9 عادت سمی که قاتل انگیزه ما هستند

نظرات 4
6 دقیقه مطالعه

9 عادت سمی که قاتل انگیزه ما هستند

چگونه انگیزه پیدا کنیم؟

اگر می خواهیم موفق باشیم؟ برای شروع اولین چیز داشتن انگیزه است که میتوانیم آن را با استفاده از قانون جذب بدست آوریم. متأسفانه، هر روز با عادت سمی که می تواند انگیزه مان را بکشد مدام بمباران می شویم. در ادامه شایع ترین دلایل آن آمده است.

۱- آرزو داریم که کامل باشیم.

دنبال کردن کمال سریع ترین راه برای از بین بردن انگیزه می باشد. اگر این یکی منحصراً برایمان خیلی سنگین تمام شود، مرتبه بعدی که بروی یک پروژه کار می کنیم به خودمان بگوییم که الان فقط داریم یک “طرح پیش نویس” از کارمان درست می کنیم و بعداً آنرا کامل خواهیم نمود. وقتی که بعداً فرا رسید چندین تجدید نظر در پروژه مان انجام بدهیم. داشتن چیزی که تکمیل باشد خیلی بهتر از این می باشد که هیچ چیزی نداشته باشیم.

۲- مقایسه خود با دیگران.

اینکه دائما خودمان را با دیگران مقایسه کنیم یکی از آسان ترین روشهایی است که باعث میشود تا انگیزه مان را از دست بدهیم. نه تنها باعث توقف کارمان می شود بلکه مقدار زیادی از وقتمان را از بین خواهد برد. بجای اینکه خودمان را با دیگران مقایسه کنیم، ببینیم که چه چیزی آنها را آنقدر در کارشان خوب کرده است. با گفتن این موضوع به کسی که مورد ستایش ماست ممکن است که بفهمیم رمز موفقیت اش چیست یا اینکه ممکن است بفهمیم که کسی را که با خودمان مقایسه می کردیم به آن اندازه هم که فکر می کردیم خوب نیست.

9 عادت سمی که قاتل انگیزه ما هستند

۳- به خودمان باور نداریم.

اگر خودمان را باور نداشته باشیم پس چه کسی باور خواهد داشت؟ این اتلاف وقت و انرژی را که بواسطه تخریب کردن خودمان است متوقف کنیم. مرتبه بعدی که چنین احساسی پیدا کردیم، خودمان را اجبار کنیم که به چیزهایی فکر کنیم که خوب از پس انجام دادنش بر می آییم. شاید در آغاز عجیب بنظر برسد امّا در نهایت متوجه خواهیم شد که کارها را بهتر از آن چیزی که فکرش را می کردیم انجام می دهیم.

۴- در آن واحد بروی چند کار تمرکز می کنیم.

بهترین روش برای پیدا کردن انگیزه این است که بروی وظایفی که قصد داریم تکمیل نماییم تمرکز کنیم. اگر در آن واحد ۱۰۰ پروژه برای انجام دادن داشته باشیم نمی توانیم همه آنها را تکمیل نماییم. پس بروی کارهایی که می خواهیم انجام بدهیم تمرکز کنیم و بعد آغاز نماییم.

9 عادت سمی که قاتل انگیزه ما هستند

۵- هیچ هدفی برای خودمان نداریم.

اگر هدفی در زندگی نداشته باشیم قادر به داشتن انگیزه نیستیم چونکه نمی دانیم که به کجا قرار است برویم. باید بفهمیم کجا می خواهیم برویم تا اهدافمان ما را به آن سمت هدایت کنند. نداشتن هدف مثل پیدا کردن رستوران بدون داشتن آدرس می باشد. ممکن است که یک مرتبه شانسی آنرا پیدا کنیم امّا اغلب اوقات سرگردان خواهیم شد.

۶- خودمان را تشویق نمی کنیم.

آیا تابحال آرزو داشتید کسی به شما بگوید از عهده کار بزرگی بر آمده اید. خوب می توانیم امروز این تشویق را خودمان به خودمان بکنیم. با پیدا کردن روشی برای تشویق خودمان از طریق یادداشت، ایمیل یا حتی کار خاصی احساس انگیزه بیشتری خواهیم داشت. بخاطر داشته باشیم طوری با خودمان رفتار کنیم که انتظار داریم دیگران با ما رفتار کنند.

9 عادت سمی که قاتل انگیزه ما هستند

۷- فراموش می کنیم که استراحت کنیم.

هیچگاه استراحت کردن و خواب را فراموش نکنیم! نیاز داریم وقتی را برای شارژ مجدد بدنمان در نظر بگیریم تا اینکه برای کار کردن انرژی داشته باشیم. می خواهیم مرحله استراحت را به آینده موکول کنیم؟ هر روز “زمان استراحتی” را برای خودمان قائل شویم. وقتیکه خسته هستیم اجازه دهیم تا ذهنمان استراحت کند با اینکار می توانیم به پروژه با روحیه بالاتری برگردیم.

۸- برای پیدا کردن ایده های جدید مشکل داریم.

ما باید به انگیزه مان با ایده های جدید سوخت رسانی نماییم. اگر انگیزه گاز باشد، ایده های جدید پمپ گاز است. با خواندن، فکر کردن و صحبت کردن با دیگران می توانیم ایده های جدید کسب و کار را کشف کنیم و با ایده های قدیمی مان ارتباط برقرار کنیم. در این صورت می توانیم مشکلات مان را حل کنیم و مخزن ایده هایمان همیشه پر خواهد ماند.

۹- حواس مان پرت می شود.

همه ما برنامه هایی داریم که ممکن است ساعت ها و یا روزها ما را از زندگی مان ناپدید کند. از تلویزیون گرفته تا اینترنت تا رسانه های اجتماعی، یاد بگیریم که این حواس پرتی ها را تعطیل کنیم تا انگیزه بیشتری داشته باشیم. کمک می خواهیم؟ بزرگترین روش برای تمرکز این است که زمانمان را برنامه ریزی کنیم. اگر باید بروی پروژه ای کار کنیم، زمانی را همه روزه برای کار کردن بروی آن اختصاص دهیم. با این روش وقتی وسوسه شدیم که در مورد آخرین شایعات افراد مشهور مطلبی بخوانیم به خاطرمان می آید که این زمان را برای کاری برنامه ریزی کرده ایم.

این ۹ عادت سمی می تواند قاتل انگیزه مان باشد. حالا آنچه را که باید بدانیم دیگر می دانیم بنابراین مطمئن شویم قبل از اینکه آنها ما را متوقف کنند ما آنها را متوقف خواهیم کرد.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

4 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
4
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx