سری شانزدهم پاسخ به سوالات قانون جذب

نظرات 8
8 دقیقه مطالعه

سوالات قانون جذب

پادکست سری شانزدهم پاسخ به سوالات قانون جذب

پرسش و پاسخ های امیر شریفی در مورد قانون جذب

دوستان عزیز سایت پرورش افکار با سری شانزدهم پرسش و پاسخ های امیر شریفی در مورد قانون جذب و فراوانی در خدمت شما هستیم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

سوال: چرا خداوند در سوره بلد آیه 4 فرموده اند که ما انسان را در رنج آفریدیم؟

این طبیعی است اما من سوال شما را از زبان کسی جواب می دهم که اصلا قرآن را نخوانده است. وین دایر در مناظره ای که با استر هیکس داشت این سوال را از خانم استر پرسید. وین دایر گفت زمانی که پدرم از دنیا رفت، ناگهان حس من به پدرم خوب شد، جالب اینجاست که من هیچ وقت چنین تصوری از پدرم نداشتم؛ دلیل این موضوع چیست؟ استر در جواب گفت: ما قبل از این که به این جهان فیزیکی بیاییم وجود داشته ایم و زمانی که به این جهان فیزیکی می آییم یک سری مقاومت ها داریم که جدای از مقاومت های ذهنی، مقاومت های جسمی هم داریم و زمانی که از دنیا می رویم مقاومت های ما به مراتب کمتر می شود و خیلی راحت تر می شویم.

آیت الله بهجت هم در این مورد جمله ای گفته اند. ایشان نمی گویند آدم های خوب، بلکه می گویند خوب و بد زمانی که می میرند می گویند آن دنیا خیلی بهتر از اینجا است. پس طبیعی است. اما موضوعی که مطرح است این است که به نسبت چه چیزی ما در سختی هستیم؛ ما به نسبت زندگی قبلی و بعدی خود در سختی هستیم و همه این سختی جسمی نیست.

دلیل دیگر آن هم از ناآگاهی ما هست، چون پس از مرگ ما به یک سری از موارد آگاهی پیدا می کنیم. بنابراین مسلم است آدمی که آگاهی بیشتری دارد کمتر رنج می کشد. اما نکته اینجاست که در همین سختی هم می شود خوب زندگی کرد. چون خداوند در همه جا گفته است که انسان را در نعمت کامل و فراوانی آفریده است.

بخشش در قانون جذب

سوال: اگر نتوانیم کسی را ببخشیم قانون جذب برای ما بی مورد خواهد بود؟

نه این که قانون جذب کلا برای شما بی مورد باشد، فقط در آن مورد خاص، برای شما بی مورد خواهد بود. مثلا ممکن است که من هیتلر باشم، باورها و ارتعاشات قدرتم عالی باشد، ولی در مقابل بسیار نامرد و آدم کش هم باشم. افرادی مانند این شخصیت ها هر چقدر هم که ارتعاشات مالی قوی داشته باشند و واقعا ثروتمند و قدرتمند باشند، اما باز هم آن لذت واقعی را در زندگی نمی برند. و اما یک چیزی هست که من به آن می گویم فرای رابطه که آن رابطه با خداوند است.

این ها خیلی مهم هستند، شما باید این موارد را از هم جدا کنید. اگر کسی را نمی بخشید، مطمئنا از آن کینه و کدورتی که در دلتان نسبت به آن فرد دارید ضربه می خورید. مثل این می ماند که من به طور اتفاقی دو تا از انگشتان دستم را در یک حادثه از دست بدهم، مسلما به خاطر این دو انگشت معده من از کار نمی افتد، اما ضربه ای به بدنم وارد شده است. در این مورد خاص هم شما در تکه ای از قانون جذب دارید ضرر می کنید ولی در همه ابعاد آن خیر؛ مثلا می توانید روی باور جذابیت خود کار کنید و روابط فوق العاده خوبی هم داشته باشید.

سوال: کسی که به ما بدی کرده است را چگونه ببخشیم؟

اگر کسی را هم که به تو بدی کرده می خواهی ببخشی، باید بدانی که خودت آن را جذب کرده ای. این را نمی گویم که بتوانی راحت ببخشی، این واقعیت است که می گویم خودت آن را جذب کرده ای. باید بتوانیم این را قبول کنیم که این موارد را خودمان جذب می کنیم.

سوال: کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید ناپلئون هیل خوب است، ولی احساس می کنم برای یاد گرفتن قانون جذب صوت های شما برای من کافی است.

دوست عزیز مطمئنا شما با فایل های صوتی من نتیجه می گیرید. قطعا و خیلی خوب هم نتیجه می گیرید. اما بحثی که اینجا مطرح این است که شما می خواهید با قانون جذب چقدر پیشرفت کنید؟ این خیلی مسئله مهمی است. خود من از الان تا آخر عمرم قانون جذب می خوانم؛ و حتی زبانی هم می خوانم به خاطر این است که بتوانم بیشتر قانون جذب بخوانم. دوست دارم بتوانم رفرنس های خارجی را هم مطالعه کنم. همه این ها میزان علاقه من به قانون جذب است.

اگر شما می خواهید در حد کمی نتیجه بگیرید، مثلا بیماری های عادی خود را درمان کنید، روابط قشنگ تری داشته باشید و درآمدتان افزایش پیدا کند. کتاب ناپلئون هیل واقعا کتاب فوق العاده ای است. به این دلیل که او رفته با تمام ثروتمندان مصاحبه کرده و بیشتر باورهای آن ها را در کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید گفته است. کارهایی که بیشتر آن ها انجام می دادند را هم شرح آگاهی آگاهی داده است. و اما مهمترین کاری که در این کتاب انجام داده این است که تمام چیزهایی که بین ثروتمندان مشترک بوده را درآورده و در کتاب شرح داده است؛ که این واقعا کار بزرگی است.

استر هیکس

سوال: آیا قبل از دوره شما کتاب های خانم استر هیکس را بخوانیم؟

اگر می خواهید از دوره آموزش قانون جذب ما استفاده کنید، خیر! ولی اگر خودتان فایل های صوتی و سمینارهای خانم استر هیکس را می خواهید می توانید از سایت آمازون تهیه کنید.

سوال: توضیح مبحث صبر در قانون جذب

صبر یعنی چه؟ آیا می دانید فرق صبر با تحمل چیست؟ صبر یعنی این که من به امید روزهای روشن، خوبی ها را در اتفاقات بد می بینم و می ایستم، چون می دانم که شرایط بهتر و بهتر می شود. صبر مانند صبر حضرت زینب است که بعد از واقعه عاشورا می گوید که من هیچ چیزی به جز زیبایی ندیدم. اگر دارید سختی می کشید و با ناله و غر زدن دارید شرایط را طی می کنید، اسم آن تحمل است.

بنابراین صبر یعنی این که در شرایط باشید و آن شرایط هم باب میل شما نباشد. می گردید و خوبی ها را پیدا می کنید و روزها را به امید روزهای بهتر طی می کنید. من به شما توصیه می کنم که همیشه صبر داشته باشید.

1.7/5 - (12 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

8 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
8
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx