10 نکته خواندنی در مورد مؤسس شرکت علی بابا

نظرات 8
4 دقیقه مطالعه

alibaba-founder-jack-ma-was-rejected-from-30-jobs-including-kfc-before-becoming-chinas-richest-man 

حتماً تا کنون بارها نام گروه اقتصادی علی بابا را شنیده اید. این مجموعه فعال در حوزه تجارت الکترونیک در کشور چین طی سالیان اخیر رشد بسیار چشمگیری داشته و به یکی از بزرگان حوزه فعالیت کاری در حوزه تجارت الکترونیک مبدل شده است.

هم اکنون علی بابا در زمینهٔ هایی چون خرده فروشی آنلاین و رایانش ابری فعالیت دارد. سابقه تأسیس این گروه به سال 1998 باز می گردد. در آن زمان Jack Ma با تکیه بر خلاقیت های فردی خود و شناخت وضعیت روز اقتصاد جهان و فرصت های نو اقدام به تأسیس شرکت علی بابا کرد. جک ما در ماه مارس 2016 با 28.2 میلیارد دلار دارایی در فهرست ثروتمندترین افراد کشور چین قرار گرفت.

جک ما متولد سال 1964 میلادی در شهر هانگژو (چین) است و همانند سایر بزرگان دنیای فناوری و کسب و کار همواره مورد توجه خبرنگاران قرار داشته و داستان های مختلفی در رابطه با زندگی شخصی وی منتشر می شود، جک ما بنیان‌گذار و مدیرعامل سابق گروه علی بابا می باشد.

امروز هم می خواهیم تا 10 مورد جالب در رابطه با “جک ما” این کارآفرین موفق چینی را برای شما بیان کنیم.

jack-ma-alibaba-group

1-جک ما 10 بار به دانشگاه هاروارد درخواست ورود داد اما تلاش های او توسط دانشگاه مورد موافقت قرار نگرفت. البته جک ما معتقد است این شکست ها موجب افزایش انگیزه و موفقیت وی شده است.

2-جک ما به منظور تقویت زبان انگلیسی اش برای 9 سال هر ماه گردشگران خارجی و انگلیسی زبان را مهمان تورهای مجانی کشور چین می کرد.

3-جک ما برای اولین بار در سفر خود به آمریکا (سال 1995) از اینترنت استفاده کرد و در آن زمان متوجه شد نتیجه جستجوی اینترنتی برخی کلمات مرتبط با چین نا امید کننده است. این مسئله زمینه ساز ورود جک ما به فضای مجازی بود.

4-جک ما نام علی بابا را برای کمپانی خود برگزید زیرا نام یک داستان معروف در ادبیات جهان است. از سوی دیگر آغاز نام کمپانی با حرف A موجب می شود در ترتیب لیست ها در صدر قرار داشته باشد.

5-جک ما از ایجاد اعتماد به فضای مجازی در میان کاربران اینترنتی اش به شدت احساس غرور می کند.

6-جک ما هیچگاه از دولت چین پولی دریافت نکرده، اما روابط بسیار بسیار خوب و نزدیکی با دولت کشورش “چین” دارد.

7-جک ما معتقد است پس از عرضه اولیه سهام علی بابا، میزان نگرانی و تلاش این شرکت و کمپانی بزرگ برای عملکرد بهتر به مراتب افزایش داشته است.

8-جک ما عاشق فیلم فارست گامپ تولید سال 1994 سینمای آمریکا است.

9-جک ما بارها عنوان داشته که بزرگترین نگرانی وی از بین رفتن امید در میان جوانان است.

10-جک ما معتقد است ورزش تای چی به نوعی تداعی کننده فلسفه تجارت است. حرکات آرام و سنجیده در راستای حفظ تعادل و آرامش دقیقاً در تجارت هم اهمیت دارند.

5/5 - (2 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

8 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
8
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx