کمپانی های بزرگی که بیشترین افراد میلیاردر جهان را دارد

نظرات 2
7 دقیقه مطالعه

facebook-under-a-magnifying-glass 

کدام شرکت های مشهور، بیشترین افراد میلیاردر را دارند؟

طبق آماری که به تازگی توسط یک مؤسسه در شانگهای منتشر شده، تعداد ۲۱۸۸ فرد میلیاردر در دنیا وجود دارد. این افراد از طریق کسب و کارهای خودساخته یا خانوادگی شان و یا کار در شرکت های بزرگ و معتبر، به این درآمد و ثروت قابل ملاحظه دست یافته اند. اما شرکت هایی هستند که تعدد افراد میلیاردر در آنها بالاست.

افراد ثروتمند و متمول که از طرق مختلف به ثروت دست یافته اند، هر کدام کسب و کار خاص خود را دارند. برخی از آنها شرکت هایی را اداره می کنند که خودشان مؤسس آن بوده اند و برخی دیگر در کسب و کارهای خانوادگی یا در شرکت های بزرگ مشغول به فعالیت هستند. شرکت های بزرگی وجود دارند که تعداد زیادی افراد میلیاردر در آنها مشغول به کار هستند. در ادامه ی این مطلب با ۱۱ کمپانی از این دست آشنا می شویم:

Facebook

bn-ns153_facebo_gr_20160425124820

فیس بوک

ساختمان مرکزی: منلوپارک، کالیفرنیا

تعداد کارمندان: ۱۲۷۰۰ نفر

تعداد افراد میلیاردر: ۵ نفر

فیسبوک در سال ۲۰۰۴ توسط مدیر عامل فعلی اش یعنی مارک زاکربرگ به همراه داستین ماسکویتز، ادواردو ساورین، اندرو مک کالم و کریس هاگز تأسیس شد. در سال ۲۰۱۵ درآمد فیسبوک به ۱۲.۵ میلیارد دلار رسید و این شرکت در صدر لیست برترین شرکت های آمریکایی برای کار توسط تجارت داخلی قرار گرفت.

Estée Lauder

estee-lauder-haitang-bay-flagship-store

استی لادر

ساختمان مرکزی: نیویورک

تعداد کارمندان: ۴۴۰۰۰ نفر

تعداد افراد میلیاردر: ۵ نفر

شرکت تولیدکننده ی لوازم آرایشی و محافظت پوست استی لادر، در سال ۱۹۴۶ توسط یک زن و شوهر به نام های Estée Lauder و Joseph Lauder تأسیس شد. در حال حاضر خانواده ی لادر ۷۷ درصد از مالکیت کمپانی را در اختیار دارند که ارزشی بالغ بر ۱۶.۵ میلیارد دلار دارد.

Hennes & Mauritz

nn20120422a6a

هنس و موریتز

ساختمان مرکزی: استکهلم، سوئد

تعداد کارمندان: 148000 نفر

تعداد افراد میلیاردر: ۵ نفر

کمپانی معروف هنس و موریتز که به H&M معروف است، در صنعت پوشاک و زیورآلات فعال است. این کمپانی در سال ۱۹۴۷ توسط ارلینگ پرسون Erling persson  تأسیس شد. پسر او یعنی استفان پرسون Estefan Persson به مدت ۶ سال تا سال ۱۹۹۸ مدیر عامل این شرکت بود. استفان در حال حاضر به عنوان رئیس هیأت مدیره فعالیت می کند و ۲۸ درصد سهام کمپانی به او تعلق دارد. در حال حاضر، پسر استفان یعنی Karl-Johan مدیر عامل هانس و موریتز است.

Infosys

infosys-it-company

اینفوسیس

ساختمان مرکزی: بنگلور، هندوستان

تعداد کارمندان: ۱۹۳۰۰۰ نفر

تعداد افراد میلیاردر: ۵ نفر

کمپانی اینفوسیس، شرکت مشاور و برون سپاری پروژه های تکنولوژی هندوستان، توسط ۶ شریک با نام های K. Dinesh, S. Gopalakrishnan, Narayana Ramarao Nagavara Murthy, Nandan M. Nilekani, Pandit Shrikant, و S. D. Shibulal در سال ۱۹۸۱ تأسیس شد. مدیر عامل فعلی این شرکت، Vishal Sikka است. درآمد کمپانی اینفوسیس در سال گذشته ی میلادی به ۸.۶ میلیارد دلار رسیده است.

S.A.C.I Falabella

falabella

کمپانی فالابلا

ساختمان مرکزی: سانتیاگو، شیلی

تعداد کارمندان: ۹۸۳۲۴ نفر

تعداد افراد میلیاردر: ۵ نفر

کمپانی فالابلا در سال ۱889 تحت عنوان بزرگ ترین فروشگاه لوازم دوزندگی توسط سالواتور فالابلا تأسیس شد. در حال حاضر توسط خانواده ی سولاری که از نوادگان فالابلا هستند اداره می شود.

Walmart

best-walmart-wallpaper

وال مارت

ساختمان مرکزی: بنتونویل، آرکانزاس

تعداد کارمندان: ۲3۰۰۰۰۰ نفر

تعداد افراد میلیاردر: ۷ نفر

مجموعه فروشگاههای زنجیره ای وال مارت در ابتدا توسط دو برادر به نام های ساموئل و جیمز والتون در سال ۱۹۶۲ تأسیس شد. این کمپانی در حال حاضر در سرتاسر دنیا دارای ۱۱ هزار فروشگاه است. ۶ نفر از اعضای خانواده ی والتون، بزرگ ترین سهام داران این شرکت هستند و حدود ۵۴ درصد از سهام مالکیت والمارت را در اختیار دارند.

SC Johnson & Son

scj-logo-1

SC جانسون و پسر

ساختمان مرکزی: راشین، ویسکانسین

تعداد کارمندان: ۱۳۰۰۰ نفر

تعداد افراد میلیاردر: ۷ نفر

این کمپانی که سازنده و فروشنده لوازم تعمیر و نگهداری و نظافت خانگی است توسط اس‌ سی جانسون در سال ۱۸۸6 تأسیس شد. پسر او یعنی هربرت فیسک جانسون تا سال ۱۹۲۸ مدیریت کمپانی را به عهده داشت و سپس از دنیا رفت. بعد از مرگ او، شرکت بین دو فرزندش تقسیم شد و این دو فرزند تا کنون مالکیت ۱۰۰ درصد از کمپانی جانسون را در اختیار دارند.

Dr. Oetker

aussenansicht-bei-tag-mit-logo-im-vordergrund-teaser

دکتر اوتکر

ساختمان مرکزی: بیلفلد، آلمان

تعداد کارمندان: ۲۸۰۰۰ نفر

تعداد افراد میلیاردر: ۸ نفر

این کمپانی خانوادگی که در سال ۱۸۹۱ تأسیس شد، محصولات دکتر اوتکر پودر کیک، بکینگ پودر، پیتزای منجمد و محصولاتی از این دست فعالیت دارد. شروع کار کمپانی، با اختراع بکینگ پودر فاسد نشدنی توسط دکتر آگوست اوتکر بود.

Roche

roche

راش

ساختمان مرکزی: بازل، سوئیس

تعداد کارمندان: ۸۸۵۰۹ نفر

تعداد افراد میلیاردر: ۹ نفر

کمپانی بزرگ بیوتکنولوژی راش، در سال ۱۸۹۶ تأسیس شد و امروزه، پیشتاز تحقیقات درمانی و ارائه ی راهکارهای جدید درمانی است. نوادگان مؤسس این شرکت یعنی Fritz Hoffmann-La Roche هم اکنون بزرگ ترین سهام داران آن هستند که حدود ۴۵ درصد از سهام را در اختیار دارند.

Cargill

CHICAGO: 2010 Institute Of Food Technologies Expo

کارگیل

ساختمان مرکزی: وایزتا، مینه سوتا

تعداد کارمندان: ۱۵۰۰۰۰ نفر

تعداد افراد میلیاردر: ۱۰ نفر

شرکت کارگیل در سال ۱۸۶۵ توسط WW Cargill تأسیس شد. این شرکت ابتدا به عنوان سیلو و انباردار دانه های خوراکی فعالیت می کرد و در حال حاضر بزرگ ترین شرکت خصوصی آمریکا است. تجارت کنونی شرکت کارگیل، تولید و عرضه ی محصولات غذایی، کشاورزی و صنعتی است.

Hyatt

chicago-hyatt-exterior

هیات

ساختمان مرکزی: شیکاگو، ایلینویز

تعداد کارمندان: ۴۵۰۰۰ نفر

تعداد افراد میلیاردر: ۱۱ نفر

شرکت‌ هتل داری و تشریفات بین المللی هیات کار خود را از سال ۱۹۵۷ و زمانی شروع کرد که Jay Pritzker، مسافرخانه ی Hyatt House در لس آنجلس را خریداری نمود. اکنون ۱۱ نفر از اعضای خانواده ی پریتزکر در لیست ملیاردرهای جهان در سال ۲۰۱۶ از طرف مجله ی فوربز معرفی شده اند.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx