تاثیر قانون جذب در مذاکره

نظرات 5
11 دقیقه مطالعه

 

ارتباط ما با اطرافیانمان و در واقع روابط اجتماعی ما با دیگران یکی از مهم ترین دغدغه های هر فردی در زندگی است که نمی‌توان نسبت به آن بی تفاوت بود. زیرا که هر فرد بدون داشتن روابط اجتماعی مناسب حس کمبود آنرا کاملا حس میکند و در صدد تلاش برای بهبود آن بر می آید. داشتن روابط اجتماعی خوب ویژگی های بسیار مهمی در زندگی دارد که یکی از آنها حفظ و استحکام روابط و دوستی هاست و دیگری پیشرفتی است که در نتیجه ی این ارتباطات بدست می آید.

یکی از قوانین پیچیده ی طبیعت که در روابط اجتماعی نیز دخیل است قانون جذب است. قانون جذب به بهبود کیفیت روابط اجتماعی افراد با یکدیگر کمک شایانی میکند.

اگر فردی در صدد تلاش برای داشتن روابط اجتماعی موفق با دوستان و آشنایانش است بهترین و عاقلانه ترین کاری که میتواند انجام دهد این است که از این قانون جذب در روابطش استفاده و بهره ببرد.

همانطور که در ابتدای متن ذکر شد، روابط اجتماعی خوب و مفید نتایج بسیار کارآمدی را به دنبال دارد از جمله این که با داشتن روابط خوب میتوان به شغل، ازدواج، کیفیت زندگی و کیفیت روابط بهتری نیز دست یافت. عده ای از افراد وجود دارند دارند که توانایی ارتباط برقرار کردن با مجموعه ای از افراد را ندارند، در صورتی که ممکن است ارتباطات خوبی با افراد به صورت تنها  بتوانند برقرار کنند. چنین افرادی اگر بر روی روابط خود کار نکنند و تلاشی برای بهبود آن انجام ندهند هرگز به محبوبیت دست نمیابند و در ذهن دیگران به طرز مناسبی جا نمی افتند.

پاسخ به یک پرسش مهم

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که به چه دلیل بعضی از افراد دارای روابط و دوستان متعددی هستند و در اطرافشان همیشه تعداد زیادی دوست و آشنا وجود دارد در حالی که بعضی از افراد دوستان انگشت شماری دارند و یا اصلا ندارند؟ آیا میدانید مشکل این قضیه از کجاست؟ آیا میخواهید بدانید که چگونه میتوانید طوری رفتار کنید که در دل دیگران جا بگیرید و به شما توجه کنند؟ برای این که پاسخ این مثال ها را در یابید به متن زیر مراجعه کنید تا با شما در مورد روابطتان و تاثیری که قانون جذب در حل تمام مشکلاتتان در ارتباط برقرار کردن با دیگران دارد، صحبت کنیم. در واقع در این متن شما یاد خواهید گرفت که در ارتباط برقرار کردن با دیگران چه کارهایی را باید انجام دهید و چه کارهایی را نباید انجام دهید.

چگونه قانون جذب را وارد مذاکرات خود کنیم؟

چگونه با استفاده از قانون جذب در روابط اجتماعی جلب توجه کنیم؟

اولین نکته ای که باید در ارتباط برقرار کردن با دیگران با استفاده از قانون جذب بدانید این است که قضاوت کردن را برای خود قدغن کنید.

راز بسیار مهمی در روابط اجتماعی بسیار مهم است این است که شنونده ی خوبی باشید و به حرف های دیگران با دقت گوش کنید. شما با این کار چندین چیز مختلف دستگیرتان میشود، اعم از آشنایی با افکار، عقاید، احساسات و دیدگاه دیگران. اما همیشه این نکته را به گوشتان بسپارید که هرگز آن ها را حتی در ذهنتان مورد قضاوت قرار ندهید.

اکثر افراد در اولین ملاقات هایشان با دیگران شروع به قضاوت کردنشان میکنند. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید باید به شما بگویم که با این کارتان هیچ کس حاضر به برقرار کردن ارتباط با شما نخواهد شد. درست است که همه ی افراد جامعه میل به صحبت کردن و توضیح دادن در مورد علایق و طرز فکرشان دارند زیرا این کار برای همه باعث خوشحالی و لذت میشود به این دلیل که به حس ارزش بیشتری با این کار دست میباند. اما دلیلی ندارد که شما هر چقدر که با افکار آن فرد مخالف باشید دست به قضاوت در مورد او بزنید.

اگر کمی فکر کنید حتی خود شما هم میل به مورد قضاوت شدن توسط دیگران ندارید. قضاوت مثل یک سم برای روابط اجتماعی است. اما ممکن است اکنون از خود بپرسید، در صورتی که با افکار مخاطبتان مخالف باشید و حق قضاوت هم ندارید پس چه باید بکنید؟ چرا که قضا.ت هم به نوعی اظهار مخالفت با افکار و عقاید مخاطبتان میباشد.

قانون جذب در مذاکرات

قضاوت نکنید

نکته ای که وجود دارد این است که اگر شما قضاوت نکنید به این معنی نیست که حرف های طرف مقابلتان مورد تاییدتان است! بنابراین اگر با عقاید مخاطبتان مخالف بودید به جای تندروی و یا قضاوت دست به استفاده از عبارات مناسب ببرید. برای مثال اگر طرف مقابلتان چیزی گفت که مورد تاییدتان نبود و یا آن را نقض میکردید به او بگویید چقدر عجیب، میشود کمی بیشتر توضیح بدهید؟

شما با این کار نه تنها طرف مقابلتان را با قضاوت کردن نرنجانده اید بلکه مهر تایید بر حرف های او نزده اید و از او کاملا محترمانه توضیح هم خواسته اید.

این حق هر فردی است که عقاید و افکارش را آزادانه بیان کند و هیچ فردی حق ندارد به حس بدی با قضاوت کردن هایش القا کند. این در واقع فرمول قانون جذب است.

همانطور که گفته شد اگر شما خودتان را جای فرد مقابلتان بگذارید و مورد قضاوت قرار بگیرید قطعا حس خوبی از این قضیه نمیگیرد و حتی ممکن است بسیار ناراحت شوید و ار ارتباط برقرار کردن دوباره با آن فرد امتناع کنید. بنابراین هرگز به خود اجازه ندهید که این کار را با دیگران انجام دهید.

بنابراین طبق مطالب گفته شده اولین و مهمترین قانون برای استفاده از جذب در روابط اجتماعی عدم قضاوت کردن است. شما با این کار به دیگران اجازه میدهید که بدون داشتن استرس مورد قضاوت قرار گرفتن از سمت شما با شما به خوبی ارتباط برقرار کرده و رفته رفته ارتباطتان قوی تر شده و به فردی قابل اطمینان ورفیق  صمیمی برای او تبدیل شوید.به این ترتیب رفته رفته محبوبیت پیدا خواهید کرد.

دومین نکته ای که در ارتباط با قانون جذب در روابطتان باید رعایت کنید این است که هرگز به خود اجازه ی عیب جویی ندهید.

اجتناب از عیب جویی

افراد بسیار زیادی وجود دارند که دائما انتظار دیدن اشتباه از دوست و اطرافیانشان هستند تا به شروع به نصیحت آن فرد بکنند و در صدد درست کردن اشتباه او بر آیند. به این کار عیب جویی میگویند که باید بدانید که بدترین کار در بر قرار کردن رابطه با دیگران همین عیب جویی است. در واقع افراد زیادی وجود دارند که فقط منتظرند تا دیگران کاری ازشان سر بزند تا شروع به عیب جویی و نصیحت کردن های بی جا بکنند. قطعا هیچ فردی نمی‌تواند این رفتار ها را تحمل کند و رفته رفته فرد مورد نظر را در زندگی خود کمرنگ میکند.

نکته ی مهم دیگری که وجود دارد اسن است که عیب جویی با غرور همیشه همراه است که در واقع هر دوشان هم جالب نیستند. کسانی که عیب جو هستند دائما در حال اثبات و ابراز خودشان به دیگران هستند و همیشه خودشان را از بقیه برتر می‌بینند و فکر میکنند که از بقیه چیزهای بیشتری میدانند و هرکس اینگونه فکر نمیکند سخت در اشتباه استو در صورتی که نمیداند با این کار در تنها وجهه ی خود را خراب میکند در برابر دیگران بلکه نشان از نادانی اوست و دیگران میل به ارتباط با چنین فردی نخواهند داشت..

دوستان باید بدانید که مخالفت با عقاید دیگران منجر به برقراری روابط اجتماعی نخواهد شد. از نظر علمی وقتی با فردی مخالفت می شود بخشی از مغز که مسئول منطق است نمی تواند به درستی عمل کند و از همه مهمتر اینکه مخاطبتان شما را فرد مناسبی برای ارتباط برقرار کردن نمیداند و روابطش را با شما کمرنگ خواهد کرد..

نباید همیشه با هوش ترین فرد در جمع باشید و اشتباهات را اصلاح کنید. این کار قاتل برقراری روابط اجتماعی است. عیب جویی خوشایند هیچکس نیست و عیب جو به سرعت از حلقه دوستانش دور خواهد شد.

استفاده از قانون جذب برای برقرای ارتباط

استفاده از قانون جذب در روابط اجتماعی بسیار گسترده تر و عمیق تر از این هاست که افراد تنها با پیشروی در ارتباطشان با دیگران خودشان به تنهایی میتوانند دست به کشفیات بیشتری در رابطه با کاربرد قانون جذب در زندگی شان بزنند.

بنابراین با اعمال این چارچوب در زندگی خود شروع به استفاده از این قانون کنید. زمان صرف کنید تا آن را در چند روز یا چند هفته اصلاح کنید تا زمانی که تنها چیزی در ذهن داشته باشید این باشد که شما واقعا باور دارید که باید این نکات مثبت را در روابط  خود داشته باشید. اگر واقعا در قلب خود احساس می‌کنید که باید چیزی داشته باشید، پس برای داشتنش باید از جایی شروع کنید. اگر احساس میکنید که روابط اجتماعی تان دچار کم و کاست های زیادی است از اعمال قوانین گفته شده در روابطتان شروع کنید تا رفته رفته نکات بیشتری در ارتباط با قانون جذب را پیدا کنید و تبدیل به فردی که مورد علاقه ی جمع دوستانتان است شوید.

منبع

http://www.thelawofattraction.com/what-is-the-law-of-attraction/

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

5 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
5
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx