13 راهکار موثر برای رسیدن به خودباوری

نظرات 6
4 دقیقه مطالعه

13 راهکار موثر برای رسیدن به خودباوری

روشهای موثر برای رسیدن به خودباوری با قانون جذب

باور کردن خودمان یکی از اولین گام ها به سمت موفقیت است. اگر به خودمان اعتماد نداشته باشیم، موفق شدن در کارها برایمان خیلی سخت میشود.

1- یک شعار برای خود انتخاب کنیم و هر روز آنرا برای خودمان تکرار کنیم.

2- یاد بگیریم که نظر ما تنها نظری است که اهمیت دارد. افکار و نظرات بی اهمیت دیگران را کنار بگذاریم. فقط خودمان هستیم که باید واقعیت زندگی را برای خودمان آشکار کنیم.

3- در محل کار، مدرسه یا خانه نظرات خود را بیان کنیم. وقتی در ارتباطات خود با دیگران مطیع و سلطه پذیر نباشیم آنوقت به خود و نظراتمان اعتماد و اطمینان پیدا می کنیم.

4- همه چیز را امتحان کنیم حتی اگر ندانیم در ذهنمان بگویم که ممکن نیست. حتی کوچکترین پیروزی ها می تواند به ما اعتبار ببخشد و باعث شود دفعه بعدی که با یک مشکل یا هدف روبه رو شدیم بیشتر به خودمان اعتماد کنیم.

5- رفتارهای دفاعی را کنار بگذاریم. وقتی به خودمان می گوییم که نمی توانیم به یک هدف خاص در زندگیمان برسیم، پیش از اینکه حتی تلاشی کرده باشیم اجازه می دهیم که شکست بخوریم. پس این رفتارها را کنار بگذاریم و همیشه متضاد این را به خودمان دیکته کنیم.

6- دور و برمان را با افرادی پر کنیم که تحسینشان می کنیم. وقتی با کسانی هستیم که افراد موفقی هستند بیشتر می توانیم خودمان را باور کنیم. از این افراد کمک بخواهیم تا به ما نشان دهند که چطور برای رسیدن به اهدافشان تلاش کرده اند.

7- برای خودمان هدف تعیین کنیم. وقتی هدف داشته باشیم کنترل در دستان ماست.

8- باید تشخیص دهیم که چه موقع به هدفمان می رسیم تا به بالا بردن اعتماد به نفسمان کمک کند.

9- علت شکستمان را پیدا کنیم. برای هر کسی پیش می آید که نتواند به هدفی دست پیدا کند اما اگر از شکست هایمان درس بگیریم احتمال موفقیت مان بیشتر میشود.

10- برای قضاوت درمورد موفقیتمان انتظارات واقع بینانه داشته باشیم. پیش از اینکه برای دویدن آمادگی جسمانی لازم را پیدا نکرده باشیم نباید از خودمان توقع داشته باشیم که بتوانیم 4 کیلومتر را بدویم.

11- به انتقادات گوش دهیم اما اجازه ندهیم متقاعدمان کند که کمتر از آن چیزی هستیم که واقعاً هستیم. بعضی منتقدان برای بزرگ تر جلوه دادن خودشان دوست دارند ما را خرد کنند اما خیلی های دیگر هم هستند که توصیه های انتقادی بسیار خوب در اختیارمان می گذارند که به کمک آن می تواند خودمان را ارتقاء دهیم.

12- وقت و انرژیمان را به دیگران اختصاص دهیم. وقتی اینکار را می کنیم، بازخورد مثبت از طرف مقابل دریافت می کنیم و احترام آنها را به دست می آوریم. با این روش خودمان هم کم کم احترام بیشتری برای خودمان قائل خواهیم شد.

13- خودمان را باور کنیم تا بهترین باشیم.

13 راهکار موثر برای رسیدن به خودباوری

نکات و هشدارها

اجازه ندهیم دیگران اعتماد به نفسمان را پایین بیاورند.

اگر کسی به ما گفت که فلان کار را نمی توانیم بکنیم، حرفش را باور نکنیم.

نقاط منفی مان را مثل هدف تیراندازی بدانیم و تا می توانیم به سمت آنها تیر شلیک کنیم. این باعث میشود اعتماد به نفسمان بالا رود.

پیش از اینکه خودمان را باور کنیم باید خودمان را بشناسیم. باید بدانیم که چه چیز برای ما بهتر عمل میکند.

اگر می خواهیم به خودمان ایمان پیدا کنیم باید خوب با زیر و بم شخصی مان آشنا شویم.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

6 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
6
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx