با قانون جذب رویاهای بزرگ داشته باشیم و بدون محدودیت زندگی کنیم

نظرات 26
13 دقیقه مطالعه

با قانون جذب رویاهای بزرگ داشته باشیم و بدون محدودیت زندگی کنیم

رویاهای بزرگ داشته باشید (قانون جذب)

“وقتی مردم رویا پردازی را متوقف نمایند، مردن آنها شروع می شود .” برایان ویلیام

اصل اساسی برای هر موفقیتی این است که مدام به خودمان یادآوری شویم: جایی که هستیم و کسی که هستیم تنها به خاطر خودمان است. موقعیتی که اکنون در آن قرار داریم تنها به خاطر تصمیماتی است که خودمان گرفته‌ ایم. ما تصمیماتی داشتیم که ما را در وضعیت فعلی در زندگی‌ مان قرار داده.

اگر بخواهیم به جایی به غیر از اینجا رفته و یا شخص دیگری باشیم، باید امروز انتخاب کنیم، تصمیم بگیریم و در نهایت به جایگاه دلخواه خود برسیم و هیچ محدودیتی هم در انتخاب این جایگاه وجود ندارد.(قانون جذب)

با قانون جذب رویاهای بزرگ داشته باشیم و بدون محدودیت زندگی کنیم

تفکر مثبت زندگی شما را تغییر خواهد داد

موردی بعدی این هست که : “اگر می خواهیم زندگی‌ بهتری داشته باشیم، اول از همه خودمان باید بهتر شویم”. این یعنی جهان بیرونی ما بازتابی از دنیای درون ماست. اگر بخواهیم دنیای بیرونی مان بهتر شود، باید روی بهتر شدن درون خود کار کنیم.

اگر می‌ خواهیم مشتریان بهتر و فروش بیشتری داشته باشیم، باید فروشنده بهتر و جذابتری باشیم. اگر می‌ خواهیم کارمند بهتری شویم، باید مدیری بهتر باشیم. اگر می‌ خواهیم کودکان بهتری داشته باشیم، باید والدین بهتری باشیم. اگر می‌ خواهیم روابط بهتری داشته باشیم، باید شخص بهتری باشیم و بزرگترین مشکل این است که دنیا پر از افرادیست که می‌ خواهند جهان بیرون‌ شان را تغییر دهند بدون اینکه روی بهتر شدن چیزی که در کنترل خودشان است کار کنند، یعنی فکرشان.

تفکرمان را تغییر دهیم

مورد دوم اینکه : “اگر فکر خود را تغییر دهیم، کیفیت زندگی‌ مان را تغییر خواهیم داد” و بعد از اینکه بتوانیم کیفیت تفکرمان را به طور مداوم تغییر دهیم، محدودیتی برای اینکه بتوانیم هر بخش از زندگی‌ مان را در هر جهتی تغییر داده و بهتر کنیم وجود ندارد.

بهتر است نسبت به خودمان و امکاناتمان تفکر مثبت داشته باشیم تا تفکر منفی. امّا خطر اینجاست که تفکر مثبت به آرزو و امید مثبت تبدیل شود. داشتن آرزو و امید مثبت می‌ تواند فرد را به یک بازنده شاید و خوش‌ بین تبدیل نماید. اجازه ندهیم این اتفاق بیافتد.

قدرت آگاهی مثبت

بهتر از “تفکر مثبت”، “آگاهی مثبت” است. این حالت ایجاد می شود که گام‌ هایی برداشته و کارهایی را انجام دهیم که ما را به نقطه‌ ای که کاملاً می‌ شناسیم برساند. وقتی به نقطه‌ ای که می‌ شناسیم رسیدیم، مهم نیست چه اتفاقی در دنیای بیرون می‌ افتد، حتی اگر همه ی چیزی که بدست آوردیم را از دست بدهیم، آنها را دوباره بدست خواهیم آورد و حتی بیشتر، چون می‌ دانیم چطور آن را انجام دهیم.(قانون جذب)

می‌خواهم یک ایده را با شما به اشتراک بگذارم که برای من و هزاران مرد و زن و بسیار موفق دیگر هم مفید بوده‌ اند. این روشی برای تفکر و نگاه به دنیای درون‌‌ است که به ما اجازه میدهد فرد خلاق ‌تر، با اعتماد به نفس‌ تر و خوش‌ بین‌ تری در هر کاری که انجام می‌ دهیم باشیم. این تکنیک‌ ی ساده، قدرتمند و ثابت شده‌ است که می‌ توانیم برای دور انداختن محدودیت های تحمیلی و حرکت به سمت درک استعدادهایمان استفاده نماییم:

رویا پردازی

رویاهای بزرگ داشته باشید، شما هیچ محدودیتی ندارید

نقطه شروع موفقیت‌ های بزرگ و پیروزی‌ ها همیشه یک جا بوده، رویایی موفقیت و پیروزی!
فقط ما هستیم که باید “در رویای رویاهای بزرگ باشیم”. هیچ چیزی به این اندازه مهم نیست تا جلوی این که محدودیت‌ های خود را کنار بگذاریم و در مورد چیزهای فوق‌ العاده‌ ای که می توانیم داشته باشیم و انجامش دهیم رویاپردازی نمابیم را بگیرد پس رویا پردازی را آغاز کنیم.

حکیمی میگفت: ” ما باید در رویای رویاهای بزرگ باشیم تنها به این خاطر که رویاهای بزرگ قدرت به حرکت درآوردن افکار بشر را دارند”.
وقتی شروع به داشتن رویای رویاهای بزرگ کنیم، میزان عزت نفس و اعتماد به نفس‌ ما بلافاصله افزایش یافته و در مورد خودو توانایی‌ هایمان در مقابل هر چیزی که اتفاق می افتد احساس مثبت‌ تری خواهیم داشت.
شما چطور ؟ چه رویاهایی دارید و آیا رویاهاتون را میفروشید ؟

چگونه رویاهای بزرگ داشته باشیم

تا به حال به این نکته دقت کرده اید که چرا کودکان به راحتی و در حالت عادی می توانند رویاهای بزرگ در فکر خود بپرورانند و آنها را باور کنند. درواقع این رویاپردازی بخشی از ذات کودکانه آنهاست. یکی از دلایل آن این است که کودکان مانند بزرگسالان اسیر محدودیت های زندگی و قوانین و قراردادها نیستند. مثلا اگر از یک کودک بپرسید که برای عیدی چه هدیه ای می خواهد، ممکن است بگوید که یک جفت دستکش عنکبوتی که بتواند با آنها مثل مرد عنکبوتی به سقف یا دیوار بچسبد و به این سو و آن سو در هوا پرش کند.

ولی وقتی این رویاها را به یک فرد بزرگسال بگویید، پاسخ او به این رویاها این است که این چیزها احمقانه هستند. ولی چه کسی گفته ست که این رویاها احمقانه اند؟ چه کسی تعیین می کند که محدوده فکر ما تا کجاست؟ چرا ما باید بپذیریم که فکر کردن و رویابافی محدودیت دارد؟ چون صرفا ما با این افکار و رویاها قوانین واقعی را نقض می کنیم، دلیل نمی شود که به این ایده ها فکر نکنیم.

همه ما می توانیم گاهی اوقات مثل بچه ها شویم و بدون محدودیت به رویاپردازی مشغول شویم و ایده های نو در ذهن خود بسازیم. اصلا اگر رویاها و افکار ما ، به اندازه کافی ما را نترساند، نمی تواند ایده و رویایی بزرگ باشد. رویاهای بزرگ هیچ وقت در حصار محدودیت ها و واقعیت های زندگی نمی گنجند.

در حین فکر کردن و رویاپردازی هیچ کسی جز خودمان به افکار و ذهنیات ما دسترسی ندارد و نمی تواند مانع رویاپردازی ما شود. پس اگر خودمان رویاهای خود را محدود نکنیم، دیگران هم نمی توانند. گاهی اوقات ممکن است خودمان با محدود کردن افکار خود، دشمن رویاهای بزرگ زندگی باشیم.

غیر ممکن غیرممکن است

اگر می خواهید در زندگی خود رویاهای بزرگ داشته باشید و محدودیت را از زندگی خود کنار بگذارید باید اول کلمه غیرممکن را از لغت نامه ذهن خود حذف کنید. باید باور کنید که غیرممکن وجود ندارد و وقتی به چیزی فکر کرده اید و در ذهن شما ممکن شده است، پس دیگر غیرممکن نیست و امکان پذیر و شدنی است.

 

معمولا یکی از دلایلی که باعث می شود غیرممکن ها را به ذهن خود راه بدهید، افکار منفی دیگران است که مدام تلاش می کنند شما را از باور رویاهای تان منصرف کنند. ولی همیشه یادتان باشد که توانایی های افراد با هم فرق می کند و ممکن است چیزی که برای دیگران نشدنی و غیرممکن به نظر می رسد، برای شما امکان پذیر باشد.

تو همانی می شوی که فکر می کنی

کسانی که رویاپردازی می کنند افراد خاصی هستند. آنها شیوه ای منحصر بفرد برای فکر کردن و تصور کردن درباره چیزهایی دارند که برای بقیه غیرممکن به نظر می رسد. آنها قدرتمند تر و پرانرژی تر از دیگران هستند و خستگی ناپذیرند. چون تبدیل به چیزی می شوند که به آن فکر می کنند. چیزی که در تخیل و رویایی ما نمی گنجد یا شدنی نیست.

رویا پردازی

ما تبدیل به همان چیزی می شویم که به آن فکر می کنیم و درباره آن رویا می بافیم. بدیهی است که اول فکر به وجود می آید و بعد آن چیزی اتفاق می افتد که فکرش را کرده ایم. هر کسی که در تاریخ بشریت توانسته است کار خارق العاده ای انجام دهد، قبل از انجام آن کار، به ایده آن فکر کرده است. پس اگر می خواهیم زندگی ما پر از موفقیت های رویایی باشد باید بتوانیم ذهن مان را پرواز دهیم و محدودیت را ابتدا از ذهن خود پاک کنیم.

اگر می خواهید کاملا باور کنید که همانی می شوید که به رویای آن می اندیشید، دفترچه یادداشتی برای خود داشته باشید و تمام رویاهای خود را در آن یادداشت کنید. بعد از مدتی به دفترچه خود نگاه کنید و ببینید کدام یک از رویاهای قدیمی تان اکنون تبدیل به یک واقعیت عادی و بخش جدایی ناپذیر زندگی تان شده است. قطعا بخشی از رویاهای قدیمی شما، امروز جزء بخش های عادی زندگی شما هستند. و این به شما ثابت می کند که هر آن چیزی که فکر می کنی، همان می شوی. پس رویاهای بزرگ داشته باشید تا انسان بزرگ و موفقی شوید.

متمرکز باشید

دو شخص را تصور کنید که به یک جشن می روند و یکی از آنها در گوشه می نشیند و تمام مدت جشن را به حرف زدن و بحث های خسته کننده با چند نفر می پردازد. ولی نفر دوم در تمام طول مدت جشن به شادی و رقص می پردازد. وقتی در پایان جشن از این دو نفر بپرسید که کدام یک از این جشن بیشتر لذت برده اند، قطعا نفر دوم جواب مثبتی می دهد و نفر اول فقط بحث های خسته کننده را به یاد می آورد.

بنابراین ما انرژی خود را از کاری که روی آن تمرکز می کنیم، می گیریم. وقتی تمرکز ما روی کارهای منفی یا خسته کننده باشد، قطعا خسته می شویم. برعکس اگر همیشه سعی کنیم روی چیزهای مثبت تمرکز کنیم، قطعا انرژی های مثبت بیشتری به سراغ ما می آیند.

این قضیه درباره رویاهای بزرگ و افکار ما هم صدق می کند. وقتی ما تمرکز خود را روی نشدنی ها و موانع زندگی قرار دهیم و زمانی که فکر بکر و درخشانی به ذهن مان می رسد بالافاصله به سراغ موانع موجود بر سر راه آن می رویم، نباید انتظار داشته باشیم که رویاهای مان به واقعیت تبدیل شوند.

افرادی که رویاهای بزرگ دارند و زندگی خود را محدود به فکرهای کوچک نمی کنند، معمولا روی کارهای بزرگ تمرکز می کنند. آنها سعی می کنند مدام افراد موفق و بزرگ را دنبال کنند و ایده های نو و سبک زندگی و کاری آنها را در زندگی خود به کار گیرند تا قدم در مسیر یک زندگی رویایی بردارند.

تغییرهای بزرگ

یکی از عواملی که باعث می شود زندگی مان را از محدودیت خارج کنیم و به رویاها اجازه ورود به ذهن و واقعیت های زندگی را بدهیم این است که در زندگی خود تغییر ایجاد کنیم. بخصوص تغییرهایی که قبلا تجربه نکرده ایم. مثلا رنگ هایی که هیچ وقت در لباس و ظاهر خود استفاده نکرده ایم، سبک لباسی که هرگز بر تن نکرده ایم، آهنگ هایی که هیچ وقت گوش نداده ایم و … . این چیزهای کوچک می تواند یک تمرین برای تغییرهای بزرگ باشد. تغییرهای بزرگ نقاط دورافتاده ای از ذهن مان را به ما نشان می دهد و ممکن است دنیایی از ذهن خود را کشف کنیم که قبلا تجربه اش نکرده بودیم.

 

۴.۵/۵ - (۲۷ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

26 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
26
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx