چگونه با قانون جذب فردی جذاب و خاص باشیم

نظرات 8
6 دقیقه مطالعه

2563852

در این مقاله به این می پردازیم که بر اساس قانون جذب ما چگونه جذاب شویم و یا چگونه جذب ما می‏ شوند؟

هر فردی در زندگی یک سری دوستان خاصی دارد که تقریباً همه آن دوستان، از خصوصیاتی نسبتاً شبیه به هم برخوردارند و یا به عبارتی دیگر، معمولاً طیف دوستان و همنشینان هر شخص، افراد خاصی هستند که خصوصیات اخلاقی نسبتاً شبیه هم دارند.

قانون جذب فقط منحصر به اشیا و خواسته ‏های مادی و معنوی نیست بلکه در مورد افراد نیز صدق خواهد کرد. به این معنا که ما تا اندازه‏ ایی می‏ توانیم تعیین کنیم که چه کسی را جذب خواهیم کرد.

طبق یافته ‏های دانشمندان، هر فردی دربردارنده ی هاله‏ ای از انرژی در اطراف خود است که این هاله ی انرژی به تفکرات هر فرد بستگی دارد. تفکرات مثبت هاله‏ های انرژی مثبت و تفکرات منفی هاله‏ های انرژی منفی را تولید می‏ کنند. پس با توجه به اینکه هاله‏ های انرژی در اطراف هر شخصی وجود دارد، مجاورت با افراد مثبت ‏اندیش یا منفی‏ نگر باعث تأثیر در رفتار ما می‏ شود.

nurturing-vs-damaging-culture-12-638
 برای مثال با خودمان تصور کنیم چرا یک کودک در بغل مادرش احساسی بسیار خوب دارد؟ یقیناً به این دلیل است که مادر با عشق خالص و ناب خود به کودک، انرژی مثبت خود را به او انتقال داده و با بغل کردن کودکش او را در فضای انرژی مثبت خود قرار می‏ دهد. همینطور در مورد هاله‏ های انرژی افراد خوب، مثبت نگر و … . و نیز هاله‏ های انرژی افراد منفی نیز همینطور است.

قانون جذب می‏گوید: هر انرژی تمایل به جذب انرژی همانند خود را “در شکل کامل تر” دارد.

به همین دلیل است که قانون جذب به ما می‏ گوید بخواهید “به خواستۀ خود فکر کنید” سپس ما با تصور کردن و تلقین به نفس و در واقع با تابش انرژی به هستی، آن چیزی که به آن فکر می‏ کردیم را به شکل پرتراکم خود “یعنی جسم و تجسم یافته” به دست می‏ آوریم. این اساس قانون جذب است.

همچنین در علوم پایه یک قانون وجود دارد که می‏ گوید: همیشه شکل کم تراکم هر انرژی تمایل به جذب شکل پرتراکم و انبوه خود را دارد.

در مورد جذاب بودن انسان ها و اینکه ما چه کسانی را جذب می‏ کنیم، نمی‏توان افرادی که حضورشان در زندگی مان به دست ما نبوده و ناچاراً در زندگی ما وارد شده ‏اند را به حساب آورد، مانند پدر، مادر، برادر، معلم، همسایه و … . اما جذب دوستان و همسر مسئله‏ ای دیگر است که می‏توان تا اندازه ‏ایی در آن به صورت اختیاری عمل نمود.

1

ما همیشه افرادی را جذب می‏ کنیم که اندیشه و  رفتاری مانند خودمان دارند اما نه تنها دقیقاً شبیه خودمان، بلکه بسیار بیشتر و شدیدتر از خودمان در آن رفتار و تفکرات زندگی خود را سپری می‏ کنند. برای مثال اگر ما روزی 10 بار غیبت کرده و دروغ می‏ گوییم، فردی را جذب خواهیم کرد که روزی 100 بار دروغ گفته و غیبت می‏ کند. همچنین مثلاً اگر ما تا اندازه ی ۲۰ نمره امیدوار به رحمت خدا هستیم، فردی را جذب می ‏کنیم که به اندازۀ ۲۰۰ نمره به رحمت خدا اطمینان داشته باشد.

پس در واقع افرادی را که ما ناخودآگاه جذب می‏ کنیم، دقیقاً همان بازگشت رفتار خودمان است که به صورت یک انسان در حضورمان ظاهر شده است.

 “موش داخل کاسه ی آدم وسواسی می رود” به عنوان مثال من از مریضی می ‏ترسم و همیشه اولین کسی که مریضی خاصی را می‏ گیرد، خودم هستم؛ در مورد جذب انسانها، مثلاً من از افراد دروغگو خیلی بدم می‏ آید و همیشه به خود می‏گویم “من از آدم های دروغگو حالم بهم می‏ خورد” و بالاخره دوستی می‏ یابیم که الهه ی دروغگویی است؛ یا همیشه با خود می‏ گوییم “من از انسان های خسیس بدم می‏ آید” و در واقع این بد آمدن ناشی از ترسِ گرفتار شدن در دام آنهاست و نتیجتاً یک انسان که اصلاً شلوارش جیب ندارد (!) نصیبم می‏شود.

پس در اولین قدم، ما با تفکرات منفی و مثبت و هاله ی انرژی خودمان آنها را جذب می کنیم.

چه کنیم تا بهترین آدمها را جذب کنیم؟

خیلی راحت! خودمان خوب باشیم؛ همه را دوست داشته باشیم؛ به بدی های افراد فکر نکنیم و اصلاً از این نترسیم که نکند فردی با این اخلاق ناپسند و زشت نصیب ما شود و یا نکند دوستی با این مشخصات در زندگی ما پا بگذارد. “همیشه بدانیم ما آنقدر خوب هستیم که افرادی که شاید مریض باشند، از همنشینی با ما درمان شوند. پس اصلاً به همنشینی با افراد مریض فکر هم نکنیم” البته ناگفته نماند که خالق یکتا به وسیله‏ های گوناگون گاهی افراد را امتحان می‏ کند که این از دست ما خارج است.

4.6/5 - (13 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

8 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
8
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx