راهکارهای کلیدی تغییر احساس بد به احساس خوب

نظرات 9
9 دقیقه مطالعه

راهکارهای کلیدی تغییر احساس بد به احساس خوب

دوستان عزیز سایت پرورش افکار، در این مقاله قصد داریم به راهکارهای طلایی برای تغییر حس و حال بد به حس و حال خوب در قانون جذب بپردازیم. تا با استفاده از این راهکارها بتوانیم از احساسات بد خود رهایی یافته و فردایی بهتر و موفق تر را رقم بزنیم. با ما همراه باشید.

برای همه ی ما بارها پیش آمده که موضوعی موجبات رنجش و آزردگی ما را فراهم کند و به خاطر آن پیشامد، حالمان دگرگون شده و حس بدی به ما دست دهد. در اینجا 4 راهکار کلیدی را به شما عزیزان معرفی می کنیم و اطمینان می دهیم با استفاده از این راهکارها می توانید فردایی عالی را با یک حس فوق العاده شروع کنید.

راهکارهای کلیدی تغییر احساس بد به احساس خوب

یک نقشه ی راه تهیه کنید!

همه ی ما برای رسیدن به اهداف خود و فردایی عالی به یک نقشه ی راه عالی و به روز نیاز داریم. به این دلیل می گوییم که نقشه باید به روز باشد، زیرا کارهایی که یک سال قبل انجام می دادید و با استفاده از آن به اهداف خود می رسیدید دقیقا مربوط به یک سال قبل شماست!

شاید باور و پذیرش این موضوع برای شما دشوار باشد اما تمام افراد موفق نیز باید نقشه راه منحصربه فردی داشته باشند و همیشه آن را آپدیت نمایند. زیرا آن ها به خوبی می دانند برای پیشبرد اهداف خود باید با رشد و پیشرفت جامعه همگام باشند.

شاید با خودتان فکر کنید که من فرد بسیار موفقی هستم، چندین میلیارد سرمایه دارم و محصولات و خدمات من جزو پرفروش ترین محصولات کشور به حساب می آید. یا این که من ورزشکار قوی و فوق العاده ای هستم و همواره به یک روش خاص تمرینات خود را انجام می دهم و کاملا از خودم راضی هستم؛ پس چرا باید نقشه راهی داشته باشم؟!

باید بگوییم این که تاکنون موفق عمل کرده اید خیلی عالی است اما در هر صورتی شما به یک نقشه راه خوب و کارآمد نیاز دارید زیرا کسی که نقشه راه داشته باشد هرگز روزش بد تمام نخواهد شد.

به این نکته فوق العاده مهم دقت داشته باشید: «هیچ چیزی در جهان اتفاقی نیست» این که می گویید این اتفاق بد برایم رخ داد، یا این که فلان شخص من را ناراحت و خشمگین کرد، به خاطر قرارداد بدی است که خودتان بسته اید! توجه کنید که کجای فرکانس مغزی شما مشکل داشته که آن ارتعاش را فرستاده و مشکلات، مشاجرات و ناراحتی ها را جذب زندگی خودتان کرده اید؟!

به همین خاطر نخستین راهکار در ایجاد حس خوب تهیه بهترین نقشه راه برای فردای خویش است با این راهکار می توانید با آرامش خاطر بیشتری وظایف و کارهای خود را انجام دهید و به هدف موردنظر خود دست یابید.

تمرکز کردن

تمرکز کنید که دیگر تمرکز نکنید!

حتما با خواندن این نکته بسیار متعجب شده اید! ولی درست متوجه شده اید. هنگامی که روی یک مورد خاص یا هدفی به طور کامل متمرکز می شوید، به شما اطمینان خواهم داد که در این حالت موفق نخواهید شد! چون به قدری بر روی آن هدف تمرکز کرده اید که زندگی فعلی تان را از یاد برده اید!

ساعت ها و دقیقه ها می گذرند و این لحظات جزئی از لحظه های زیبای زندگی هستند. شما چه می کنید؟ وقتی سالیان سال تمرکز خود را تمام و کمال روی یک شخص یا یک هدف کوچک می گذارید که می خواهید هرطوری که شده به آن برسید. اما زمانی که در خلق هدف، فرآیند را نمی بینید، به سرعت نا امید می شوید و حستان بد و منفی می شود. زیرا بهترین سال های جوانی خود را بدون هیچ دستاوردی از دست داده اید! پس این کار اشتباه را انجام ندهید.

البته تاکید می کنم تمرکز بر روی اهداف به خودی خود، امری خوب و عالی است به شرطی که بدانید چه می کنید و آن تمرکز کاملا کنترل شده باشد و شما را به هدف خود نزدیک کند.

برای آن که این مطلب روشن تر شود یک مثال می زنیم: افرادی هستند که هدف اصلی آن ها این است به مقدار قابل توجهی پول و ثروت در زندگی خود برسند و تمام تمرکز خود را روی آن مقدار پول می گذارند. به همین دلیل خیلی سخت کار می کنند و احساس می کنند دارند به هدف خود نزدیک می شوند؛ در صورتی که این یک احساس کاذب است.

آن ها باید به درستی هدف خود را از رسیدن به پول و ثروت مشخص نمایند، مثلا پول را می خواهند که زندگی مرفه، سالم و شادی داشته باشند و در کنار خانواده خود به احساس خوشبختی و سعادتمندی برسند. اما آن ها تمام این موارد را رها می کنند و فقط به آن مقدار پولی که می خواهند فکر می کنند. به دست آوردن ثروت خوب است به شرطی که در کنار مابقی موارد باشد تا شادی و احساس خوب را برای ما رقم بزند.

پس روی اهدافی تمرکز کنید که نتیجه ی آن موجب ایجاد احساس شادی، آرامش و کامیابی در شما شود.

راهکارهای کلیدی تغییر احساس بد به احساس خوب

به خودتان استراحت بدهید

بهترین کار پس از پشت سر گذاشتن یک روز پرمشغله این است که نیم ساعت تا یک ساعت به جسم و روح خود استراحت بدهید. این کار به شما احساس خوبی می دهد و شما را شاد و سرزنده می کند.

برای رسیدن به حس آرامش از مدیتیشن یا ورزش یوگا استفاده کنید. این روش یکی از بهترین راهکارهای ایجاد آرامش جسمی و روانی در شما می باشد.

به مطالعه ی کتاب های موردعلاقه خود بپردازید. این کار نه تنها به شما آرامش می دهد بلکه باعث می شود اطلاعات جدیدی را فرا بگیرید و دایره واژگان خود را گسترش دهید؛ همچنین مغزتان درگیر کلمات و جملات آن کتاب شود و از دغدغه ها و فکرهای بد و منفی رها می شود.

بعضی افراد به جای مطالعه ی کتاب، مطالب و پست هایی که در شبکه های اجتماعی منتشر می شود را مطالعه می کنند، یا به دیدن سریال ها و برنامه های تلویزیونی مشغول می شوند. اما این روش نه تنها به شما احساس مثبت نمی دهد و در شما آرامش ایجاد نمی کند، بلکه باعث می شود مطالب بدی وارد ذهن شما شود.

محتوای اغلب سریال های تلویزیونی موجب می شود که باورهای بدی در ذهن شما به وجود آید. شبکه های اجتماعی نیز بیشتر بر انتشار مطالب و اخبار منفی تکیه دارد. دیدن و خواندن این مطالب به نفع شما و جامعه نیست، پس به راحتی به دیگران اجازه ندهید که در این فضاها افکار شما را مغشوش کنند، و بر روحیه ی شما تاثیرات بدی بگذارند.

بنابراین بهترین راه برای استراحت و ایجاد یک احساس خوب و عالی این است که مدیتیشن انجام دهید و کتاب بخوانید.

حرف زدن با خود در جلو آینه

جلوی آینه با خودتان حرف بزنید!

مقابل آینه بایستید، به عنوان یک دوست از با خودتان حرف بزنید! از کارهایی که در طول روز انجام داده اید، بگویید.

سعی کنید روراست باشید و با خودتان به صورت کاملا عادلانه و منطقی صحبت کنید. اگر کارهای خوبی را انجام داده اید، در موردش با خودتان صحبت کنید. مثلا اگر به کسی کمک کردید، دل کسی را شاد کردید، در مترو به کودکی لبخند زدید، اگر امروز راندمان کاری خوبی داشته اید و موفق عمل کرده اید، به خاطر همه ی این ها از خودتان تشکر کنید.

به خاطر تمام نقاط قوت و رفتارهای مثبتی که دارید، از خودتان به نحو احسن قدردانی کنید. زمانی که این کار را انجام می دهید، شخصیت درونی خود را می پذیرید، بنابراین تمام آن موارد فردا در زندگی شما قوی تر و پررنگ تر خواهد شد.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

9 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
9
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx