تأثیر رنگ ها در زندگی انسان و موفقیت

نظرات 13
7 دقیقه زمان مطالعه

Colorful ink in water 

تأثیر رنگ ها بر روی زندگی و تأثیر رنگها بر شخصیت انسان

تا به حال شده است برای این که احساس آرامش بیشتری کنیم خودمان را بین ملحفه های سبزرنگ بپیچانیم تا به خواب رویم؟

آیا برایمان پیش آمده هنگام انجام یک مصاحبه شغلی لباسی به رنگ قرمز بپوشیم و آن را عامل موفقیت خود بدانیم؟
آیا رنگهایی که در لباس و دکوراسیون خانه ما به کار رفته اند می توانند رفتار و سطح انرژی یا زندگی ما را بهبود بخشند؟ می توانیم امتحان کنیم. 

سبز لیمویی:
پوشیدن لباسی به این رنگ یا استفاده از آن در تزیین و دکوراسیون منزل می تواند توانایی منطقی و پیگیر بودن ما را بیفزاید.
سبز لیمویی به ما این امکان را می دهد که بفهمیم برای پیشرفت بیشتر خود به چه چیزی نیاز داریم.

سبز:
لباس یا دکوراسیون سبزرنگ کمک می کند احساس نزدیکی بیشتری با طبیعت داشته باشیم و نیز باعث می شود به دیگران احساس راحتی و آرامش بیشتری ببخشیم.
استفاده از این رنگ همانند یک خاک حاصلخیز باعث می شود دنیایی پربار برای ما به وجود آید. طبیعت ذاتی این رنگ که نوعی توازن و تعادل در خود دارد، ما را تشویق می کند به نجوای درون خود گوش دهیم و بفهمید برای این که ما و دیگران از احساس راحتی بیشتری برخوردار باشیم به چه چیزی نیاز داریم.

سبز کله اردکی:
این رنگ توانایی ما را در قدرت انتقال فکر افزایش می دهد. همچنین باعث می شود سیاست بیشتری در زندگی مان داشته باشیم.
استفاده از این رنگ که نوعی آبی آمیخته با سبز است به ما این باور را القا می کند که می توانیم با دست خود آینده ای دلخواه بسازیم.

effect-of-color-on-human-life-2

آبی:
لباس و آرایش آبی رنگ ، ما را بیشتر رویایی می کند و الهامات ما را افزایش می دهد. این رنگ بسیار آرامش بخش بوده و باعث متمرکز شدن افکارمان می شود.
اثر آرامش بخش این رنگ باعث می شود برنامه ها و افکار مغشوش از ذهنتان خارج شوند و رویاها و اهدافتان نظم و ترتیب بیشتری بگیرند.

نیلی:
رنگ لباس یا تزیینات و آرایشی که به رنگ نیلی باشد می تواند قدرت خطر پذیری ما را افزایش دهد. نیلی اعتماد به نفس بیشتری به ما می دهد تا به نقشه هایی که در سر می پرورانیم جامه عمل بپوشانیم.
استفاده از رنگ نیلی که نوعی آبی آمیخته با قرمز است ، کمک می کند آینده ای خوب و برنامه ریزی شده را برای خودمان ایجاد کنیم.
این رنگ به ما کمک می کند دلواپسی هایمان را به کارهایی مثبت تبدیل کنیم.

بنفش:
رنگ بنفش بر خیال‌ پردازی ما می افزاید و کمک می کند احساس قدرت و اختیار بیشتری کنیم. این رنگ همچنین سبب تقویت کردن عمق احساسات ما می شود و ما را صاحب اراده ای مصمم تر می کند و توانایی مان را در ارائه راهبردهای جدید در زندگی افزایش می دهد.

بنفش تیره:
این رنگ اشتیاق و خوش‌ بینی ما را افزایش می دهد. استفاده از این رنگ به ما الهام می کند باید کاری جدید را آغاز کنیم.
اگر لباسی به این رنگ بپوشیم یا در دکور منزلمان از این رنگ بهره گیریم بد گمانی ما را کاهش می دهد و فرصتهای جدیدی را برای ما می گشاید.

effect-of-color-on-human-life-3

قرمز:
لباس و آرایش قرمز رنگ ما را بیشتر اهل عمل می کند و پرمایه و مبتکر می سازد. استفاده از قرمز آتشین به ما علم و قدرت این را می دهد که حرف دلمان را براحتی بزنیم و آنچه را دوست داریم به دنیا بگوییم.

نارنجی پررنگ:
استفاده از این رنگ در لباس و دکور منزلمان کمک می کند به شخصیت خود احترام بیشتری بگذاریم. نارنجی پررنگ ما را تشویق می کند تا خودمان را قبول داشته باشیم و آنها را که دوستشان داریم، تحسین کنیم.

نارنجی:
رنگ نارنجی به ما احساس شهامت و بیباکی می دهد. این رنگ که گرمترین رنگ اتمسفر است نظم و ترتیبی را که نیاز داریم تا انتظارات غیرواقعی را از خود دور کنیم به ما می بخشد.

طلایی:
استفاده از رنگ طلایی در لباس و آرایش یا وسایل منزل باعث می شود احساسات و سرزندگی ما بیدار شود. استفاده از رنگ طلایی به ما نیرویی می بخشد تا آن چیزی را که باعث خرسندی و رضایت خاطرمان می شود، پیدا کنیم.

زرد:
رنگ زرد باعث می شود ذهنمان بیشتر باز شود. استفاده از رنگ زرد که روشن ترین رنگ در طیف است ذهنی سیال تر و بازتر را برای ما خلق می کند.
این رنگ سبب می شود نقطه نظرات دیگران را بهتر بفهمیم و سیاست بیشتری در زندگی خود اعمال کنیم.

سیاه:
استفاده از این رنگ باعث می شود توانایی بیشتری در تمرکز کردن داشته باشیم. استفاده از رنگ مشکی، یعنی غیبت نور، ناشناخته ها را به شما نشان می دهد.
در تاریکی، افکار ما باطنی و درونی شده و بهتر می توانیم برروان و احساسات درست خود تمرکز کنیم.

قهوه ای:
لباس قهوه ای رنگ یا اتاقی که به این رنگ تزیین شده باشد، آگاهی و هوشیاری ما را افزایش می دهد. این رنگ به ما کمک می کند واقعیت هر موقعیتی را بهتر دریابید و بدانید چه چیزی برای ما بهترین خواهد بود.

سفید:
لباس یا دکوراسیون سفید رنگ قدرت تحلیل ما را افزایش می دهد. استفاده از رنگ سفید که اصل همه رنگهاست ، به ما احساس آزادی و رهایی بیشتری می بخشد.
این رنگ هر موقعیت یا ارتباطی را که باعث می شود بتوانیم از حل مشکلاتمان برآییم برای ما روشن می کند.

۲/۵ - (۵ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

13 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
13
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx