تفاوت دعا و قانون جذب چیست و تاثیر کدام بیشتر است؟

نظرات 2
10 دقیقه مطالعه

از زمان های قدیم مردم به دعا و راز و نیاز با خداوند می پردازند. دعا کردن عملی است که در اکثر ادیان و مذاهب به آن سفارش شده است. در حالی که قانون جذب تنها چند دهه عمر دارد. قانون جذب هم مورد تاکید برای از متفکران و اندیشمندان است. با این حال، برای بسیاری از مردم این سوال و دغدغه وجود دارد. که بین دعا و قانون جذب چه تفاوت هایی وجود دارد. آیا قانون جذب همان دعا است؟ و یا دعا و قانون جذب متفاوت از همدیگر می باشند؟ اگر متفاوت هستند، تاثیر کدام یک بر زندگی انسان بیشتر است. برای به دست آوردن پاسخ این سوالات و سوالات مشابه همراه ما باشید.

دعا

یکی از اعمالی که در بسیاری از ادیان الهی به آن سفارش و توصیه شده است، دعا کردن است. دعا یعنی ارتباط خلق با خالق. دعا کردن یعنی خواستن از خداوند متعال و بزرگ. انسان با دعا کردن خود را خاشع و خاصع می کند و با کمال فروتنی و اخلاص رو به درگاه پرودگار می آورد. دعا کردن سبب می شود که انسان حل شدن مشکلات و گرفتاری های خود را از قدرتی مافوق بشری درخواست نماید.

ادیان توصیه به دعا کردن می کنند. در دعا کردن خداوند در مرکز هستی قرار دارد و انسان خواست ها و آرزوهای خود را از خداوند می خواهد. بنابراین اجابت شدن دعا منوط به اراده خداوند است و تنها خداوند می تواند دعای انسان را بر آورده نماید. دعا از قدیمی ترین مفاهیم در زندگی بشر است. در همه ادیان بر اهمیت دعا تاکید شده است.

قانون جذب

قانون جذب، یکی از قوانین تغییر ناپذیر جهان هستی است و از فردی به فرد دیگر متفاوت است. ولی با این حال، توقف ناپذیر است. این قانون به طور کلی وجود دارد و با نظم به موجودیت خود ادامه می دهد. این قانون بر اساس افکار ما و فرکانس هایی که به کائنات می فرستیم کار می کند. البته این را باید بدانیم که افکار و احساسات ما دارای فرکانس هستند و به سرعت فرکانس ایجاد می کنند.

به همراه این، دیگر فرکانس ها به حرکت در می آیند و دوباره به زندگی ما بر می گردند. برای هر افکار و احساس ما فرکانسی وجود دارد. وقتی ما خودمان را بهترین حس می کنیم. فرکانسی که منتشر می شود، در این حوزه قرار دارد. به صورت کلی در کائنات فرکانس عالی منتشر می شود. بنابراین بر اساس قانون جذب انسان به هر چیزی که فکر کند، به همان می رسد. اگر به سلامتی، خوشبختی و سعادت فکر می کنید، آن را به دست می آورید. ولی اگر به بدبختی، بی پولی، بیماری و فقر فکر کنید، در نتیجه این ها به سوی شما جذب خواهند شد. بر این اساس، در قانون جذب، تفکرات و احساسات انسان، زندگی وی را می سازند. انسان بر اساس فرکانسی که به کائنات می فرستد، آن را دریافت می کند.

تفاوت دعا و قانون جذب

امروزه یکی از اندیشه ها و تفکراتی که در بسیاری از کشورهای غربی و حتی کشورهای اسلامی تبلیغ می شود، قانون جذب است. این قانون شباهت های بسیاری به دعا کردن دارد. به همین دلیل است، که برای بسیاری از مردم دانستن تفاوت میان قانون جذب و دعا اهمیت دارد.

برای بسیاری از افراد این سوال همواره مطرح است، که آیا قانون جذب همان دعا است و یا این که میان قانون جذب و دعا تفاوت وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال و سوالات دیگر می توان گفت که با وجود شباهت هایی که دعا و قانون جذب نسبت به همدیگر دارند.، تفاوت هایی نیز میان قانون جذب و دعا وجود دارد. از جمله شباهت دعا و قانون جذب کارکرد تقریبا مشابه آنها می باشد. در هر دو انسان به دنبال رسیدن به هدف خود است. به عبارت دیگر قانون جذب و دعا هر دو خواسته ای از انسان را بر آورده می کنند. ولی با این حال، تفاوت هایی که بین آنها وجود دارد. از جمله تفاوت های دعا و قانون جذب عبارتند از:

– تاریخچه و پیشینه، اولین تفاوت دعا و قانون جذب

قانون جذب یکی از قوانینی است، که چند دهه پیش به وسیله متفکران تئوریزه و معرفی شد. اگر چه متفکران قانون جذب بر این عقیده هستند، که این قانون از ابتدای خلقت وجود داشته است. ولی به تازگی بشر توانسته است آن را کشف کند. با این وجود بر اساس ادعای متفکران قانون جذب، اکثر افراد موفق بدون این که بدانند از این قانون استفاده کرده اند. این در حالی است که دعا تاریخچه و عمر بسیار طولانی دارد و انسان از همان ابتدا به دعا کردن با پرودگار خود پرداخته است. دعا کردن از ابتدای خلقت وجود داشته و انسان همواره به دعا و راز و نیاز با خداوند می پرداخته است.

– انسان یا خدا

از دیگر تفاوت هایی که میان قانون جذب و دعا وجود دارد، مرکزیت انسان و خدا است. در قانون جذب، انسان در مرکز عالم است و همه چیز به خواست انسان بستگی دارد. بر اساس این قانون تنها کافی است به کائنات فرکانس مثبت بفرستید و فرکانس مثبت دریافت نماید. در قانون جذب کافی است که انسان تنها افکار و تمایلات مثبت داشته باشد و با خوبی ها فکر کند. بر این اساس کائنات وی را به خواست های خود می رساند.

در حالی که در دعا کردن خداوند است که در مرکز امور و عالم قرار دارد. در دعا کردن، انسان هیچ کاره است و خداوند همه کاره است. دعا در جایی است که انسان ناتوان شده و توانایی انجام کارها و حل مشکلات خود را ندارد. بنابراین از خداوند درخواست حل مشکلات خود را دارد. در قانون جذب انسان تنها به خودش فکر می کند و خواست های خود را تنها با خودش در میان می گذارد. در حالی که در دعا، انسان با خداوند در ارتباط است و خواسته های خود را با خداوند در میان می گذارد.

– قانون جذب بخشی از قوانین خلقت

قانون جذب تنها بخشی از قوانین خلقت است. قوانینی که خداوند در طبیعت قرار داده است، تا انسان بتواند با استفاده از آن به خواست ها و آرزوهای خود برسد. بنابراین قانون جذب، قانونی غیر الهی نیست و این قانون هم مانند همه قوانین دیگر که در طبیعت وجود دارد، در حیطه اختیار و قدرت الهی است. منتهای نباید، استفاده از قانون جذب انسان را از یاد خداوند و دعا کردن عافل نماید.

تفاوت دعا و قانون جذب

انسان با استفاده از قانون جذب و دعا است، که می تواند خواست ها و آرزوهای خود را بر آورده سازد. دعا برای تخلیه روحی روانی انسان و آرامش بخشیدن به زندگی انسان مهم است و قانون جذب هم سبب می شود، که ما همواره احساسات و افکار مثبتی داشته باشیم. داشتن احساس و افکار مثبت بر روی سلامتی و خوشبختی انسان تاثیر می گذارد.

تاثیر کدام یک بیشتر است؟

باور کنید و یا باور کنید. قانون جذب وجود دارد و در زندگی ما تاثیر می گذارد. بدون این که ما به آن توجه کنیم، کار می کند. سلامتی، دوستان، پول و ثروت و غیره هم در نتیجه جذب این ها به زندگی ما است. با این حال، دعا هم از جمله اعمالی است، که انسان انجام می دهد و نتیجه می گیرد.

از این رو، قانون جذب از محدودیت برخوردار است. چرا که کائنات و قوانینی که در آن وجود دارد، با وجود کارکردی که دارند، آفریده خداوند می باشند. به همین دلیل، این قوانین در چهارچوب قوانین و خواست خداوند عمل می کند. در حالی که در دعا کردن، هدف خداوند است و انسان خواست خود را از خداوند درخواست می کند. خداوند هم قدرت مطلق است و همه امور به دست او است. از این رو، می توان نتیجه گرفت که با وجود کار کرد درست قانون جذب و دعا، تاثیر دعا بیشتر از قانون جذب است. قانون جذب تنها بخشی از قوانینی است که خداوند در کائنات قرار داده است و انسان می تواند از آن استفاده کند.

4/5 - (46 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx