بهترین فرمول های موفقیت کدامند

نظرات 6
6 دقیقه مطالعه

best-formula-success-1

اگر می خواهیم به موفقیت برسیم باید نظام‌ مند عمل کنیم و سختی‌ های زیادی را به جان بخریم در ادامه با ما همراه شوید تا فرمولی بی نظیر برای رسیدن به موفقیت را معرفی کنیم:

دوران جوانی زمان بسیار مناسبی برای انجام کارهایی می باشد که انجام آنها در سنین بالاتر با دشواری های خاصی روبرو می شود، دشواری هایی که کمبود وقت از جمله مهم ترین های آنها به شمار می رود. اما کارهای به خصوصی هست که اگر کسی در این بازه ی سنی انجام دهد، بی شک در آینده ای نه چندان دور، خود را از هم سن و سال هایش متمایز خواهد کرد و درهای به مراتب بیشتری به رویش گشوده خواهد شد. می توان گفت آرزوی تمام کسانی که در سنین بالاتر به موفقیت می رسند این است که زودتر این روند را شروع می کردند.

در ادامه با فرمول ۵ مرحله ای موفقیت آشنا خواهید شد. هرچه زودتر اولین قدم خود را در این مسیر بردارید، نتیجه ی نهایی آن چشمگیر تر خواهد بود.

۱- سرمایه گذاری روی خودمان

هیچ بازگشت سرمایه ای بدون سرمایه گذاری اولیه میسر نخواهد بود. تمام آنچه به عنوان موفقیت در زندگی اطرافیان خود می بینیم، محصول دانه هایی است که پیش از آن در زمین زندگی خود کاشته اند و برای رشد و نموشان زحمت کشیده اند.

با شرکت در کلاس های مختلف و گذراندن دوره های گوناگون مهارت های خودشناسی را بالا ببریم. به هزینه ی این کلاس ها به چشم سرمایه گذاری نگاه کنیم. تمام این هزینه های مالی و زمانی روزی به ثمر می نشینند و بازگشتشان تا آخر عمر شامل حال ما خواهند بود. وقتی به هر فعالیتی به چشم سرمایه گذاری نگاه کنیم، کمتر فعالیت مفیدی وجود خواهد داشت که انگیزه ی لازم برای انجامش را نتوانیم در وجود خود بیابیم.

۲- حوزه ی علاقه ی خود را شناسایی کنیم

از بین فعالیت هایی که در این دوره انجام می دهیم، می توانیم آن دسته از کارهایی که از انجامشان لذت بیشتری می بریم را شناسایی کنیم. باور داشته باشیم، هیچ چیز در زندگی لذت بخش تر از این نیست که از کار مورد علاقه مان کسب درآمد کنیم. هنگام انتخاب های سرنوشت سازی مثل رشته ی تحصیلی، به خاطر داشته باشیم یک نقاش خوب بودن همیشه از یک مهندس معمولی بودن بهتر است، پس همیشه علاقه را پیش شرط انتخاب های حرفه ای خود قرار دهیم. اکثر ما در این مرحله هنوز در حال تحصیل در دانشگاه خواهیم بود.

best-formula-success-2

۳- تا می توانیم در این حوزه به مغزمان خوراک بدهیم

به محض آنکه موفق شدیم حوزه ی علاقه مندی خود را شناسایی کنیم، شروع کنیم به فراهم کردن خوراک فکری برای مغز خود در آن زمینه، هرچه بیشتر بهتر. هر کجای این مسیر که حس کردیم برداشت اشتباهی از حوزه ی مورد نظر داشته ایم، می توانیم برگردیم و در مرحله ی قبل تجدید نظر کنیم. زمان و انرژی صرف شده را نیز به عنوان تجربه ای ارزشمند در زندگی خود گرامی بداریم و به کار بگیریم.

۴- خود را برای فعالیت رایگان آماده کنیم

خیلی ها حاضر نیستند تخصص خود را به رایگان به کار بگیرند. اما باید به یاد داشته باشیم، دلیل تمایز یک انسان موفق از دیگران می تواند همین انگیزه و اشتیاق به کار کردن بدون چشم داشت باشد. اگر می خواهیم شناخته شویم، هیچ چاره ای نداریم جز آنکه نام خود را در نقاط حساس بر سر زبان ها بی اندازیم. بهترین شیوه برای این کار نیز تولید محتواست. همکاری رایگان با مجلات و نشریات شناخته شده ی چاپی و دیجیتال در حوزه ی مد نظر ما می تواند به سرعت ناممان را نزد کسانی که این خروجی ها را رصد می کنند برجسته کند. رد پای دیجیتالی ما روی اینترنت یا به عبارت دیگر آنچه از خود روی اینترنت به جای می گذاریم، همین حالا نیز جزو فاکتور های بسیار سرنوشت ساز به حساب می آید، چه برسد به آینده.

best-formula-success-3

۵- روی برندینگ شخصی خود متمرکز شویم

فرمول موفقیت نهایی، دوره ی تثبیت نام ما در صنعت مورد نظرمان است. آنقدر به مدیریت برندینگ شخصی خود از طرق مختلف و روی کانال های متعدد ادامه دهیم تا بالاخره تلاش هایمان نتیجه دهد. این مرحله دوره ی جوانه زدن دانه ای است که در مرحله ی اول کاشته ایم. مراقبت از این دانه نیاز به انرژی قابل توجهی دارد. اگر مراحل بالا را در سنین نوجوانی و جوانی آغاز کنیم و یکی پس از دیگری پشت سر بگذاریم، سیل فرصت های مختلف کاری قبل از هر کس دیگر خود را به ما نشان خواهند داد. با این کار خواهیم دید که دوستان ما در بهترین حالت بیش از ۵ سال دیگر به این مرحله خواهند رسید، یعنی زمانی که نام ما کاملاً در حوزه ی مورد نظر جا افتاده و موقعیتمان تثبیت شده است.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

6 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
6
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx