پنج راز قانون جذب که کسی با شما در میان نمی گذارد

نظرات 32
7 دقیقه مطالعه

 پنج راز قانون جذب که کسی با شما در میان نمی گذارد

برای اینکه بدانیم کجا و چگونه باید به دنبال ابزار مناسبی برای استفاده از قانون جذب باشیم، دشوار می باشد، مخصوصاً اوقاتی که تازه در آغاز راه هستیم. متأسفانه، بحث‌ های فراوان صورت‌ گرفته در زمینه‌ ی “جذب و تجلی” برخی از ضروری‌ ترین نکاتی را که لازم است بدانیم، از قلم می‌ اندازند، مواردی که می‌ توانند روی موفقیت و شکست ما در زمان تلاش کردن برای ساختن یک زندگی بهتر، تأثیرگذار باشند.

در این‌ مقاله پنج موضوع بسیار مهم را درباره‌ ی قانون جذب را مشاهده می کنید که احتمالاً به شما گفته نشده‌ است و کسی هم به شما نخواهد گفت، همراه با توضیحاتی درباره‌ ی اینکه چرا این پنج مورد تا این حد اهمیت دارند.

۱- قانون جذب همیشه تاثیرگذار است.

یکی از معروف‌ ترین سوء تفاهم‌ ها این است که قانون جذب را خودمان به کار انداخته و بعد از یاد گرفتن زیر و بم آن، وارد زندگی‌ خودمان می‌ کنیم. ولی بر خلاف آنچه معروف است قانون جذب دائما روی زندگی ما تاثیر مستقیم داردد، این قانون یک نیروی ‌زمینه‌ ای می باشد که در برابر افکار و احساسات مات واکنش نشان خواهد داد. هر چیزی را که مورد تمرکزمان واقع گردد، جذب می‌ کنیم، فرقی نمیکند که ذهنمان مملو از امید باشد یا منفی‌ بافی (و فقط ذهن آگاه نیست که در اینجا اهمیت دارد). پس اگر می‌خواهیم از قانون جذب به شیوه‌ ای کارآمد استفاده نماییم، باید ذهنیت پیش‌ فرض خود را مورد ملاحظه قرار دهیم و بکوشیم آن را مثبت‌ تر کنیم، حتی زمانی که عمداً برای جذب چیزی، تلاش نمی‌ کنیم.

پنج راز قانون جذب که کسی با شما در میان نمی گذارد

۲- ممکن است گاهی به‌ طور تصادفی چیزهای نادرستی را جذب کنیم.

حالا که دانستیم قانون جذب همیشه تأثیرگذار است، بهتر است یکی دیگر از حقایق ناگفته را بدانیم: اینکه گاه ممکن است به‌ طور کاملاً تصادفی چیزهای نادرستی را جذب کنیم. اضطراب یا داشتن چشم‌ انداز منفی باعث خواهد شد چیزهایی را به اشتباه جذب ‌کنیم، به همین ترتیب اگر دائما نگران باشیم که به خواسته‌ مان نخواهیم رسید، ممکن است چیزهایی را که دوست نداریم، جذب نماییم. بنابراین در حالی که قصد‌ می‌ کنیم یک شغل عالی جدید یا یک شریک زندگی رمانتیک و فوق‌ العاده به‌ دست آوریم، اگر تصاویر شکست را در ذهن‌ خودمان وارد کنیم و به ندای درونی‌ مان که می‌ گوید “هرگز آن را به‌ دست نخواهی آورد” گوش فرادهیم، ممکن است چیزی دقیقاً مغایر با خواسته‌ مان جذب کنیم . به همین علت است که بخش بزرگی از یادگیری استفاده از قانون جذب شامل ارزیابی دوباره‌ ی پیام‌ هایی است که درباره‌ ی ماهیت خودمان و قابلیت‌ های‌ مان برای انجام کارها دریافت می‌ نماییم.

پنج راز قانون جذب که کسی با شما در میان نمی گذارد

۳- ما باید آنچه را می‌ خواهیم رها کنیم.

شاید در ابتدا شهودی به نظر نرسد، اما حقیقت این است که اگر واقعاً قصد رسیدن به خواسته‌ مان را داریم باید آن‌ را رها کنیم. ممکن است وسوسه شویم که دائما روی خواسته‌ مان اصرار بورزیم، اما باید آن را در کائنات رها نماییم تا آزادانه رهسپار شود و بالنده کند. ما می‌ توانیم بعد از تمرکز بر هدف‌ مان، با آرامش به آنچه می‌ خواهیم برسیم، آرامشِ ناشی از این دانش که کائنات اکنون مسئولیت را بر عهده گرفته‌ است و ما را به سمت موفقیت سوق میدهد. این فرآیند را مانند پرتاب کردن یک توپ ببینیم،  اگر اجازه ندهیم که برود و آن را پرتاب نکنیم، به مقصد نخواهد رسید.

۴- یک نقطه‌ ی مقصود وجود دارد.

من به راستی اعتقاد دارم که شناختن نقطه‌ ی مقصود و فهمیدن اینکه چه‌ طور باید با آن کار کنیم، کلیدی است که تاثیر قانون جذب در زندگی را به حداکثر می‌ رساند. موضوع پیچیده‌ تر از آن است که در یک پاراگراف بتوان توضیح داد. هرچند، حقیقت مهمی که باید بدانیl این است که نقطه‌ ی مقصود، فضای میان قلب و ذهن‌ مان است که باید متعادل شود اگر می‌ خواهیم برای آنچه در صدد جذب‌ اش هستیم، علائم یا سیگنال‌ های منسجم بفرستیم. بعد از اینکه یاد گرفتیم چه‌ طور محل نقطه‌ ی مقصود را تعیین کنیم، چیزهای زیادی از موقعیت آن یاد می‌ گیریم و همین‌ طور می‌ توانیم برای توازن دوباره‌ ی این بخش بسیار مهمِ تلاش نماییم.

پنج راز قانون جذب که کسی با شما در میان نمی گذارد

۵- زمان میبرد تا به آنچه می‌ خواهیم، برسیم.

نهایتاً اینکه، قانون جذب به عنوان نوعی راه‌ حل جادویی و فوری برای تمام مشکلات تبلیغ خواهد شد. درست است که شناختن آن واقعاً می تواند آغازی برای یک زندگی بهتر باشد، اما بسیار مهم است بدانیم که رسیدن به آنچه می‌ خواهیم، مستلزم گذر زمان است. برای استفاده‌ ی بهتر و موثرتر از قانون جذب، باید حداقل در زمینه‌ ی برخی مهارت‌ های ابتدایی (مثلاً استفاده از عبارات تاکیدی و ایجاد تجسم خلاقانه)، خبره باشیم. همچنین باید بتوانیم به‌ طور عمیق درون اندیشی کنیم. این توانایی به ما کمک میکند از شر باورهای منفی که مانع ما هستند، خلاص شویم. هرچند، باید به شما این آگاهی را بدهم که برای رسیدن به آنچه می‌ خواهیم کمی زمان لازم است، اما قسمت خوب ماجرا این است که ممکن است خیلی زود شاهد پیشرفت‌ های روزمره در زندگی باشیم. هر روز، متوجه خواهیم شد که گام‌ هایی کوچک اما قابل اهمیت به سمت شادی و موفقیت برمی‌ داریم، پس نباید منصرف شویم! فقط کمی صبور باشیم.

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

32 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
32
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx