آیا می دانید شخصیت هرکس تابع افکار اوست

نظرات 2
10 دقیقه مطالعه

آیا می دانید شخصیت هرکس تابع افکار اوست

چگونه از خودمان انسان محترم و با شخصیتی بسازیم (قانون جذب)

بسیاری از رفتارهای انسان ها به طور کاملا واضح و آشکار گیج کننده است. آیا تاکنون به اطراف خودتان دقت کرده اید و متوجه شده اید که با بعضی از آدم ها فقط به صورت «سلام علی» یا «چطوری علی» برخورد می شود، در صورتی که با بعضی های دیگر با عبارت محترمانه و پر طنینی مانند «بله قربان»، «چه امری دارید؟» رفتار می شود. اگر دقت کنید متوجه می شوید که بعضی از افراد، در انسان تحسین، ادب و اعتماد را برمی انگیزانند، در حالی که بعضی دیگر این گونه نیستند.

اگر دقیق تر نگاه کنید متوجه خواهید شد کسانی که اعتماد بیشتری جلب می کنند، به مراتب از دیگران موفق تر هستند. به نظر شما پاسخ این معما چیست؟ پاسخ این معما را در یک کلام می توان خلاصه کرد و آن شیوه تفکر است که موجب بروز چنین تفاوت هایی می شود. دیگران همان چیزی را در وجود ما می بینند که ما در وجود خودمان می بینیم. یا به عبارتی بر اساس قانون جذب مردم با ما همان طور برخورد می کنند که فکر می کنیم باید برخورد کنند.

تفکر چنین تاثیری دارد کسی که در ضمیرش، خود را کمتر از دیگران می پندارند، قابلیت های حقیقی اش پنهان می ماند؛ چون افکار هدایت کننده اعمال انسان ها است. اگر انسانی احساس حقارت کند، طبق همان الگو هم عمل خواهد کرد و هیچ نقاب یا ترفندی هم نمی تواند این احساس ریشه دار را برای مدت زمان طولانی مخفی نگه دارد. کسی که احساس می کند انسان ارزشمندی نیست، در واقعیت هم کسی نیست.

از طرف دیگر انسانی که عمیقا اعتقاد دارد که برای کاری ساخته شده است، برای همان کار ساخته شده است. برای آن که شخصیت داشته باشیم، باید واقعا فکر کنیم که فردی با شخصیت هستیم. اگر این گونه فکر کنیم، دیگران هم این گونه فکر خواهند کرد. بنابراین «فکر شما عمل شما را تعیین می کند، عمل شما هم متقابلا تعیین کننده واکنشی است که دیگران نسبت به شما نشان می دهند.»

نخستین مرحله برای جلب احترام دیگران این است که فکر کنید قابل احترام هستید

از نخستین راههای جلب احترام دیگران این است که فکر کنید قابل احترام هستید

به هر اندازه که بیشتر برای خود احترام قائل شوید، در نظر دیگران محترم تر خواهید بود. این اصل را مورد آزمایش قرار دهید. آیا خود شما برای افراد ولگرد و فرومایه احترام خاصی قائل هستید؟ مسلما خیر! چون آن بیچاره ها هم برای خودشان هیچ ارزش و احترامی قائل نیستند. آن ها به خودشان اجازه داده اند که به خاطر عدم احترام به خود نابود شوند.

احترام به نفس از طریق رفتارهای ما نمود پیدا می کند. حال بیایید و توجه خود را روی راه های به خصوصی معطوف کنیم که باعث افزایش احترام به نفس در ما و جلب احترام دیگران می شود.

خودتان را با شخصیت جلوه دهید

یک روش جلب احترام دیگران شخصیت خودتان است که باید به دیگران نشان دهید. این روش به شما کمک می کند که برای خودتان ارزش بیشتری قائل شوید. این یک قانون است، یادتان باشد که ظاهر شما به طور ناخواسته حرف می زند؛ پس مواظب باشید که چیزهای خوبی راجع به شما بگوید. هیچ گاه بدون حصول اطمینان از داشتن ظاهری که می خواهید داشته باشید، از خانه بیرون نیایید.

تمیز بودن همیشه هزینه کمی در بر دارد. این شعار را در عمل پیاده کنید. آن را این گونه معنا کنید: خوب لباس بپوسید، زیرا همیشه مقرون به صرفه است. به یاد داشته باشید که خودتان را در خور توجه جلوه دهید؛ زیرا کمک می کند که افکار در خور توجهی داشته باشید.

از پوشش تن به عنوان وسیله ای برای ارتقا شخصیت خود و ایجاد اعتماد به نفس استفاده کنید! به همین ترتیب وقتی یک مدیر به لباس مدیرها در می آید بیشتر احساس می کند که یک مدیر است. شما باید به خوبی بدانید که ظاهرتان با شما حرف می زند، با بقیه هم همین طور؛ بنابراین ظاهر شما تعیین کننده نظری است که دیگران نسبت به شما پیدا می کنند.

همین فردا که از منزل بیرون می روید دقت کنید و ببینید که در رستوران ها، اتوبوس ها، گذرگاه های شلوغ، مغازه ها و محل های کار، چه کسانی بیشتر از بقیه مورد رعایت و احترام قرار می گیرند. مردم به شخص نگاه می کنند، ارزیابی سریع و معمولا ناخودآگاهی نسبت به او انجام می دهند و سپس بر اساس همان با او رفتار می کنند.

به همین خاطر است که وقتی به افراد نگاه می کنیم و با نگرش «هی فلانی» نسبت به او واکنش نشان می دهیم. به بعضی دیگر نگاه می کنیم و حتی جرات نداریم به جز «بله قربان» طور دیگری با آن ها رفتار کنیم. بله همان طور که متوجه شدید، ظاهر شخص به طور قطع گویای حقایقی می باشد. ظاهر آراسته یک شخص نکات مثبتی در مورد او بیان می کند. انگار به مردم می گوید که با یک فرد با شخصیت طرف هستید. کسی که بسیار باهوش، قابل اعتماد و موفق است. این آدم می تواند مورد تحسین و طرف اعتماد قرار گرفته و سرمشق خوبی باشد. او خودش را قبول دارد، بنابراین بر اساس قانون جذب شما هم می توانید او را قبول داشته باشید.

ظاهر یک آدم شلخته، نکته های دیگری را به دیگران گوشزد می کند. مثلا به مردم می گوید با فردی کاملا سر به هوا، بی عرضه و غیر قابل اعتماد طرف هستید. آدمی که نمی شود از او انتظار زیادی داشت به این خاطر که خودش هم به خوبی تکلیف خود را نمی داند.

حال سوالی که اینجا پیش می آید این است، درست است که ظاهر خیلی اهمیت دارد اما کسی که توانایی مالی خرید لباس های نو را ندارد، باید چه کار کند؟ این سوال خیلی ها را گیج کرده است. اما جواب آن بسیار ساده است.

بیشتر پول بدهید و کمتر چیز بخرید

بیشتر پول بدهید و کمتر چیز بخرید

این راه حل را به خوبی یاد بگیرید و اجرا کنید. آن را در مورد کت و شلوار، جوراب، کیف و کفش، پالتو و هر چیزی که می پوشید به کار ببندید. آنجایی که ظاهر فرد مطرح است، کیفیت اهمیتی به مراتب بیشتر از کمیت پیدا می کند. با رعایت این اصل، احترام شما به خودتان و نیز احترام دیگران به شما صد چندان می شود. همچنین متوجه می شود که عملا از لحاظ مادی جلوتر افتاده اید که دلایل آن را به طور مفصل در ادامه شرح خواهیم داد.

1 – لباس هایتان بیشتر از دو برابر پولی که داده اید عمر می کنند. در ضمن کیفیت آن ها هم نسبت به پولی که داده اید به مراتب بهتر است و به طور منطقی تا وقتی که دوام می آورند کیفیت خوب خود را حفظ می کنند.

2 – چیزی را که گران تر می خرید، دیرتر از مد می افتد. لباس های گرانتر و بهتر معمولا شیک تر هستند.

3 – لباس های مناسب تری در همان محدوده قیمت پیدا می کنید. فروشنده هایی که جنس های درجه یک می فروشند، در مقایسه با فروشنده های اجناس درجه دو مشتریان خود را در انتخاب لباس هایی که به اصطلاح به آن ها می آید، کمک می کنند.

همواره این نکته را به خاطر داشته باشید که ظاهر شما با همه و از جمله خودتان حرف می زند. پس مراقب باشید که همیشه شما را به عنوان شخصی با عزت نفس، با شخصیت و محترم معرفی نماید. شخصی که شایسته بهترین نوع برخورد است. مطمئن باشید با این روش از شما همان شخصیتی ظاهر می شود که در ذهن خود پرورش داده اید. اگر ظاهر شما به گونه ای باشد که احساس حقارت کنید، بر اساس قانون جذب انسان های حقیری هستید؛ و اگر می خواهید در اوج هماهنگی و زیبایی ظاهر شوید، باید افکار و اعمال شما هم در اوج هماهنگی و زیبایی باشد.

2.6/5 - (21 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx