بگیرند و افرادی که عادت دارند انرژی بد و منفی از خود بروز بدهند، تقریبا همه جا هستند. افرادی که مدام از زندگی شکایت می کنند و حال بقیه را بد می کنند جزو این دسته از افراد هستند. شما باید یاد بگیرید که از انرژی این گونه افراد دور بمانید و نگذارید بر موفقیت و اهداف تان تاثیر منفی بگذارند. دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مقاله به ۱۴ روشی اشاره کرده ایم که به شما کمک می کند چگونه همانند مثبت اندیش ها انرژی منفی را از خودتان دور کنید. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

۱ – مثبت اندیش ها با تمام وجود احساس شادی می کنند

ذهن در ایجاد شادی نقش مهمی دارد. افراد شاد می دانند شادی ای که از منابع و محرک های بیرونی به دست می آید ماندنی نیست و با از بین رفتن محرک ها از بین خواهد رفت. از این رو مثبت اندیش ها با منابع درونی انرژی مثبت و حضور ذهن به ایجاد شادی پایدارتر می پردازند.

۲ –  دائما در حال پرورش افکار مثبت را در خودشان هستند

اعمال ما محصول افکار ما هستند و از هم تاثیر می پذیرند، اگر منفی بافی کنید آینده ی روشنی انتظار شما را نمی کشد. مثبت اندیش ها در هر مشکلی دنبال جنبه ی مثبت آن می گردند و بهانه های منفی ذهن خود را قبول نمی کنند. آن ها از همین روش برای دور کردن انرژی منفی استفاده می کنند.

۳ – در پی تقویت باور به خودشان هستند

تنها چیزی که مهم است باوری است که به خودتان دارید. هرگز نگذارید نگرش منفی کسی بر شما نفوذ کند. حتی زمانی که حس می کنید بدبخت هستید و ارزشی ندارید، هم دلایل زیادی برای باور به خودتان وجود دارد. افکار منفی اکثرا ساخته ی ذهن هستند و وجود خارجی ندارند اما بر اساس قانون جذب می توانند بر زندگی شما تاثیرگذار باشند. بنابراین نباید اجازه دهید مانعی برای باور خودتان باشد.

تا جای ممکن از بودن در کنار افراد منفی خودداری می کنند

۴ – تا جای ممکن از بودن در کنار افراد منفی خودداری می کنند

حتما مطالب زیادی از تاثیر اطرافیان بر انسان شنیده اید. این تاثیر عظیم قابل انکار نیست. اگر زمان تان را با مثبت اندیش ها و افراد موفق بگذرانید احتمال احساس شادی و خوشحال بودن در شما بیشتر می شود و حال بهتری خواهید داشت. اما اگر اطراف خود را با افراد منفی نگر پر کنید، بر اساس قانون جذب خیلی مشکل است که بتوانید نگرش منفی را از زندگی تان حذف کنید و به موفقیت در زندگی برسید.

۵ – سعی می کنند به طور مرتب ورزش کنند

ورزش تاثیرات شگفت انگیزی روی سیسیتم بدنی و خلق و خو دارد. تمرین فیزیکی مداوم باعث آزادسازی ماده ای شیمیایی به نام «اندروفین» می شود. اندروفین باعث «احساس خوب» در شما می شود. افرادی که منظم ورزش می کنند، استرس کمتر و حال بهتری دارند؛ اما آن هایی که به نیازهای بدن شان توجه نمی کنند، خیلی زود پیامدهای منفی آن را دریافت می کنند.

۶ – گاهی اوقات زمان خود را در طبیعت سپری می کنند

حضور در طبیعت باعث می شود چشمانتان زیبایی ها را بیشتر ببیند و ذهن تان روشن و نافذ شود. مثبت اندیش ها بخشی از روز خود را در دل طبیعت و به دیدن زیبایی ها سپری می کنند و تاثیر آن را نیز دریافت می کنند. آن ها به خوبی می دانند که حضور در طبیعت تا حد زیادی در دور کردن انرژی منفی تاثیرگذار خواهد بود.

۷ – مثبت اندیش ها اسیر ولخرجی نمی شوند

در جامعه ی امروز وجود فروشگاه ها، مراکز خرید فراوان، حراج ها و تخفیف ها شما را به خرید وسوسه می کنند. خرید شاید برای مدت کوتاه باعث ایجاد حس بهتر در شما شود؛ اما در بلند مدت آسیب جبران ناپذیری به شما می دهد و تبدیل به عادتی مخرب می شود که مثبت اندیش ها به شدت از آن پرهیز می کنند. آن ها از طریق ایجاد خاطرات خوب و کشف جهان برای خود هزینه می کنند.

۸ – شکست های خود را می پذیرند

مثبت اندیش ها از شکست خوردن نمی ترسند. آن را قبول می کنند و راهی برای پیشرفت و یادگیری تلقی می کنند. زمانی که شکست می خوردند به جای ناامیدی بیشتر تلاش می کنند تا به مقصود برسند. آن ها می دانند اگرچه شکست احساسات منفی در پی دارد، اما این احساس زود گذر است و اگر تلاش کنند طعم شیرین موفقیت را خواهند چشید.

مثبت اندیش ها بسیار مسئولیت پذیر هستند

۹ – مثبت اندیش ها بسیار مسئولیت پذیر هستند

فرد مثبت اندیش مسئولیت تمام اتفاقات زندگی را چه خوب چه بد می پذیرد و دنبال مقصر در شکست و پیروزی هایش نمی گردد. او هرچه را رخ داده ناشی از اقدامات و افکار خود می داند و مسئولیت آن را می پذیرد. به جای تمرکز بر عوامل خارجی بر چیزهایی که توان اصلاح آن را دارد تمرکز می کند و آن ها را بهبود می بخشد.

۱۰ – می توانند افکار خود را کنترل کنند

ذهن ما به سادگی می تواند توسط افکار منفی ناگهانی از کنترل خارج شود. مثبت اندیش ها می دانند که اگر بر ذهن شان کنترل نداشته باشند کنترل رفتارها و تصمیم و اقدامات شان را نیز از دست خواهند داد؛ بنابراین سعی می کنند از طریق راه هایی مانند مدیتیشن، مراقبه، یوگا و… کنترل ذهن خود را به دست بگیرند و تمرین کنند تا بر اساس قانون جذب بتوانند به سمت موفقیت قدم بردارند.

۱۱ – زمانی را برای تمدد اعصاب خود اختصاص می دهند

مثبت اندیش ها می دانند وجود هر فرد چقدر ارزشمند است و گاهی باید به جای تلاش برای بی عیب و نقص بودن، در زمان خستگی سرعت را کم کرده و کمی استراحت کرد. این زمانی است که اهداف و آرزوها در درجه ی دوم اهمیت قرار می گیرند و باید بعد از خستگی به آن رسیدگی کرد. آن ها می دانند که اگر این کار را نکنند انرژی های منفی ناشی از خستگی خیلی زود از پا درشان خواهد آورد. گاهی برای حرکت به جلو باید قدمی به عقب بردارید.

ایمان دارند که همیشه یک راه حل عالی وجود دارد

۱۲ – ایمان دارند که همیشه یک راه حل عالی وجود دارد

زندگی پیش بینی نشده و سخت است. گاهی ضربه ای می زند که شما انتظارش را ندارید، در این لحظات مثبت اندیش ها به توانایی خود برای پیدا کردن راه حل مشکل شک نمی کنند. آن ها می دانند که حتی اگر در پایین ترین حد ممکن باشند، باز هم می توانند راهی برای موانع پیدا کنند و هیچ وقت ایمان خود را از دست نمی دهند. هم چنین می دانند وقتی مشکلات را از سر بگذرانند، خیلی قوی تر از قبل خواهند بود. پس هیچ وقت از تلاش دست نمی کشند.

۱۳ – مثبت اندیش ها خیلی خوب می دانند چه زمانی باید «نه» بگویند

مهارت «بله» و «نه» گفتن مهارت ارزشمندی است و گاهی نحوه ی استفاده از این دو کلمه تعیین می کند چه اتفاقی در زندگی تان رخ دهد. مثبت اندیش ها می دانند باید به جای اولویت های دیگران بر اولویت های خودشان تمرکز کنند و نیاز نیست به همه «بله» بگویند.

۱۴ – آن ها به هیچ وجه در پی تایید گرفتن از دیگران نیستند

اگر اجازه دهید عقاید بقیه برای شما تصمیم بگیرد و شما را کنترل کند زندگی تان جهنم خواهد شد. افراد بسیاری از این که مورد تایید بقیه نباشند می ترسند؛ اما مثبت اندیش ها برعکس هستند. آن ها عدم تایید دیگران را نشانه ی معتبر بودن خود می دانند و پذیرفته اند که موارد بسیاری وجود دارند که ما نیازی به تایید دیگران برایشان نداریم.

۴.۷/۵ - (۱۲ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx