چگونگی از بین بردن سموم ذهنی

نظرات 8
9 دقیقه مطالعه

چگونگی از بین بردن سموم ذهنی

چگونه سموم ذهنی خود را از بین ببریم (قانون جذب)

ضمیر ناخودآگاه انسان ها مانند یک دستگاه ضبط صوت است که هرچه به آن بدهی همان را تحویل خواهی گرفت. به همین منظور باید این قانون طلایی را همواره مدنظر داشته باشیم که آنچه را برخود نمی پسندی بر دیگران نیز مپسند!

این گفته از مفهوم دوگانه ای برخوردار می شود که ظاهری و باطنی است، مفهوم باطنی آن انسان را متوجه ضمیر ناخودآگاه می کند؛ هرکسی می خواهد مورد توجه دیگران واقع شود، پس مردم را دست کم نگیرید و چون دوست دارید که مردم برای شما احترام قائل شوند، همان رفتار را هم با آن ها در پیش بگیرید، تا بر اساس قانون جذب به خودتان برگردد. برای مثال هرکسی که وارد دفتر کارتان می شود، با او به گرمی رفتار کنید و رفتاری انسانی با او داشته باشید.

به همین خاطر است که به ما گفته اند هر طور که دیگران را قضاوت کردی، همان طور هم مورد قضاوت قرار می گیری! اگر این اصل و نحوه عمل ضمیر ناخودآگاه را مورد توجه قرار دهید در چگونگی طرز فکرتان و رفتار خود نسبت به دیگران تغییر زیادی به وجود خواهید آورد و بالاخره نحوه اندیشیدن شما موجب آزادی از قید و بندهایی که بر دست و پای افکار و عقاید خود زده اید، خواهد شد. و در نهایت بر موانعی که در ذهنتان به وجود آورده اید، غلبه خواهید کرد و آن ها را از پیش پای خود بر خواهید داشت.

نیکی کردن

تو نیکی می کن و در دجله انداز …

بر اساس قانون جذب خوبی و محبتی که نسبت به دیگران می کنید، پاداش این است که آن را دست کم به همان صورت دریافت می کنید و بدی که به مردم روا می دارید، حداقل این است که در ضمیر ناخودآگاه شما جای می گیرد و به همان شکل شما را مورد آزار و اذیت قرار می دهد. کسی که دیگران را فریب می دهد و با کلاهبرداری دارایی شان را از آن ها می دزدد، به جز خود فریبی هیچ کار دیگری نکرده است.

احساس گناه هرگز چنین فردی را رها نمی کند و سرانجام در یک لحظه ی به خصوص بر او می تازد و دمار از روزگار او در می آورد. ضمیر ناخودآگاه رفتار ذهنی را در خود ضبط می کند و بر طبق نیات ضمیر در مورد عمل، عکس العمل نشان می دهد.

این نکته را همواره به خاطر داشته باشید که ضمیر ناخودآگاه حالتی بی طرفانه، انفعالی و تغییر ناپذیر دارد و هیچ اعتنایی به نحوه تفکر مذهبی، مسلک و مشرب شخص از خود نشان نمی دهد. نه محکوم می کند و نه حکم برائت می دهد. فقط بدانید آن قضاوتی که در مورد دیگران دارید و همان احساس و همان اندیشه، بر اساس قانون جذب سرانجام به سوی خودتان باز می گردد.

از همین الان درون خود را بنگرید و در احوال آن کندو کاو نمایید. واکنش خود را در رابطه با نتایجی که از برخورد با مردم پیدا می کنید، مورد بررسی قرار دهید. اصولا در برخورد با حوادث و اخبار و رویدادهای روزانه چه عکس العملی از خود ابراز می کنید؟ آیا همه مردم را خطاکار و خودتان را مبرا از اشتباه می دانید و فقط حق را به خودتان می دهید؟ اگر شنیدن یک سری از خبرها شما را ناراحت می کند، آیا این عواطف و هیجانات منفی شما نبوده که آرامش و اعتدال را از شما گرفته است؟!

خانمی می گفت که همسرش از خواندن مقاله های بعضی از روزنامه به شدت عصبانی می شد، سرانجام کار او به جایی رسید که به خاطر این همه خشم و عصبانیت به خونریزی معده دچار شد و پزشک معالجش او را از هر نوع استرس و هیجان درونی برحذر داشت. همسرش برای حل این مشکل او را نزد استاد خبره ای برد. استاد مدتی برای او در مورد نحوه کار روح و احساسات درونی آدم ها صحبت کرد و به او گفت مقاله ها و اظهار نظرات دیگران به شکل مقاله در روزنامه ها منتشر می شود، نباید به هیچ وجه باعث ایجاد بی قراری و عصبانیت در او شود؛ چون این امر عدم بلوغ عاطفی شخص را در برخورد با دیدگاه های دیگران نشان می دهد.

او اکنون متوجه شده بود که از این به بعد باید به دیدگاه ها و نظرات نویسندگان این مقاله ها احترام بگذارد، هرچند که دیدگاه های آن ها در مورد مسائل سیاسی، اجتماعی و مذهبی متفاوت باشد. از سوی دیگر خود او هم برای نوشتن مقاله هایی که مبتنی بر نظرات متضاد وی خواهد بود، از آزادی کامل برخوردار است و حتی می تواند علیه آن ها دست به هر اقدام قانونی و مطبوعاتی بزند. آن مرد به این حقیقت پی برد که این گفتار و کردار مردم نیست که روی ما تاثیر می گذارد، بلکه واکنش ما در برابر گفته و عمل دیگران است که بسیار حائز اهمیت می باشد.

آن خانم پس از مدتی اعلام کرد که اکنون همسرش به خوبی می تواند خشم های ناگهانی خود را کنترل کند. او اکنون به افکار بی پایه و اساس خود که به راحتی تحت تاثیر مقالات و روزنامه ها قرار می گرفت می خندد و از آن همه زودرنجی خود در آن دوران حیرت زده می شود. به این خاطر که الان با وجود آن که تندترین مقاله ها را می خواند و آن ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد، ولی باز آرامش خود را حفظ می کند و مهم تر از همه این که مشکل معده اش نیز به طور کل از بین رفته است و توانسته دوباره سلامتی خود را به دست آورد.

رسوب افکار منفی و سیاه را از ذهن خود بزدایید

رسوب افکار منفی و سیاه را از ذهن خود بزدایید

به نظر شما در پشت هر اختلافی که بین شما و دوستان یا همکارانتان به وجود می آید سوءتفاهمی وجود نداشته است؟ اگر از سگی بترسید با اصولا از سگ ها بدتان بیاید، یقین داشته باشید که مورد حمله آن ها قرار خواهید گرفت. سگ ها جزو موجوداتی هستند که از ارتعاش های ضمیر ناخودآگاه هرکس به نیت درونی او پی خواهد برد و از خود عکس العمل نشان می دهند. بسیاری از افراد نیز از همین صفت برخوردار هستند و مانند سگ ها و گربه ها قادر به تشخیص ارتعاشات مزبور هستند و از خود در برابر آن ها واکنش نشان می دهند.

برای این که بتوانید افکار منفی و سیاه را از ذهن خود پاک کنید، لازم است که نحوه برداشت خود را از رفتارهای اطرافیان تان تغییر دهید و حقایق زندگی را سوءتعبیر نکنید تا کینه شما نسبت به دیگران به طور کامل از بین برود. همواره به یاد داشته باشید که احساسات منفی و کینه توزانه در کلام و رفتار و حتی نوشته ها اثرات خود را نشان می دهند و اطرافیان شما به نیت واقعی شما پی می برند. از آن پس تلاش کنید با دیگران با احساسات خشم و کنایه برخورد نکنید و به جای آن از چاشنی محبت و احترام در رفتار و گفتار خود استفاده کنید تا بر اساس قانون جذب اثرات آن به خودتان بازگردد و شما را در بهبود روابطتان با دیگران یاری دهد.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

8 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
8
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx