3 گام ساده برای تغییر باورها

نظرات 7
8 دقیقه مطالعه

بهترین روش تغییر باورها چگونه است؟

بهترین روش تغییر باورها چگونه است؟

در واقع این سوالی است که اکثر افرادی که تمایل به تغییر باورها دارند مطرح می کنند. در واقع باید به شما بگوییم برای انجام این کار نیاز است که شما ریشه تمام عواملی که مانع رشد توانایی شما شده است را پیدا کرده و با تغییر آن، سیستم باوری جدید و کارآمد را جایگزین آن کنید. برای انجام این کار نیاز است که یک فرآیند چهار مرحله ای را طی نمایید.

در واقع هدف شما و آن چیزهایی که می خواهید به آن دست پیدا کنید، چیزی نیست جز اثر تصاعدی عادات شما و کارهایی که هر روزه انجام می دهید. در واقع عادات انجام کارهایی هستند که در طی یک دوره به طور منظم و مکرر آن ها را انجام می دهید. مطمئنا این عادات اثرات متفاوتی را در زندگی شما دارد که در طول زمان آن را به شما نشان می دهد. این عادات می تواند مثبت و یا منفی باشد و بر اساس قانون جذب باعث شود فرد به آرزویش دست پیدا کند و یا از آن دور شود.

به همین منظور در ادامه این مقاله به چند مرحله ساده و کلیدی برای تغییر باورها اشاره خواهیم کرد که شما عزیزان با استفاده از آن ها می توانید در جهت مثبت اقدام به تغییر باورها کرده و بر اساس قانون جذب بسیار قوی تر به سمت جذب اهداف و خواسته های خود پیش بروید. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

شناسایی

قدم اول: شناسایی برای تغییر باورها

در قدم اول شما باید به خوبی بدانید کدام یک از باورها شما را از رسیدن به هدف دور می کند و این کار را چگونه انجام می دهد. اما نکته ای که در این زمینه وجود دارد و قبل از شناسایی باورهای نادرست باید به آن بپردازید این است که اول باید مشخص کنید چه هدفی دارید و بر اساس چه چیزهایی این اهداف را برای خود انتخاب کرده اید. سپس باید به این مسئله پی ببرید که چرا تغییر باورها شما را به سمت جذب اهدافتان سوق خواهد داد.

دقت داشته باشید برای این که بتوانید سیستم باورهای خود را موشکافی کنید باید زمان مناسبی را برای آن ها در نظر بگیرید. توصیه می شود که برای انجام این کار همه چیز را یادداشت کنید و سپس به تهیه فهرستی بپردازید.

مطمئن باشید که این فهرست به شما کمک می کند تا همه نیازها و باورهایی که حقیقت دارند و می توانند به شما کمک کننده باشند را به همراه همه ی باورهای نادرست خود تشخیص دهید و به مقایسه آن ها بپردازید. بنابراین اولین و مهم ترین قدم در جهت تغییر باورها، شناسایی آن ها می باشد. پس تا جایی که می توانید این مرحله را با دقت و موشکافی پیش ببرید.

قدم دوم: تصمیم

پس از این که باورهای خود را یادداشت کردید، تمام موارد از قبیل آن چیزهایی که به آن باوری دارید اما حقیقت ندارد و شما را از رسیدن به اوج باز می دارد را شناسایی کرده اید. همچنین تمام مواردی که باید به آن باور داشته باشید را به همراه باورهایی که حقیقت دارند و می توانند بر اساس قانون جذب شما را به رویاهایتان برسانند را هم به دست آورده اید.

در واقع می توان گفت که شما به دو بخش مهم از زندگی تان رسیده اید. یک طرف باورهایی که اکنون در ذهنتان وجود دارد و طرف دیگر باورهایی است که بر اساس قانون جذب می تواند آینده ای بهتر را برای شما فراهم آورد. پس این شما هستید که باید تصمیم بگیرید که آیا تمایل دارید از این خط عبور کنید یا نه.

بنابراین در این مرحله تصمیم گیری امری حیاتی و بسیار مهم است و انجام آن جسارت بسیار زیادی را طلب می کند؛ اما همین که از این خط یعنی تصمیم گیری برای تغییر باورها گامی به جلو برمی دارید، خودتان به وضوح خواهید دید که بر اساس قانون جذب پس از آن مسیر پیشرفت و موفقیت در برابر شما هموارتر خواهد شد.

غوطه وری

قدم سوم: غوطه وری

در این مرحله شما باید خودتان را در سیستم جدید غوطه ور کنید که مسلما با سیستم ابتدایی باورهایتان متناقض می باشد. در واقع باید درون باورهایی غوطه ور شوید که از هر جهت به شما کمک می کنند که فردی موفق و پیروز باشید، خوب زندگی کنید و به آرزوهایی که در سر دارید دست پیدا کنید. باورهایی ( تغییر باورها )که به شما کمک می کند آن طور که دوست دارید زندگی کنید و این کار را هر روز و در هر دقیقه انجام دهید.

اما سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که چگونه باید در باورهای جدید و مثبت خود غوطه ور شد؟ برای این کار چند روش وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

روش شماره 1: اطلاعات

باید تمام تلاش خود را بکنید که اطرافتان را با اطلاعات مثبت پر کنید. برای انجام این کار نیاز است که به طور مرتب کتاب های مثبت و کارآمد را مطالعه کنید، در سمینارهای مختلف شرکت کنید و به سخنرانی های مفید و انگیزشی گوش فرا دهید.

روش شماره 2: افرادی که با آن ها در تماس هستید

کسانی که هر روز با آن ها در تماس هستید بر اساس قانون جذب می توانند اثر بسیار عمیق و زیادی بر روی شما داشته باشند. از همین رو اطراف خود را با افرادی پر کنید که می توانند به شما انگیزه و نیرو ببخشند. مطمئنا تمامی افرادی که در طی یک روز ملاقات می کنید، نمی توانند چنین ویژگی هایی داشته باشند؛ از همین رو بهتر است منصفانه و با دقت به اطراف خود نگاه کنید تا بتوانید این افراد را شناسایی نمایید.  

حال پس از این که از تمام موارد آگاهی پیدا کردید و تصمیم گرفته اید که در سطح بالاتری زندگی کنید؛ نیاز است که با افرادی در تماس باشید که جاه طلب، مثبت، خلاق، سازنده و با استانداردهای بالا باشند. اگر همچنان با آدم های گذشته در رفت و آمد باشید، مجدد نتایج گذشته را به دست خواهید آورد. اما اگر تمام مراحل را تمام و کمال انجام دهید، بر اساس قانون جذب با تغییر باورها می توانید به نتایج عالی و شگفت انگیزی برسید و به تمام اهداف و خواسته هایی که در سر دارید دست پیدا کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

7 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
7
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx