برنامه ۲۱ روزه قانون جذب

نظرات 17
14 دقیقه مطالعه

آیا می خواهید زندگی تان از اضطراب و نگرانی خالی شود؟ آیا می خواهید لیست خواسته های تان را بسازید و زندگی تان پر از حال خوش و رضایت و خوشنودی شود؟ اگر مصمم به استفاده از قانون جذب هستید، یکی از موثرترین روش ها برای بالا بردن انگیزه های درونی تان و تمرکز بر روی انرژی تان این است که برنامه ۲۱ روزه قانون جذب را دنبال کنید.

شما می توانید برنامه ۲۱ روزه قانون جذب را برای رسیدن به هر هدفی به کار ببرید. این هدف می تواند خیلی کوچک و جزئی باشد یا هدفی بزرگ که زندگی تان را تغییر دهد. هدف این است که تمرکزتان را بالا ببرید و توانایی تان را برای دستیابی به اهداف تان متوقف کنید.

برنامه ۲۱ روزه قانون جذب

روز اول: آزاد کردن ذهن

اولین روز از برنامه ۲۱ روزه قانون جذب را کاملا به انجام کارهای اساسی اختصاص دهید. تمرینات تنفس و رهایی از استرس و فشارهای عصبی انجام دهید تا از فشار بار روانی روزهای اخیرتان کم کنید. شما برای جذب انرژی ها و هیجانات جدید به یک لوح سفید نیاز دارید و این لوح سفید همان ذهن پاک و آزاد شما است. یک تمرین تنفس خوب و درست که می تواند در روز اول برای شروع برنامه تان انجام دهید اینگونه است:

 • یک نفس عمیق از طریق بینی بکشید و هوا را در ریه های تان وارد کنید. ریه های تان را تا آنجا پر از هوا کنید که گشاد شدن دیافراگم تان را احساس کنید. به مدت چهار ثانیه نفس تان را حبس کنید.
 • سپس نفس تان دا از طریق دهان رها کنید، جوری که انگار آه عمیقی می کشید.
 • هر چقدر که لازم می دانید این کار را تکرار کنید.

روز دوم: فضای زندگی

به مکان هایی که در آنجا زندگی می کنید یا مشغول کار هستید و یا ساعات طولانی از روز را در آنجا سپری می کنید، کمی دقت کنید. تمام چیزهایی که در اتاق تان، محل کار یا منزل تان شما را به یاد تجربیات تلخ گذشته و شکست های تان می اندازد و خاطرات منفی تان را زنده می کند را از آنجا خارج کنید. اطراف تان را پر از چیزهایی کنید که به شما انرژی مثبت می دهند و شما را به سمت رشد بیشتر و پیشرفت سوق می دهند.

روز سوم: به دنبال اهداف

فکر کنید که چه چیزی را واقعا می خواهید در زندگی تان به دست آورید و بعد از خودتان بپرسید که چرا می خواهید آن را داشته باشید، آیا واقعا می خواهید به آن دست پیدا کنید.

وقتی به هدف یا اهداف تان فکر می کنید، تصویری از آن در ذهن خود بسازید و آن را به شکل های مختلف تصور کنید تا حس دنبال کردن و رسیدن به آنودر شما شکل بگیرد.

روز چهارم: اهداف تان را روی کاغذ بنویسید

درروز چهارم برنامه ۲۱ روزه قانون جذب برای ترسیم اهداف تان به دنبال کلمات مناسب و مثبت باشید تا جمله ای زیبا برای تعریف آن بسازید. کلمات درست و مناسبی که اهداف تان را به وضوح نشان می دهند و هم انرژی بخش و انگیزشی هستند. این کلمات را جایی یادداشت کنید و در مکانی جلوی چشمان تان قرار دهید. یک مکان خوب برای چسباندن این جملات و برگه های هدف تان روی آینه است. چون قطعا هر روز به آن نگاه خواهید کرد.

روز پنجم: برنامه ریزی مرحله به مرحله

هرگامی که لازم است برای رسیدن به اهداف نهایی تان بردارید را یادداشت کنید. این کار به شما اطمینان می دهد که به طور مصمم به سمت هدفی شدنی و قابل دسترسی حرکت می کنید و هر مرحله را در ذهن تان امکان پذیر و در دسترس تصور می کنید.

روز ششم: ساختن تخته آرزوها

این تمرین جالب فقط به انتخاب برش هایی از کتاب ها، مجلات و سایر منابع است که این برش ها تصاویر یا عبارت هایی اند که رویاهای تان و خواسته های تان  را به تصویر می کشند.

ترکیبی جالب و شگفت انگیز از این برش ها  را انتخاب کنید و روی تخته از بچسبانید و جایی قرار دهید که هر روز آنها را ببینید.

روز هفتم : آواز انگیزشی

در روز هفتم از برنامه ۲۱ روزه قانون جذب آوازی را انتخاب کنید که احساسات تان را نسبت به رویاها و رسیدن به خواسته های تان متاثر کند. گوش دادن هر روز به این آهنگ و همصدایی با آن و یا خواندن ان با صدای بلند به شما انرژی مضاعفی می دهد.

روز هشتم: تصورات درونی

در جایی آرام و ساکت بدون اینکه چیزی یا کسی مزاحم تمرکز و افکارتان شود، به رویاها و خواسته های تان فکر کنید. خودتان را چنان غرق این افکارتان کنید که انگار همین حالا به خواسته های تان رسیده اید.

روز نهم: طراحی تاییدها

از عبارت ها و جملات انگیزشی که در روز چهارم ساختید برای تایید خودتان، کارها و توانایی های تان و تشویق کردن خودتان استفاده کنید. اگر هر روز این جملات را به خودتان بگویید ، تاثر شگفت انگیز آن را احساس خواهید کرد. جملاتی مثل:

 • من قدرتمند هستم
 • زندگی من پر از برکت و فرصت است
 • هر تجربه ای برای من فرصت رشد است
 • من لایق زندگی کردن هستم. عشق مرا محاصره کرده است.

روز دهم : نوشتن رویاها

در روز دهم از برنامه ۲۱ روزه قانون جذب به ذهن تان اجازه دهید که بدون محدودیت و بدون فیلتر به رویاها و آرزوهای تان فکر کند. بعد شروع کنید درباره رویاهای تان تا جایی که می توانید، بنویسید. مثلا:

 • رویای شما چه شکلی است؟
 • چرا چنین رویایی می خواهید داشته باشید؟
 • چطور می توان عاشق این رویاها شد؟

اصلا و به هیچ وجه خودتان را سانسور نکنید. حتی اگر در حین فکر کردن به رویاهای تان، افکار منفی یا احساسات ناراحت کننده به سراغ تان آمد، به رویاپردازی تان ادامه دهید.

نوشتن آرزوها

روز یازدهم: کشف الگوهای منفی

نقاطی از ذهن تان را پیدا کنید که باورها و فرضیات محدود کننده شما را از پیشرفت باز دارند. تعجب می کنید اگر بدانید چقدر افکار منفی در ناخود آگاه ما وجود دارند. پس سعی کنید از خودتان این سوال ها را بپرسید تا به منشا این باورهای منفی پی ببرید:

 • تردید ها و طنش های شما چه چیزهایی هستند؟
 • فرضیات شما تا چه اندازه واقعیت دارد؟
 • وقتی که جوان تر بودید، چه پیام هایی از ذهن تان دریافت می کردید که به شما القا می کردند که نمی توانید به رویاهای تان برسید؟

وقتی بتوانید جواب این سوالات را پیدا کنید، می توانید به ریشه افکار و باورهای منفی تان پی ببرید و در نتیجه می توانید راه حل هایی برای تغییر آنها پیدا کنید .

روز دوازدهم: تغییر الگوی فکری منفی

برای هر باور و تفکر بازدارنده ای که در خودتان کشف می کنید، توضیحی از دلیل نگه داشتن آن در ذهن تان را روی کاغذ بنویسید. سپس، یک باور و تفکر سازنده و مثبت را جایگزین آن باور منفی کنید. به همین شکل میی توانید لیستی از تمام باورها و تفکرات منفی خود تهیه کنید و هر روز به آنها فکر کنید تا تغییرشان دهید.

روز سیزدهم : ارزش درونی

چون روزهای دوازدهم و سیزدهم برنامه ۲۱ روزه قانون جذب کمی ممکن است برایتان دشوار باشند و به شما فشار بیاورند، روز سیزدهم را به کار سبک و راحت تری اختصاص دهید. این روز را به مراقبت از خود و فکر درباره چیزهایی که باعث تقویت علاقه به خودتان می شود، سپری کنید. ده مورد از چیزهایی که باعث تقویت علاقه تان به خودتان می شود را مدنظر قرار دهید و در برنامه تان لحاظ کنید. شما لایق هر چیزی هستید که می خواهید.

روز چهاردهم: اتصال به یک نشانه

چیزی را برای نشانه گذاری هدف تان پیدا کنید و به خودتان وصل کنید. چیزی مثل یک تکه جواهر یا سنگی قیمتی. مثلا اگر این شی یک انگشتر باشد و مدام در دستان شما باشد، هر رور شما را به یاد هدف تان می اندازد و به عنوان یک یادآوری برای برنامه ۲۱ روزه تان عمل می کند. از طرفی می تواند نشانه قدرت و توانایی شما شود. برای اطمینان از این قضیه می توانید درباره فواید مختلف سنگ های قیمتی تحقیق و جستجو کنید. سنگ های زیادی می توانند به تقویت تمرکز و انرژی در قانون جذب کمک کند.

روز پانزدهم : تصویرسازی چند بعدی

با تصور کردن رویاهای تان از بعدی جدید، لایه و وجه جدیدی به تصویرسازی های تان اضافه کنید. به جزییات جدید دقت کنید و تصویری هیجان انگیز از رویای تان بسازید.

تصویر سازی چند بعدی

روز شانزدهم: دفترچه یادداشت

هر روز یا هر هفته در برنامه ۲۱ روزه قانون جذب، چند نمونه از چیزهایی که به شما احساس رضایت و لذت داده را در دفتری یادداشت کنید. هدف انجام این تمرین این است که انرژی بیشتر و احساس توانمندیی بیشتری از تجربیات مثبت تان دریافت کنید و بیشتربه توانایی هایی تان ایمان بیاورید.

روز هفدهم : بازبینی برنامه

به برنامه ای که در روز پنجم برنامه ۲۱ روزه قانون جذب طراحی کردید، برگردید و درباره جایگاهی که هستید بیشتر فکر کنید. ببینید آیا به موفقیت هایی که پیش بینی می کردید، رسیده اید و آیا نیاز به تغییر چیزی دارید. در صورت لزوم برنامه تان  را دوباره تنظیم کنید.

روز هجدهم : به دنبال نشانه ها

جهان هستی همیشه برای شما نشانه هایی می فرستد تا شما را به سمت اهداف و خواسته های تان هدایت کند. برای دیدن این نشانه ها باید به ادراک تان دسترسی داشته باشید. اتصال به قوه درک و فهم عمیق تنها راه دیدن این نشانه ها است.

روز نوزدهم : عشق ورزیدن

اگرچه هر روز لازم است مهربان باشید و با انرژی مثبت به دنیا بنگرید ولی این روز را اختصاصا و تمام مدت آن را به مهربانی با دیگران سپری کنید و نسبت به دوستان، همکاران و حتی غریبه ها با محبت و بخشندگی رفتار کنید. این کار هم درست مثل ساختن دفترچه یادداشت، به شما انرژی مضاعفی می دهد.

روز بیستم : زندگی کردن رویاها

برنامه ای واقعی برای انجام خواسته های تان بچینید انگار می خواهید به همین زودی آنها را انجام دهید. مثلا برنامه ای برای رابطه تان درنظر بگیرید انگار قصد ایجاد رابطه ای را دارید، به دنبال کارهای مسافرت باشید، انگار پول کافی برای رفتن به سفر دارید و به زودی عازم سفر هستید، روزی را برای خرید از یک فروشگاه خیلی شیک با لباس های برند درنظر بگیرید، انگار پول کافی برای خرید آنها دارید. این کار ها باعث باریک شدن شکاف بین شما و خواسته های تان می شود.

روز بیست و یکم : رها کردن خواسته ها

در پایان و در روز آخر برنامه ۲۱ روزه قانون جذب ، باید یاد بگیرید که لذت و شادی را در زندگی تان ببینید انگار هم اکنون در زندگی تان جریان دارند و بپذیرید که جهان هستی خواسته های تان را بالاخره برآورده می کند.

به قدرت و توانایی های تان ایمان داشته باشید و امیال تان را رها کنید و به کائنات بسپارید و با علم به اینکه قطعا به زندگی رویایی تان می رسید، احساس آرامش و امنیت داشته باشید.

4.2/5 - (75 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

17 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
17
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx