پاسخ های امیر شریفی به سوالات مربوط به جذب پول و ثروت

نظرات 8
10 دقیقه مطالعه

جذب پول و ثروت

سری سیزدهم پرسش و پاسخ های امیر شریفی (قانون جذب)

دوستان عزیز سایت پرورش افکار با سری سیزدهم پرسش و پاسخ های استاد امیر شریفی در مورد قانون جذب، ثروت و فروانی در خدمت شما هستیم. لطفا در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

سوال: اگر همیشه جوری رفتار کنیم که پول داریم با صرفه جویی منافاتی ندارد؟

هر چیزی که به کیفیت زندگی ما اضافه کند، اسراف نیست. مثلا من اگر ماشین خود را بفروشم و به جای آن ماشین مدل بالاتری بخرم این اسراف نیست. اگر خانه ام را بفروشم و خانه ای بزرگتر بخرم باز هم اسراف نیست. اسراف این است که مثلا من به رستوران بروم و 15 تا پیتزا سفارش بدهم، در حالی که یک نفر هستم و این همه غذا را به هدر می دهم. چیزی که از آن استفاده نشود، یا این که از آن به درستی استفاده نکنند، می شود اسراف.

از طرف دیگر اینطور فکر نکنید که اگر خیلی ثروتمند شوید یک زندگی کاملا تجملاتی خواهید داشت. برای مثال به زندگی آدم های ثروتمند مثل بیل گیتس، وارن بافت و مارک زاکربرگ نگاه کنید. آن ها ظاهر و زندگی کاملا معمولی دارند و اصلا جور عجیب و غریبی نیست.

سوال: اگر کسی ما را دوست داشته باشد، اما از بودن در کنار او احساس خوبی نداشته باشیم و آنجا را ترک کنیم و آن فرد ناراحت شود آیا کار بدی انجام داده ایم؟

اگر آن مکان را ترک کنید به شما احساس خوبی دست می دهد ولی دیگران را ناراحت می کند، من به شما پیشنهاد می دهم که حس خوب خود را در ارجحیت قرار دهید. چون اگر با حس بد در آن مکان حضور داشته باشید، آن اتفاق خوبی که باید برای طرف مقابل بیفتد، مطمئنا پیش نخواهد آمد و حتی ممکن است بر اساس قانون جذب این حس و حال بد را به همه انتقال دهید. بنابراین همیشه آن کاری را انجام دهید که به دلتان می نشیند.

مغازه پوشاک

سوال: من مغازه پوشاک دارم ولی به آن علاقه ای ندارم. می خواهم آن را به دست فروشنده بسپارم و به سراغ کار مورد علاقه ام بروم، اما می ترسم به خاطر درآمد کم علاقه ام از بین برود.

اگر کاری هست که شما به خاطر کم بودن درآمدش علاقه تان از بین می رود، پس خود شغل را دوست ندارید. من همیشه این را می گویم که تصور کنید هیچ گونه نیاز مالی ندارید، مثلا دو میلیون دلار در حسابتان پول دارید. حالا ببینید چه کاری انجام می دهید. من اگر هیچ نیاز مالی نداشتم باز هم سایت پرورش افکار را ایجاد می کردم و کار آموزش قانون جذب را پیش می بردم، چون این کاری است که من آن را واقعا دوست دارم.

بنابراین شما خود آن شغل را دوست ندارید. اگر واقعا کاری را دوست داشته باشید حتی اگر به شما درآمد بالایی ندهد باز هم آن را ادامه خواهید داد؛ که البته لازم است بگویم محال است کاری را دوست داشته باشید و آن را با عشق انجام دهید، اما شما را به پول نرساند.

سوال: چه کار کنم که انگیزه ام را از دست ندهم؟ چون نمی خواهم آدم سابق باشم.

خود من آدمی هستم که همیشه انگیزه ام را از درون می گیرم. شما هم اگر هدفتان همیشه جلوی چشمتان باشد و آن را خوب لمس کنید، مطمئن باشید که بر اساس قانون جذب، انگیزه اش را هم به دست می آورید. همیشه رنج در اهرم رنج و لذت خیلی قوی تر است.

بنابراین پیشنهاد من به شما این است که اگر اهدافتان را مدام جلوی چشمتان قرار دهید و ارتعاش آن ها را بفرستید، علاوه بر این که به شما در رسیدن به آن ها کمک می کند، انگیزه ای در شما به وجود می آید که اجازه نمی دهد حتی لحظه ای درنگ کنید. به خاطر داشته باشید که آدم ها شاید برای پیشرفت کردن کاری انجام ندهند، اما همه آدم ها برای پسرفت نکردن خیلی کارها انجام می دهند.

سوال: من ایده های بزرگی به ذهنم می رسد اما چون بزرگ هستند نمی توانم آن ها را عملی کنم. آیا ارتعاش می فرسم که این ایده ها به ذهنم می رسد؟ چرا نمی توانم آن ها را عملی کنم؟

شما زمانی که ارتعاش 10 میلیون تومانی می فرستید، ایده 10 میلیون تومانی به ذهنتان می آید. اگر ارتعاش 20 میلیون تومانی بفرستید باز هم ایده 20 میلیونی می آید. ممکن است که شما فرد بسیار ثروتمندی باشید که مثلا ماهی 1 میلیارد تومان درآمد داشته باشید و ارتعاشی فرستاده اید که درآمدتان به ماهی 5 میلیارد تومان برسد؛ بنابر قانون جذب ایده ای به ذهنتان می رسد که اگر با دیگران در میان بگذارید، به شما می گویند که این ایده خیلی مسخره است. به این خاطر که آر ای اس مغزی آن ها درآمد 5 میلیارد تومانی را از خودش رد نمی کند.

به همین خاطر است که یک سری از ایده ها به نظر اکثریت مردم کاملا مسخره می آید، اما کسی آن ها را عملی می کند و میلیاردر می شود. من همیشه می گویم افرادی که ثروتمند شده اند از راه خیلی ساده ای به آن رسیده اند. یعنی راه آن شاید به ذهن همه می رسید، ولی آر ای اس مغزی خیلی ها این اجازه را نداده است.

سوال: انسان می تواند چیزی که هنوز وجود ندارد را جذب کند؟ مثل سوالات امتحان که هنوز طراحی نشده؟

اصلا لازم نیست که سوالات را جذب کنید. شما هدفی که از قبولی در آن امتحانات دارید را جذب کنید. مثلا کسب رتبه خوب، یا قبولی در رشته موردنظر. انقدر راه برای قبولی و گرفتن نمره خوب در امتحانات زیاد هست که فکر نکنید حتما لازم است که سوالات را داشته باشید.

سوال: آیا با قانون جذب می توانیم یک رتبه خاص را جذب کنیم؟

رتبه خاص را نمی گویم که نمی شود، اما به شما پیشنهاد می دهم که این کار را انجام ندهید. تا حدود 90 درصد این کار امکان پذیر هست. شما می توانید خیلی به این که آن رتبه را به دست آورید کمک کنید، اما جذب 100 درصد خیر! به این دلیل که گاهی 5 نفر با هم تصمیم می گیرند که یک رتبه را جذب کنند؛ حال در این جا بحث ارتعاش ها وسط می آید که چه کسی ارتعاش قوی تری دارد. به خاطر همین به شما پیشنهاد می کنم که حالت خاصی را جذب کنید.

سوال: من احساس خوبی داشتم تا زمانی که ابلاغیه دادگاه به دستم رسید، ممنون می شوم بگویید چگونه احساسم را خوب کنم.

شما دادگاه را قبلا جذب کرده اید، اما ابلاغیه آن الان به دست شما رسیده است. شما بهتر است حس خود را خوب کنید که وقتی به دادگاه رفتید اتفاقات خوبی برایتان بیفتد. برای این که بتوانید حس خود را خوب کنید می توانید از تمرین سوالات رگباری استفاده کنید، یا این که با بدنتان احساس خود را خوب کنید.

باور

سوال: من می خواهم خودم را باور داشته باشیم باید چیکار کنم؟

اگر می خواهید خودتان را باور داشته باشید باید تا جایی که می توانید توجه خود را روی اتفاقاتی مثبتی که در طول روز برایتان می افتد متمرکز کنید.

سوال: من خودم را دوست دارم اما دیگران به من می گویند که از خودراضی هستم. چه کنم که دیگران از من خوششان بیاید؟

شما اگر سعی کنید که همیشه خودتان باشید، مطمئنا دیگران هم از شما خوششان می آید. جذاب ترین آدم ها کسانی هستند که خودشان هستند. مثلا اگر شما خودتان، خودخواه باشید برای مردم جذابیت دارید؛ اما اگر بخواهید ادای آدم های خودخواه را درآورید، دیگر برای آن ها جذاب نیستید.

5/5 - (4 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

8 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
8
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx