به موفقیت خود ایمان داشته باش – قسمت اول

3 comments
9 Min Read

به موفقیت خود ایمان داشته باش – قانون جذب

به موفقیت خود ایمان بیاوریم ( قانون جذب)

بسیاری از ما از همان دوران کودکی، علاقه زیادی به موفقیت داشته ایم و همواره دوست داشتیم خیلی زود موفق شویم. حال باید بدانیم که موفقیت مسیری است که بلندای آن به بزرگی افکار ماست و همه چیز به صورت مرحله به مرحله پیش می رود.

در این مسیر پرپیچ و خم فشارها و مسئولیت های بزرگی وجود دارد که بهترین راه غلبه بر این مشکلات و فشارها ایمان است.

اگر ایمان قوی داشته باشید با تمام قدرت دست به عمل می زنید و دنیای دلخواه خود را می سازید. ایمان کمک می کند تا توانایی رسیدن به خواسته ها را به دست آورید.

ایمان دارای دو ستون نامرئی است که با استفاده از آن می توان قدرت توانستن را در مسیر رسیدن به موفقیت افزایش داد:

  • سماجت
  • الگوبرداری

سماجت در کار

سماجت: سماجت مقوله ای بسیار نیروبخش در مسیر موفقیت است که باعث می شود با انگیزه ادامه دهید و خودتان را از تکاپوی رسیدن به خواسته ها نیندازید. وقتی که سماجت به خرج می دهید حتما نتیجه بهتری خواهید گرفت.

همان طور که بارها در مستند حیات وحش دیده اید همواره جدالی بین شکار و حیوانات شکاری برای حفظ بقا وجود دارد. شکار اغلب در حال فرار است، چون برای بقا و زنده ماندن راهی به جز فرار کردن ندارد.

در مورد ما انسان ها نیز همین موضوع صدق می کند. زمانی که خود را مجبور به انجام کاری بدانیم، اعتقاد خاصی به انجام آن پیدا می کنیم. بنابراین در هر شرایطی دوام بیاورید و مصمم ادامه دهید زیرا:

«نتیجه موفقیتی کوچک زمینه ساز رسیدن به موفقیت های بزرگ تر خواهد بود».

الگوبرداری: اگر خانواده موفق و ثروتمندی دارید، خیلی راحت می توانید موفقیت و رسیدن به خواسته ها را در ذهنتان برای خود شبیه سازی کنید.

اگر در اطرافتان افرادی هستند که در کار و زندگی خود موفق و صاحب نام هستند، از آن ها بخواهید دلایل موفقیت خود را برایتان بازگو کنند. سپس شما هم قدم به قدم طبق آنچه از این افراد، برای خود شبیه سازی کرده اید، جلو بروید.

اما اگر در خانواده معمولی و ناموفق زندگی می کنید، به احتمال قوی شما نیز در همان شرایط هستید و باورهای مخرب عدم موفقیت در ذهنتان ریشه دوانده است. به این دلیل که افکار ما از محیط اطراف تاثیر فراوانی می گیرد و از هرچه می بیند کپی برداری می کند. بنابراین شرایطی که در آن زندگی می کنید، تاثیر فراوانی بر شکل گیری ایمان شما می گذارد، این که آیا می توانید موفق شوید یا نه؟

قوی ترین عامل قدرت ایمان، محیط زندگی است!

قوی ترین عامل قدرت ایمان، محیط زندگی است!

بله درست است اما تنهاترین عامل نیست که اگر چنین بود جامعه رشد خود را از دست می داد. اگر زندگینامه افراد موفق در سراسر جهان را خوانده باشید، در می یابید که اکثر آن ها در خانواده های فقیر یا در شرایط نابسامان و با محدودیت های فراوان متولد شده اند.

به مسابقات ورزشی معلولان دقت کنید. باوجود معلولیت و ضعف جسمانی، چه ایمانی به توانایی های خود دارند که این گونه جسورانه مسابقه می دهند و برای پیروزی تلاش می کنند.

محرومیت ها و محدودیت های افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است. برخی از افراد ازنظر جسمی و برخی دیگر ازنظر مالی، امکانات، والدین و یا فرهنگ محدودیت دارند اما هیچ کدام از این ها نمی توانند مانع پیشرفت و موفقیت انسان شوند.

در سراسر دنیا افراد زیادی وجود دارند که با وجود شرایط و محرومیت های مختلف به موفقیت های بزرگی نایل شده اند. به یک دلیل مهم:

«انسان اگر ایمان داشته باشد، می تواند به تمام خواسته های خود دست پیدا کند».

تغییر شرایط

چگونه شرایط را تغییر دهیم؟

اگر تاکنون به آموخته های این مقاله عمل کرده باشید، مطمئنا اهداف خود را مشخص نموده اید. سپس بررسی کنید چه کسی قبل از شما به هدف مدنظرتان رسیده و در آن موفق بوده است. اگر به فرد موردنظر دسترسی نزدیک دارید، یک قرار ملاقات دوستانه با او ترتیب دهید و با وی از نزدیک به گفت و گو و مصاحبه بپردازید.

اگر به او دسترسی نزدیک ندارید. می توانید از افراد موفق در ایران و سایر کشورهای دنیا الگوبرداری کنید. باوجود اینترنت و شبکه های اجتماعی می توانید به راحتی حجم وسیعی از اطلاعات در مورد الگوی خود به دست آورید و طبق راهکارهای آن فرد عمل کنید.

الگوبرداری درست، شمارا به موفقیت های بزرگی هدایت می کند. ایمان داشته باشید زمانی که موفقیت کوچکی به دست آورید، موفقیتی دیگر از راه خواهد رسید.

چون موفقیت، موفقیت می آورد. بارها برایمان پیش آمده که با افرادی مواجه شده ایم که بدون خواندن کتاب یا گذران دوره های خاص، در شرایط ایده آل ازلحاظ مالی، شغلی، روابط و … قرار دارند. به راستی چرا بعضی افراد این گونه هستند؟

بعضی ها به طور کاملا ناخودآگاه کارهایی انجام می دهند که به موفقیت منتهی می گردد. سرچشمه ی این کارها ایمان و باور است. ایمان ما سبب می شود، به طور ناخودآگاه و غیرارادی دست به کارهایی بزنیم که ما را به ورطه ناکامی یا قله موفقیت برساند.

شکل گیری ایمان

ایمان ما چگونه شکل می گیرد؟

همین الان قلم و کاغذی بردارید و به ۵ باور غلطی که باعث شکست و ناکامی شما شده است را بنویسید.

سپس پنج باوری را که شمارا به سمت موفقیت و کامیابی می رساند، بنویسید.

بهترین راهکار برای ایجاد تغییر در باورها این است که در ذهن خود از عقیده ی قبلی منصرف شوید. اگر با خودتان روراست باشید، می پذیرید که در گذشته باورهایی داشته اید که با تمام وجود از آن ها حمایت می کرده اید، اما امروز از اعتراف به آن ها خجالت می کشید و شاید گاهی هم خودتان را بابت آن ها سرزنش کنید.

به راستی چرا این گونه می شود؟ ممکن است تجربه های جدیدی به دست آورده باشید و یا اتفاقی باعث شده باشد به نادرستی آن باورها پی ببرید.

سرچشمه اعمال ناخودآگاه باور است

سرچشمه اعمال ناخودآگاه ما، باورها هستند!

تجربه های جدید در صورتی موجب تغییر می شوند که بتوانند عقاید کهنه و غلط ما را زیر سوال ببرند. درست زمانی که باورهای خود را مورد سوال قرار می دهیم به این معنی است که ایمان خود را از دست داده ایم.

باورها شامل سه دسته می شوند:

  • نظرات
  • عقاید
  • ایمان

نظرات مواردی هستند که نسبت به آن ها اطمینان نسبی داریم و این اطمینان موقتی است و می تواند به راحتی تغییر کند. مثل نظر افراد در مورد گران یا ارزان شدن قیمت طلا و دلار

عقاید دارای پایه های محکم تری هستند و ما ازنظر عاطفی به آن ها اهمیت می دهیم و این پایه ها سبب می شوند که نسبت به آن عقاید اطمینان پیدا کنیم. مانند اعتقاد افراد به تیم های فوتبال، که حتی در بدترین شرایط، طرفداران همچنان بر عقیده خود پایبند می مانند.

ایمان بسیار وسیع تر و فراتر از عقاید است که با احساسات همراه بوده و دارای قدرت خارق العاده ای می باشد. زمانی که فردی به نظریه ای ایمان دارد، نه تنها به آن اطمینان مطلق دارد بلکه اگر بخواهیم آن نظریه را رد کنیم و یا زیر سوال ببریم بسیار عصبی می شود. زیرا فرد باایمان حتی حاضر نیست لحظه ای ایمان خود را موردتردید قرار دهد. مانند ایمان به ادیان مختلف

بزرگ ترین تفاوت ایمان و عقیده در این است که ایمان بر اساس وقایع عمیق و مهم عاطفی ایجاد می شود و با این فکر همراه است که اگر به این موضوع ایمان نداشته باشم هویت خود را از دست می دهم و رنج بزرگی در انتظار من خواهد بود.

ادامه دارد …

۵/۵ - (۲ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

3 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
3
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx