وضوح و شفافیت هدف،کلید اصلی موفقیت

نظرات 8
5 دقیقه زمان مطالعه

وضوح و شفافیت هدف،کلید اصلی موفقیت

کلید های موفقیت با قانون جذب

به جرأت می توان گفت که وضوح و شفافیت هدف، کلید اصلی موفقیت خواهد بود، وضوح و شفافیت هدف، زیربنای موفقیت می باشد، یکی از مهمترین عوامل رسیدن یا نرسیدن به هدف است. رابطه مستقیمی بین وضوح و شفافیت هدف با آنچه می خواهیم و البته آنچه که در عمل انجام می دهیم وجود دارد.

وضوح و شفافیت هدف،کلید اصلی موفقیت

بذر مرغوب

فرض کنیم یک دانه سیب را می کاریم به امید اینکه آن دانه تبدیل به یک درخت تنومند و پربار شود. برای اینکه این اتفاق بیفتد تمام شرایط را هم فراهم می کنیم، خاک مرغوب، کود عالی، آبیاری منظم، مراقبت خوب ولی فقط یک چیز مشکل دارد، بذر ما نامرغوب است.

به نظر شما بذر نامرغوب حتی اگر عوامل محیطی عالی را هم داشته باشد، آیا می تواند تبدیل به یک درخت تنومند و پربار شود؟
جواب مشخص است. خیر

وقتی هدفی انتخاب می کنیم، هدف ما مانند آن بذر است، هر چقدر که وضوح و شفافیت هدف ما بیشتر باشد، بذر ما مرغوب تر میشود و به همان میزان پتانسیل و احتمال رسیدن به هدف افزایش خواهد یافت.

چگونه به وضوح و شفافیت هدف برسیم؟

با خیلی از افراد که صحبت می کنم یا کامنتی که از اعضای سایت یا شبکه های اجتماعی می گیریم این است که می گویند: من واقعاً نمی دانم چه می خواهم، نمی دانم به چه چیزهایی علاقه دارم، حتی نمی دانم در چه چیزهایی استعداد دارم.

خب این کاملاً طبیعی است، ممکن است خیلی از افراد در حالت عادی نداند چی می خواهند، علتش هم این است که تا به حال در موردش فکر نکرده اند، تحقیق و بررسی نکرده اند، اگر شما هم جزو این افراد هستید نیاز به خودشناسی دارید، باید زمان صرف خود کنید و در مورد خودتان اطلاعات بیشتری به دست بیاورید، باید کشف کنید که علایق شما چیست و چه توانایی هایی دارید.

البته خودم به شخصه معتقدم همه آدم ها، همه توانایی های لازم برای موفقیت را به صورت بالقوه دارند، فقط آن را به صورت بالفعل در نیاورده اند، زمان نگذاشته اند که آن را فعال کنند.

هر چقدر بیشتر خودمان را شناسایی کنیم، علایقمان را کشف کنیم، توانایی هایی که در حال حاضر داریم را بدانیم، بهتر می توانیم تصمیم بگیریم.

وضوح و شفافیت هدف،کلید اصلی موفقیت

وضوح و شفافیت هدف از طریق تضادها

یکی از بهترین راه ها برای تشخیص اینکه واقعاً چه می خواهیم، استفاده از تضادها است، باید به زندگی مان نگاهی بی اندازیم و ببینیم چه چیزهایی نداریم، کدام قسمت از زندگی مان ما را اذیت می کند، مثلاً اگر ما یک شغل خوب با جایگاه اجتماعی بالا داریم، دیگر نیازی نمی بینیم که به دنبال یک شغل دیگر باشیم، ولی اگر شغلی نداشته باشیم یا از شغلمان راضی نباشیم، مطمئناً یکی از خواسته های ما داشتن شغل بهتر است.

کسی که سلامتی نداشته باشد به دنبال سلامتی است، معمولاً برای افراد سالم، سلامتی اولویت اول نیست.

تا به حال شده بخواهیم موج رادیو را عوض کنیم، مثلاً یک فرکانس را بخواهیم روی فرکانس دیگر قرار دهیم؟

وقتی شروع به این کار می کنیم ناگهان صدای خش خش و اذیت کننده ای پخش می شود، گاهی اوقات آنقدر این صداها اذیت کننده می باشند که اولین کاری که بلافاصله انجام می دهیم این است که صدای رادیو را کم می کنیم.

این صداهای خش خش ما را اذیت میکند و می خواهیم هر چه سریع تر از شر آن خلاص شویم، یعنی می خواهیم صدای واضح بشنویم، رسیدن به وضوح و شفافیت هدف از طریق تضادها هم دقیقاً همین است.

وضوح و شفافیت هدف،کلید اصلی موفقیت

کدام قسمت از زندگی مان خش خش میکند و می خواهیم هر چه سریع تر از شر آن خلاص شویم؟

نداشتن پول، نداشتن سلامتی، فقر و بدبختی، بی کاری، نداشتن سرپناه، همگی خش خش هایی می باشند که ما را اذیت می کنند و باید از شرشان خلاص شویم.

ما انسان ها ذاتاً به دنبال راحتی و زندگی بهتر هستیم، باید زندگی مان را مورد بررسی قرار دهیم و ببینیم چه چیزهایی راحتی و زندگی بهتر را از ما گرفته است، عکس آن دقیقاً همان چیزی است که می خواهیم.

۴.۶/۵ - (۶۱ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

8 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
8
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx