7 روش حس مهم‌ و با ارزش بودن

7 comments
6 Min Read

7 روش حس مهم‌ و با ارزش بودن

تشویق و تحسین کردن مداوم دیگران را به یک عادت تبدیل کنیم. هرچه بتوانیم رفتارهای سازنده و مثبت دیگران را بیشتر تشویق و تحسین نماییم در ذهن خود هم انسان موفقی خواهیم بود و دیگران هم همین کار را برای ما انجام می دهند.

۷ راه برای اینکه دیگران حس مهم‌ و با ارزش بودن داشته باشند.(قانون جذب)

۱- از افراد به خاطر هر کاری که انجام می دهند قدردانی کنیم

همیشه شادمانی خودمان را از رفتار های مثبت دیگران اعلام کنیم. هر بار که ما از دیگران تشکر کنیم، باعث می شود آنها حس بهتری نسبت به خودشان پیدا کنند. ما باعث افزایش عزت نفس و بهبود درک از خود در آنها خواهیم شد. ما باعث می شویم آنها احساس مهم بودن کنند. ما کاری می کنیم که آنها احساس کنند کاری که انجام داده‌ اند با ارزش و مفید بوده و نتیجه اش این می شود که  ما به آنها قدرت می دهیم تا کارهای مفید بیشتر انجام دهند.

۲- با تشکر از دیگران، عزت نفس خودمان را هم بالا می بریم

موضوع جالب دیگر درباره تشکر کردن از دیگران این است که زمانیکه ما جمله ی “از شما متشکرم” را می گوییم، احساس بهتری هم نسبت به خودمان خواهیم داشت. وقتی تشکر خود را ابراز می کنیم، انرژی مثبت ما از درون مان در تمام روابطی که با دیگران داریم تأثیر میگذارد و متعجب خواهیم شد چطور محبوب تر شده و چطور دیگران برای کمک به ما در هر کاری که انجام می دهیم مشتاق تر می شوند.

۳-همیشه دیگران را تحسین و تأیید کنیم

7 روش حس مهم‌ و با ارزش بودن

راه دیگری که می توانیم به دیگران حس مهم بودن، قدرت و انرژی بدهیم، تحسین و تأیید سخاوتمندانه است. آزمایشهای روانشناسی نشان می دهند که، وقتی کودکان توسط دیگران تحسین شوند، سطح انرژی شان بالا رفته، ضربان قلب و میزان تنفس شان افزایش پیدا کرده و احساس بهتری نسبت به خودشان دارند.

۴-“تحسین یک دقیقه‌ ای” را امتحان کنیم

7 روش حس مهم‌ و با ارزش بودن

شاید با ارزشترین درسی که از کتاب “مدیر یک دقیقه‌ ای” کن‌ بلانچارد یاد بگیریم این باشد که، پیشنهاد ابراز “تحسین یک دقیقه‌ ای” در هر فرصت ممکن است. اگر در روابط خانوادگی و اجتماعی‌ مان دقت کنیم متوجه خواهیم شد که تحسین و تأیید صادقانه دیگران به خاطر کارهایی که انجام داده‌ اند، چه کوچک و چه بزرگ بر روی روابط ما تأثیر خواهد داشت و در پایان از اینکه چقدر دیگران ما را دوست دارند و حاضرند به ما در کسب اهداف مان کمک کند متعجب خواهیم شد .

۵-قانون عمل متقابل را تمرین کنیم

قانون روانشناسانه عمل متقابل می گوید:”اگر شما باعث شوید که من نسبت به خودم احساس بهتری پیدا کنم، من هم راهی پیدا خواهم کرد تا شما نسبت به خودتان احساس بهتری پیدا کنید.” به عبارت دیگر، افراد همیشه به دنبال راهی هستند تا محبت ما نسبت به خودشان را جبران کنند. وقتی که ما به دنبال فرصتی هستیم تا دیگران را تشویق کنیم و چیزی بگوییم که دیگران نسبت به خودشان احساس بهتری پیدا کنند، نه تنها احساس بهتری نسب به خودمان خواهیم داشت، بلکه از اتفاقات فوق‌ العاده‌ ای که در کنار ما و توسط اطرافیانمان رخ خواهند داد متحیّر خواهیم شد.

۶- به دیگران توجه و گوش کنیم

راه دیگر برای قدرت بخشیدن، افزایش اعتماد به نفس و دادن حس مهم بودن به دیگران، در زمانی است که آنها صحبت می کنند و ما باید به دقت به آنها توجه کنیم. بسیاری از افراد آنقدر پرمشغله هستند که اصلاً وقت شنیدن ندارند و وقتی دیگران صحبت می کنند بی حوصله می شوند. حتماً به خاطر داشته باشیم، مهمترین و متعدد ترین موقعیت تشویق دیگران که بارها اتفاق می افتند زمانی است که اطرافیانمان صحبت می کنند، تشویق ما در این زمان گوش دادن دقیق به آنهاست.

۷- از هر فرصتی برای ارتقاء دیگران استفاده کنیم

7 روش حس مهم‌ و با ارزش بودن

۳ قانون مهم و کلی برای قدرت دادن به افرادی که اطراف ما هستند وجود دارد این سه قانون تحسین، تأیید و توجه به آنها می باشد.
جمله “از شما متشکرم” را همیشه بگوییم و قدردانی‌ خود را در هر زمان که می توانیم نسبت به دیگران ابراز کنیم. به خاطر هر کاری که انجام می دهند، آنها را تحسین کنیم. وقتی صحبت می کنند و قصد تعامل با ما را دارند به دقت به آنها توجه کنیم. این سه رفتار به تنهایی باعث افزایش مهارت ارتباطی ما می شوند و به افرادی که دوروبر ما هستند حس قدرت اعطا می کند.

۴.۳/۵ - (۶ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

7 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
7
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx