5 گام اساسی برای رسیدن به خودباوری

نظرات 3
13 دقیقه مطالعه

5 گام اساسی برای رسیدن به خودباوری

چگونه با قانون جذب به خودباوری و اعتماد به نفس برسیم؟!

آیا تا به حال در مورد خودباوری اندیشیده اید؟ از اهمیت آن آگاهی دارید؟ یا دقیقا می دانید چیست؟

در نظر بگیرید که می خواهید به تعدادی هدف خاص برسید، یا درگیر چالشی شده اید که باید با آن مبارزه کنید تا بتوانید به اهدافتان برسید، یا اینکه ممکن است امروز صبح از خواب بیدار شده اید، احساس بدی نسبت به خود داشته باشید و از خودتان به شدت بدتان بیاید. کلید حل تمام این موارد «خودباوری» است. اگر شما نیز درگیر این قبیل مشکلات هستید، دلیل اصلی این است که به خودباوری نرسیده اید. به عبارتی مشکل از عدم خودباوری شما نشات می گیرد. همان طور که در مقالات پیشین گفته ایم، اعتماد به نفس یکی از زیر شاخه های مهم خودباوری در قانون جذب می باشد.  

در این مقاله قصد داریم برای ، 5 گام شگفت انگیز را با شما دوستان عزیز سایت پرورش افکار در میان بگذاریم. اطمینان داشته باشید با توجه به این نکات می توانید به راحتی و بدون هیچ مشکلی به خودباوری دست یابید. پس با ما همراه باشید.

نظرسنجی کنید

گام اول – نظرسنجی کنید!

بسیاری از مواقع نیاز است که در مورد خود و کارهایی که انجام می دهید از آدم های اطراف خود نظرسنجی کنید. شما می توانید از دوستان صمیمی خود، اعضای خانواده، فامیل و تمام کسانی که با آن ها احساس صمیمیت می کنید کمک گرفته و در مورد تصمیماتی که می گیرید نظر آن ها را جویا شوید.

به طور مثال می توانید از دوستان خود در مورد شغلی که انتخاب کرده اید نظر بخواهید. یا از آن ها سوال کنید اگر به سراغ این درس و رشته دانشگاهی بروید آن ها چه نظری خواهند داشت.

اما یک نکته مهم را در نظر داشته باشید، ممکن است که مثلا در مورد ظاهر خود از فردی سوال بپرسید و بگوید که خوب به نظر نمی آیید. شاید افرادی که شما از آن ها سوال کرده اید آدم های درستی نبوده اند، نه این که شما واقعا زشت هستید! این به این معنی است که آن ها نگرش درستی نداشته اند و شما فرد مناسبی را برای سوال کردن انتخاب نکرده اید.

ممکن است صدبار هم این مسئله برایتان پیش بیاید که از فرد نامناسبی سوال بپرسید و جواب های ناامید کننده ای بشنوید ولی شما باید همه ی آن ها را کنار بگذارید. پس اگر صدبار هم این اتفاق برایتان افتاد نباید احساس بدی داشته باشید و باید از این به بعد افرادی را انتخاب کنید که به شما انگیزه و حس خوب دهند.

مثلا شما یک کفش می خرید. درست است که چیز بزرگی نیست ولی دوستان شما طوری از ظاهرتان تعریف می کنند که واقعا متعجب می شوید که یک کفش تا چه اندازه در ظاهرتان تاثیر بگذارد. پس نتیجه می گیریم همیشه باید روابطتان را با این افراد گسترش دهید.

مهم ترین نکته در دوستی و رابطه ها می تواند همین انتقال انرژی مثبت و حس خوب باشد. چیزی که به این سادگی ها نمی توان آن را به دست آورد. شما باید همیشه از افرادی که حس بدی به شما منتقل می کنند دوری کنید، زیرا آن ها می توانند مشکلات بزرگی در زندگی شما ایجاد کنند.

تقسیم بندی کنید

گام دوم – تقسیم بندی کنید!

بهتر است این نکته را با مثالی برای شما عزیزان تشریح کنیم. تصور کنید که چند صد میلیون تومان به بانک بدهی دارید چه زمانی می توانید احساس خوبی به دست آورید؟ چه زمانی می توانید اعتماد به نفس خود را بازیابی کنید؟ زمانی که تمام بدهی خود را بازگردانید؟ یا زمانی که اولین قسط خود را پرداخت می کنید احساس اعتماد به نفس می کنید؟

نکته ی مهم در این باره این است که شما باید زمانی که اولین قسط خود را پرداخت می کنید، احساسی داشته باشید که انگار تمام اقساط خود را پرداخت کرده اید. شما باید بدانید که برای رسیدن به هدف خود این کار را باید قدم به قدم تقسیم بندی کنید و احساس کنید با هر قدم به موفقیتی که می خواستید، رسیده اید. بنابراین باید از این موفقیت خود شاد و خرسند باشید و در وجود خودتان احساس خودباوری بیشتری داشته باشید.

مثلا اگر برای یک فروش صد میلیونی برنامه ریزی کرده اید و در قدم اول یک میلیون تومان فروش داشته اید، باید درست مانند رسیدن به هدف نهایی خود احساس خوشحالی داشته باشید! چون این موفقیت کوچک در واقع مقدمه ای است برای دستیابی به اهداف بزرگ تر که آرزوی آن را دارید. در این صورت است که شما می توانید احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید. فردی که در مدت رسیدن به هدف نهایی خود را بازنده می بیند هرگز نمی تواند به درستی به هدف خود دست یابد.

احساسات شما اولویت اول است

گام سوم احساسات شما اولویت اول است

به چه چیزهایی علاقه دارید؟ چه چیزهایی می تواند باعث خوشحالی شما شود؟

این که به خرید بروید و وسایل مورد علاقه ی خود را بخرید یا به تفریح بروید یا این که کسی به شما هدیه ای بدهد کدام برای شما ارزشمند تر است؟ شما باید به آن بیشتر اهمیت بدهید. شما باید بتوانید در هر لحظه از زندگی خود خوشحال باشید و لبخند بزنید.

مسئله ای که اینجا اهمیت دارد این است که بسیاری از مواقع ما آن قدر انرژی نداریم که بتوانیم خوشحال باشیم و لبخند بزنیم اما یک راه حل وجود دارد که می توانید هر روز آن را انجام دهید. راه حل شگفت انگیزی به نام عبارات تاکیدی!

اگر به این روش آشنایی ندارید به این توضیحات دقت کنید. همیشه در زندگی هر فردی یک سری شخصیت های تاثیرگذار وجود دارد که جملات مثبت و معروفی دارند. شما می توانید آن جملات را یادداشت کرده و در موقعیت های مختلف از آن استفاده کنید. مثلا زمانی که از محل کار به سمت منزل می روید، می توانید این عبارت ها  را بارها تکرار کنید.

یا روش دیگر این است که کلمه ای را که به شما انرژی و انگیزه می دهد را مدام تکرار کنید. مثلا ورزشکاران از کلمه ی قهرمان خیلی انگیزه می گیرند، چون بزرگ ترین هدفشان رسیدن به قهرمانی است. در این صورت اگر شما یک ورزشکار باشید در موقعیت های مختلف می توانید عبارت «من قهرمانم» را مرتب تکرار کنید.

با تکرار مداوم این عبارات تاکیدی و جملات مثبت، در خودتان انرژی و انگیزه به وجود آورید. وقتی مدام با خود می گویید من قهرمان هستم، ضمیر ناخودآگاه شما باور می کند که شما یک قهرمان هستید، طبق قانون جذب همین عبارات تاکیدی می تواند شما را به احساس خوب خودباوری نزدیک کرده و زندگی تان را دچار تحولی عظیم کند.

همیشه به این نکته توجه کنید همان گونه که جسمتان نیاز به غذا دارد مغزتان هم به انگیزه نیازمند است. اگر بی اعتنا باشید و تصور کنید که این نکته مهم نیست کم کم به نقطه ای می رسید که به هیچ وجه انگیزه ای در درونتان شکل نمی گیرد و چیزی نمی تواند در شما احساس شادی و نشاط به وجود آورد.

موفقیت های خود را ببینید

گام چهارم موفقیت های خود را ببینید!

هر شخصی دارای هویت و شخصیت منحصر به فرد خود می باشد. هنگامی که شما در کاری موفق می شوید و آن را جزء کارهایی قرار می دهید که با موفقیت به پایان رسانده اید؛ باید آن را جزئی از سوابق کاری خود بدانید و اگر قصد معرفی خود را داشتید این کارهای موفق را حتما ذکر کنید.

همه ی انسان ها قطعا اهداف کوچک و بزرگی دارند که ممکن است آن ها را یادداشت کنند یا این که به سادگی از کنار آن ها بگذرند. مثلا خانه ای که شما در آن زندگی می کنید و شرایطی که در آن هستید روزی آرزویتان بوده باشد، ولی چون اکنون آن را به دست آورده اید و چند سالی از این به دست آوردن می گذرد آن را فراموش کرده اید و بسیار عادی با آن برخورد می کنید.

شما باید همواره به یاد داشته باشید که این دارایی های کنونی تان روزی جزء بزرگی از آرزوهایتان بوده است و اکنون باید بابت آن شکرگذار باشید.

انسان اصولا موجودی بسیار فراموش کار است و به سادگی فراموش می کند که روزی شرایط امروز را به صورتی تصور می کرده که با دست یافتن به آن به می تواند خوشبختی بزرگی خواهد رسید. ولی به محض رسیدن به آن هدف، تمام شرایط گذشته را فراموش می کند و انگار این موفقیت را نمی بیند و آن را از خود نمی داند.

اگر شما هم این گونه هستید بسیار اشتباه می کنید. هرگاه به موفقیتی چه کوچک یا بزرگ دست یافتید از گفتن آن خجالت نکشید. اگر در مسابقه ای برنده شدید می توانید از آن برای معرفی خود استفاده کنید. وقتی نتوانید موفقیت خود را به دیگران بگویید قطعا به خودتان نیز نمی توانید ثابت کنید که به اهداف خود رسیده اید و انسان موفقی هستید.

به خودتان عشق بورزید

گام پنجم به خودتان عشق بورزید

باید عاشق خودتان باشد، این را بدانید که هیچ دلیلی وجود ندارد که خودتان را باور نداشته باشید. شما از بین تمام آدم هایی که روی کره ی زمین وجود دارند، منحصر به فرد هستید، باید به خودتان ایمان داشته باشید و به خاطر هدف هایی که دارید بجنگید.

باید بدانید همین که دنبال موفقیت هستید و این مقاله را می خوانید، قطعا موفق خواهید شد. شما باید خوشحال باشید که از سلامتی برخوردار هستید و این فرصت به شما داده شده است که بتوانید زندگی خود را تغییر دهید. خوشحال باشید که به دنبال زندگی کردن هستید، نه این که فقط به تماشای گذر عمر خود بنشینید!

بنابراین متوجه شدیم که یکی از اصول مهم در قانون جذب خود باوری است، خیلی مهم است که خودباوری داشته باشید و مهم تر از آن اعتماد به نفس خود را حفظ کنید.

امیدوارم با مطالعه ی این مقاله خودباوری و اعتماد به نفس را در خود تقویت کنید و بتوانید از تک تک فرصت های زندگی خود به بهترین نحو بهره مند شوید.

4/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

3 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
3
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx