چطور خودمان و دیگران را ببخشیم

نظرات 6
8 دقیقه مطالعه

چطور خودمان و دیگران را ببخشیم

چگونه از بخشش برای رسیدن به احساس خوب کمک بگیریم (قانون جذب)

خیلی ها بر این عقیده هستند که زندگی با هیچ کس سر سازگاری ندارد. با این حال مواهب زندگی مانند تندرستی، شادی، زیبایی، رفاه و آسایش را می توان به دست آورد و از آن بهره ها برد. اگر در مقابل جریان آزاد زندگی در روح خود مقاومتی ایجاد کنید، این سد و مانع عاطفی به صورت موضع منفی در اعماق ضمیر ناخودآگاه شما ثبت می شود، بر اساس قانون جذب، در نتیجه طرز فکر منفی و ویران گر شما از رسیدن به نتیجه مطلوب باز می ماند.

به هر حال باید بدانیم که در هر شکست و ناکامی نمی توان و نباید چرخ و فلک و روزگار بد و طبیعت ستمگر و یا خداوند را مقصر و مسئول بدانیم، به این خاطر که در این جا هم پای افکار به میان می آید و طبق قانون جذب هر گرفتاری و مشکلی را خود شخص برای خودش به وجود می آورد.

کسانی که برای بیماری ها، شکست ها و حتی از دست دادن عزیزانشان، خدا را مسبب می دانند، یقینا سرزنش خود را به عامل نیرومندتری متوجه می کنند و به عبارت دیگر این ها عکس العمل های منفی ضمیر ناخودآگاه شان را ابراز می کنند، نه واقعیت امر را! و نمی دانند که به این ترتیب خودشان را تنبیه و مجازات می کنند نه شخص دیگری را!

این ها باید بدانند حق محکوم کردن کس دیگر را هر چند عنصری قدرتمندتر باشد، ندارند و هیچ عامل خارجی را نباید در عدم موفقیت خود دخالت بدهند. همان طور که خودتان واقف هستید، اصالت زندگی عشق است و اگر جای آن را به نفرت و کینه بسپاریم، بر اساس قانون جذب در برابر تندبادهای حوادث زندگی، تحمل مقاومت نخواهیم داشت و با حمله ای از پا در می آییم.

زندگی با گذشت و بخشنده است

زندگی با گذشت و بخشنده است

اگر انگشتان خود را ببرید زندگی چشم پوشی می کند و از سر تقصیر شما می گذرد. هوش و خرد ضمیر ناخودآگاه تان فورا دست به کار می شود و شروع به ترمیم خرابی ها می کند و سلول های محل جراحت را بازسازی می نماید. اگر غذای مسمومی بخورید، زندگی گذشت می کند و با بازگرداندن آن چه خورده اید، مجددا جان تازه ای به شما می بخشد. اگر دست خود را بسوزانید، اصل زندگی به یاری شما شتافته و با ایجاد بافت های تر و تازهآوردن آن چه بلعیده اید ج، سلول های نو و پوست شاداب محل سوختگی را از نو می سازد.

بنابراین همین طور که می بینید زندگی به هیچ وجه با شما سر دشمنی ندارد و بزرگوار است و همیشه بر شما می بخشد. اگر شما هم با زندگی از سر خصومت در نیایید و نگاه مثبتی به آن داشته باشید، مطمئنا طبق قانون جذب و اصول طبیعت شادی و نشاط و تندرستی به شما ارزانی خواهند داشت. به این خاطر که خاطرات منفی و دردناک و افکار تلخ و شوم جریان آزاد زندگی را سد می کند و مانع از گردش طبیعی آن در شما می شوند.

احساس گناه را از خودتان دور کنید

در ذات ما انسان ها چیزی وجود دارد که ما را از درون می بلعد، و اگر این گونه نبود، یقینا تا این حد به آزار و اذیت خود نمی پرداختیم و این گونه از خودمان انتقام نمی گرفتیم. ما می خواهیم خودمان را تنبیه و مجازات کنیم، حال آن که باید یاد بگیریم که خودمان را مورد عفو قرار دهیم و با تمام وجود ببخشیم.

همواره این نکته را به خاطر داشته باشید که خداوند بزرگ و مهربان از سر تقصیر ما انسان ها می گذرد و ما نباید خودمان را مورد عقوبت قرار دهیم. هنگامی که از اصول زندگی تخطی می کنیم، بایستی چوب آن را هم بخوریم. مسلما اگر دست خود را روی میله آهن گداخته قرار دهیم، لاجرم خواهیم سوخت. قوای طبیعت، خود به خود خوب یا بد نیستند، بلکه این نحوه استفاده از آن ها است که با خودش نتیجه و فرجامی خوب یا بد به همراه می آورد.

همان طور که نیروی برق به خودی خود زیان آور نیست، اما نحوه بهره گیری از آن ها فرق می کند، می توان برای آتش کشیدن خانه ای و یا روشنی بخشیدن از آن استفاده کرد. پس تنها گناه، بی خبری و غفلت از اصول زندگی است و تنها مکافات، واکنش اتوماتیکی در نحوه کاربرد آن می باشد.

بنابراین عقل و شعور خود را به کار بیندازید. خودتان را مورد عفو و بخشش قرار دهید و از خطاهای گذشته چشم پوشی کنید. به عبارت بهتر افکار خود را با قانون آسمانی تعادل و توازن هماهنگ کنید و مطمئن باشید که محکوم کردن خود یعنی داشتن یک زندگی جهنمی و پر از عذاب و شکنجه! پس همین الان بار گناهانی را که به دوش می کشید زمین بیندازید و دست از محکومیت خود بردارید و روحتان را از آن همه زجر و درد آزاد کنید. مطمئن باشید وقتی احساس خود را نسبت به خودتان خوب کنید، بر اساس قانون جذب زیبایی ها و خوبی های بی حد و حصر وارد زندگی تان خواهد شد.

از حرف حق نترسید

از حرف حق نترسید

اگر در شرایطی قرار گرفتید که اگر کسی شما را بابت کار و نحوه عملکردتان مورد انتقاد قرار داد و از این بابت رنجیده خاطر شدید، باید ابتدا بررسی کنید که این انتقادها به جا بوده یا احساس می کنید از روی غرض ورزی صورت گرفته است. اکثر اوقات متوجه می شوید که بخش عمده انتقادات به جا و درست بوده و شما با این وسیله می توانید ضعف خود را تصحیح کنید و در کارتان پیشرفت بیشتری داشته باشید.

اما اگر احساس می کنید که انتقاد صورت گرفته از شما مغرضانه است و کمترین اثری از حقیقت در آن وجود ندارد؛ در این صورت هم باید او را ببخشید و با او احساس همدردی کنید. همچنین از صمیم قلب برای شادی، سلامتی و تعادل زندگی آن فرد دعای خیر نمایید. به خاطر داشته باشید که اگر کسی بر خودش و افکار و هیجاناتش مسلط باشد، بر اساس قانون جذب هرگز دچار خشم، بی قراری و تزلزل خاطر نخواهد شد. به این خاطر که هیجانات به دنبال افکار ظاهر می شوند، بنابراین به راحتی می توانیم افکاری را که باعث اختلال و آشفتگی می شوند را از سر دور کنیم تا به آرامش و شادی واقعی در زندگی برسیم.

2.5/5 - (4 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

6 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
6
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx