عادات های متمایز افراد موفق با استفاده از قانون جذب

نظرات 4
8 دقیقه مطالعه

 عادات های متمایز افراد موفق با استفاده از قانون جذب

آیا افراد موفق دارای عادت های مشترکی هستند؟

افراد موفق معمولاً دارای عادات مشترکی هستند و همین عادت‌ ها باعث پیشرفتشان میشود که در این پست به آنها می پردازیم.

خیلی از مردم به این فکر می کنند که چطور می توانند فردی موفق باشند، ولی از این حقیقت ناآگاه هستند که تمام آن چیزی که برای رسیدن به آرزوهایشان نیاز دارند، در خود آنها نهفته است. افراد موفق به خاطر عادت‌ هایشان موفق شده‌ اند، عادت‌ های یک شخص ۹۵ درصد رفتار او را تشکیل میدهد.

هر موقعیتی که ما هم‌ اکنون در آن قرار داریم و هر موقعیتی که در آینده خواهیم داشت، به دست کیفیت عادت‌ هایی که داریم تعیین می‌ شوند. با ایجاد عادت‌ های خوب و رفتار مثبت، ما هم می‌ توانیم یک فرد موفق شویم و یک زندگی شکوفا داشته باشیم.

افراد موفق ۷ عادت مشترک دارند. برای هزاران سال، علل موفقیت در زندگی انسان‌ ها، توسط اندیشمندان و فیلسوفان مطالعه شده است. می‌ توان گفت خلاصه‌ ی یافته‌ های آنها این است که افراد موفق عادت‌ های خوب دارند. ما در اینجا به هفت عادتی اشاره می‌ کنیم که افراد موفق بر مبنای آنها می توانند از حداکثر ظرفیت خود در انجام کارهایشان استفاده کنند.

۱- هدف‌ محور هستند

عادات های متمایز افراد موفق با استفاده از قانون جذب

اولین عادتی که باید داشته باشیم هدف‌ محور بودن است. هدف تعیین کردن برای ما باید به یک عادت تبدیل شود، ما باید در طول روز زمان خود را برای رسیدن به اهداف واضح و نوشته‌ شده صرف کنیم. همه‌ ی افراد موفق، به‌ شدت هدف‌ محور هستند. آنها دقیقاً می‌ دانند به دنبال چه چیزی هستند، هدفشان را روی کاغذ می‌ نویسند، برنامه‌ های رسیدن به هدفشان را نیز می‌ نویسند و هرروز برنامه‌ ی خود را مرور می‌ کنند و آن را پیش می برند.

۲- بر اساس نتایج جلو می‌ روند

دومین عادتی که افراد بسیار موفق در خود ایجاد کرده‌ اند، حرکت کردن بر اساس نتایج قبلی است. اگر نتیجه مثبت است به روش خود ادامه دهیم، اگر مایلیم نتایج بهتری به دست آوریم، باید بیشتر کار کنیم یا روش کار خود را تغییر دهیم.

۳- فعالیت‌ محور هستند

سومین عادتی که باید در خود پرورش دهیم، فعالیت‌ محور بودن است. این مورد، شاید مهم ترین عادت برای رسیدن به موفقیت باشد. فعالیت محور بودن به این معنی است که از جای خود بلند شویم و کارمان را انجام دهیم و سریع هم انجام دهیم. یعنی باید به‌ نوعی احساس وظیفه توأم با اضطرار داشته باشیم. همیشه باید آماده‌ ی انجام فعالیت باشیم. برای رسیدن به موفقیت باید سریع باشیم، سریع و دقیق.

ما باید طفره رفتن را کنار بگذاریم، با خود نگوییم این کار را سر فرصت انجام خواهم داد. ترس‌ هایمان را کنار بگذاریم و از ۱۰۰ درصد توان خود برای رسیدن به چیزی که شایستگی‌ اش را داریم استفاده کنیم. داشتن ترکیبی از عادت‌ های هدف‌ محوری، نتیجه‌ محوری و فعالیت‌ محوری موفقیت را برای ما تضمین میکند.

۴- مردم محور هستند

عادات های متمایز افراد موفق با استفاده از قانون جذب

چهارمین عادت، مردم‌ محوری است. اینجا است که باید توسعه‌ ی روابط با مردم را در بالای لیست بگذاریم و به آن اولویت اول بدهیم. برای موفقیت در این زمینه، ما باید خصوصیاتی در خود ایجاد کنیم، باید صبور، مهربان، دلسوز و روشن‌ فکر باشیم. شادی در زندگی تا حد زیادی از قابلیت ما در کنار آمدن با دیگران ناشی میشود.
اگر واقعاً تصمیم بگیریم، می توانیم در ارتباط برقرار کردن با دیگران فوق‌ العاده موفق باشیم. به یاد داشته باشیم تنها روش کسب یک عادت، تکرار آن به صورت منظم است. هر چه بیشتر تلاش کنیم که شخص فوق‌ العاده‌ ای در ارتباط با دیگران باشیم، به همان میزان چنین خصوصیاتی را در خود پرورش می‌ دهیم و واقعاً تبدیل به یک شخص‌ فوق‌ العاده می شویم.

۵- به سلامتی خود اهمیت می‌ دهند

پنجمین عادت مشترک افراد موفق، این است که همیشه مراقب سلامتی خودشان هستند. این سخن به این معنی است که ما باید به‌ دقت رژیم غذایی خود را کنترل کنیم و همیشه غذاهای مناسب و به مقدار مناسب بخوریم. باید به‌ طور منظم ورزش کنیم، تک‌ تک ماهیچه‌ ها و مفاصل خود را به کار بیندازیم تا تناسب اندام پیدا کنیم و مورد آخر این است که باید عادت‌ های خوبی برای استراحت داشته باشیم، تغذیه‌ ی سالم به همراه ورزش و برنامه‌ ی خواب مناسب به معنای تضمین سلامتی ما در سال‌ های آینده است.

۶- صادق هستند

ششمین عادت، صداقت و راست‌ گویی است. در نهایت، شخصیتی که در طول زندگی در ما ایجاد می‌ شود تقریباً از هر چیز دیگری مهم‌ تر است.

صداقت به این معنی است که اصل حقیقت را در تمام کارهای خود رعایت کنیم. ما باید کاملاً نسبت به خودمان و دنیای اطرافمان واقع‌ نگر باشیم. باید ملاک‌ های کاملاً واضحی برای خود تعیین کنیم و برنامه‌ ها و فعالیت‌ هایمان را بر مبنای این ملاک‌ ها پیش ببریم. یک بینش در ذهن داشته باشیم و به گونه‌ ای زندگی کنیم که کاملاً با نهایت ایده‌‌ آل‌ های ما سازگار باشد. هیچگاه صداقت و آرامش ذهنی خود را با چیزی معامله نکنیم. داشتن ملاک صداقت باعث میشود از عادت های دیگر خود لذت ببریم.

۷- دارای انضباط هستند

عادات های متمایز افراد موفق با استفاده از قانون جذب

هفتمین عادت و درواقع عادتی که ضامن ایجاد عادت های دیگر است، منضبط بودن است. مهم ترین و ستودنی ترین ویژگی‌ که یک شخص می تواند در خود ایجاد کند، منضبط بودن است، اینکه خود را مقید کند، برخود کنترل داشته باشد و بهترین خودش باشد. منضبط بودن خصیصه‌ ای است که برای موفق بودن در تمام ابعاد زندگی لازم است.
تمام این عادت‌ ها؛ هدف‌ محوری، نتیجه‌ محوری، فعالیت‌ محوری، مردم‌ محوری، توجه به سلامتی، صداقت و خود‌انضباطی اکتسابی هستند. ما به دلیل عادت هایی که داریم در موقعیت فعلی‌ مان قرار داریم، اگر امروز عادت‌ های خود را تغییر دهیم، آینده‌ ی خودمان را تغییر می دهیم. توجه کنیم که عادت‌ های فعلی ما به‌ صورت تصادفی و از زمان طفولیت در ما رشد کرده اند.
کنون ما این توانایی را داریم که شکل گیری شخصیت خودمان و تمام اتفاقات آینده را با تصمیم‌ های امروزمان کنترل کنیم. پس آیا بهتر نیست با پیدا کردن عادت‌ های مثبت به‌ سوی موفقیت قدم برداریم؟
هیچکس ادعا نمی‌ کند انجام این کارها ساده‌ است، اما زمانی که ما جزو افراد موفق شویم، نه‌ تنها از موفقیت خود بلکه از موفقیت دیگران نیز لذت خواهیم بود. در این صورت آینده‌ ی برای ما محدودیت نخواهد داشت. عادت‌ هایمان را تغییر دهیم و کنترل زندگیمان را در دست بگیریم.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

4 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
4
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx