سری هفدهم پاسخ به سوالات شما در مورد قانون جذب

نظرات 55
10 دقیقه مطالعه

قانون جذب

پادکست سری هفدهم پاسخ به سوالات شما در مورد قانون جذب

پرسش و پاسخ های امیر شریفی در مورد قانون جذب

دوستان عزیز سایت پرورش افکار با قسمت هفدهم از پرسش و پاسخ های استاد امیر شریفی در مورد قانون جذب و فراوانی در خدمت شما هستیم. لطفا در ادامه ما را همراهی کنید.

سوال: من 24 ساله هستم و از همسرم جدا شده ام و یک دختر 5 ساله دارم. دوست دارم ازدواج کنم اما در این صورت باید حضانت دخترم را به همسر سابقم واگذار کنم. چون کسی با زنی که یک بچه دارد ازدواج نمی کند. مرا راهنمایی کنید.

اول از همه باید از شما بپرسم که چرا چنین فکری می کنید؟ اگر باور شما این است که کسی با وجود یک فرزند با شما ازدواج نخواهد کرد، بر اساس قانون جذب همین اتفاق برای شما خواهد افتاد. مطمئن باشید این ذهنیت را خودتان ایجاد کرده اید. به نظر شما کسی مانند آنتونی رابینز کم موقعیت ازدواج عالی دارد؟ اما او رفت با یک زن مطلقه که 10 سال از او بزرگتر و به شدت افسرده بود و چهار فرزند هم داشت ازدواج کرد.

پس می بینید؟ این را خود شما تعیین می کنید. از طرف دیگر وقتی می گویید دوست دارید با پسری ازدواج کنید که تا به حال ازدواج نکرده باشد، این یعنی این که خودتان جدا شدن را عیب می دانید. ایده آل شما این است که آن فرد ازدواج نکرده باشد در حالی که خودتان همین مورد را دارید. خب طبیعتا ذهن شما در برابر این طرز فکر مقاومت می کند. لطفا به این موارد حواستان باشد تا بتوانید در ایده آل ترین شرایط ممکن مجدد ازدواج کنید.

زمان

سوال: بدهی سنگین مالی دارم و زمان بازی فراوانی فکرم دائم درگیر بدهی هایم است. باید چیکار کنم؟

شما زمانی که دارید بازی فراوانی را انجام می دهید دیگر نباید فکر کنید بدهی دارید، تا با آن بتوانید بدهی های خود را تسویه کنید. من به شما می گویم تا زمانی که از لحاظ ارتعاشی در شرایط کنونی هستید، بر اساس قانون جذب از لحاظ فیزیکی هم در شرایط کنونی خواهید بود.

شما الان شغلی دارید با درآمد 1 میلیون تومان. فرد دیگر شغلی با درآمد 10 میلیون تومان دارد. بعد می بینید که آن شخص بعد از مدتی شغل خود را عوض می کند و باز هم درآمدش ماهی 10 میلیون تومان است؛ اما شما شغلتان را عوض می کنید و باز هم 1 میلیون تومان درآمد دارید! می دانید چرا؟

چون شما هر روز دارید ارتعاش این چیزی که دارید را می فرستید. شما در وضعیت حال خود گیر کرده اید. شما وقتی که دارید بازی فراوانی را انجام می دهید باید به ثروت و فروانی فکر کنید. اگر قرار باشد این بازی را هم انجام دهید و به بدهی های خود فکر کنید که هیچ فایده ای برای شما ندارد. من بارها گفته ام فرض شما همه چیز دارید و زندگی تان از هر لحاظی عالی است. روزی 1 میلیون فردای آن 2 میلیون و به همین ترتیب به شما پول می دهند و می گویند این را همین امروز باید خرج کنید، وگرنه شب از شما پس گرفته می شود.

سوال: نظر شما در مورد نفرین چیست؟ من چند نفری را که دلم را شکستند نفرین کردم و آن ها بیچاره شدند.

نفرین کار می کند و این که چطوری کار می کند خیلی مفصل است. اگر هم کسی آن نفرین را نشوند کمتر برایش کار می کند. یعنی این که وقتی شما نفرینی را می شنوید و می دانید که این اتفاق می خواهد به سرتان بیاید به آن کمک می کند.

ولی یک چیز جالب تری هست، می دانستید که نفرین به خود شخص نفرین کننده هم ضربه می زند؟! به بیان بهتر بخشش به آن فرد کمکی می کند که نفرین نمی کند. و این که نفرین اگر واقعی باشد کار می کند. مثلا اگر کسی به شما ظلم نکرده باشد و الکی او را نفرین کنید، کار نمی کند. یعنی آن شخص اول باید ارتعاش بدی را فرستاده باشد و شما او را نفرین کنید که کار کند.

یعنی نفرین شما کاری برای او نمی کند، فقط بخشش شما می تواند آن ارتعاش را خنثی کند؛ و مطمئن باشید در این صورت دو برابر خوبی او برای شما اتفاق می افتد. این هم موضوع خیلی مهمی است. بهترین راهی که کسی را نفرین نکنید و آرام باشید این است که بدانید همه چیز را خودتان جذب کرده اید. این موارد خیلی به شما کمک می کند تا آرام باشید.

سوال: زمانی که احساسم بد می شود به صورت زنجیره ای هی بد و بدتر می شود، هر کاری می کنم نمی توانم به چیزهای خوب فکر کنم. باید چیکار کنم؟

ارزش های خودتان را بنویسید و از روی ارزش های خود هدف تعیین کنید، مثلا من اگر کسی هستم که کمک کردن به دیگران خیلی حس خوبی به من می دهد، می روم و یک خیریه باز می کنم. اگر آدمی باشم که طبیعت خیلی احساس خوبی به من می دهد، می روم و یک ویلا زیبا در دل طبیعت می سازم. شما باید ببینید که چه چیزی حس خوبی به شما می دهد.

من خیلی این را می گویم که اگر فکر منفی را رها کنم تا انتهای آن می رود. خود منهم اگر یک فکر منفی به ذهنم بیاید و آن را رها کنم، تا شب هم آن را دنبال می کنم. همان طور که گفتم قانون جذب اول فکرهای شبیه به خودش را جذب می کند، بعد ماده ی شبیه خودش را! چون باید آن فکر قدرت بگیرد.

فکر ما یک ارتعاشی دارد، ولی مثلا کتابخانه من ارتعاش قوی تری نسبت به آن فکر دارد. این انرژی فکری هم اینقدری هست که دیده نمی شود. ولی کتابخانه هم از همان انرژی است، اما اینقدر متمرکز شده که به جنس آهن درآمده است. یک فکر من که نمی تواند این را بسازد؛ بلکه می رود فکرهای شبیه هم را جمع می کند و قوی تر می شود، احساسات شما هم قوی تر می شود؛ سپس یک ارتعاش قدرتمند را می سازد.

من هم اگر بخواهم افکار منفی ام را رها کنم، همین اتفاق برایش می افتد. بهتر است که همان اول جلوی آن را بگیرید. می گویند بهترین روش کشتن یک اژدها زمانی است که بچه است، چون بزرگ شود دیگر زورتان به او نمی رسد. خود من اگر فکر منفی به سراغم بیاید سعی می کنم در همان 30 ثانیه اول جلوی آن را بگیرم. پس به هیچ وجه اجازه ندهید که افکار منفی در سرتان بچرخد ، به محض این که متوجه شدید شروع کنید و احساساتان را خوب کنید.

پول

سوال: من در برابر خریدهای غیر ضروری بچه هایم مقاومت می کنم و با حرف زدن می خواهم آن ها را توجیه کنم که این کار اسراف است. آیا باور مالی من مشکلی دارد؟

من نمی دانم که فرزندان شما چند ساله هستند، ولی مسلما نمی شود پول را به صورت نامحدود در اختیار بچه ها قرار دهید. ولی این که بخواهید آن را توجیه کنید کاری بی فایده است. منی که بعد از ذات الله یکتا، بیشتر از هر چیزی در این دنیا قانون جذب را قبول دارم، باز هم سعی نمی کنم کسی را در مورد آن توجیه کنم.

سعی در توجیه کردن بدترین چیز در دنیا است. فقط انرژی شما را از بین می برد. به نظر من تنها به آن بگویید نمی خرم و دیگر ادامه ندهید. اگر بچه هایتان بزرگتر هستند باید خودشان به این درک برسند که موارد مهم تری هست که باید بابت آن ها هزینه کنید. بهترین کار این است که به بچه های خود در همان سنین پایین این موارد را آموزش دهید.

من از همه شما دوستان عزیز عاجزانه خواهش می کنم که قانون جذب را به فرزندان خود آموزش دهید. مطمئن باشید اگر یک بچه در سن 4 ، 5 سالگی قانون جذب را یاد بگیرد خیلی فرق می کند با این که در سنین بزرگسالی آن را یاد بگیرد. به عنوان یک پدر و مادر خوب اول قانون جذب را به بچه ها آموزش دهید و دوم به آن ها اعتماد به نفس بدهید.

4/5 - (3 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

55 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
55
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx