چگونه مخاطب را در اولین ملاقات جذب کنیم

یک نظر اضافه کنید
11 دقیقه زمان مطالعه

بسیاری از افراد بیشتر برای استفاده از قانون جذب در روابط عاشقانه شان به سراغ آن می روند. اگر شما هم دیدگاه درستی در این باره دارید و میخواهید از آن برای ساخت یک رابطه عاشقانه استفاده کنید، میتوانید از شیوه های زیر برای مجذوب کردن مخاطب تان در ملاقات اول با استفاده از قانون جذب استفاده کنید. در واقع ما در این مقاله به چگونگی جذب مخاطب در اولین قرار پرداخته ایم.

قانون جذب: جذب مخاطب در اولین قرار

  • دید مثبت به عشق

باورهای منفی و بازدارنده به راحتی می تواند مانع بروز عشق در شما شود. اگر شما به دنبال ایجاد رابطه ای عاشقانه با شخص بخصوصی هستید، حتی با این تصور که که دیدگاه تان را به اندازه کافی مثبت می بینید، باز هم باید این تصورات تان را به طور جدی بررسی کنید چون ممکن است واقعا به اندازه تصورات تان مثبت اندیش نباشید. شاید تجربیات تلخی از گذشته باعث باقی ماندن نگرانی هایی در ذهن شما شود که تصور می کنید عشق پایدار نمی ماند. یا دچار چنین تردیدی باشید که تلاش کردن آگاهانه برای پیدا کردن معشوق تان روش درستی نیست و این اتفاق باید کاملا اتفاقی و ناخودآگاه رخ دهد. در هر یک از این حالت ها، شما در ذهن تان باورهای محدود کننده ای نگه می دارید که مانع استفاده کردن از قدرت کامل تان برای جذب مخاطب تان می شود.

برای ایجاد دیدگاه مثبتی که به جذب مخاطب تان در قرار اول کمک کند، سعی کنید حداقل نیم ساعت در روز را به نوشتن لیستی از فرضیات منفی تان درباره عشق و رابطه عاشقانه صرف کنید. سپس برای هر یک از این باورهای منفی تان یک چالش طراحی کنید و روی این چالش ها تمرکز کنید.

مثلا اگر چنین تصوری دارید: رابطه عاشقانه همیشه پایان تلخی دارد. سعی کنید این باورتان را این گونه تغییر دهید: وقتی با مخاطب درست ملاقات کنم رابطه ام رضایت بخش و لذت بخش خواهد بود.

  • به خودتان عشق بورزید

شاید این حرف کلیشه ای به نظر برسد ولی بسیار مهم است که درباره خودتان، شخصیت و افکارتان دیدگاه مثبتی داشته باشید. چون این تفکر در قانون جذب به عنوان ابزاری موثر در زندگی عاشقانه تان بسیار مهم است.

عدم ارزش گذاری به خود و نارضایتی از خود باعث می شود تا نتوانید امواج درست و مرتبط با خواسته های تان را به سمت مخاطب تان در اولین قرار بفرستید. از طرفی، وقتی شما نسبت به خودتان چندان خوش بین و علاقمند نباشید، دیگران هم شما را با همین دیدگاه می بینند.

بنابراین وقتی اسیر باروهای منفی و ذهنیت نادرست نسبت به عشق و روابط عاشقانه هستید، کلید حل این مشکل برای تغییر و تصحیح این باورها این است که واقعا به اعماق خاطرات و گذشته تان سفر کنید تا دقیقا این باورها را شناسایی کنید و منشا آنها را پیدا کنید.

وقتی شما لیستی از این افکار و بارهای تان تهیه کردید، دلایل اصلی و منشا آن ها را بیابید و آنها را با باورهای مثبت تر و سازنده تر جایگزین کنید. مثلا وقتی همیشه با خود می گویید: من شایسته یک عشق واقعی نیستم، ممکن است ریشه این تفکر شما در زمان مدرسه باشد که کسی در آن زمان شما را مورد اذیت قرار داده است. درعوض، می توانید تفکرتان را با این جمله تغییر دهید: بسیاری از دوستان من نظرات مثبتی درباره ظاهر و شخصیت من دارند. یا این جمله را با خود بگویید: هر کسی به اندازه کافی جذاب هست که لایق یک عشق واقعی باشد.

  • در قرار ملاقات تان اثری مثبت ایجاد کنید

اگرچه این پیش بینی نمی تواند چندان درست باشد که قرار اول شما با مخاطب تان قطعا یک حس خوب و فانتزی به دنبال خواهد داشت اما اگر مطمئن هستید که در اولین قرارتان می توانید حس خوبی در مخاطب تان ایجاد کنید و نتیجه خوبی برای این ملاقات بجای بگذارید، همین اطمینان و انرژی تان باعث جذب بیشتر مخاطب تان می شود. بخصوص اگر برنامه ای هم برای این کار داشته باشید.

سعی کنید در قرار اول تان حضور خالصانه داشته باشید و در زمان حال و با حواسی جمع حضور داشته باشید. با این کار برای اتفاقات احتمالی آمادگی بیشتری خواهید داشت و عکس العمل مناسب تری از خودتان نشان می دهید. از طرفی، این کار باعث افزایش احتمال لذت بردن از حضورتان در آن موقعیت خواهد شد. اولین قرار درس های زیادی برای قرارهای بعدی به شما می دهد. مثلا اگر بیش از حد حرف زده باشید، یاد می گیرید که در قرارهای بعدی چندان پرحرفی نکنید و بیشتر یک شنونده باشید.

فارغ از اینکه مخاطب تان از تفاوت های فکری تان استقبال می کند یا نه، سعی کنید واکنش های یک جانبه نداشته باشید. حتی اگر حس کردید که مخاطب تان چندان از شما در دیدار اول خوشش نیامده، باز هم سعی کنید پایان خوشی را در ذهن او به یادگار بگذارید. خیلی از افراد به رغم نارضایتی در ملاقات اول، پس از کمی تفکر و دور ماندن از رابطه، نظرشان تغییر کرده و به مخاطب شان علاقمند می شوند. حرف ها و رفتار شما افکار و تصورات او را نسبت به شما، بعد از قرار می سازد.

جذب مخاطب در اولین قرار
جذب مخاطب در اولین قرار
  • اجازه دهید روابط به مرور شکل گیرد

همان طور که قبلا هم اشاره کردیم، تلاش برای ایجاد رابطه و تلاش آگاهانه و فعال برای پیدا کردن مخاطب مورد علاقه مان و حتی ساختن یک رابطه با شخص مورد علاقه مان هیچ اشکالی ندارد و اصلا غلط نیست. برخلاف برخی که تصور می کنند عشق باید به طور طبیعی و ناخودآگاه اتفاق بیفتد. اینکه شما سرجای خود بنشینید و منتظر باشید تا نیمه گمشده تان از راه برسد، هیچ گاه به هدف تان نمی رسید.

وقتی شما برای یافتن مخاطب تان و حتی ساختن یک رابطه عاشقانه تلاش می کنید و انرژی می گذارید، باعث می شود که او بیشتر جذب این رابطه عاشقانه شود.

شما وقتی بعد از ملاقات اول و بعد از بیان دیدگاه های کلی تان، به مخاطب تان زمان برای فکر کردن و به رابطه تان زمان برای شکل گرفتن می دهید، به او ثابت می کنید که این رابطه برایتان ارزشمند است.

  • تصور کردن

هر روز به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه وقت صرف کنید و یک رابطه عاشقانه ای را که در ذهن تان انتظار دارید را تصور کنید. این کار نوعی تمرین برای ایجاد باور مثبت اندیشی نسبت به عشق با مخاطب تان است.

با کمک گرفتن از قدرت ذهنیت و تصورات تان، تمام جزییات رابطه تان و احساساتی که با دوست داشته شدن می توانید تجربه کنید را در ذهن تان بسازید. سعی کنید این احساس دوست داشته شدن توسط کسی را با خود در همه جا همراه داشته باشید. با این کار خودتان هم به درستی باور خواهید کرد که برای مخاطب تان جذاب هستید و در قرار ملاقات با او چنین احساسی خواهید داشت.

یادتان باشد که این تصویرسازی ها وقتی با حس ها عجین شوند، قدرتمند تر می شوند. حس هایی مثل لمس کردن، چشیدن، بوییدن، و صدای مخاطب تان.

  • ساختن تخته آرزو

اگر شما قبلا با قوانین جذب کار کرده باشید، حتما با تخته آرزو آشنایی دارید. پس حتما برای قرار ملاقات اول تان باید یک تخته آرزو بسازید. این تخته را پر از تصاویری کنید که خواسته های تان از یک زندگی عاشقانه را نشان می دهند. پر از تصاویری که شما را در نگاه مخاطب تان جذاب نشان می دهند. این تخته را جایی قرار دهید که همیشه جلوی چشمانتان باشد و همیشه به آن نگاه کنید تا در ذهن تان حک شود. شما می توانید کلمات و یا جملاتی جادویی هم به آن اضافه کنید تا قدرت و جذابیت تان را بیشتر کند. کلماتی که به تجربیات و خاطرات مثبت و قدرتمند زندگی تان وصل هستند.

  • بدرخشید

قانون جذب به شدت بر اهمیت اصالت فرد تاکید می کند. به هر حال اگر شما خود واقعی تان را زندگی نکنید،قطعا توانایی های تان برای جذب خواسته های حقیقی تان تضعیف خواهد شد. شما باید روز قرار ملاقات با مخاطب تان، با او کاملا روراست باشید و در مورد شخصیت، علایق و احساسات تان شفاف باشید.

وقتی شما واقعی رفتار کنید و صادقانه اشتیاق تان را نشان دهید، بیشترین جذابیت را برای مخاطب تان به همراه خواهید داشت. شما همچنین با این کارتان شانس بیشتری در ملاقات با کسی که بتوانید با او رابطه صادقانه تر و واقعی تر داشته باشید، خواهید داشت.

۱.۷/۵ - (۴ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx