تا این ۵ عادت خود را تغییر ندهید، اتفاقی نمی‌ افتد

نظرات 6
9 دقیقه مطالعه

تا این ۵ عادت خود را تغییر ندهید، اتفاقی نمی‌ افتد

بهره‌ وری در دنیای پرسرعت امروزی بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد. اکثر افراد سعی میکنند تا کارهای روزمره خود را بیشتر کنند تا بهره وری بیشتری داشته باشند، اما این روش برای آنکه بتواند به نتایج خوب و قابل قبولی برسد،کمی زمان لازم دارد.

ما به شما توسط قانون جذب این راه را نشان میدهیم:

بیشتر وقت ها تنها کاری که باید برای افزایش بهره‌ وری خود انجام دهیم، انجام ندادن برخی کارها است. با این روش خیلی سریع متوجه یک تفاوت بزرگ خواهیم شد و آن را احساس خواهیم نمود. اگر برخی عادت ها را که ممکن است به کار ما لطمه بزنند، تغییر دهیم، فضا برای کارهایی که واقعاً مهم هستند، باقی می ماند. شاید دور از عقل به نظر برسد اما بهتر است اول این کار را انجام دهیم و بعد سیستم‌ های جدید را وارد زندگی خودمان کنیم.

برای شروع، ببینیم که زمان را چگونه می گذرانیم و روی حذف 5 عادت بد خود تمرکز کنیم. پس با ما همراه شوید تا در این مسیر به شما کمک کنیم.

تا این ۵ عادت خود را تغییر ندهید، اتفاقی نمی‌ افتد

1- هر ثانیه از روز خود را زمانبندی می‌ کنیم (بدون آنکه وقت آزادی داشته باشیم)

شاید باعث تعجب مان شود ، اما اگر می خواهیم بهره‌ وری خود را افزایش دهیم، باید از زمانبندی ثانیه به ثانیه روز خود دست برداریم. آدمها از تنظیم روزهای تقویم خود و حس زودگذر موفقیت که با انجام این کار در خود احساس میکنند، لذت خواهند برد. اما اگر زیاد برنامه ریزی کنیم، در نهایت از روزهای کاری خود متنفر میشویم. نه فقط این، بلکه وقتی کارهای ضروری پیش می آیند دیگر انرژی برای پایان دادن بقیه کارها را نخواهیم داشت و ادامه روز خود را از دست می دهیم. آشفتگی به وجود می‌ آید و ما دیگر قادر نخواهیم بود به آن مقدار کاری که برای آن روز برنامه‌ ریزی کرده‌ بودیم، برسیم.

راه حل؟ روش ساده‌ تری را انتخاب کنیم، مثل انتخاب 6 کار مهمی که می‌ خواهیم قبل از رفتن به رختخواب حتماً آنها را تمام کنیم. وقتی بیدار می شویم، خلاصه ساده‌ ای از کارهایی که می‌ خواهیم انجامشان دهیم، برای خود تهیه نماییم، اما خیلی پایبند زمانبندی نباشیم. حواسمان به کارهای بسیار مهم باشد و صبحانه را فراموش نکنیم.

تا این ۵ عادت خود را تغییر ندهید، اتفاقی نمی‌ افتد

2- سعی می‌ کنیم همزمان در چندین کار موفق شویم

این همان کاری است که اکثر افراد با انجام آن تمرکز خود را از دست خواهند داد. همه ما می‌ خواهیم در بیشتر جنبه‌ های زندگی موفق باشیم: در بازارهای مختلف کسب و کار خود را داشته باشیم، قهرمان باشیم، دنیا را بگردیم و از این دست کارها. اگر همزمان فرصت‌ های زیادی را دنبال می کنیم، در واقع بدست خودمان کاری می‌ کنیم که شکست و عدم موفقیت در برخی مسیرها را تجربه کنیم. یا اگر هم موفق شویم، قانون توزیع موجب میشود که شادی های کوچکی داشته باشیم که به اندازه موفقیت در یک یا دو کار لذت بخش نیستند و ما را خوشحال و راضی نمی کنند. بهتر است هدفی را تعیین کنیم که به ما در رسیدن به اهداف دیگر کمک میکند و برای ایجاد تغییر تمام انرژی خود را روی این کاتالیزور متمرکز کنیم. وقتی موفق شدیم، زمانی را که به آن کار و فعالیت اختصاص داده بودیم را کاهش دهیم و ساعات و دقیقه‌ های باقیمانده را به تجربه کردن کارها و مسیرهای دیگر بپردازیم.

بهترین قسمت؟ ما می‌ توانیم با تقویت موفقیت اولیه خود به نقاط عطف دیگری برسیم. برای مثال، اگر کسب و کار مورد نظرمان را راه‌ انداخته‌ ایم و از آن درآمد ثابتی بدست می‌ آوریم، می‌ توانیم از این موفقیت در جهت سرمایه‌ گذاری برای کارهای دیگر استفاده کنیم و موفقیت خود را به سرعت دو برابر کنیم. یا اینکه می‌ توانیم با خیال راحت به مسافرت‌ های دور دنیای خود بپردازیم بدون آن که نگران نقدینگی و یا مراقبت از کسب و کارمان باشیم.

3- برای رسیدن به کمال و عالی بودن، هدف‌ گذاری می‌ کنیم

همان احساس ناخوشایندی که هنگام شروع یک پروژه جدید به ما دست خواهد داد. همان درد و عذابی که هنگام استفاده از یک وب سایت جدید داریم و تازه می‌ فهمیم که برخی از اطلاعات کامل هم نیستند. اگر ما هم با چنین احساساتی دست به گریبان هستیم، احتمالاً بیشتر ساعت‌ ها یا روزهای خود را صرف تکامل ایده‌ هایمان می‌ کنیم. مثلاً وقتی مشغول تعمیر یک وسیله هستیم به ناگهان یاد چیزهای دیگری می‌ افتیم که نیاز به تعمیر دارند، و این حلقه ادامه پیدا میکند تا این که متوجه میشویم دیگر انرژی برای انجام کارهای مهم خود نداریم. و همین موضوع موجب تأخیر در کارها میگردد.

حقیقت تلخ و شیرین این است که هیچکس به اندازه ما متوجه عیب و نقص‌ های ما نمیشود. حتی اگر افرادی باشند که متوجه جزییات بشوند، اگر ما سراغ این جزییات نرویم، شکست‌ هایمان آنقدرها هم سخت و طاقت‌ فرسا نخواهند بود. اگر شکست هم بخوریم، از آنها درس خواهیم گرفت. در عوض، روی 90% پروژه خود هدفگذاری کنیم و بعد آن را آغاز نماییم. ما می‌ توانیم ضمن پیشرفت در کار تغییرات لازم را انجام اعمال کنیم.

تا این ۵ عادت خود را تغییر ندهید، اتفاقی نمی‌ افتد

4- از زمان‌ های استراحت خود می‌ گذریم تا کارهای بیشتری انجام دهیم

آیا وقتی زیاد کار می‌ کنیم، کارهای بیشتری انجام می‌ دهیم؟ (سوال انحرافی. 100 درصد اشتباه است)

همانطور که کال نیوپورت در کتاب خود ثابت کرده است ” کارهایی که شما انجام می‌ دهید، معادل زمانی است که برای آنها صرف می‌ کنید، منهای شدت کار”پس اگر 10 ساعت از وقت خود را با شدت و جدیت 2 صرف انجام کاری می‌ کنیم، به همان نتیجه‌ ای می‌ رسیم که وقتی 2 ساعت کار را با شدت و جدیت 10 انجام می‌ دهیم. دیدگاه جالبی است. یعنی در یک چهام زمان به همان نتیجه می‌ رسیم. پس کلید انجام کار بیشتر، افزایش شدت و جدیتی است که برای کار می‌ گذاریم. برای اینکه این کار به صورت یک عادت در بیاید، می‌ توانیم تکنیک پومودورو را دنبال کنیم. دربازه زمانی 25 دقیقه بدون وقفه فقط روی انجام یک کار متمرکز شویم و بعد 5 دقیقه استراحت کنیم. بعد از 4 بازه زمانی 25 دقیقه‌ ای، می‌ توانیم استراحت طولانی‌ تری (به مدت 15 تا 30 دقیقه) داشته باشیم.

5- به خودمان پاداش نمی‌ دهیم

چگونه پاداش دادن به خودمان می‌ تواند بهره‌ وری را افزایش دهد؟ این کار به ما القا میکند تا سطح نیروی خود را حفظ کنیم و اگر بخواهیم کار بیشتری انجام دهیم، باید پاداش بیشتری به خودمان بدهیم. اگر دو ساعتی هست که یک کار بسیار سخت را دنبال می کنیم، با یک چیز ساده مثل شکلات به خودمان پاداش بدهیم. حتی می‌ توانیم برای لذت بردن از این پاداش‌ ها، زمان تفریح بیشتری را در تقویم به خود اختصاص دهیم.

شاید وقتی می‌ گوییم برای استراحت و تفریح خود وقت بگذاریم، خیلی جدی نگیریم. اگر این کار را نکنیم، خیلی زود از پای در می‌ آییم. برای آنکه چنین لحظات بحرانی را تجربه نکنیم، زمان‌ هایی را برای استراحت و یا پاداش دادن به خودمان در نظر بگیریم. این کار باعث میشود بتوانیم بهتر روی کاری که انجام می دهیم، تمرکز نماییم.

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

6 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
6
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx