قدرت و اعتماد به نفس را با گوش دادن به موسیقی افزایش دهید

نظرات 5
4 دقیقه مطالعه

قدرت و اعتماد به نفس را با گوش دادن به موسیقی افزایش دهید

نتایج تحقیقات علمی نشان میدهد که موسیقی باعث شده تا ما و کارمندانمان احساس قدرت و کارآمدی بیشتری بکنیم.

موسیقی مدت هاست به‌ عنوان ابزاری برای رام کردن چهارپایان شناخته شده است. محققان در مورد انسان‌ ها نیز نتایج جالبی در مورد کارایی موسیقی به دست آورده اند. به عنوان نمونه یک آهنگ ملایم به ما برای مدیتیشن کمک میکند و یک موسیقی ضربی به ما حس و حال بیشتری برای میهمانی میدهد. یک آهنگ پاپ ما را برای ورزش کردن آماده میکند. به بیان دیگر موسیقی برای همه موقعیت‌ های زندگی کارایی خواهد داشت.

یک گروه از دانشمندان اجتماعی برای این سؤال مهم که “آیا گوش دادن به نوع موسیقی صحیح می‌ تواند به ما احساس قدرت بیشتری دهد” تحقیق کردند و چنین پاسخ داده‌ اند:

به‌ دفعات پیش می آید که می خواهیم بهترین و قویترین وجهه از خودمان را به نمایش بگذاریم، حتی اگر از درون چنین احساس و باوری نسبت به خودمان نداشته باشیم. برای مثل می خواهیم برای اجرای یک نمایش برویم، می خواهیم یک گفتگوی نسبتاً دشوار با یک مشتری داشته باشیم، یک ارائه مهم برای اولین بار در یک جمع داریم یا از همه مهم‌تر یک جلسه هیئت مدیره در پیش است.

این عالی نبود اگر راهی وجود داشت که اعتماد به نفس مان را در هشت دقیقه یا حتی کمتر افزایش میداد؟ محققین دانشکده مدیریت کیلاگ می‌ گویند برای این منظور فقط یک راه وجود دارد.

قدرت و اعتماد به نفس را با گوش دادن به موسیقی افزایش دهید

پروفسورهای دانشکده‌ ی کسب و کار کلمبیا با همکاری دانشگاه هنگ کنگ، با الهام گرفتن از حضور ورزشکاران در مسابقات جهانی که عموماً با یک هدفون به آهنگ‌ هایی انرژی‌ زا گوش میدهند، به بررسی این موضوع پرداختند که آیا موسیقی می تواند در تجربه فردی از قدرت مؤثر باشد؟

روند تحقیقات آنها ساده بود: در یک گروه از هر یک از اعضا درخواست شد به تعدادی موسیقی گوش بدهند و سپس از آنها خواسته شد با امتیاز دادن به آهنگ، میزان احساس قدرتمندی‌ شان بعد از گوش دادن به آن را بیان نمایند.

در یک گروه دیگر، هر شرکت‌ کننده یک آهنگ گوش کرد و سپس از آنها خواسته شد واژه‌ های جا افتاده در یک متن را پر کنند. این آزمایش نیمه خودآگاه به‌ منظور بررسی برقراری احساس فرد و آهنگ انجام شد. به دلیل اینکه از شرکت‌ کننده ها خواسته شده بود جای خالی را به اولین واژه‌ ای که به ذهنشان می‌ رسد پُر کنند، اثر قدرت بخشی موسیقی می‌ تواند غیر آگاهانه و خودکار باشد.

نتیجه چه بود؟ بله برخی موسیقی‌ ها به ما احساس قوی‌ تر بودن، غالب‌ تر بودن و مصمم‌ تر بودن میدهد. سایر موسیقی‌ ها تأثیر خاصی بر ما ندارند.

محققین کم‌ اثر ترین آهنگ‌ ها را در لیست “کم قدرت” و تأثیر گذارترین آهنگ‌ ها را همان‌ طور که حدس میزنیl در لیست “پرقدرت” قرار دادند.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

5 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
5
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx