فروش ویژه سمینار علم و آفرینش عمدی + تاکشو موفقیت 1 و 2 
خرید سمینار

صبح بخیر با انرژی مثبت

صبح خود را با انرژی آغاز کنیم

اگر می خواهیم در طول روز انرژی کافی برای انجام تمام کارهای خودمان را داشته باشیم و میزان بهره وری و خلاقیت را در خودمان بالا ببریم، باید صبح خود را با انرژی آغاز کنیم.

نحوه آغاز کردن روز، می تواند کلیه فعالیت های روزانه ما را تحت تأثیر قرار دهد. اگر صبح خود را بی حال آغاز کنیم، مطمئنا در ادامه روز انرژی کافی برای انجام وظایف خود نخواهیم داشت. ۵ عادتی که در ادامه این مقاله زومیت آورده شده است، به ما کمک می کند صبح خود را به عنوان یک فرد سازنده، سالم و شاد آغاز کنیم.

۱- مدیتیشن کنیم

سکوت و آرامش مدیتیشن به ما کمک خواهد کرد با افکار خود هماهنگ شویم و سطوح انرژی روزانه خود را مدیریت کنیم. یکی از مهم ترین مزایای مدیتیشن این است که ذهن ما را از تمامی افکار پاک‌ می کند و اجازه می دهد به درک درستی از شرایط حال حاضر دست پیدا کنیم و درنتیجه بتوانیم تصمیمات هوشمندانه تری بگیریم. همچنین میزان خوشحالی را در ما افزایش و استرس، نگرانی و افسردگی را کاهش می دهد.

۲- شاکر باشیم و ۳ هدف روزانه برای خودمان تعیین کنیم

عادت به قدردانی کردن و شاکر بودن بابت چیزهایی که در زندگی داریم، ما را فروتن می کند و دید مثبتی نسبت به زندگی در ما ایجاد می کند. استیو جابز هرروز در آینه نگاه می کرد و از خودش می پرسید: «اگر امروز آخرین روز زندگی من باشد، آیا باز هم همین کاری را انجام می دهم که امروز قصد انجام دادنش را دارم؟» و اگر در چند روز متوالی پاسخش به این سؤال منفی بود، متوجه می شد باید چیزی را تغییر دهد. برای اینکه بتوانیم از تمام روزهای خود به بهترین نحو استفاده کنیم، از خودمان بپرسیم: «کدام ۳ چیز می تواند روز من را عالی کند و زندگی من را روبه‌ جلو حرکت دهد؟»، پاسخ این سؤال یک هدف ملموس و واضح برای فعالیت های روزانه ما به وجود می آورد.

شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۲۱۱

۳- ورزش کنیم

حرکات ساده‌ ی ورزشی بیشتر از هر محرک دیگری انرژی کل روز ما را تأمین می کنند. سلامتی ما پایه و اساس بازدهی روزانه ما است. ورزش صبحگاهی باعث بالا رفتن روحیه مثبت در ما می شود و کمک می کند روز خود را با نگرش بهتری آغاز کنیم. اگر نمی‌ توانیم به باشگاه برویم، کافی است صبح ها ساعت خود را حداقل ۷ دقیقه زودتر کوک کنیم و حرکات ساده ورزشی مانند دراز و نشست انجام دهیم.

۴- صبحانه مغذی بخوریم

همانطور که یک ماشین بدون وجود سوخت کافی نمی تواند به حرکت کردن ادامه دهد، بدن ما نیز بدون مواد مغذی نمی تواند فعالیت کند. داشتن رژیم غذایی ناسالم تا ۶۶ درصد میزان کارایی را پایین می آورد؛ پس روز خود را با خوردن مواد غذایی سالم آغاز کنیم. مخلوطی از میوه و سبزی‌ می تواند انرژی، بهره وری و خلاقیت ما را بالا ببرد و همچنین باعث تناسب اندام ما شود.

۵- به خودمان انگیزه بدهیم

سعی کنیم روز خود را با اخبار و متون مثبت آغاز کنیم و اجازه ندهیم اخبار منفی ذهن ما را پر کنند. به عنوان مثال یک فصل از یک کتاب الهام‌ بخش را مطالعه کنیم یا به یک پادکست پرانرژی گوش دهیم.

برای امتیاز دادن به این مقاله کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

اشترام گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
واتس اپ
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک
اشتراک گذاری در twitter
توئیتر
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
نظرات کاربران
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
8 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
شاید این مقالات را دوست داشته باشید