قدرت شگفت انگیز ذهن

نظرات 6
9 دقیقه مطالعه

قدرت شگفت انگیز ذهن

چگونه با قدرت ذهن به موفقیت برسیم (قانون جذب)

دوستان عزیز سایت پرورش افکار، هرچه بیشتر فکر کنید، با افراد موفق هم صحبت شوید و عوامل موثر در موفقیت را عمیق تر بررسی کنید به این نتیجه خواهید رسید که میزان پول و ثروت در زندگی افراد، میزان خوشحالی و رضایت از زندگی ربط زیادی به میزان تفکر افراد دارد.

اما این سوال مطرح می شود که اگر بزرگ اندیشی تا این اندازه موفقیت آمیز است، پس چرا همه ی افراد این گونه فکر نمی کنند؟!

همه ی ما بیش از آن که خودمان متوجه باشیم محصول تفکرات اطرافیان خود هستیم. متاسفانه بیشتر این افکار خرد و ناچیز است. محیطی که شما را دربر گرفته است قصد دارد شما را شکست دهد. اطرافیانتان می خواهند به شما بفهمانند که میزهای ریاست کم هستند و همه می خواهند رئیس شوند، پس به همین میز کارمندی کوچک خود قانع باشید و بلندپروازی نکنید! اما جالب است بدانید این نظریه که میزهای ریاست کم است، به هیچ وجه با واقعیت تطابق ندارد.

گاهی هم دیگران سعی دارند به شما بقبولانند که سرنوشت شما به دست خود شما رقم نمی خورد بلکه این تقدیر است که آینده ی شما را رقم می زند. پس از شما می خواهند که رویاهای خود را فراموش کنید، تنها بنشینید و سپری شدن عمر خود را تماشا کنید. اما حقیقت این است که موفقیت خرجی ندارد، بلکه هر قدمی که به سمت پیشرفت و موفقیت بردارید، بهره های فراوانی برایتان به ارمغان خواهد داشت.

امرسون می گوید: «مردان بزرگ کسانی هستند که می دانند اندیشه ها برجهان حکمرانی می کنند»!

پس بزرگ بیندیشید تا بزرگ زندگی کنید. بزرگی زندگی در خوشحالی، کامیابی، ثروت، احترام و تعداد دوستان است. پس از ذهن خود برای اندیشیدن استفاده کنید نه این که تنها اطلاعات را در آن انبار کنید. بهانه های نداشتن شانس را کنار بگذارید و اقبال نیک را به سمت خود جذب کنید.

به موفقیت خود ایمان داشته باشید

به موفقیت خود ایمان داشته باشید

موفقیت به معنی برخورداری از نعمت های فراوان است. مانند رفاه در زندگی، داشتن خانه ی مناسب، بهره مندی از تعطیلات، مسافرت، جدیدترین امکانات، امنیت مالی، بهره مند شدن فرزندان از بیشترین امتیازها. موفقیت یعنی کسب احترام و بزرگی در محیط کار و جامعه، آزادی و رهایی از نگرانی ها. رسیدن به موفقیت و پیروزی هدف زندگی همه ی ما انسان ها است. هر انسانی از ابتدا خواهان موفقیت و تمام چیزهای خوب و مثبتی است که زندگی می تواند به او ببخشد. مطمئنا هیچ کسی نیست که بگوید از زندگی سطح پایین و عدم موفقیت احساس رضایت می کند.

با قدرت ایمان می توانید حتی کوه ها را جا به جا کنید!

با قدرت ایمان می توانید حتی کوه ها را جا به جا کنید!

طبق قانون جذب اگر با تمام وجود ایمان داشته باشید که می توانید به خواسته های خود برسید مطمئن باشید خیلی زود موفق خواهید شد. زیرا ایمان قادر است حتی کوه را از جای خود بکند. اما مراقب باشید که ایمان را با آرزو اشتباه نگیرید. چون صرفا با آرزوی مدیر شدن، مطمئنا نمی توانید به مقام مدیریت برسید. یا با آرزوی داشتن خانه ای مجلل نمی توانید آن را به دست آورید. ولی مطمئن باشید با قدرت ایمان می توانید به تمام خواسته های خود برسید.

نیروی ایمان، چیزی عجیب یا جادویی اسرارآمیز نیست. ایمان به این شکل عمل می کند که اعتقاد به این که شما از عهده ی کاری برمی آیید قدرت، مهارت و انرژی لازم را برای موفقیت در اختیارتان می گذارد. هرگاه باور داشته باشید که می توانید کاری را انجام دهید روش انجام دادن آن کار پیدا می شود.

بین ایمان و آرزو تفاوت قائل شوید

بین ایمان و آرزو تفاوت قائل شوید

در سراسر جهان شاهد آن هستیم که جوانانی در شغل های جدید مشغول به کار می شوند. هریک از آن ها آرزو دارند روزی بتوانند به نقطه ی اوج در کار خود دست پیدا کنند. اما اغلب آن ها ایمان ندارند که به نقطه اوج و مراتب عالی برسند. به همین سبب هرگز به خواسته ای که دارند دست نخواهند یافت. اعتقاد آن ها به این که فتح قله های پیروزی ناممکن است سبب می شود که قادر نباشند راه هایی که به اوج موفقیت می رسد را کشف نمایند. رفتار چنین افرادی از سطح رفتار انسان های متوسط فراتر نمی رود.

اما تعداد کمی از این جوانان وجود دارند که به موفقیت خویش کاملا ایمان دارند، آن ها با این نگرش به کار خود ادامه می دهند که باید پله های ترقی را مصمم و با اراده یکی پس از دیگری طی کنند، و با یاری ایمان خود به نقطه ی اوج موفقیت خواهند رسید. این افراد با اعتقاد به پیروزی و این که دستیابی به موفقیت امری ناممکن نیست، رفتار مدیران خود را موردمطالعه و مشاهده قرار می دهند. درنتیجه یاد می گیرند که افراد موفق چگونه با مشکلات برخورد کرده و در شرایط دشوار اقدام به تصمیم گیری می نمایند. آن ها با تامل در نگرش افراد موفق سرانجام به این نتیجه می رسند که کلید انجام کارها همیشه به سوی انسان هایی می آید که ایمان دارند قادر هستند تمام امور را به بهترین شکل به انجام برسانند.

ایمان یک نیروی محرک بسیار قدرتمند است

ایمان یک نیروی محرک بسیار قدرتمند است

ایمان راسخ ذهن را به سمت یافتن راه ها، وسایل و چگونگی ها سوق می دهد. ایمان شما به توانستن اعتماد دیگر را نیز به سوی شما جلب می کند. بسیاری از افراد عامل ایمان را چندان جدی نمی گیرند، ولی خوشبختانه این قاعده شامل همه نمی شود.

ایمان در عصر حاضر قادر است کارهایی حتی بزرگ تر از جابه جایی کوه ها انجام دهد. اصلی ترین عامل در دستیابی به فضا و سفر به آن در حقیقت این بود که فضا را می توان تسخیر کرد. بدون اعتقاد راسخ به توانایی فتح فضا، مطمئنا دانشمندان شهامت، علاقه و شوری نداشتند. ایمان به این که بیماری سرطان قابل درمان است درنهایت به یافتن راهی برای درمان سرطان رسید.

ایمان و باور به کسب نتایج عالی، یک نیروی محرک است که تمام شاهکارهای ادبی و کشفیات علمی بر آن متکی است. اعتقاد به پیروزی بخش اصلی و بسیار ضروری از سرشت انسان ها است که پشتوانه ی کلیه ی حرفه ها، سازمان ها و شرکت های موفق است. بنابراین به موفقیت خود ایمان داشته باشید و یقین داشته باشید حتما موفق خواهید شد.

باورهای غلط افراد ناموفق

باورهای غلط افراد ناموفق

زمانی که با افراد ناموفق صحبت می کنید غالبا این جملات را از زبان آن ها می شنوید: راستش را بخواهی می دانستم که این کار عملی نیست! قبل از آن که شروع به کار کنم ترس آن را داشتم که آن گونه که می خواهم کارها پیش نرود! زمانی که کارها چندان بر وفق مرادم پیش نرفت خیلی تعجب نکردم، چون قبلا تمام این ها را پیش بینی کرده بودم!

بر اساس قانون جذب طرز فکر «امتحان می کنم اما می دانم عملی نیست»، نتیجه ای جز ناکامی برای شما به بار نخواهد آورد. بی اعتقادی به منزله ی یک نیروی مخرب است. فکری که ایمان خود را از دست داده یا گرفتار شک و تردید شده است در پی دلایل می گردد تا دودلی خود را توجیه کند. مسبب بسیاری از شکست ها بی اعتقادی، عدم اطمینان، گرایش ناخودآگاه به شکست و نداشتن رغبت چندان به پیروزی است. کافی است به خود تردید راه دهید تا شکست بخورید، یا به پیروزی بیندیشید تا موفق شوید.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

6 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
6
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx