7 طرز تفکر تضمینی برای رسیدن به موفقیت پایدار

نظرات 6
11 دقیقه مطالعه

7 طرز تفکر تضمینی برای رسیدن به موفقیت پایدار

در مورد موفقیت معمولا افراد شامل دو نوع می باشند. یکی گروه افرادی هستند که از موفقیت های کوتاه مدت لذت می‌برند و گروه دیگر به موفقیت های پایداری دست می یابند که تا آخر عمر در کنار آنها باقی می‌ماند.

تاجران معمولا معتقدند که آنها هر چیزی که برای موفقیت در کارشان نیاز هست را دارند. آنها از تغییرات اجتناب کرده و به شدت با پذیرفتن نصیحت ها یا انتقادات مشکل دارند. اینگونه افراد می توانند به بالاترین نقاط دست یابند اما موفقیت های طولانی مدت ممکن است پایدار نباشد. برای به دست آوردن موفقیت های پایدار، باید طرز فکری داشته باشید که در آن عوامل موفقیت توسط مقدار رشد و توسعه شما تعیین ‌شود. باید باور داشته باشید که هر چقدر بیشتر یاد بگیریم، موفقیت بیشتری در انتظار ما خواهد بود.

در ادامه 7 طرز تفکر ایده‌آل برای رسیدن به موفقیت پایدار را برای شما عزیزان بازگو خواهیم کرد.

1.من همیشه می توانم شرایط را بهبود ببخشم:

موفقیت بر اساس توانایی ما برای یادگیری به وجود می‌آید. ذهن خود را به گونه ای تنظیم کنیم که معلمان، مربیان، همکاران و کارفرمایان خود را به عنوان یک راهنما و معلم ببینم. این افراد منابعی هستند که می توانیم از آنها استفاده کنیم. ما می توانیم گوش کنیم و مشاهده نماییم و همین امر باعث پیشرفتمان خواهد شد. باورمان شود که بهبودها همیشه امکان پذیر است. آماده باشیم و خودمان را بیشتر از آن چیزی که هستیم توسعه دهیم. اگر از موقعیتی هایی که داریم راضی باشیم، به احتمال زیاد در همان مکان باقی خواهیم ماند. موفقیت های طولانی مدت تنها با کنجکاوی حاصل می شود و کنجکاوی نیز بر اساس آموزش و توجه به اطلاعاتی است که دانش و علم ما را توسعه خواهد داد.

7 طرز تفکر تضمینی برای رسیدن به موفقیت پایدار

2.اشتباهات خود را اصلاح ‌کنیم:

موفقیت یک فرآیند است نه یک رویداد. ذهن خودمان را به گونه ای تنظیم کنیم که آمادگی اشتباه کردن و تجربه چالش های بزرگ را داشته باشم. این زمان ها بهترین و بزرگترین هدایایی است که در عمر خود دریافت می‌کنیم. اگر اشتباهی می کنیم، می توانیم آن را تصحیح کنیم.

این شرایط را بپذیریم زیرا فرصتی برای یادگیری است و باعث می شود در شرایط بعدی بهتر عمل کنیم. هر زمانی که بتوانیم خودمان را اصلاح کنیم و منطبق ‌سازیم قادر خواهیم بود هوش خود را افزایش داده و راه موفقیت را باز کنیم. هر زمانی که پاسخی برای سوال های خود نداشتیم، حتما کمک بگیریم و از دانش دیگران بهره مند شویم تا خود را به سمت جلو ببریم. اشتباهات به ما کمک می‌کند رشد کنیم، تغییر کنیم و خود را با شرایط وفق دهیم. این گونه اشتباهات به ما کمک می کند افکار خود را شناساسی کرده و کنترل افکار خود را در دست بگیریم. آن ها به ما می آموزند که ببخشیم، ترس های خود را رها کرده و بدون پشیمانی زندگی کنیم. آن‌ها انعطاف پذیری را به ما یاد می‌دهند. موفقیت بیشتر بر روی توانایی هایی ایجاد می شود که از طریق اشتباهات حاصل شده است.

7 طرز تفکر تضمینی برای رسیدن به موفقیت پایدار

3.هیچ محدودیتی در مورد چیزی که می توانم یاد بگیرم وجود نخواهد داشت:

آیا فکر می کنید محدودیتی برای یادگیری وجود دارد؟ اگر چنین است این طرز فکر می تواند با فرصت های موجود در به دست آوردن موفقیت طولانی مدت و پایدار تداخل داشته باشد. ذهن خود را به گونه‌ای تنظیم کنیم که باور داشته باشم هیچ محدودیتی برای یادگیری وجود ندارد و موفقیت را بدون یادگیری نمی‌توان به دست آورد. آموزش و یادگیری مزایای خود را به یک روش مثبت در اختیار ما قرار می دهد. زمانی که در معرض ایده های جدید قرار می گیریم، درگیر آن شده و این باعث ایجاد انگیزه برای ما میشود. یادگیری و آموزش حس خوب موفقیت را فراهم می کند و باعث افزایش ارزش و شکیبایی ما خواهد شد. همیشه روش های جدید برای یادگیری مسائل جدید وجود دارد و انجام اینکارها دنیای ما را به روی افراد جدید، تجریبات و فرصت ها باز می‌کند. اگر با آغوش باز به یادگیری و آموزش پرداخته و آن را بپذیریم، در همه موقعیت های زندگی به دنبال شرایطی برای رشد خود هستیم. هرگز واجد شرایط بودن برای کاری را متوقف نکنیم. همیشه یاد بگیریم و رشد کنیم.

7 طرز تفکر تضمینی برای رسیدن به موفقیت پایدار

4.چالش برای ما یک سکوی پرش باشد:

ذهن خود را برای چالش ها باز کنیم و آن را بپذیریم. نباید از چالش ها اجتناب کنیم. چالش ها همیشه به عنوان یک کاتالیزور برای موفقیت عمل می کنند که ما نیز باید از آنها استفاده کنیم. چالش ها تنها مهارت و دانش ما را پرورش نمی دهند، آنها به ما کمک می کنند اعتقادات عمیقی در خود ایجاد کنیم. هر چقدر بیشتر خود را به چالش بکشیم، اعتماد به نفس بیشتری در مورد توانایی های خود خواهیم داشت. به دنبال چالش ها باشیم. چالش های بزرگتر ،جرات ما را بیشتر می کند و بر انعطاف پذیری ما می‌افزاید. مربی را استخدام کنیم که بتواند ما را از ناحیه آرامشمان بیرون بیاورد. خطراتی را بپذیریم که قبلا جرات انجام آن را نداشتیم. اگر کسی به ما گفت که نمی توانیم اینکار را انجام دهیم، اجازه دهیم همین افکار و حرفها باعث ایجاد علاقه، شوق و انگیزه در ما شود.

Business Man Outdoors Standing on a Bar Graph with Arms Raised

5.افکار و تلاش خودمان باعث ساخت آینده میشود:

ذهن خود را به گونه ای تنظیم کنیم که بداند کار و تلاش‌ کردن می تواند ما را باهوش تر و با استعدادتر سازد. تلاش‌ و کوشش بسیار، موفقیت را تضمین می کند. بیشتر افراد موفق تنها با تلاش و کوشش به موقعیت فعلی خود دست یافته اند و هوش تاثیر زیادی نداشته است. مهارت و استعداد تنها می تواند ما را به سمت جلو هدایت کند. کار و کوشش سخت و بسیار است که می تواند از ما یک انسان موفق بسازد. از صمیم قلب باور داشته باشیم که اگر تمامی تلاش خود را برای انجام کاری صرف کنیم، بهترین نتیجه را دریافت خواهیم کرد. تمایل داشته باشیم کارهایی انجام دهیم که از دید دیگران غیر ضروری ، زمانبر و بی معنی است. این جزییات می تواند تغییرات بزرگی ایجاد کند و موفق بودن یا نبودن فرد را مشخص نماید.

7 طرز تفکر تضمینی برای رسیدن به موفقیت پایدار

6.افراد موفق همیشه مفید هستند:

باور داشته باشیم که سایر افراد موفقی که در زندگی ما حضور دارند برای انگیزه دادن به ما اینجا هستند. افراد موفق پر از اطلاعات مفیدی هستند که می توانند به ما در رسیدن به موفقیت کمک کنند. بیشتر آنها تمایل دارند اطلاعات خودشان را با ما به اشتراک بگذارند تا به سطوح بالاتری از موفقیت دست پیدا کنیم. ما هیچ فرقی با آنها نداریم. تمامی این موارد به نفع ما کار می کند. یاد بگیریم کارهایی را انجام دهیم که آنها برای رسیدن به موفقیت انجام داده اند. اطراف خود را با افراد موفق پر کنیم زیرا آنها از طریق دوستی، تخصص و اطلاعات خود، سریعا ارزشی را به زندگی و کسب وکار ما می افزایند.

7 طرز تفکر تضمینی برای رسیدن به موفقیت پایدار

7.هرگز متوقف نخواهم شد:

ذهن خود را به گونه ای تنظیم کنیم که همیشه در حال رشد باشد. بدون توجه به شرایط استقامت کنیم. اجازه ندهیم واژه توقف و دست کشیدن از کار به ذهنمان خطور کند. هیچ چیزی همانند استقامت در یک سفر طولانی و پرتلاطم به درد ما نخواهد خورد. استعداد داشتن به معنای مقاومت و پایداری نیست. افراد با استعداد زیادی در دنیا وجود دارد که موفق نیستند. نبوغ کافی نیست. نبوغ بدون پاداش یک موجود افسانه‌ای در جهان است. آموزش و یادگیری به تنهایی نمی‌تواند ما را به سمت موفقیت سوق دهد زیرا جهان پر از افراد آموزش دیده تنبل و بدون انگیزه است.

f2f9f4d4-4930-471e-b575-abbe4be68260  

موفقیت از طریق استقامت و پایداری به دست می‌آید.

موفقیت تنها زمانی حاصل میشود که متوقف نشویم، صبور باشیم، پایدار باشیم، ذهن قوی داشته باشیم و برای رسیدن به موفقیت تلاش کنیم. این تنها پشتکار و عزم است که پایدار و با دوام خواهد بود. زمانی که برای یادگیری علاقه و اشتیاق داشته باشیم می توانیم همه چیز را تغییر دهیم، همه چیز را بهبود ببخشیده و شرایط را بپذیریم. زمانی که ذهنمان را برای رشد کردن تنظیم می‌کنیم، توانایی و ظرفیت ذهنمان برای یادگیری مسائل جدید افزایش پیدا می‌کند و قادر خواهیم بود مشکلات موجود را به یک روش موثر و نوآورانه حل کنیم. زمانی که اعتقاد داشته باشیم می توانیم خود را توسعه دهیم، قادریم اطلاعات دقیق در مورد نقاط ضعف و قوت خود به دست آوریم. برای به دست آوردن موفقیت های پایدار، نقاط قوت خودمان را شناسایی کنیم و بر روی آنها کار کنیم. موفقیت تنها در طرز فکر ماست.

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

6 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
6
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx