اعتقادات افراد ثروتمند درباره ثروتمند شدن

نظرات 9
9 دقیقه مطالعه

como-ficar-fico-635x420

ثروتمندان درباره ثروتمند شدن چه نکاتی را به ما یاد می دهند؟ چگونه ثروتمند شویم؟

آرزوی هر انسانی است که ثروتمند شود و یک زندگی مجلل و خوب تشکیل دهد. کمک گرفتن از اعتقادات ثروتمندان کمک زیادی به ما در این راه می کند.

بسیاری از ما، برای پولدار شدن به دنبال فرمول‌ های سری و پیچیده می‌ گردیم درحالیکه بسیاری از ثروتمندان موفق جهان، بدون توجه به این فرمول‌ های پر رمز و راز، با تلاش خودشان و از راه‌ های ساده به این موفقیت دست یافته‌ اند.

برخی از ثروتمندان مشهور ثروتمند زاده هستند و برخی نیز به واسطه خوش‌ شانسی پولدار شده‌ اند. بسیای دیگر نیز از مزایایی بهره‌ مند بوده‌ اند که خیلی از ما از آنها محروم بوده‌ ایم. اما اگر از ثروتمندانی که با پشتکار خودشان پولدار شده‌ اند، رمز موفقیتشان را بپرسیم، قطعاً به ما خواهند گفت که آنها الزاماً از سایر مردم باهوش‌ تر نیستند و هیچ‌ وقت هم متکی به فرمول‌ های پیچیده و فوق محرمانه پولدار شدن که ما از آنها بی‌ اطلاع هستیم، نبوده‌ اند. آنها در عوض، موفقیت خود را با تلفیقی از عشق و پشتکار فراوان به علاوه دُز بی‌ خطری از لجاجت و سرسختی تضمین کرده‌ اند.

قصد داریم اندکی عمیق‌ تر به ماجرا نگاه کنیم و ببینیم بعضی از ثروتمندان موفق جهان واقعاً چگونه فکر می‌ کنند و به اعتقاد آنها، برای ثروتمند شدن چه باید کرد و به چه چیز نیاز دارید تا صفرهای بیشتری را جلوی رقم حساب بانکی خود اضافه کنیم؟

نکات ثروتمند شدن

como-ficar-rico-quero-ficar-rico-ficar-rico-investindo-e-possivel-como-ficar-rico-seu-guia-de-investimentos

پس‌ انداز کنیم

«مارک کوبان»، کارفرما و مالک تیم بسکتبال «دالاس ماوریکس» حدود ۳ میلیارد دلار ثروت دارد. او این ثروت را از راه ساخت و ساز اندوخته است و اکنون به جایی رسیده که در گفتن راز ثروتمند شدن خود به دیگران خساست نمی‌ ورزد. اما به نظر شما مهمترین عامل ثروتمند شدن کوبان چیست؟ خیلی ساده است؛ پول خود را صرف خرید چیزهای بی‌ ارزش نکنیم. این یکی از مهم‌ ترین توصیه‌ هایی است که او در یکی از مطالب منتشر شده در وبلاگ خود با عنوان «چگونه ثروتمند شویم» کرده است. وی در این مطلب گفته است: تا می‌ توانید پس‌ انداز کنید. حتی اگر شده یک پنی پس‌ انداز کنید. به جای خرید قهوه روزانه آب بنوشید و به‌ جای رفتن به رستوران‌ های گران قیمت نان و پنیر بخورید. بدهی‌ های کارت اعتباری خود را کاهش دهید. نخستین قدم برای ثروتمند شدن نظم و دیسیپلین است. اگر واقعاً می‌ خواهید ثروتمند شوید دیسیپلین مورد نظر را پیدا کنید.

خلاف جهت آب شنا کنیم

«دانشمند اوماها»، محبوب‌ ترین الگوی سرمایه‌ گذاری خردمندانه است؛ تعجبی نداردکه این لقب را به سومین مرد جهان یعنی «وارن بافت» با ثروتی بالغ بر ۷4 میلیارد دلار داده‌ اند. استمرار وارن بافت یکی از مهمترین دلایل موفقیت وی محسوب می‌ شود. وی ثروت خود را از طریق حرکت بر خلاف روندهای معمول بازار و سرمایه‌ گذاری روی شرکت‌ هایی که از چشم سایر سرمایه‌ گذاران دور مانده‌ اند، به‌ دست آورده‌ است. بافت می‌ گوید: درها را ببندید تا راز ثروتمند شدن را به شما بگویم؛ سعی کنیم وقتی دیگران بزدل هستند، جسور باشیم و برعکس وقتی دیدید سایر ثروتمندان خیلی حریص و جسور هستند ما عقب‌ نشینی کنیم و محتاط باشیم.

ترسو و خجالتی نباشیم

کم‌ رویی و ترس برای ثروتمندان آینده خصوصیات خوبی نیستند. اگر می‌ خواهیم ثروتمند شویم، باید آن‌ قدر جسور باشیم تا بتوانیم فرصت‌ ها را شکار کنیم حتی اگر اندیشه‌ هایمان از نظر خیلی‌ ها احمقانه به‌ نظر برسد. این خصوصیت ریسک‌ پذیری برای «الی برود»، بنیانگذار موسسه KB Homes که اکنون ۷ میلیارد و 500 میلیون دلار ثروت دارد، منشأ موفقیت‌ های بسیاری شد. وی می‌ گوید: هیچ‌ کس تابه‌ حال با محتاط بودن و خجالتی بودن نتوانسته میلیاردر شود. من وقتی ۲۲ سال داشتم، فکر می‌ کردم تصمیم اشتباهی می‌ گیرم که از شغلم در موسسه CPA استعفا کرده و به ساخت و ساز مشغول می‌ شوم چون آن زمان هیچ چیز از ساخت و ساز نمی‌ دانستم. اما بعضی وقت‌ ها، احمقانه‌ ترین تفکرات آنهایی هستند که بیشترین سود را برای ما دارند.

خودمان آستین بالا بزنیم

وابستگی به دیگران برای موفقیت خمیرمایه فاجعه است. این یکی از درس‌ هایی است که «فارست مارس»، وقتی در کارخانه شیرینی و شکلات پدرش یعنی شرکت «مارس» کار می‌ کرده آموخته است. در آن زمان، کمپانی مارس تمام شکلات‌ های خود را از شرکت رقیبش یعنی Hershey’s خریداری می‌ کرد. مارس پس از کناره‌ گیری از حرفه خانوادگی خود، به اروپا کوچ کرد و در یک کارخانه آب‌ نبات سازی مشغول به کار شد و یاد گرفت چگونه خودش شکلات درست کند. او دوباره به حرفه خانوادگی‌ اش بازگشت و اکنون صاحب ششمین شرکت بزرگ آمریکایی است.

مارس می‌ گوید: اگر می‌ خواهیم ثروتمند شویم، باید بدانیم چگونه تولید کنیم. بنابراین نباید دنبال کسی باشیم که برای ما محصولی تولید کند که ما را ثروتمند کند.

فرصت‌ طلب و موقعیت‌ شناس باشیم

«اریک اشمیت»، مدیرعامل سابق و مدیر اجرایی کنونی گوگل که ۱۰ میلیارد دلار ثروت خالص دارد می‌ گوید: موفقیت بزرگ بعضی وقتها مانند شانس است، اما مهم‌ تر از همه این است که چگونه این فرصت را مال خود کنیم. اشمیت خودش گوگل را تأسیس نکرده اما به حدی باهوش بوده که در سال ۲۰۰۱ میلادی به پیشنهاد کار کردن در این کمپانی پاسخ مثبت بدهد. اشمیت می‌ گوید: یکی از بزرگ‌ ترین بخش‌ های موفقیت این است که در زمان و موقعیت مناسب باشیم. اشمیت توصیه می‌ کند: خودمان را با داشتن برنامه اذیت نکنیم. همه برنامه‌ های خود را دور بریزیم. آنچه که درمورد من صدق می‌ کند این است که خودم برای خودم فرصت ایجاد کردم پس شما هم همین کار را بکنید. حتما درباره افراد موفق زیاد مطلب خوانده‌ اید و دیده‌ اید که آنها سخت کار می‌ کنند و از فرصت‌ ها بهترین استفاده را می‌ کنند. شاید نتوانید ابداع و اختراع کنید اما تنها کاری که از عهده آن برمی‌آیید این است که سخت کار کنید تا در بهترین جای ممکن و آماده استفاده از فرصت‌ ها باشید.

مراقب سلامتی خود باشیم

«جاستین ماسک»، شاید خودش یک میلیاردر نباشد اما پیشنهاد خوبی برای پولدار شدن دارد. همسر سابق «ایلان ماسک»، مؤسس کمپانی «تسلا» از این فرمول با عنوان «موفقیت جدی» یاد می‌ کند و می‌ داند که رسیدن به این سطح ثروت کار آسانی نیست. او معتقد است که شما نه تنها از نظر روحی، بلکه از نظر جسمانی هم باید آماده باشید.

به گفته وی، داشتن سلامت جسمانی کمک می‌ کند تا انرژی فرا انسانی داشته باشیم. اگر از نظر ارثی سلامت کاملی نداریم، حداکثر تلاش خود را بکنیم تا حد امکان وضعیت جسمانی خود را بهبود بخشیم. مشکلاتی از قبیل خستگی ذهنی، شب ‌زنده‌ داری، مشکلات جدی خانوادگی یا تنهایی و کم‌ خوابی می‌ توانند ما را از رسیدن به موفقیت بازدارند. پس سعی کنیم جسم خود را سرحال نگه داریم تا مغزمان سرحال و قبراق باشد و بتوانیم خوب فکر کنیم از قدیم گفته‌ اند: «عقل سالم در بدن سالم است.»

علایق خود را دنبال کنیم

بسیاری از میلیاردرها بر این باورند که علاقه و اشتیاق برای رسیدن به اهداف اهمیت بسیاری دارد. برخی حتی این عامل را مهمترین ابزار موفقیت می‌ دانند و به همین دلیل است که باید به‌ جای اینکه اول از همه روی پول متمرکز شوید، تمام تمرکزمان رو روی شوق و انگیزه و علاقه‌ هایمان بگذاریم و بگذاریم موفقیت به دنبال آنها بیاید.

3.3/5 - (6 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

9 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
9
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx