رسیدن به موفقیت قطعی از طریق آموزش و یادگیری قانون جذب توسط دوره کارشناس جذب شوید استاد شریفی - سایت قانون جذب ، موفقیت و رشد فردی برای همه

با قانون جذب رویاهای بزرگ داشته باشیم و بدون محدودیت زندگی کنیم

رویاهای بزرگ داشته باشید (قانون جذب)

“وقتی مردم رویا پردازی را متوقف نمایند، مردن آنها شروع می شود .” برایان ویلیام

اصل اساسی برای هر موفقیتی این است که مدام به خودمان یادآوری شویم: جایی که هستیم و کسی که هستیم تنها به خاطر خودمان است. موقعیتی که اکنون در آن قرار داریم تنها به خاطر تصمیماتی است که خودمان گرفته‌ ایم. ما تصمیماتی داشتیم که ما را در وضعیت فعلی در زندگی‌ مان قرار داده.

اگر بخواهیم به جایی به غیر از اینجا رفته و یا شخص دیگری باشیم، باید امروز انتخاب کنیم، تصمیم بگیریم و در نهایت به جایگاه دلخواه خود برسیم و هیچ محدودیتی هم در انتخاب این جایگاه وجود ندارد.(قانون جذب)

تفکر مثبت زندگی شما را تغییر خواهد داد

موردی بعدی این هست که : “اگر می خواهیم زندگی‌ بهتری داشته باشیم، اول از همه خودمان باید بهتر شویم”. این یعنی جهان بیرونی ما بازتابی از دنیای درون ماست. اگر بخواهیم دنیای بیرونی مان بهتر شود، باید روی بهتر شدن درون خود کار کنیم.

اگر می‌ خواهیم مشتریان بهتر و فروش بیشتری داشته باشیم، باید فروشنده بهتر و جذابتری باشیم. اگر می‌ خواهیم کارمند بهتری شویم، باید مدیری بهتر باشیم. اگر می‌ خواهیم کودکان بهتری داشته باشیم، باید والدین بهتری باشیم. اگر می‌ خواهیم روابط بهتری داشته باشیم، باید شخص بهتری باشیم و بزرگترین مشکل این است که دنیا پر از افرادیست که می‌ خواهند جهان بیرون‌ شان را تغییر دهند بدون اینکه روی بهتر شدن چیزی که در کنترل خودشان است کار کنند، یعنی فکرشان.

تفکرمان را تغییر دهیم

مورد دوم اینکه : “اگر فکر خود را تغییر دهیم، کیفیت زندگی‌ مان را تغییر خواهیم داد” و بعد از اینکه بتوانیم کیفیت تفکرمان را به طور مداوم تغییر دهیم، محدودیتی برای اینکه بتوانیم هر بخش از زندگی‌ مان را در هر جهتی تغییر داده و بهتر کنیم وجود ندارد.

بهتر است نسبت به خودمان و امکاناتمان تفکر مثبت داشته باشیم تا تفکر منفی. امّا خطر اینجاست که تفکر مثبت به آرزو و امید مثبت تبدیل شود. داشتن آرزو و امید مثبت می‌ تواند فرد را به یک بازنده شاید و خوش‌ بین تبدیل نماید. اجازه ندهیم این اتفاق بیافتد.

قدرت آگاهی مثبت

بهتر از “تفکر مثبت”، “آگاهی مثبت” است. این حالت ایجاد می شود که گام‌ هایی برداشته و کارهایی را انجام دهیم که ما را به نقطه‌ ای که کاملاً می‌ شناسیم برساند. وقتی به نقطه‌ ای که می‌ شناسیم رسیدیم، مهم نیست چه اتفاقی در دنیای بیرون می‌ افتد، حتی اگر همه ی چیزی که بدست آوردیم را از دست بدهیم، آنها را دوباره بدست خواهیم آورد و حتی بیشتر، چون می‌ دانیم چطور آن را انجام دهیم.(قانون جذب)

می‌خواهم یک ایده را با شما به اشتراک بگذارم که برای من و هزاران مرد و زن و بسیار موفق دیگر هم مفید بوده‌ اند. این روشی برای تفکر و نگاه به دنیای درون‌‌ است که به ما اجازه میدهد فرد خلاق ‌تر، با اعتماد به نفس‌ تر و خوش‌ بین‌ تری در هر کاری که انجام می‌ دهیم باشیم. این تکنیک‌ ی ساده، قدرتمند و ثابت شده‌ است که می‌ توانیم برای دور انداختن محدودیت های تحمیلی و حرکت به سمت درک استعدادهایمان استفاده نماییم:

رویا پردازی

رویاهای بزرگ داشته باشید، شما هیچ محدودیتی ندارید

نقطه شروع موفقیت‌ های بزرگ و پیروزی‌ ها همیشه یک جا بوده، رویایی موفقیت و پیروزی!
فقط ما هستیم که باید “در رویای رویاهای بزرگ باشیم”. هیچ چیزی به این اندازه مهم نیست تا جلوی این که محدودیت‌ های خود را کنار بگذاریم و در مورد چیزهای فوق‌ العاده‌ ای که می توانیم داشته باشیم و انجامش دهیم رویاپردازی نمابیم را بگیرد پس رویا پردازی را آغاز کنیم.

حکیمی میگفت: ” ما باید در رویای رویاهای بزرگ باشیم تنها به این خاطر که رویاهای بزرگ قدرت به حرکت درآوردن افکار بشر را دارند”.
وقتی شروع به داشتن رویای رویاهای بزرگ کنیم، میزان عزت نفس و اعتماد به نفس‌ ما بلافاصله افزایش یافته و در مورد خودو توانایی‌ هایمان در مقابل هر چیزی که اتفاق می افتد احساس مثبت‌ تری خواهیم داشت.
شما چطور ؟ چه رویاهایی دارید و آیا رویاهاتون را میفروشید ؟

چگونه روياهای بزرگ داشته باشيم

تا به حال به اين نكته دقت كرده ايد كه چرا كودكان به راحتی و در حالت عادی می توانند روياهای بزرگ در فكر خود بپرورانند و آنها را باور كنند. درواقع اين روياپردازی بخشی از ذات كودكانه آنهاست. يكی از دلايل آن اين است كه كودكان مانند بزرگسالان اسير محدوديت های زندگی و قوانين و قراردادها نيستند. مثلا اگر از يک كودک بپرسيد كه برای عيدی چه هديه ای می خواهد، ممكن است بگويد كه يک جفت دستكش عنكبوتی كه بتواند با آنها مثل مرد عنكبوتی به سقف يا ديوار بچسبد و به اين سو و آن سو در هوا پرش كند.

ولی وقتی اين روياها را به يک فرد بزرگسال بگوييد، پاسخ او به اين روياها اين است كه اين چيزها احمقانه هستند. ولی چه كسی گفته ست كه اين روياها احمقانه اند؟ چه كسی تعيين می كند كه محدوده فكر ما تا كجاست؟ چرا ما بايد بپذيريم كه فكر كردن و رويابافی محدوديت دارد؟ چون صرفا ما با اين افكار و روياها قوانين واقعی را نقض می كنيم، دليل نمی شود كه به اين ايده ها فكر نكنيم.

همه ما می توانيم گاهی اوقات مثل بچه ها شويم و بدون محدوديت به روياپردازی مشغول شويم و ايده های نو در ذهن خود بسازيم. اصلا اگر روياها و افكار ما ، به اندازه كافی ما را نترساند، نمی تواند ايده و رويايی بزرگ باشد. روياهای بزرگ هيچ وقت در حصار محدوديت ها و واقعيت های زندگی نمی گنجند.

در حين فكر كردن و روياپردازی هيچ كسی جز خودمان به افكار و ذهنيات ما دسترسی ندارد و نمی تواند مانع روياپردازی ما شود. پس اگر خودمان روياهای خود را محدود نكنيم، ديگران هم نمی توانند. گاهی اوقات ممكن است خودمان با محدود كردن افكار خود، دشمن روياهای بزرگ زندگی باشيم.

غير ممكن غيرممكن است

اگر می خواهيد در زندگی خود روياهای بزرگ داشته باشيد و محدوديت را از زندگی خود كنار بگذاريد بايد اول كلمه غيرممكن را از لغت نامه ذهن خود حذف كنيد. بايد باور كنيد كه غيرممكن وجود ندارد و وقتی به چيزی فكر كرده ايد و در ذهن شما ممكن شده است، پس ديگر غيرممكن نيست و امكان پذير و شدنی است.

 

معمولا يكی از دلايلی كه باعث می شود غيرممكن ها را به ذهن خود راه بدهيد، افكار منفی ديگران است كه مدام تلاش می كنند شما را از باور روياهای تان منصرف كنند. ولی هميشه يادتان باشد كه توانايی های افراد با هم فرق می كند و ممكن است چيزی كه برای ديگران نشدنی و غيرممكن به نظر می رسد، برای شما امكان پذير باشد.

تو همانی می شوی كه فكر می كنی

كسانی كه روياپردازی می كنند افراد خاصی هستند. آنها شيوه ای منحصر بفرد برای فكر كردن و تصور كردن درباره چيزهايی دارند كه برای بقيه غيرممكن به نظر می رسد. آنها قدرتمند تر و پرانرژی تر از ديگران هستند و خستگی ناپذيرند. چون تبديل به چيزی می شوند كه به آن فكر می كنند. چيزی كه در تخيل و رويايي ما نمی گنجد يا شدنی نيست.

رویا پردازی

ما تبديل به همان چيزی می شويم كه به آن فكر می كنيم و درباره آن رويا می بافيم. بديهی است كه اول فكر به وجود می آيد و بعد آن چيزی اتفاق می افتد كه فكرش را كرده ايم. هر كسی كه در تاريخ بشريت توانسته است كار خارق العاده ای انجام دهد، قبل از انجام آن كار، به ايده آن فكر كرده است. پس اگر می خواهيم زندگی ما پر از موفقيت های رويايی باشد بايد بتوانيم ذهن مان را پرواز دهيم و محدوديت را ابتدا از ذهن خود پاک كنيم.

اگر می خواهيد كاملا باور كنيد كه همانی می شويد كه به رويای آن می انديشيد، دفترچه يادداشتی برای خود داشته باشيد و تمام روياهای خود را در آن يادداشت كنيد. بعد از مدتی به دفترچه خود نگاه كنيد و ببينيد كدام يک از روياهای قديمی تان اكنون تبديل به يک واقعيت عادی و بخش جدايی ناپذير زندگی تان شده است. قطعا بخشی از روياهای قديمی شما، امروز جزء بخش های عادی زندگی شما هستند. و اين به شما ثابت می كند كه هر آن چيزی كه فكر می كنی، همان می شوی. پس روياهای بزرگ داشته باشيد تا انسان بزرگ و موفقی شويد.

متمركز باشيد

دو شخص را تصور كنيد كه به يک جشن می روند و يكی از آنها در گوشه می نشيند و تمام مدت جشن را به حرف زدن و بحث های خسته كننده با چند نفر می پردازد. ولی نفر دوم در تمام طول مدت جشن به شادی و رقص می پردازد. وقتی در پايان جشن از اين دو نفر بپرسيد كه كدام يک از اين جشن بيشتر لذت برده اند، قطعا نفر دوم جواب مثبتی مي دهد و نفر اول فقط بحث های خسته كننده را به ياد می آورد.

بنابراين ما انرژی خود را از كاری كه روی آن تمركز می كنيم، می گيريم. وقتی تمركز ما روی كارهای منفی يا خسته كننده باشد، قطعا خسته می شويم. برعكس اگر هميشه سعی كنيم روی چيزهای مثبت تمركز كنيم، قطعا انرژی های مثبت بيشتری به سراغ ما می آيند.

اين قضيه درباره روياهای بزرگ و افكار ما هم صدق می كند. وقتی ما تمركز خود را روی نشدنی ها و موانع زندگی قرار دهيم و زمانی كه فكر بكر و درخشانی به ذهن مان می رسد بالافاصله به سراغ موانع موجود بر سر راه آن می رويم، نبايد انتظار داشته باشيم كه روياهای مان به واقعيت تبديل شوند.

افرادی كه روياهای بزرگ دارند و زندگی خود را محدود به فكرهای كوچک نمی كنند، معمولا روی كارهای بزرگ تمركز می كنند. آنها سعی می كنند مدام افراد موفق و بزرگ را دنبال كنند و ايده های نو و سبک زندگی و كاری آنها را در زندگی خود به كار گيرند تا قدم در مسير يک زندگی رويايی بردارند.

تغييرهای بزرگ

يكی از عواملی كه باعث می شود زندگی مان را از محدوديت خارج كنيم و به روياها اجازه ورود به ذهن و واقعيت های زندگی را بدهيم اين است كه در زندگی خود تغيير ايجاد كنيم. بخصوص تغييرهايی كه قبلا تجربه نكرده ايم. مثلا رنگ هايی كه هيچ وقت در لباس و ظاهر خود استفاده نكرده ايم، سبک لباسی كه هرگز بر تن نكرده ايم، آهنگ هايی كه هيچ وقت گوش نداده ايم و … . اين چيزهای كوچک می تواند يک تمرين برای تغييرهای بزرگ باشد. تغييرهای بزرگ نقاط دورافتاده ای از ذهن مان را به ما نشان می دهد و ممكن است دنيايی از ذهن خود را كشف كنيم كه قبلا تجربه اش نكرده بوديم.

 

4.5/5 - (27 امتیاز)
شاید این ها را هم دوست داشته باشید
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

26 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
×
26
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx