چگونه با قدرت ذهن ثروتمند شویم

14 comments
10 Min Read

چگونه با قدرت ذهن ثروتمند شویم؟

چگونه ذهنی ثروتمند داشته باشیم؟!(قانون جذب)

اگر داشتن ذهنی ثروتمند برای شما مهم است، باید به این نکته فکر داشته باشید که تفاوت افراد ثروتمند با فقیر در چیست؟ این سوال را می توانید از یک آدم ثروتمند بپرسید. قطعا این جواب را خواهید شنید که تنها تفاوت این افراد در ذهنیت و طرز تفکرشان است. جالب است نه؟ تنها چیزی که می تواند یک انسان ثروتمند را از سایر انسان ها متمایز کند، طرز فکر ثروتمند او خواهد بود. تقریبا محال است که فرد ثروتمندی بگوید به علت فلان سرمایه گذاری پولدار شده است و یا مقداری پول از جایی دریافت کرده است و … چیزی که مهم است و همواره باید به آن توجه کنید داشتن یک ذهنیت میلیاردی است که قطعا شما را به ثروت فرا خواهد خواند.

ذهنیت میلیاردی یعنی چه؟!

ذهنیت میلیاردی یعنی چه؟!

افرادی که ثروتمند هستند ذهن خود را به گونه ای پرورش داده اند که برای آن ها درآمد کسب می کند. دوستان عزیز سایت پرورش افکار، اگر شما هم قصد دارید ذهنیتی میلیاردی داشته باشید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا به مسائل مهمی که در این زمینه وجود دارد پی ببرید.

در حالت معمولی هدف ذهن، تنها بقای ما می باشد؛ و این تفاوتی ندارد که چگونه این کار انجام می پذیرد. به همین دلیل است که دائم برای محافظت از وضعی که در آن قرار داریم به نوعی به مبارزه می پردازد. برای ذهن هر چیز جدید و غیرعادی نوعی دشمن به حساب می آید؛ و ذهن سعی می کند به طور قطعی با آن مبارزه کند. ذهن در مواجهه با این تهدید خود را درگیر نمی کند تا بتواند از شما محافظت کند. درواقع این یکی از کاربردهای خوب ذهن است ولی مشکلاتی هم برای شما خواهد آورد. مشکل اصلی که به وجود می آید این است که شما را از فرصت های جدید آموختن و تجربه کردن دور می کند و جلوی رشد و پیشرفت شما را می گیرد، دقیقا همان شرایطی که برای ثروتمند شدن لازم است.

برای آن که ذهنیتی ثروتمند داشته باشیم چه باید کرد؟

برای آن که ذهنیتی ثروتمند داشته باشیم چه باید کرد؟

در این مطلب با استفاده از سخنان «راب ریوپل» یکی از سخن گویان شرکت منابع موفقیت، به نکاتی اشاره خواهیم کرد. او نویسنده کتاب «رازهای ذهن میلیارد» است که با انتشار این کتاب موفق شد به رتبه نخست پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز دست پیدا کند.

تمام تمرکز خود را روی چیزهایی که می خواهید قرار دهید و به آنچه نمی خواهید فکر نکنید

تمام تمرکز خود را روی چیزهایی که می خواهید قرار دهید و به آنچه نمی خواهید فکر نکنید

حواس انسان این گونه کار می کند که برای تنظیم شرایط خود و درک بعضی چیزها به زمان نیاز دارد. جالب است بدانید وقتی با کسی تماس می گیرید، فرد پشت تلفن چند ثانیه ی اول سخنان شما را اصلا نمی شنود. یا زمانی که وارد فروشگاهی می شوید قفسه های اول فروشگاه را نخواهید دید.

نکته ای که قابل توجه این است که اگر از هر فرد ثروتمند و موفقی بپرسید، چگونه می توان به قدرت تفکر مثبت و تصویر پردازی های مثبت رسید؛ قطعا به شما جواب خواهد داد که باید در مورد خواسته هایی که دارید با خودتان شفاف و روراست باشید. سپس تلاش کنید که هر آنچه نیاز دارید را به سمت خود جذب کنید. اما این کار ترفند کوچکی دارد.

وقتی سعی در انجام این کار دارید، باید به خواسته ها و رویاهای خود به شکل مثبتی جلوه دهید. اگر شکل رویاهایتان منفی باشد دقیقا به هر چیزی که نمی خواهید دست پیدا خواهید کرد. زیرا همان طور که گفتیم مغز مانند اولین قفسه ی فروشگاه متوجه ناخواسته های شما نمی شود، و به هرچه در ذهن خود بیاورید پاسخ خواهد داد.

پس اگر می خواهید به هدف های خود دست یابید، باید به صورت مثبت آن ها را درخواست کنید. مثلا باید بگویید «من می خواهم ثروتمند باشم» نه این که بگویید: من نمی خواهم فقیر باشم! از آنجا که ذهن ما متوجه قسمت اول آن یعنی می خواهم یا نمی خواهم نمی شود، آرزوی شما را جور دیگری ترجمه می کند و نتیجه ی عکس خواهید گرفت.

از طرفی وقتی «من نمی خواهم فقیر باشم» را تکرار می کنید این جمله در ضمیر ناخودآگاه شما به صورت ترسی از فقیر شدن ذخیره می شود و کم کم کاری می کند که شما تبدیل به فردی فقیر شوید!

برای خود الگویی پیدا کنید

برای خود الگویی پیدا کنید

بهتر است برای رسیدن به هدف، برای خود یک استاد و یک نفر که برایتان الگو باشد انتخاب کنید و از او تقلید نمایید. اکثر اوقات به این علت شکست می خوریم که می خواهیم بگوییم خودمان این کار را بهتر انجام می دهیم و نیازی به تقلید نداریم و حرف هایی از این قبیل!

باید بدانید که برای موفقیت نباید سعی نکنید چرخ را از ابتدا اختراع کنید، بسیاری از کارهایی که افراد موفق و ثروتمند انجام می دهند نتیجه ی تجربه و تحقیق در زمینه های مختلف است و شما با استفاده نکردن از آن ها مجبور خواهید شد از اول تمام کارهای بیهوده را انجام دهید و شاید بعد از صرف مدت زمان زیادی بتوانید به آن سطح برسید! اگر قرار بود هر تجربه ای را خودمان یاد بگیریم باید یک بار به صورت کامل خط میخی و زندگی در غارها را تجربه می کردیم تا به این نقطه که بشر در آن زندگی می کند برسیم.

روش خود را زمانی به کار ببرید که کاملا موفق شده اید و کاملا به راهی که می روید آگاه هستید. در ابتدا نیاز است فردی را انتخاب کنید که از او الهام بگیرید و بتوانید از آموزش ها، مقالات و سخنانش پیروی کنید. اگر هم توانستید بهتر است به طور مستقیم با او ارتباط برقرار کنید تا سریع تر به موفقیت برسید. در اصل با این روش می توانید به راه هزار ساله یک شبه دست یابید.

به نفس تان اجازه ندهید کنترل شما را به دست بگیرد

به نفس تان اجازه ندهید کنترل شما را به دست بگیرد

بسیاری از مواقع به نفس خود اجازه می دهیم به صورت کامل ما را کنترل کند، و هر خواسته ای که دارد را انجام می دهیم. مثلا زمانی که کسی خواسته هایمان را برآورده نمی کند و به نوعی به جای پذیرفتن آن دست رد به سینه مان می زند، در این مواقع سعی می کنیم اعتماد به نفس از دست رفته ی خود را به دست آوریم و احساس عزت نفس پیدا کنیم.

مثلا وقتی با اعتماد به نفس نزد کسی می روید و از او رمز موفقیتش را می خواهید تا به شما آموزش دهد، ولی به شما پاسخ منفی دهد! چه واکنشی خواهید داشت؟ قطعا با خود خواهید گفت که اشکالی ندارد، او که کسی نبود! افرادی بهتر از او هستند مهم نیست! حتما روزی پشیمان می شود.

درواقع شما با این رفتار خود می خواهد از عزت نفس خود محافظ کرده و اعتماد به نفس از دست رفته ی خود را بازگردانید؛ ولی باید بدانید که این کار هیچ کمکی به شما نخواهد کرد. شما باید بتوانید واقعیت را ببینید و در مواردی غرور خود را زیر پایتان له کنید. باید بدانید که هنوز هم می توانید از آموزش های آن فرد استفاده کنید و خود را به موفقیت نزدیک تر سازید. آنچه مهم است خودتان هستید و آینده ی موفقیت آمیزتان، نه احساسات بی ارزش و پوچ!

تلاش کنید تا بهترین دوست خودتان باشید

تلاش کنید تا بهترین دوست خودتان باشید

شما باید بتوانید نحوه ی حرف زدن با خودتان را بررسی کنید. باید با خود روراست باشید آیا اگر همان گونه که با خودتان صحبت می کنید، دوستتان هم به همان صورت با شما صحبت کند، این دوستی ادامه خواهد داشت؟! ولی ما اغلب با خودمان به طرز بی ادبانه ای صحبت می کنیم. این کار سبب می شود انگیزه ما از بین برود. وقتی که رفتار ما با بقیه این گونه نیست؛ پس چرا با خودمان این گونه رفتار می کنیم؟!

سوال اینجاست که چگونه با خود خوب صحبت کنیم و بهترین دوست خود باشیم؟ جواب کاملا واضح است، وقتی دوستتان یا کسی که به آن علاقه دارید شکستی را تجربه می کند، با او چگونه صحبت می کنید؟! و چه کلامی را مناسب آن فرد می دانید؟! با خودتان نیز به همان صورت صحبت کنید. این که بتوانید بهترین دوست خودتان باشید بسیار ارزشمند است و می تواند در رسیدن به ثروت و موفقیت بسیار مفید واقع شود.

۳.۵/۵ - (۲۸ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

14 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
14
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx